Lijst van medaillewinnaars op de Pan-Amerikaanse Spelen 2011
Deze pagina geeft een overzicht van de medaillewinnaars op de Pan-Amerikaanse Spelen 2011 in Guadalajara.
Atletiek[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
- Vrouwen
Badminton[bewerken | brontekst bewerken]
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Enkelspel (m) | GUA | Kevin Cordon | CUB | Osleni Guerrero | JAM | Charles Pyne |
BRA | Daniel Paiola | |||||
Dubbelspel (m) | USA | Tony Gunawan Howard Bach | USA | Halim Ho Sattawat Pongnairat | MEX | Andres Lopez Lino Munoz |
CAN | Adrian Liu Derrick Ng | |||||
Enkelspel (v) | CAN | Michelle Li | CAN | Joycelyn Ko | MEX | Victoria Montero |
PER | Claudia Rivero | |||||
Dubbelspel (v) | CAN | Alex Bruce Michelle Li | USA | Rena Wang Iris Wang | CAN | Grace Gao Joycelyn Ko |
USA | Eva Lee Paula Obanana | |||||
Gemengd dubbel | CAN | Grace Gao Toby Ng | USA | Eva Lee Halim Ho | PER | Claudia Rivero Rodrigo Pacheco |
USA | Paula Obanana Howard Bach |
Beachvolleybal[bewerken | brontekst bewerken]
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | BRA | Alison Cerutti Emanuel Rego | VEN | Igor Hernandez Farid Mussa | ARG | Santiago Etchgaray Pablo Suarez |
Vrouwen | BRA | Larissa França Juliana Felisberta | MEX | Bibiana Candelas Mayra García | PUR | Yarleen Santiago Yamileska Yantin |
Boksen[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Licht vlieggewicht | MEX | Joselito Vazquez | CUB | Yosbany Veitia | PUR DOM | Jantony Ortiz Juan Hererad |
Vlieggewicht | CUB | Robeisy Ramírez | DOM | Dagoberto Aguero | MEX BRA | Braulio Avila Juliao Henriques |
Bantamgewicht | CUB | Lazaro Alvarez | MEX | Oscar Valdez | VEN BRA | Angel Rodríguez Robenilson De Jesus |
Lichtgewicht | CUB | Yasnier Toledo | BRA | Robson Da Conceicao | PUR MEX | Angel Suarez Angel Gutierrez |
Lichtweltergewicht | CUB | Roniel Iglesias | BAH | Valentino Knowles | VEN BRA | Joelvis Hernandes Éverton Lopes |
Weltergewicht | CUB | Carlos Banteux | MEX | Oscar Molina | CAN BRA | Mian Hussain Myke Carvalho |
Middengewicht | CUB | Emilio Correa | ECU | Jaime Cortez | VEN CAN | Juan Carlos Rodriguez Brody Blair |
Lichtzwaargewicht | CUB | Julio La Cruz | BRA | Yamaguchi Florentino | ECU MEX | Carlos Gongora Armando Pina |
Zwaargewicht | CUB | Lenier Pero | ECU | Julio Castillo | ARG BAR | Yamil Peralta Anderson Emmanuel |
Superzwaargewicht | ECU | Ytalo Perea | MEX | Juan Hiracheta | COL PUR | Isaia Mena Gerado Bisbal |
- Vrouwen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vlieggewicht | CAN | Mandy Bujold | COL | Ingrit Valencia | ARG VEN | Pamela Benavidez Karlha Magliocco |
Licht weltergewicht | PUR | Kiria Tapia | MEX | Érika Cruz | CAN ARG | Sandra Bizier Adela Peralta |
Licht zwaargewicht | CAN | Mary Spencer | DOM | Yenebier Guillén | BRA MEX | Roseli Feitosa Alma Ibarra |
Boogschieten[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Individueel | USA | Brady Ellison | CAN | Crispin Duenas | COL | Daniel Pineda |
Team | USA | Joe Fanchin Brady Ellison Jake Kaminski | MEX | Juan René Serrano Luis Velez Pedro Vivas | CUB | Juan Stevens Hugo Franco Jaime Quintana |
- Vrouwen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Individueel | MEX | Alejandra Valencia | USA | Miranda Leek | MEX | Aida Roman |
