2020–2021-es Európa-liga (csoportkör) – Wikipédia
A 2020–2021-es Európa-liga csoportkörének mérkőzéseit 2020. október 22. és december 10. között játszották le. A csoportkörben 48 csapat vett részt, melyből 24 csapat jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba.[1][2]
Sorsolás
[szerkesztés]A csoportkör sorsolását 2020. október 2-án közép-európai idő szerint 13 órától tartották Nyonban.[3]
A csapatokat 4 kalapba sorolták be a csapatok 2020-as UEFA-együtthatóik sorrendjében.
A 48 csapatot 12 darab négycsapatos csoportba sorsolták. Azonos országból érkező csapatok, valamint az orosz és ukrán csapatok nem kerülhetnek azonos csoportba. Az azonos nemzetű csapatokból párokat alakítottak ki, amelyeket hat csoportra nézve is szétosztottak (A–F, G–L), a televíziós közvetítések miatt. A párokat az UEFA határozta meg.[4]
- A Arsenal és Tottenham Hotspur
- B Napoli és Milan
- C Benfica és Braga
- D Bayer Leverkusen és 1899 Hoffenheim
- E Villarreal és Real Sociedad
- F Gent és Standard Liège
- G PSV Eindhoven és Feyenoord
- H Celtic és Rangers
- I Dinamo Zagreb és Rijeka
- J Sparta Praha és Slavia Praha
- K Ludogorec Razgrad és CSZKA Szofija
- L Rapid Wien és LASK
- M PAÓK és AÉK
- N Makkabi Tel-Aviv és Hapóél Beér-Seva
- O Lille és Nice
A mérkőzéseket csütörtöki napokon játsszák. A játéknapok: október 22., október 29., november 5., november 26., december 3., december 10. A mérkőzések közép-európai idő szerint 18:55-kor és 21:00-kor kezdődnek. A végleges menetrendet a sorsolás után, számítógéppel állították össze.
|
|
Csapatok
[szerkesztés]Az alábbi csapatok vettek részt a csoportkörben:
- 17 csapat ebben a körben lépett be
- 21 győztes csapat a rájátszásból (8 a bajnoki ágról, 13 a főágról)
- 6 vesztes csapat a UEFA-bajnokok ligája rájátszásából (4 a bajnoki ágról, 2 a nem bajnoki ágról)
- 4 vesztes csapat a UEFA-bajnokok ligája 3. selejtezőkörének nem bajnoki ágáról
|
|
Csoportok
[szerkesztés]A csoportokban a csapatok körmérkőzéses, oda-visszavágós rendszerben mérkőztek meg egymással. A csoportok első két helyezettje az egyenes kieséses szakaszba jutott.
Sorrend meghatározása
[szerkesztés]Az UEFA versenyszabályzata alapján, ha két vagy több csapat a csoportmérkőzések után azonos pontszámmal állt, az alábbiak alapján kellett meghatározni a sorrendet:
- az azonosan álló csapatok mérkőzésein szerzett több pont
- az azonosan álló csapatok mérkőzésein elért jobb gólkülönbség
- az azonosan álló csapatok mérkőzésein szerzett több gól
- az azonosan álló csapatok mérkőzésein idegenben szerzett több gól
- ha kettőnél több csapat áll azonos pontszámmal, akkor az egymás elleni eredményeket mindaddig újra kell alkalmazni, amíg nem dönthető el a sorrend
- az összes mérkőzésen elért jobb gólkülönbség
- az összes mérkőzésen szerzett több gól
- az összes mérkőzésen szerzett több idegenben szerzett gól
- az összes mérkőzésen szerzett több győzelem
- az összes mérkőzésen szerzett több idegenbeli győzelem
- fair play pontszám (piros lap = 3 pont, sárga lap = 1 pont, kiállítás két sárga lap után = 3 pont);
- jobb UEFA-együttható
Az időpontok közép-európai idő/közép-európai nyári idő szerint, zárójelben helyi idő szerint olvashatók.
