Derde klasse 1957-58 (voetbal België)
Het seizoen 1957/58 van de Belgische Derde Klasse ging van start op 1 september 1957 en eindigde op 27 april 1958. RFC Renaisien won in Derde Klasse A, RFC Seraing won in Derde Klasse B.
Gedegradeerde teams
[bewerken | brontekst bewerken]Deze teams waren gedegradeerd uit de Tweede Klasse voor de start van het seizoen:
- RRC Tirlemont (rechtstreeks)
- Racing Club de Bruxelles (rechtstreeks)
Gepromoveerde teams
[bewerken | brontekst bewerken]Deze teams waren gepromoveerd uit de Vierde Klasse voor de start van het seizoen:
- VV Overpelt-Fabriek (kampioen 4A)
- RCS Brainois (kampioen 4B)
- KV Aarschot Sport (kampioen 4C)
- KRC Lokeren (kampioen 4D)
Promoverende teams
[bewerken | brontekst bewerken]Deze teams promoveerden naar Tweede Klasse op het eind van het seizoen:
- RFC Renaisien (kampioen 3A)
- RFC Sérésien (kampioen 3B)
Degraderende teams
[bewerken | brontekst bewerken]Deze teams degradeerden naar Vierde Klasse op het eind van het seizoen:
- K. Tubantia Borgerhout FC (rechtstreeks uit 3A)
- RSC Boussu-Bois (rechtstreeks uit 3A)
- AS Herstalienne (rechtstreeks uit 3B)
- R. Stade Louvaniste (rechtstreeks uit 3B)
Eindstand
[bewerken | brontekst bewerken]Legende |
---|
Kampioen + promotie naar Tweede Klasse |
Degradatie naar Vierde Klasse |
Derde Klasse A
[bewerken | brontekst bewerken]P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | RFC Renaisien | 30 | 20 | 4 | 6 | 75 | 38 | 37 | 44 |
2 | KSV Waregem | 30 | 17 | 8 | 5 | 69 | 32 | 37 | 42 | |
3 | K. Olse Merksem SC | 30 | 17 | 6 | 7 | 64 | 40 | 24 | 40 | |
4 | KFC Eeklo | 30 | 16 | 6 | 8 | 67 | 42 | 25 | 38 | |
5 | RAA Louviéroise | 30 | 16 | 6 | 8 | 58 | 39 | 19 | 38 | |
6 | Racing Club de Bruxelles | 30 | 17 | 4 | 9 | 70 | 40 | 30 | 38 | |
7 | KFC Izegem | 30 | 14 | 4 | 12 | 46 | 42 | 4 | 32 | |
8 | K. Willebroekse SV | 30 | 15 | 2 | 13 | 62 | 48 | 14 | 32 | |
9 | RAEC Mons | 30 | 11 | 6 | 13 | 58 | 54 | 4 | 28 | |
10 | KRC Lokeren | 30 | 12 | 3 | 15 | 40 | 53 | -13 | 27 | |
11 | RRC Gent | 30 | 12 | 2 | 16 | 46 | 57 | -11 | 26 | |
12 | SK Beveren-Waas | 30 | 10 | 4 | 16 | 29 | 48 | -19 | 24 | |
13 | RCS La Forestoise | 30 | 7 | 9 | 14 | 34 | 52 | -18 | 23 | |
14 | RCS Brainois | 30 | 8 | 7 | 15 | 38 | 55 | -17 | 23 | |
D | 15 | K. Tubantia Borgerhout FC | 30 | 9 | 5 | 16 | 37 | 61 | -24 | 23 |
D | 16 | RCS Boussu-Bois | 30 | 0 | 2 | 28 | 18 | 110 | -92 | 2 |
Derde Klasse B
[bewerken | brontekst bewerken]P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | RFC Sérésien | 30 | 19 | 5 | 6 | 63 | 35 | 28 | 43 |
2 | KFC Herentals | 30 | 17 | 4 | 9 | 57 | 41 | 16 | 38 | |
3 | UR Namur | 30 | 16 | 4 | 10 | 49 | 39 | 10 | 36 | |
4 | RRC Tirlemont | 30 | 13 | 8 | 9 | 49 | 37 | 12 | 34 | |
5 | Voorwaarts Tienen | 30 | 10 | 10 | 10 | 41 | 44 | -3 | 30 | |
6 | R. SCUP Jette | 30 | 10 | 10 | 10 | 28 | 35 | -7 | 30 | |
7 | KV Aarschot Sport | 30 | 12 | 6 | 12 | 50 | 50 | 0 | 30 | |
8 | K. Daring Club Leuven | 30 | 12 | 6 | 12 | 44 | 53 | -7 | 30 | |
9 | VV Overpelt-Fabriek | 30 | 10 | 9 | 11 | 47 | 58 | -11 | 29 | |
10 | RRFC Montegnée | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | 39 | 1 | 29 | |
11 | KFC Turnhout | 30 | 11 | 6 | 13 | 49 | 43 | 6 | 28 | |
12 | RCS de Schaerbeek | 30 | 10 | 7 | 13 | 40 | 48 | -8 | 27 | |
13 | R. Jeunesse Arlonaise | 30 | 6 | 13 | 11 | 39 | 50 | -11 | 25 | |
14 | K. Tongerse SV Cercle | 30 | 9 | 7 | 14 | 51 | 60 | -9 | 25 | |
D | 15 | AS Herstalienne | 30 | 7 | 9 | 14 | 38 | 45 | -7 | 23 |
D | 16 | R. Stade Louvaniste | 30 | 11 | 1 | 18 | 40 | 48 | -8 | 23 |