Civilization II: Conflicts in Civilization – Wikipédia

Civilization II: Conflicts in Civilization
FejlesztőMicroProse
KiadóMicroProse
ProducerKerry Wilkinson
TervezőMick Uhl
ProgramozóKerry Wilkinson
ZeneszerzőRoland J. Rizzo
SorozatCivilization
PlatformokWindows
macOS
Kiadási dátum1996. november 25.
Műfajkörökre osztott stratégia
Játékmódokegyjátékos, többjátékos
SablonWikidataSegítség

A Civilization II: Conflicts in Civilization[1] egy egyjátékos körökre osztott stratégiai játék, a Civilization II első kiegészítője. Húsz új pályát tartalmaz, ebből tizenkettőt a játék készítői csináltak, nyolcat pedig a sorozat rajongói, amelyet a fejlesztők is elég jónak ítéltek[2]. A játékot a MicroProse készítette és adta ki 1996-ban[3]. Az alapjátékhoz képest új világokat, új térképeket, új egységeket, továbbfejlesztett technológiai fát és zenéket hozott, továbbá bekerült egy scenario-szerkesztő is[4].

A program bekerült a Civilization II Multiplayer Gold Edition kiadásba is[5], valamint a 2006-ban megjelent Sid Meier's Civilization Chronicles Box Set-be. A Strong National Museum of Play kiállítási darabja[6].

Az új pályákon szereplő csaták többsége valódi történelmi eseményeken alapul, mint például az amerikai polgárháború, Nagy Sándor hódításai, a keresztes háborúk vagy az első világháború. Vannak közte fantasztikus elemekkel rendelkezők is, például túl kell élni az egyikben egy idegen inváziót, egy másikban pedig egy atomháborút.

Fejlesztése

[szerkesztés]

A Civilization II-ben a megjelenésekor két előre legenerált pálya volt elérhető a véletlengenerátor mellett. Mivel viszonylag egyszerű volt új pályákat létrehoznia a játékosoknak, ezért rengeteg ilyen készült. Nem sokkal azt megelőzően kezdődött el a fejlesztés, hogy Sid Meier és Brian Reynolds elhagyták a MicroProse-t és viszonylag gyorsan, 9 hónap alatt el is készültek vele[7].

Fogadtatás

[szerkesztés]

A kiegészítő vegyes kritikákat kapott. Nehezményezték a viszonylag kevés újdonságot az alapjátékhoz képest, és hogy a Windows-verzió még drágább is volt[8]. A többjátékos mód implementálását követően is elkésettnek és túl kevésnek érződött a játék[9].

Forráshivatkozások

[szerkesztés]
  1. Cover art or packaging material from Sid Meier's Civilization II Scenarios: Conflicts in Civilization (1996) (angol nyelven). MobyGames. (Hozzáférés: 2024. szeptember 9.)
  2. Sid Meier's Civilization II: Conflicts in Civilization (angol nyelven). IGN. (Hozzáférés: 2024. szeptember 9.)
  3. Florian Kerschbaumer – Tobias Winnerling: Early Modernity and Video Games. 2014–06–26. ISBN 978-1-4438-6234-9 Hozzáférés: 2024. szeptember 9.  
  4. http://games.gamepressure.com/game.asp?ID=3807
  5. Sid Meier's Civilization II: Multiplayer Gold Edition - PC - GameSpy. pc.gamespy.com. (Hozzáférés: 2024. szeptember 9.)
  6. Collections (amerikai angol nyelven). The Strong National Museum of Play. (Hozzáférés: 2024. szeptember 9.)
  7. http://www.gamezone.de/Civilization-2-Spiel-20089/Lesertests/Sid-Meiers-Civilization-II-Conflicts-in-Civilization-Kriegsszenarios-1141918/
  8. http://www.gamezone.de/Civilization-2-Spiel-20089/Lesertests/Sid-Meiers-Civilization-II-Conflicts-in-Civilization-Kriegsszenarios-1141918/
  9. http://www.gamespot.com/pc/strategy/civilization2mge/review.html?sid=2538414