A csoport
[szerkesztés]Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás | ROM | YB | CLJ | CSS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Roma | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 5 | +8 | 13 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba | — | 3–1 | 5–0 | 0–0 | |
2. | Young Boys | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 7 | +2 | 10 | 1–2 | — | 2–1 | 3–0 | ||
3. | CFR Cluj | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 10 | −6 | 5[m 1] | 0–2 | 1–1 | — | 0–0 | ||
4. | CSZKA Szofija | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 7 | −4 | 5[m 1] | 3–1 | 0–1 | 0–2 | — |
2020. október 22. 18:55 |
Young Boys | 1–2 | Roma |
---|---|---|
Nsame 14' (11-esből) | (1–0) Jegyzőkönyv | Peres 69' Kumbulla 74' |
2020. október 22. 18:55 (19:55 EEST) |
CSZKA Szofija | 0–2 | CFR Cluj |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Rondón 53' Deac 74' (11-esből) |
2020. október 29. 21:00 (22:00 EET) |
CFR Cluj | 1–1 | Young Boys |
---|---|---|
Rondón 62' | (0–0) Jegyzőkönyv | Fassnacht 69' |
2020. november 5. 18:55 |
Roma | 5–0 | CFR Cluj |
---|---|---|
Mkhitaryan 2' Ibañez 24' Mayoral 34' 84' Pedro 89' | (3–0) Jegyzőkönyv |
2020. november 26. 21:00 (22:00 EET) |
CFR Cluj | 0–2 | Roma |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Debeljuh 49' (öngól) Veretout 67' (11-esből) |
2020. december 3. 21:00 |
Roma | 3–1 | Young Boys |
---|---|---|
Mayoral 44' Calafiori 59' Džeko 81' | (1–1) Jegyzőkönyv | Nsame 34' |
2020. december 10. 18:55 |
Young Boys | 2–1 | CFR Cluj |
---|---|---|
Nsame 90+3' (11-esből) Gaudino 90+6' | (0–0) Jegyzőkönyv | Debeljuh 84' |
2020. december 10. 18:55 (19:55 EET) |
CSZKA Szofija | 3–1 | Roma |
---|---|---|
Rodrigues 5' Sowe 34' 55' | (2–1) Jegyzőkönyv | Milanese 22' |
B csoport
[szerkesztés]Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás | ARS | MOL | RW | DUN | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Arsenal | 6 | 6 | 0 | 0 | 20 | 5 | +15 | 18 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba | — | 4–1 | 4–1 | 3–0 | |
2. | Molde | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 11 | −2 | 10 | 0–3 | — | 1–0 | 3–1 | ||
3. | Rapid Wien | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 13 | −2 | 7 | 1–2 | 2–2 | — | 4–3 | ||
4. | Dundalk | 6 | 0 | 0 | 6 | 8 | 19 | −11 | 0 | 2–4 | 1–2 | 1–3 | — |
Sorrend szabályai: Sorrend meghatározása a csoportkörben
2020. október 22. 18:55 (17:55 IST) |
Dundalk | 1–2 | Molde |
---|---|---|
Murray 35' | (1–0) Jegyzőkönyv | Hussain 62' Omoijuanfo 72' (11-esből) |
2020. október 22. 18:55 |
Rapid Wien | 1–2 | Arsenal |
---|---|---|
Fúndasz 51' | (0–0) Jegyzőkönyv | David Luiz 70' Aubameyang 74' |
2020. október 29. 21:00 (20:00 GMT) |
Arsenal | 3–0 | Dundalk |
---|---|---|
Nketiah 42' Willock 44' Pépé 46' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2020. november 5. 18:55 |
Rapid Wien | 4–3 | Dundalk |
---|---|---|
Ljubicic 22' Arase 79' Hofmann 87' Demir 90' | (1–1) Jegyzőkönyv | Hoban 7' McMillan 82' (11-esből) 90+6' (11-esből) |
2020. november 5. 21:00 (20:00 GMT) |
Arsenal | 4–1 | Molde |
---|---|---|
