Csapat északi összetett az 1998. évi téli olimpiai játékokon – Wikipédia
Csapat északi összetett a XVIII. téli olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Helyszín | Hakuba | ||||||
Dátum | február 19–20. | ||||||
Versenyzők | 44 résztvevő 11 nemzetből | ||||||
Csapatok | 11 | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
|
Északi összetett az 1998. évi téli olimpiai játékokon | ||||
---|---|---|---|---|
| ||||
Az 1998. évi téli olimpiai játékokon az északi összetett csapatversenyét február 19-én és 20-án rendezték Hakubában. A versenyt a norvég csapat nyerte meg. Magyar csapat nem vett részt a versenyszámban.
Eredmények
[szerkesztés]A csapatok versenyzői síugrásban normálsáncról két-két ugrást teljesítettek, a kapott pontszámokat csapatonként időhátrányokra számították át. 0,6 pont különbség 1 másodperc hátrányt jelentett. A 4 × 5 km-es sífutásban a csapatok első versenyzői az első helyezetthez viszonyított időhátrányok szerint rajtoltak, a célba érkezés sorrendje határozta meg a végeredményt.
A távolságadatok méterben, az időeredmények másodpercben értendők.
Síugrás, normálsánc
[szerkesztés]Hely. | Nemzet | 1. ugrás | 2. ugrás | Össz. (pont) | Időhátrány | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Táv. | Pont | Táv. | Pont | ||||
1. | Finnország (FIN) Jari Mantila Hannu Manninen Tapio Nurmela Samppa Lajunen | 88,0 88,5 84,5 86,5 | 437,5 112,5 113,0 103,0 109,0 | 91,0 90,0 86,0 94,5 | 468,5 119,0 116,0 107,5 126,0 | 906,0 231,5 229,0 210,5 235,0 | – |
2. | Ausztria (AUT) Mario Stecher Christoph Bieler Felix Gottwald Christoph Eugen | 90,5 93,0 84,5 83,0 | 438,0 117,5 117,5 102,5 100,5 | 96,5 85,5 90,0 90,0 | 465,5 131,0 105,5 113,5 115,5 | 903,5 248,5 223,0 216,0 216,0 | +0:04 |
3. | Norvégia (NOR) Fred Børre Lundberg Kenneth Braaten Halldor Skard Bjarte Engen Vik | 87,0 90,0 87,5 94,5 | 462,0 109,5 116,5 110 126,0 | 87,0 77,5 89,0 95,5 | 439,0 110,0 87,5 112,5 129,0 | 901,0 219,5 204,0 222,5 255,0 | +0:08 |
4. | Csehország (CZE) Marek Fiurášek Ladislav Rygl Jan Matura Milan Kučera | 81,5 92,0 91,5 91,5 | 457,5 97,5 120,0 119,0 121,0 | 79,5 86,5 93,0 92,0 | 443,0 93,0 107,0 123,0 120,0 | 900,5 190,5 227,0 242,0 241,0 | +0:09 |
5. | Japán (JPN) Mori Szatosi Tomii Gen Ogivara Cugiharu Ogivara Kendzsi | 90,5 87,5 89,5 89,0 | 459,5 117,0 111,5 116,0 115,0 | 85,5 85,0 88,0 86,0 | 433,5 106,5 105,5 113,5 108,0 | 893,0 223,5 217,0 229,5 223,0 | +0:21 |
6. | Franciaország (FRA) Fabrice Guy Nicolas Bal Ludovic Roux Sylvain Guillaume | 90,5 87,5 89,5 89,0 | 459,5 117,0 111,5 116,0 115,0 | 85,5 85,0 88,0 86,0 | 433,5 106,5 105,5 113,5 108,0 | 893,0 223,5 217,0 229,5 223,0 | +1:11 |
7. | Németország (GER) Jens Deimel Matthias Looß Thorsten Schmitt Ronny Ackermann | 91,0 86,5 84,5 85,0 | 429,0 115,5 107,5 101,0 105,0 | 91,5 83,0 87,5 85,0 | 432,0 118,5 100,5 109,0 104,0 | 861,0 234,0 208,0 210,0 209,0 | +1:15 |
