قایقرانی در بازیهای المپیک تابستانی ۲۰۲۰ - ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد
قایقرانی در سی و دومین دوره بازیهای المپیک | |
---|---|
محل برگزاری | Sea Forest Waterway Canoe Slalom Course |
تاریخها | ۲۵–۳۰ ژوئیه ۲۰۲۱ اسلالوم ۲–۷ اوت ۲۰۲۱ اسپرینت |
ت. رویدادها | ۱۶ |
قایقرانی کانو و کایاک یکی از ورزشهای بازیهای المپیک تابستانی ۲۰۲۰ است که از ۲۵ ژوئیه تا ۷ اوت ۲۰۲۱ برگزار شد.[۱][۲]
این مسابقات در دو بخش مردان و زنان در ۱۶ رویداد اسلالوم و اسپرینت انجام شد.
جدول مدالها
[ویرایش]* کشور میزبان (ژاپن)
رتبه | کشور | طلا | نقره | برنز | مجموع |
---|---|---|---|---|---|
۱ | مجارستان | ۳ | ۲ | ۱ | ۶ |
۲ | نیوزیلند | ۳ | ۰ | ۰ | ۳ |
۳ | آلمان | ۲ | ۱ | ۴ | ۷ |
۴ | استرالیا | ۲ | ۰ | ۱ | ۳ |
۵ | چین | ۱ | ۲ | ۰ | ۳ |
۶ | جمهوری چک | ۱ | ۱ | ۱ | ۳ |
۷ | اسلوونی | ۱ | ۰ | ۰ | ۱ |
ایالات متحده آمریکا | ۱ | ۰ | ۰ | ۱ | |
برزیل | ۱ | ۰ | ۰ | ۱ | |
کوبا | ۱ | ۰ | ۰ | ۱ | |
۱۱ | اسپانیا | ۰ | ۳ | ۰ | ۳ |
۱۲ | اسلواکی | ۰ | ۱ | ۱ | ۲ |
اوکراین | ۰ | ۱ | ۱ | ۲ | |
بریتانیای کبیر | ۰ | ۱ | ۱ | ۲ | |
لهستان | ۰ | ۱ | ۱ | ۲ | |
کانادا | ۰ | ۱ | ۱ | ۲ | |
۱۷ | ایتالیا | ۰ | ۱ | ۰ | ۱ |
بلاروس | ۰ | ۱ | ۰ | ۱ | |
۱۹ | دانمارک | ۰ | ۰ | ۲ | ۲ |
۲۰ | مولداوی | ۰ | ۰ | ۱ | ۱ |
پرتغال | ۰ | ۰ | ۱ | ۱ | |
مجموع (۲۱ کشور) | ۱۶ | ۱۶ | ۱۶ | ۴۸ |
نتایج
[ویرایش]رویداد | طلا | نقره | برنز |
کانو ۱ نفره مردان | بنیامین ساوشک اسلوونی | لوکاش روهان جمهوری چک | سیدریس تاسیادیس آلمان |
کانو ۱ نفره زنان | جسیکا فاکس استرالیا | ملوری فرانکلین بریتانیای کبیر | آندرئا هرتسوگ آلمان |
کایاک ۱ نفره مردان | ییژی پرسکاوتس جمهوری چک | یاکوب گریگار اسلواکی | هانس آیگنر آلمان |
کایاک ۱ نفره زنان | ریکاردا فونک آلمان | مایالن کورات اسپانیا | جسیکا فاکس استرالیا |
اسپرینت
[ویرایش]- مردان
رویداد | طلا | نقره | برنز | |||
کانو ۱ نفره ۱۰۰۰ متر | ایساکیاس کی روش برزیل | ۴:۰۴٫۴۰۸ | لیو هائو چین | ۴:۰۵٫۷۲۴ | سرگی تارکوفسکی مولداوی | ۴:۰۶٫۰۶۹ |
کانو ۲ نفره ۱۰۰۰ متر | سرگوی تورس فرناندو خورخه کوبا | 3:24.995 OB | لیو هائو ژنگ پنگفی چین | ۳:۲۵٫۱۹۸ | سباستیان برندل تیم هکر آلمان | ۳:۲۵٫۶۱۵ |
کایاک ۱ نفره ۲۰۰ متر | ساندور توتکا مجارستان | ۳۵٫۰۳۵ | مانفردی ریتسا ایتالیا | ۳۵٫۰۸۰ | لیام هیث بریتانیای کبیر | ۳۵٫۲۰۲ |
کایاک ۱ نفره ۱۰۰۰ متر | بالینت کوپاس مجارستان | 3:24.995 OB | آدام وارگا مجارستان | ۳:۲۵٫۱۹۸ | فرناندو پیمنتا پرتغال | ۳:۲۵٫۶۱۵ |
کایاک ۲ نفره ۱۰۰۰ متر | استرالیا (AUS) ژان ون در وستهویزن توماس گرین | ۳:۱۵٫۲۸۰ | آلمان (GER) مکس هوف یاکوب شوپف | ۳:۱۵٫۵۸۴ | جمهوری چک (CZE) یوزف دوستال رادک اشلوف | ۳:۱۶٫۱۰۶ |