Haugen 45+1' (öngól) Sinyan 62' (öngól) Pépé 69' Willock 88' | (1–1) Jegyzőkönyv | Ellingsen 22' |
2020. november 26. 21:00 (20:00 GMT) |
Dundalk | 1–3 | Rapid Wien |
---|---|---|
Shields 63' (11-esből) | (0–2) Jegyzőkönyv | Knasmüllner 11' Kara 37' 58' |
2020. december 3. 21:00 (20:00 GMT) |
Arsenal | 4–1 | Rapid Wien |
---|---|---|
Lacazette 10' Marí 18' Nketiah 44' Smith Rowe 66' | (3–0) Jegyzőkönyv | Kitagawa 47' |
2020. december 3. 21:00 |
Molde | 3–1 | Dundalk |
---|---|---|
Wolff Eikrem 30' Omoijuanfo 41' Ellingsen 67' | (2–0) Jegyzőkönyv | Flores 90+4' |
2020. december 10. 18:55 (17:55 GMT) |
Dundalk | 2–4 | Arsenal |
---|---|---|
Flores 22' Hoare 85' | (1–2) Jegyzőkönyv | Nketiah 12' Elneny 18' Willock 67' Balogun 80' |
2020. december 10. 18:55 |
Rapid Wien | 2–2 | Molde |
---|---|---|
Ritzmaier 43' Ibrahimoglu 90' | (1–1) Jegyzőkönyv | Wolff Eikrem 12' 46' |
C csoport
[szerkesztés]Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás | LEV | SLP | HPS | NCE | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bayer Leverkusen | 6 | 5 | 0 | 1 | 21 | 8 | +13 | 15 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba | — | 4–0 | 4–1 | 6–2 | |
2. | Slavia Praha | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 | 10 | +1 | 12 | 1–0 | — | 3–0 | 3–2 | ||
3. | Hapóél Beér-Seva | 6 | 2 | 0 | 4 | 7 | 13 | −6 | 6 | 2–4 | 3–1 | — | 1–0 | ||
4. | Nice | 6 | 1 | 0 | 5 | 8 | 16 | −8 | 3 | 2–3 | 1–3 | 1–0 | — |
Sorrend szabályai: Sorrend meghatározása a csoportkörben
2020. október 22. 18:55 |
Bayer Leverkusen | 6–2 | Nice |
---|---|---|
Amiri 11' Alario 16' Diaby 61' Bellarabi 79' 83' Wirtz 87' | (2–1) Jegyzőkönyv | Gouiri 31' Claude-Maurice 90' |
2020. október 22. 18:55 (19:55 IDT) |
Hapóél Beér-Seva | 3–1 | Slavia Praha |
---|---|---|
Agudelo 45' Acolatse 86' 88' | (1–0) Jegyzőkönyv | Provod 75' |
2020. november 5. 18:55 |
Slavia Praha | 3–2 | Nice |
---|---|---|
Kuchta 16' 71' Sima 43' | (2–1) Jegyzőkönyv | Gouiri 33' Ndoye 90+3' |
2020. november 5. 18:55 (19:55 IST) |
Hapóél Beér-Seva | 2–4 | Bayer Leverkusen |
---|---|---|
Acolatse 11' 25' | (2–2) Jegyzőkönyv | Bailey 5' 75' Dadia 39' (öngól) Wirtz 88' |
2020. november 26. 21:00 |
Bayer Leverkusen | 4–1 | Hapóél Beér-Seva |
---|---|---|
Schick 29' Bailey 48' Demirbay 76' Alario 80' | (1–0) Jegyzőkönyv | Shviro 58' |
2020. november 26. 21:00 |
Nice | 1–3 | Slavia Praha |
---|---|---|
Gouiri 61' | (0–1) Jegyzőkönyv | Lingr 15' Olayinka 64' Sima 75' |
2020. december 3. 21:00 |
Slavia Praha | 3–0 | Hapóél Beér-Seva |
---|---|---|
Sima 31' Stanciu 36' Twito 85' (öngól) | (2–0) Jegyzőkönyv |
2020. december 3. 21:00 |
Nice | 2–3 | Bayer Leverkusen |
---|---|---|
Kamara 26' Ndoye 47' | (1–2) Jegyzőkönyv | Diaby 22' Dragović 32' Baumgartlinger 51' |
2020. december 10. 18:55 |
Bayer Leverkusen | 4–0 | Slavia Praha |
---|---|---|
Bailey 8' 32' Diaby 59' Bellarabi 90+1' | (2–0) Jegyzőkönyv |
D csoport
[szerkesztés]Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás | RAN | BEN | STL | LCH | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rangers | 6 | 4 | 2 | 0 | 13 | 7 | +6 | 14 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba | — | 2–2 | 3–2 | 1–0 | |