Team | MEX | Aida Roman Alejandra Valencia Mariana Avitia | USA | Khatuna Lorig Miranda Leek Heather Koehl | CUB | Maydenia Sarduy Orquidea Quesada Larissa Paga |
Bowlen[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Individueel | COL | Santiago Mejia | USA | Chris Barnes | BRA DOM | Marcelo Suartz Manuel Fernandez |
Paren | USA | William O'Neil Chris Barnes | VEN | José Lander Amleto Monacelli | COL | Santiago Mejia Jaime Gomez |
- Vrouwen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Individueel | USA | Elizabeth Johnson | CAN | Jennifer Park | CAN VEN | Caroline Lagrange Karen Mercano |
Paren | USA | Elizabeth Johnson Kelly Kulick | MEX | Sandra Gongora Miriam Zetter | COL | Anggie Ramirez Maria Rodriguez |
Gewichtheffen[bewerken | brontekst bewerken]
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bantamgewicht [-56 kg] | CUB | Sergio Álvarez | COL | Sergio Rada | MEX | José Montes |
Vedergewicht [-62 kg] | COL | Óscar Figueroa | VEN | Jesus Lopez | COL | Diego Salazar |
Lichtgewicht [-69 kg] | VEN | Israel Rubio | VEN | Junior Sanchez | COL | Doyler Sanchez |
Middengewicht [-77 kg] | CUB | Ivan Cambar | ECU | Ricardo Flores | USA | Chad Vaughn |
Lichtzwaargewicht [-85 kg] | CUB | Yoelmis Hernandez | COL | Carlos Andica | USA | Kendrick Farris |
Middenzwaargewicht [-94 kg] | CUB | Javier Venega | VEN | Herbys Marquez | ECU | Eduardo Gudamud |
Zwaargewicht [-105 kg] | ECU | Jorge Arroyo | VEN | Julio Luna | USA | Donald Shankle |
Superzwaargewicht [+105 kg] | BRA | Fernando Reis | VEN | Yoel Morales | CAN | George Kobaladze |
- Vrouwen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vlieggewicht [-48 kg] | PUR | Lely Burgos | VEN | Betsi Rivas | COL | Katherine Mercado |
Vedergewicht [-53 kg] | DOM | Yuderquis Contreras | VEN | Inmara Henriquez | MEX | Francia Peñuñuri |
Lichtgewicht [-58 kg] | ECU | Maria Escobar | COL | Jackelina Heredia | COL | Lina Rivas |
Middengewicht [-63 kg] | CAN | Christine Girard | COL | Nisida Palomeque | MEX | Luz Acosta |
Lichtzwaargewicht [-69 kg] | COL | Mercedes Perez | MEX | Cynthia Dominguez | MEX | Aremi Fuentes |
Zwaargewicht [-75 kg] | COL | Ubaldina Valoyes | CHI | Maria Valdes | VEN | Maria Alvarez |
Superzwaargewicht [+75 kg] | ECU | Olivia Nieve | VEN | Yaniuska Espinoza | MEX | Tania Mascorro |
Gymnastiek[bewerken | brontekst bewerken]
Ritmische gymnastiek[bewerken | brontekst bewerken]
Trampoline[bewerken | brontekst bewerken]
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | CAN | Keegan Soehn | BRA | Rafael Andrade | MEX | José Alberto Vargas |
Vrouwen | CAN | Rosannagh MacLennan | USA | Dakota Earnest | USA | Alaina Williams |
Turnen[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Landenwedstrijd | ||||||
Meerkamp | BRA | Francisco Barreto Petrix Barbosa Pericles Da Silva Diego Hypolito Arthur Zanetti Sergio Sasaki Jr. | PUR | Rafael Morales Angel Ramos Tommy Ramos Luis Rivera Alexander Rodriguez Luis Vargas | USA | Donothan Bailey Christopher Maestas Tyler Mizoguchi Sho Nakamori Paul Ruggeri Brandon Wynn |
Individueel | ||||||
Meerkamp | COL | Jossimar Calvo | COL | Jorge Hugo Giraldo | CHI | Tomás González |
