Az 1998. évi téli olimpiai játékokon a sífutás férfi 10 km-es klasszikus stílusú versenyszámát február 12-én rendezték Hakubában. Az aranyérmet a címvédő norvég Bjørn Dæhlie nyerte meg. A Magyarországot képviselő Latrompette Balázs a 89. helyen végzett.
A versenyszámot a következő olimpián, 2002-ben a 15 km-es táv váltotta fel.
Az időeredmények másodpercben értendők.
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő |
1 Arany | Bjørn Dæhlie | Norvégia (NOR) | 27:24,5 |
2 Ezüst | Markus Gandler | Ausztria (AUT) | 27:32,5 |
3 Bronz | Mika Myllylä | Finnország (FIN) | 27:40,1 |
4. | Vlagyimir Szmirnov | Kazahsztán (KAZ) | 27:45,1 |
5. | Thomas Alsgaard | Norvégia (NOR) | 27:48,1 |
6. | Jaak Mae | Észtország (EST) | 27:56,0 |
7. | Erling Jevne | Norvégia (NOR) | 27:58,7 |
8. | Andrus Veerpalu | Észtország (EST) | 28:00,7 |
9. | Sture Sivertsen | Norvégia (NOR) | 28:10,6 |
10. | Silvio Fauner | Olaszország (ITA) | 28:15,5 |
11. | Fulvio Valbusa | Olaszország (ITA) | 28:17,0 |
12. | Alois Stadlober | Ausztria (AUT) | 28:21,2 |
13. | Harri Kirvesniemi | Finnország (FIN) | 28:22,5 |
14. | Gerhard Urain | Ausztria (AUT) | 28:25,2 |
15. | Jari Isometsä | Finnország (FIN) | 28:36,7 |
16. | Andreas Schlütter | Németország (GER) | 28:48,0 |
17. | Beat Koch | Svájc (SUI) | 28:49,6 |
18. | Sami Repo | Finnország (FIN) | 28:51,3 |
19. | Imai Hirojuki | Japán (JPN) | 28:51,5 |
20. | Patrick Remy | Franciaország (FRA) | 28:55,2 |
20. | Markus Hasler | Liechtenstein (LIE) | 28:55,2 |
22. | Szergej Csepikov | Oroszország (RUS) | 28:55,9 |
23. | Achim Walcher | Ausztria (AUT) | 28:58,6 |
24. | Vincent Vittoz | Franciaország (FRA) | 29:03,5 |
25. | Niklas Jonsson | Svédország (SWE) | 29:04,9 |
26. | Marco Albarello | Olaszország (ITA) | 29:10,1 |
27. | Johann Mühlegg | Németország (GER) | 29:12,3 |
28. | Fabio Maj | Olaszország (ITA) | 29:13,8 |
29. | Kozu Maszaaki | Japán (JPN) | 29:23,1 |
30. | Ričardas Panavas | Litvánia (LTU) | 29:24,1 |
31. | Alekszej Prokurorov | Oroszország (RUS) | 29:27,3 |
32. | Petr Michl | Csehország (CZE) | 29:28,5 |
33. | Juan Jesús Gutiérrez | Spanyolország (ESP) | 29:29,0 |
34. | Ebiszava Kacuhito | Japán (JPN) | 29:30,0 |
35. | Martin Koukal | Csehország (CZE) | 29:41,8 |
36. | Horigome Micuo | Japán (JPN) | 29:44,8 |
37. | Raul Olle | Észtország (EST) | 29:52,3 |
38. | René Sommerfeldt | Németország (GER) | 29:52,5 |
39. | Aljakszandr Szannyikav | Fehéroroszország (BLR) | 29:54,7 |
40. | Jochen Behle | Németország (GER) | 29:55,9 |
41. | John Bauer | Egyesült Államok (USA) | 29:58,4 |
42. | Szergej Krjanyin | Oroszország (RUS) | 30:03,2 |
43. | Patrick Weaver | Egyesült Államok (USA) | 30:04,4 |
44. | Vladislavas Zybaila | Litvánia (LTU) | 30:09,9 |
45. | Lukáš Bauer | Csehország (CZE) | 30:11,1 |