کایاک ۴ نفره ۵۰۰ متر | آلمان (GER) مکس رندشمیت رونالد راوه تام لیبشر مکس لمکه | ۱:۲۲٫۲۱۹ | اسپانیا (ESP) سائول کراویوتو مارکوس بالس کارلوس آروالو رودریگو خرماده | ۱:۲۲٫۴۴۵ | اسلواکی (SVK) ساموئل بالاژ دنیس میخاک اریک ولچک آدام بوتک | ۱:۲۳٫۵۳۴ |
- زنان
رویداد | طلا | نقره | برنز | |||
کانو ۱ نفره ۲۰۰ متر | نوین هریسون ایالات متحده آمریکا | ۴۵٫۹۳۲ | لورونس ونسان لاپوئنت کانادا | ۴۶٫۷۸۶ | لیودمیلا لوزان اوکراین | ۴۷٫۰۳۴ |
کانو ۲ نفره ۵۰۰ متر | چین شو شیشیائو سون منگیا | 1:55.495 OB | اوکراین لیودمیلا لوزان آناستازیا چتوریکووا | ۱:۵۷٫۴۹۹ | کانادا لورونس ونسان لاپوئنت کیتی وینسنت | ۱:۵۹٫۰۴۱ |
کایاک ۱ نفره ۲۰۰ متر | لیسا کارینگتون نیوزیلند | 38.120 OB | ترسا پورتلا اسپانیا | ۳۸٫۸۸۳ | اما یوئنسن دانمارک | ۳۸٫۹۰۱ |
کایاک ۱ نفره ۵۰۰ متر | لیسا کارینگتون نیوزیلند | ۱:۵۱٫۲۱۶ | تامارا چیپش مجارستان | ۱:۵۱٫۸۵۵ | اما یوئنسن دانمارک | ۱:۵۲٫۷۷۳ |
کایاک ۲ نفره ۵۰۰ متر | لیسا کارینگتون کیتلین ریگال نیوزیلند | 1:35.785 OB | کارولینا ناجا آنا پوواوسکا لهستان | ۱:۳۶٫۷۵۳ | دانته کوزاک دورا بودونی مجارستان | ۱:۳۶٫۸۶۷ |
کایاک ۴ نفره ۵۰۰ متر | مجارستان (HUN) دانته کوزاک تامارا چیپش آنا کاراس دورا بودونی | ۱:۳۵٫۴۶۳ | بلاروس (BLR) مارهاریتا ماخنوا نادزیا لیاپشکا وولها خودزنکا مارینا لیتوینچوک | ۱:۳۶٫۰۷۳ | لهستان (POL) کارولینا ناجا آنا پوواوسکا جاستینا ایسکژیسکا هلنا ویشنیفسکا | ۱:۳۶٫۴۴۵ |
کشورهای شرکت کننده
[ویرایش]- الجزایر (۱)
- آندورا (۱)
- آرژانتین (۴)
- استرالیا (۱۶)
- اتریش (۵)
- بلاروس (۱۲)
- بلژیک (۴)
- بلیز (۱)
- برزیل (۵)
- بلغارستان (۱)
- کانادا (۱۸)
- شیلی (۲)
- چین (۱۸)
- چین تایپه (۱)
- جزایر کوک (۳)
- کرواسی (۳)
- کوبا (۵)
- جمهوری چک (۹)
- دانمارک (۴)
- مصر (۲)
- فرانسه (۱۳)
- آلمان (۲۱)
- بریتانیای کبیر (۸)
- مجارستان (۱۸)
- ایران (۱)
- ایرلند (۱)
- ایتالیا (۷)
- ژاپن (۱۲) میزبان
- قزاقستان (۷)
- لتونی (۱)
- لیتوانی (۱)
- مکزیک (۱)
- مولداوی (۳)
- مراکش (۲)
- موزامبیک (۱)
- هلند (۱)
- نیوزیلند (۸)
- نیجریه (۱)
- نروژ (۱)
- لهستان (۱۳)
- پرتغال (۸)
- تیم پناهندگان المپیک (۱)
- رومانی (۲)
- کمیته المپیک روسیه (۱۷)
- ساموآ (۳)
- سائوتومه و پرنسیپ (۲)
- سنگال (۱)
- صربستان (۳)
- اسلواکی (۹)
- اسلوونی (۶)
- کره جنوبی (۱)
- اسپانیا (۱۵)
- سوئد (۳)
- سوئیس (۳)
- تایلند (۱)
- تونس (۴)
- اوکراین (۱۱)
- ایالات متحده آمریکا (۴)
- ازبکستان (۲)
جستارهای وابسته
[ویرایش]منابع
[ویرایش]- ↑ "Olympics Competition Schedule". Archived from the original on 29 August 2018. Retrieved 22 July 2018.
- ↑ "Tokyo 2020: Canoe". Retrieved 22 July 2018.
{{cite web}}
: نگهداری CS1: url-status (link)