Brug | MEX | Daniel Correal | COL | Jorge Hugo Giraldo | niet uitgereikt | |
PUR | Luis Vargas | |||||
USA | Paul Ruggeri | |||||
Paard (voltige) | MEX | Daniel Correal | COL | Jorge Hugo Giraldo | COL | Jorge Pena |
Rekstok | USA | Paul Ruggeri | COL | Jossimar Calvo | PUR | Angel Ramos |
Ringen | USA | Brandon Wynn | BRA | Arthur Zanetti | USA | Christopher Maestas |
Sprong | BRA | Diego Hypólito | CHI | Tomás González | CAN | Hugh Smith |
Vloer | BRA | Diego Hypólito | CHI | Tomás González | PUR | Alexander Rodriguez |
- Vrouwen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Landenwedstrijd | ||||||
Meerkamp | USA | Bridgette Caquatto Jessie DeZiel Brandie Jay Shawn Johnson Grace McLaughlin Bridget Sloan | CAN | Kristina Vaculik Peng Peng Lee Coralie Leblond-Chartrand Mikaela Gerber Dominique Pegg Talia Chiarelli | MEX | Elsa Garcia Marisela Cantú Ana Lago Karla Salazar Yessenia Estrada Alexa Moreno |
Individueel | ||||||
Meerkamp | USA | Bridgette Caquatto | GUA | Ana Sofia Gomez | CAN | Kristina Vaculik |
Balk | GUA | Ana Sofia Gomez | CAN | Kristina Vaculik | BRA | Daniele Hypólito |
Brug ongelijk | USA | Bridgette Caquatto | USA | Shawn Johnson | MEX | Elsa Garcia |
MEX | Marisela Cantu | |||||
Sprong | USA | Brandie Jay | MEX | Elsa Garcia | COL | Catalina Escobar |
Vloer | MEX | Ana Lago | CAN | Mikaela Gerber | BRA | Daniele Hypólito |
Judo[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Klasse tot 60 kg | BRA | Felipe Kitadai | MEX | Nabor Castillo | PER USA | Juan Postigos Aaron Kunihiro |
Klasse tot 66 kg | BRA | Leandro Da Cunha | USA | Kenneth Hashimoto | CUB VEN | Anyelo Gomez Ricardo Valderrama |
Klasse tot 73 kg | BRA | Bruno Silva | ARG | Alejandro Clara | CAN CUB | Nicholas Tritton Ronald Girones |
Klasse tot 81 kg | BRA | Leandro Guilheiro | PUR | Gabriel Miranda | CAN ARG | Antonie Valois Emmanuel Lucenti |
Klasse tot 90 kg | BRA | Tiago Camilo | CUB | Asley Gonzalez | CAN MEX | Alexandre Emond Isao Cardones |
Klasse tot 100 kg | BRA | Luciano Correa | CUB | Oreydis Despaigne | ARG MEX | Cristian Schmidt Sergio Garcia |
Klasse boven 100 kg | CUB | Oscar Brayson | BRA | Rafael Silva | COL MEX | Luis Salazar Ramon Flores |
- Vrouwen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Klasse tot 48 kg | ARG | Paula Pareto | CUB | Dayaris Mestre | USA BRA | Angela Woosley Sarah Menezes |
Klasse tot 52 kg | CUB | Yanet Bermoy | BRA | Erika Miranda | USA COL | Angelica Delgado Yulieth Sanchez |
Klasse tot 57 kg | CUB | Yurisleidys Lupetey | BRA | Rafaela Silva | CAN USA | Joliane Melançon Hana Carmichael |
Klasse tot 63 kg | CUB | Yaritza Abel | MEX | Karina Acosta | USA CAN | Christal Ransom Stéfanie Tremblay |
Klasse tot 70 kg | CUB | Onix Cortes | COL | Yuri Alvear | PUR BRA | Maria Perez Maria Mazzoleni |
Klasse tot 78 kg | USA | Kayla Harrison | CAN | Catherine Roberge | CUB BRA | Yalennis Castillo Mayra Da Silva |
Klasse boven 78 kg | CUB | Idalys Ortíz | PUR | Melissa Mojica | BRA MEX | Maria Altherman Vanessa Zambotti |
Kanovaren[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Canadese kano (C) | ||||||
C-1 200 m | CAN | Richard Dalton | BRA | Nivalter De Jesus | CUB | Roleysi Baez |
C-1 1000 m | MEX | Everardo Cristóbal | CUB | Reydel Ramos | CHI | Johnnathan Tafra |