46. | Michael Binzer | Dánia (DEN) | 30:14,2 |
47. | Justin Wadsworth | Egyesült Államok (USA) | 30:26,3 |
48. | Robin McKeever | Kanada (CAN) | 30:32,2 |
49. | Jeremias Wigger | Svájc (SUI) | 30:33,4 |
50. | Pavel Rjabinyin | Kazahsztán (KAZ) | 30:37,0 |
51. | Chris Blanchard | Kanada (CAN) | 30:37,1 |
52. | Lubomír Buchta | Csehország (CZE) | 30:38,4 |
53. | Park Byung-Chul | Dél-Korea (KOR) | 30:42,1 |
54. | Jordi Ribó | Spanyolország (ESP) | 30:45,0 |
55. | Mikola Popovics | Ukrajna (UKR) | 30:51,2 |
56. | Henrik Forsberg | Svédország (SWE) | 30:55,7 |
57. | Stefan Kunz | Liechtenstein (LIE) | 30:56,8 |
58. | Elmo Kassin | Észtország (EST) | 30:57,8 |
59. | Philippe Sanchez | Franciaország (FRA) | 31:03,5 |
60. | Hennagyij Nikon | Ukrajna (UKR) | 31:07,6 |
60. | Bátory Iván | Szlovákia (SVK) | 31:07,6 |
62. | Vlagyimir Legotyin | Oroszország (RUS) | 31:10,3 |
63. | Wilhelm Aschwanden | Svájc (SUI) | 31:10,5 |
64. | Stanislav Ježík | Szlovákia (SVK) | 31:11,2 |
65. | Jānis Hermanis | Lettország (LAT) | 31:12,1 |
66. | Anthony Evans | Ausztrália (AUS) | 31:12,7 |
67. | Martin Bajčičák | Szlovákia (SVK) | 31:29,0 |
68. | Andrej Nyevzorov | Kazahsztán (KAZ) | 31:30,4 |
69. | Antal Zsolt | Románia (ROM) | 31:41,0 |
70. | Aljakszej Trehubov | Fehéroroszország (BLR) | 31:43,9 |
71. | Guido Visser | Kanada (CAN) | 31:50,8 |
72. | Mihajlo Artyuhov | Ukrajna (UKR) | 31:52,8 |
73. | Mikalaj Szemjanyaka | Fehéroroszország (BLR) | 31:54,5 |
74. | Ahn Jin-Soo | Dél-Korea (KOR) | 31:55,5 |
75. | Yves Bilodeau | Kanada (CAN) | 31:56,9 |
76. | Janusz Krężelok | Lengyelország (POL) | 32:02,8 |
77. | Juris Ģērmanis | Lettország (LAT) | 32:05,8 |
78. | Marcus Nash | Egyesült Államok (USA) | 32:11,9 |
79. | Park Byeong-Ju | Dél-Korea (KOR) | 32:46,1 |
80. | Vitalij Lilicsenko | Kazahsztán (KAZ) | 32:54,5 |
81. | Wu Jintao | Kína (CHN) | 32:57,7 |
82. | Álvaro Gijón | Spanyolország (ESP) | 33:02,7 |
83. | Roberts Raimo | Lettország (LAT) | 33:09,9 |
84. | Szlavcso Batinkov | Bulgária (BUL) | 33:23,2 |
85. | Ivan Hudač | Szlovákia (SVK) | 33:41,9 |
86. | Elefthériosz „Leftérisz” Fáfalisz | Görögország (GRE) | 34:13,7 |
87. | Diego Ruiz | Spanyolország (ESP) | 34:17,3 |
88. | Paul Gray | Ausztrália (AUS) | 34:45,1 |
89. | Latrompette Balázs | Magyarország (HUN) | 35:30,9 |
90. | Dashzevegiin Ochirsükh | Mongólia (MGL) | 39:38,6 |
91. | Gjoko Dineszki | Macedónia (MKD) | 39:39,3 |
92. | Philip Boit | Kenya (KEN) | 47:25,5 |
– | Antonio Rački | Horvátország (CRO) | nem ért célba |
– | Qu Donghai | Kína (CHN) | nem ért célba |
– | Szjarhej Dalidovics | Fehéroroszország (BLR) | nem ért célba |
– | Olekszandr Zarovnij | Ukrajna (UKR) | nem ért célba |
– | Patrick Mächler | Svájc (SUI) | nem ért célba |