2. | Benfica | 6 | 3 | 3 | 0 | 18 | 9 | +9 | 12 | 3–3 | — | 3–0 | 4–0 | ||
3. | Standard Liège | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 14 | −7 | 4 | 0–2 | 2–2 | — | 2–1 | ||
4. | Lech Poznań | 6 | 1 | 0 | 5 | 6 | 14 | −8 | 3 | 0–2 | 2–4 | 3–1 | — |
Sorrend szabályai: Sorrend meghatározása a csoportkörben
2020. október 22. 18:55 |
Standard Liège | 0–2 | Rangers |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Tavernier 19' (11-esből) Roofe 90+3' |
2020. október 22. 18:55 |
Lech Poznań | 2–4 | Benfica |
---|---|---|
Ishak 15' 48' | (1–2) Jegyzőkönyv | Pizzi 9' (11-esből) Núñez 42' 60' 90+3' |
2020. október 29. 21:00 (20:00 WET) |
Benfica | 3–0 | Standard Liège |
---|---|---|
Pizzi 49' (11-esből) 76' Waldschmidt 66' (11-esből) | (0–0) Jegyzőkönyv |
2020. november 5. 18:55 (17:55 WET) |
Benfica | 3–3 | Rangers |
---|---|---|
Goldson 2' (öngól) Silva 77' Núñez 90+1' | (1–2) Jegyzőkönyv | Gonçalves 24' (öngól) Kamara 25' Morelos 51' |
2020. november 5. 18:55 |
Lech Poznań | 3–1 | Standard Liège |
---|---|---|
Skóraś 14' Ishak 22' 48' | (2–1) Jegyzőkönyv | Lestienne 29' |
2020. november 26. 21:00 |
Standard Liège | 2–1 | Lech Poznań |
---|---|---|
Tapsoba 63' Laifis 90+4' | (0–0) Jegyzőkönyv | Ishak 61' |
2020. november 26. 21:00 (20:00 GMT) |
Rangers | 2–2 | Benfica |
---|---|---|
Arfield 7' Roofe 69' | (1–0) Jegyzőkönyv | Tavernier 78' (öngól) Pizzi 81' |
2020. december 3. 21:00 (20:00 WET) |
Benfica | 4–0 | Lech Poznań |
---|---|---|
Vertonghen 36' Núñez 57' Pizzi 58' Weigl 89' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2020. december 3. 21:00 (20:00 GMT) |
Rangers | 3–2 | Standard Liège |
---|---|---|
Goldson 39' Tavernier 45+1' (11-esből) Arfield 63' | (2–2) Jegyzőkönyv | Lestienne 6' Čop 41' |
2020. december 10. 18:55 |
Standard Liège | 2–2 | Benfica |
---|---|---|
Raskin 12' Tapsoba 60' | (1–1) Jegyzőkönyv | Everton 16' Pizzi 67' (11-esből) |
E csoport
[szerkesztés]Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás | PSV | GRA | PAÓK | OMÓ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | PSV Eindhoven | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 9 | +3 | 12 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba | — | 1–2 | 3–2 | 4–0 | |
2. | Granada | 6 | 3 | 2 | 1 | 6 | 3 | +3 | 11 | 0–1 | — | 0–0 | 2–1 | ||
3. | PAÓK | 6 | 1 | 3 | 2 | 8 | 7 | +1 | 6 | 4–1 | 0–0 | — | 1–1 | ||
4. | Omónia | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 12 | −7 | 4 | 1–2 | 0–2 | 2–1 | — |
Sorrend szabályai: Sorrend meghatározása a csoportkörben
2020. október 29. 21:00 (22:00 EET) |
Omónia | 1–2 | PSV Eindhoven |
---|---|---|
Gómez 29' | (1–1) Jegyzőkönyv | Malen 40' 90+2' |
2020. november 5. 18:55 (19:55 EET) |
PAÓK | 4–1 | PSV Eindhoven |
---|---|---|
Schwab 47' Živković 56' 66' Tzolis 58' | (0–1) Jegyzőkönyv | Zahavi 21' (11-esből) |
2020. november 26. 21:00 |
PSV Eindhoven | 3–2 | PAÓK |
---|---|---|
Gakpo 20' Madueke 51' Malen 53' | (1–2) Jegyzőkönyv | Varela 4' Tzolis 13' |
2020. december 3. 21:00 (22:00 EET) |
Omónia | 2–1 | PAÓK |
---|---|---|