C-2 1000 m | CUB | Karel Aguilar Chacon Serguey Torres | BRA | Erlon Silva Ronilson de Oliveira | VEN | Ronny Ratia Anderson Ramos |
Kayak (K) | ||||||
K-1 200 m | ECU | Cesar de Cesare | ARG | Miguel Correa | USA | Ryan Dolan |
K-1 1000 m | CUB | Jorge Antonio Garcia | ARG | Daniel Dal Bo | CAN | Philippe Duchesneau |
K-2 200 m | CAN | Ryan Cochrane Hugues Fournel | ARG | Miguel Correa Ruben Voizard | BRA | Givago Ribeiro Gilvan Ribeiro |
K-2 1000 m | CAN | Steven Joren Richard Dessureault-Dober | CUB | Reinier Torres Jorge Antonio Garcia | ARG | Pablo Martín de Torres Roberto Geringer Sallette |
K-4 1000 m | CUB | Osvaldo Labrada Jorge Antonio Garcia Reinier Torres Maikel Daniel Zulueta | CAN | Richard Dessureault-Dober Philippe Duchesneau Steven Jorens Connor Taras | BRA | Celso Oliveira Roberto Maheler Gilvan Ribeiro Givago Ribeiro |
- Vrouwen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Kayak (K) | ||||||
K-1 200 m | USA | Carrie Johnson | CUB | Darisleydis Amador | ARG | Sabrina Ameghino |
K-1 500 m | USA | Carrie Johnson | CAN | Emilie Fournel | ARG | Alexandra Keresztesi |
K-2 500 m | CUB | Dayexi Gandarela Dayexi Gandarela | ARG | Sabrina Ameghino Alexandra Keresztesi | USA | Margaret Hogan Kaitlyn McElroy |
K-4 500 m | CAN | Kathleen Fraser Kristin Gauthier Alexa Irvin Una Lounder | MEX | Anais Abraham Karina Alanis Alicia Guluarte Maricela Montemayor | CUB | Darisleydis Amador Yulitza Meneses Dayexi Gandarela Yusmary Mengana |
Karate[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Klasse tot 60 kg | COL | Andres Rendon | DOM | Norberto Sosa | BRA CHI | Douglas Brose Miguel Soffia |
Klasse tot 67 kg | ECU | Daniel Viveros | CUB | Dennis Novo | MEX VEN | Daniel Carrillo Jean Peña |
Klasse tot 75 kg | DOM | Dionicio Gustavo | USA | Thomas Scott | CUB CHI | Lester Zamora David Dubó |
Klasse tot 84 kg | VEN | Cesar Herrera | DOM | Jorge Perez | MEX CAN | Homero Morales Sorin Alexandru |
Klasse boven 84 kg | VEN | Angel Aponte | MEX | Alberto Ramirez | BRA CAN | Wellington Barbosa Shaun Dhillon |
- Vrouwen
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Klasse tot 50 kg | DOM | Ana Villanueva | CHI | Gabriela Bruna | BRA GUA | Jessica Candido Cheili Gonzalez |
Klasse tot 55 kg | USA | Shannon Nishi | DOM | Karina Diaz | BRA CHI | Valeria Kumizaki Jessy Reyes |
Klasse tot 61 kg | MEX | Bertha Gutierrez | PER | Alexandra Grande | VEN AHO | Daniela Suarez Marisca Verspaget |
Klasse tot 68 kg | BRA | Lucelia Ribeiro | MEX | Yadira Lira | VEN CUB | Yoly Guillen Yoandra Moreno |
Klasse boven 68 kg | GUA | Maria Castellanos | MEX | Xunashi Caballero | CAN CHI | Olivia Grant Claudia Vera |
Moderne vijfkamp[bewerken | brontekst bewerken]
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | MEX | Oscar Soto | GUA | Andrei Gheorghe | CHI | Esteban Bustos |
Vrouwen | USA | Margaux Isaksen | BRA | Yane Marques | MEX | Tamara Vega |
Paardensport[bewerken | brontekst bewerken]
Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Dressuur individueel | USA | Steffen Peters | USA | Heather Blitz | USA | Marisa Festerling |
Dressuur team | USA | Heather Blitz Marisa Festerling Cesar Alberto Parra Steffen Peters | |