8. | Oroszország (RUS) Alekszej Fagyejev Vlagyimir Liszenyin Dmitrij Szinyicin Valerij Sztoljarov | 86,0 70,0 93,5 88,0 | 403,0 104,5 68,5 118,0 112,0 | 84,0 81,5 86,0 91,0 | 423,0 101,0 96,5 106,5 119,0 | 826,0 205,5 165,0 224,5 231,0 | +2:13 |
9. | Egyesült Államok (USA) Bill Demong Tim Tetreault Dave Jarrett Todd Lodwick | 87,5 83,0 84,5 91,0 | 404,0 79,0 102,0 104,0 119,0 | 84,0 81,0 83,5 87,0 | 403,0 96,5 95,0 101,0 110,5 | 807,0 175,5 197,0 205,0 229,5 | +2:45 |
10. | Svájc (SUI) Marco Zarucchi Jean-Yves Cuendet Urs Kunz Andy Hartmann | 81,5 82,5 78,5 89,5 | 402,5 97,0 100,5 89,0 116,0 | 79,0 79,5 80,5 89,5 | 394,5 92,0 93,0 95,0 114,5 | 797,0 189,0 193,5 184,0 230,5 | +3:01 |
11. | Észtország (EST) Tambet Pikkor Ago Markvardt Jens Salumäe Magnar Freimuth | 78,0 76,0 87,0 77,5 | 370,5 90,0 84,0 108,5 88,0 | 80,5 79,5 83,5 79,0 | 379,0 94,0 92,0 101,0 92,0 | 749,5 184,0 176,0 209,5 180,0 | +4:21 |
4 × 5 km-es sífutás
[szerkesztés]Helyezés | Nemzet | Időh. | Sífutás idő | Sífutás hely. | Összesítés |
---|---|---|---|---|---|
Arany | Norvégia (NOR) Halldor Skard Kenneth Braaten Bjarte Engen Vik Fred Børre Lundberg | +0:08 | 54:03,5 13:38,6 13:29,1 13:40,1 13:15,7 | 2. | 54:11,5 |
Ezüst | Finnország (FIN) Samppa Lajunen Jari Mantila Tapio Nurmela Hannu Manninen | – | 55:30,4 13:58,2 14:21,4 13:53,8 13:17,0 | 5. | 55:30,4 |
Bronz | Franciaország (FRA) Sylvain Guillaume Nicolas Bal Ludovic Roux Fabrice Guy | +1:11 | 54:42,4 13:45,3 13:30,4 14:05,2 13:31,5 | 3. | 55:53,4 |
4. | Ausztria (AUT) Christoph Eugen Christoph Bieler Mario Stecher Felix Gottwald | +0:04 | 56:00,6 14:13,6 14:51,9 13:42,3 13:12,8 | 8. | 56:04,6 |
5. | Japán (JPN) Ogivara Cugiharu Mori Szatosi Tomii Gen Ogivara Kendzsi | +0:21 | 55:57,8 13:55,6 14:04,5 14:46,9 13:10,8 | 7. | 56:18,8 |
6. | Németország (GER) Matthias Looß Ronny Ackermann Thorsten Schmitt Jens Deimel | +1:15 | 55:07,0 14:24,3 13:28,3 13:44,7 13:29,7 | 4. | 56:22,0 |
7. | Svájc (SUI) Marco Zarucchi Andy Hartmann Jean-Yves Cuendet Urs Kunz | +3:01 | 53:40,6 13:33,6 13:33,3 13:41,8 12:51,9 | 1. | 56:41,6 |
8. | Csehország (CZE) Marek Fiurášek Milan Kučera Jan Matura Ladislav Rygl | +0:09 | 56:55,7 14:50,5 13:27,6 15:19,3 13:18,3 | 10. | 57:04,7 |
9. | Oroszország (RUS) Vlagyimir Liszenyin Valerij Sztoljarov Alekszej Fagyejev Dmitrij Szinyicin | +2:13 | 56:21,2 13:58,6 14:19,9 14:33,4 13:29,3 | 9. | 58:34,2 |
10. | Egyesült Államok (USA) Dave Jarrett Tim Tetreault Bill Demong Todd Lodwick | +2:45 | 55:53,6 14:23,0 14:07,0 14:18,8 13:04,8 | 6. | 58:38,6 |
11. | Észtország (EST) Ago Markvardt Jens Salumäe Tambet Pikkor Magnar Freimuth | +4:21 | 59:11,9 15:20,1 15:03,5 15:04,5 13:43,8 | 11. | 1:03:32,9 |
Források
[szerkesztés]- Nordic Combined Team Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Team, Men (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Nordic Combined Teams Olympic Games 1998 Nagano (JPN) - Friday 20.02 (angol nyelven). todor66.com. (Hozzáférés: 2012. július 3.)