Kakoullis 9' Gómez 84' (11-esből) | (1–1) Jegyzőkönyv | Tzolis 39' |
2020. december 10. 18:55 |
PSV Eindhoven | 4–0 | Omónia |
---|---|---|
Malen 36' Dumfries 63' (11-esből) Piroe 90+1' 90+4' | (1–0) Jegyzőkönyv |
F csoport
[szerkesztés]Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás | NAP | RS | AZ | RJK | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Napoli | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 4 | +3 | 11 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba | — | 1–1 | 0–1 | 2–0 | |
2. | Real Sociedad | 6 | 2 | 3 | 1 | 5 | 4 | +1 | 9 | 0–1 | — | 1–0 | 2–2 | ||
3. | AZ | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 5 | +2 | 8 | 1–1 | 0–0 | — | 4–1 | ||
4. | Rijeka | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 12 | −6 | 4 | 1–2 | 0–1 | 2–1 | — |
Sorrend szabályai: Sorrend meghatározása a csoportkörben
2020. október 29. 21:00 |
AZ | 4–1 | Rijeka |
---|---|---|
Koopmeiners 6' (11-esből) Guðmundsson 20' 60' Karlsson 51' | (2–0) Jegyzőkönyv | Kulenović 72' |
2020. december 3. 21:00 |
Real Sociedad | 2–2 | Rijeka |
---|---|---|
Bautista 69' Monreal 79' | (0–1) Jegyzőkönyv | Velkovski 38' Lončar 73' |
G csoport
[szerkesztés]Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás | LEI | BRA | ZOR | AEK | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Leicester City | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 5 | +9 | 13[m 1] | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba | — | 4–0 | 3–0 | 2–0 | |
2. | Braga | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 10 | +4 | 13[m 1] | 3–3 | — | 2–0 | 3–0 | ||
3. | Zorja Luhanszk | 6 | 2 | 0 | 4 | 6 | 11 | −5 | 6 | 1–0 | 1–2 | — | 1–4 | ||
4. | AÉK | 6 | 1 | 0 | 5 | 7 | 15 | −8 | 3 | 1–2 | 2–4 | 0–3 | — |
2020. október 22. 21:00 (20:00 WEST) |
Braga | 3–0 | AÉK |
---|---|---|
Galeno 44' Paulinho 78' R. Horta 88' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2020. október 22. 21:00 (20:00 BST) |
Leicester City | 3–0 | Zorja Luhanszk |
---|---|---|
Maddison 29' Barnes 45' Iheanacho 67' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2020. október 29. 18:55 (19:55 EET) |
AÉK | 1–2 | Leicester City |
---|---|---|
Tanković 49' | (0–2) Jegyzőkönyv | Vardy 18' (11-esből) Choudhury 39' |
2020. október 29. 18:55 (19:55 EET) |
Zorja Luhanszk | 1–2 | Braga |
---|---|---|
Ivanisenya 90+6' | (0–2) Jegyzőkönyv | Paulinho 4' Gaitán 11' |
2020. november 5. 21:00 (20:00 GMT) |
Leicester City | 4–0 | Braga |
---|---|---|
Iheanacho 21' 48' Praet 67' Maddison 78' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2020. november 5. 21:00 (22:00 EET) |
Zorja Luhanszk | 1–4 | AÉK |
---|---|---|
Kocserhin 81' | (0–2) Jegyzőkönyv | Tanković 7' Mantalos 34' Livaja 54' 81' |
2020. november 26. 18:55 (17:55 WET) |
Braga | 3–3 | Leicester City |
---|---|---|
Elmusrati 4' Paulinho 24' Fransérgio 90+1' | (2–1) Jegyzőkönyv | Barnes 9' Thomas 79' Vardy 90+5' |
2020. november 26. 18:55 (19:55 EET) |
AÉK | 0–3 | Zorja Luhanszk |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Hromov 61' Kabayev 76' Yurchenko 86' (11-esből) |
2020. december 3. 18:55 (19:55 EET) |
AÉK | 2–4 |
---|