Wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2023 (kwalificatie UEFA)
Kwalificatie Wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2023 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | |||||||
Datum | 16 september 2021 – 11 oktober 2022 | ||||||
Teams | 51 (van 1 confederatie) | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 242 | ||||||
Doelpunten | 1086 (4,49 per wedstrijd) | ||||||
Toeschouwers | 579.578 (2.395 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | Tessa Wullaert (17 doelpunten) | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Tijdens de UEFA kwalificaties voor het wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2023 probeerden 51 Europese landen zich te kwalificeren voor het eindtoernooi, dat in Australië en Nieuw-Zeeland werd gehouden. Via de kwalificatiewedstrijden kwalificeerden 11 landen zich direct, één land speelde in een intercontinentale play-off om alsnog deel te mogen nemen aan het eindtoernooi. De kwalificatiewedstrijden werden tussen 13 september 2021 en 11 oktober 2022 gespeeld. Cyprus nam voor het eerst deel aan de kwalificatiewedstrijden voor het WK voetbal voor vrouwen, terwijl Luxemburg voor het eerst in de groepsfase speelde.
Op 28 februari 2022 werd Rusland geschorst van het eindtoernooi, vanwege de Russische inval in Oekraïne.[1]
Opzet en speeldata
[bewerken | brontekst bewerken]Het kwalificatietoernooi bestoond uit de groepsfase en de play-offs. In de groepsfase werden de 51 landen verdeeld over negen groepen van vijf of zes landen. De loting voor de kwalificatiegroepen vond op 30 april 2021 om 13:30 (UTC+2) plaats op het hoofdkantoor van de UEFA in Nyon, Zwitserland. In elke groep werden thuis- en uitwedstrijden tegen elkaar gespeeld. Negen groepswinnaars kwalificeerden zich direct voor het wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2023, de negen nummers twee speelden in de play-offs tegen elkaar.
In de play-offs speelden de negen landen om twee beschikbare plaatsen op het eindtoernooi. De drie beste nummers twee van de groepsfase speelden in de tweede ronde, de overige zes landen speelden in de eerste ronde. In de tweede ronde kwalificeerden de twee beste landen van de play-offs zich direct voor het eindtoernooi, terwijl het derde land in een intercontinentale play-off speelde.
Om politieke redenen waren onderstaande combinaties niet mogelijk tijdens de loting:
- Azerbeidzjan-Armenië
- Kosovo-Bosnië en Herzegovina
- Kosovo-Servië
- Kosovo-Rusland
- Oekraïne-Rusland
Tijdens de loting kwam de combinatie Azerbeidzjan-Armenië uit de kokers. Armenië werd doorgeschoven naar groep F en Montenegro werd vervolgens in groep E ingeloot.
Speeldata
[bewerken | brontekst bewerken]Fase | FIFA Internationale data |
---|---|
Groepsfase | 13–21 september 2021 |
18–26 oktober 2021 | |
22–30 november 2021 | |
4–12 april 2022 | |
29 augustus – 6 september 2022 | |
Play-offs | 3–11 oktober 2022 |
Deelnemende landen
[bewerken | brontekst bewerken]Alle landen werden gerangschikt op basis van de UEFA-coëfficiëntenranglijst. De positie op die lijst werd volgens onderstaande punten berekend:
- Europees kampioenschap voetbal vrouwen 2017: eindtoernooi en kwalificatiewedstrijden (20%);
- Wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2019: eindtoernooi en kwalificatiewedstrijden (40%);
- De kwalificatiewedstrijden van het Europees kampioenschap voetbal vrouwen 2022: alleen de groepsfase, play-offs niet meegerekend (40%)
Op 9 december 2019 werd Rusland door het World Anti-Doping Agency (WADA) voor vier jaar uitgesloten van deelname aan internationale sportevenementen, vanwege gemanipuleerde dopingsresultaten door het Russisch antidopingagentschap. Het Russische elftal kon echter nog wel meedoen aan de kwalificatiewedstrijden. De ban van het WADA werd aangevochten bij het Hof van Arbitrage voor Sport (CAS), dat de schorsing terugbracht van vier naar twee jaar. Ook oordeelde het CAS dat de Russische speelsters 'Rusland' op hun tenue mochten tonen, evenals 'neutraal team' of 'neutrale sporter'. Wanneer Rusland zich kwalificeert voor het eindtoernooi, mogen de speelsters in tegenstelling tot de mannelijke elftallen wél de naam, vlag en het volkslied van hun land laten zien, omdat de schorsing van het WADA op 16 december 2022 eindigt.
Op 20 april 2021 kondigde de UEFA aan dat er 51 van de 55 aangesloten landen deel zouden nemen aan de kwalificatiewedstrijden, een record.[2][3]
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
Gekwalificeerde landen
[bewerken | brontekst bewerken]Team | Gekwalificeerd als | Datum | Aantal keer gekwalificeerd | Aantal keer achter elkaar | Beste prestatie | FIFA- classificatie |
---|---|---|---|---|---|---|
Zweden | Winnaar Groep A | 12 april 2022 | 8 (1991, 1995, 1999, 2003, 2007, 2011, 2015, 2019) | 8 | Tweede plaats (2003) | |
Spanje | Winnaar Groep B | 12 april 2022 | 2 (2015, 2019) | 2 | Groepsfase (2019) | |
Nederland | Winnaar Groep C | 6 september 2022 | 2 (2015, 2019) | 2 | Tweede plaats (2019) | |
Engeland | Winnaar Groep D | 3 september 2022 | 5 (1995, 2007, 2011, 2015, 2019) | 4 | Derde plaats (2015) | |
Denemarken | Winnaar Groep E | 2 mei 2022[noot 1] | 4 (1991, 1995, 1999, 2007) | 1 | Kwartfinale (1991, 1995) | |
Noorwegen | Winnaar Groep F | 2 september 2022 | 8 (1991, 1995, 1999, 2003, 2007, 2011, 2015, 2019) | 8 | Winnaar (1995) | |
Italië | Winnaar Groep G | 6 september 2022 | 3 (1991, 1999, 2019) | 2 | Kwartfinale (1991, 2019) | |
Duitsland | Winnaar Groep H | 3 september 2022 | 8 (1991, 1995, 1999, 2003, 2007, 2011, 2015, 2019) | 8 | Winnaar (2003, 2007) | |
Frankrijk | Winnaar Groep I | 12 april 2022 | 4 (2003, 2011, 2015, 2019) | 4 | Vierde plaats (2011) | |
Zwitserland | 1e beste winnaar play-offs | 11 oktober 2022 | 1 (2015) | 1 | Achtste finale (2015) | |
Ierland | 2e beste winnaar play-offs | 11 oktober 2022 | 0 (debuut) | 1 | Debuut |
Criteria voor opmaak van de stand
[bewerken | brontekst bewerken]De rangvolgorde wordt bepaald aan de hand van het aantal behaalde punten, waarbij een ploeg 3 punten krijgt bij een overwinning, 1 bij een gelijkspel en geen bij een nederlaag.
Groep
[bewerken | brontekst bewerken]Indien 2 of meer ploegen hetzelfde aantal punten behalen gelden de volgende aanvullende criteria:[5]
- Meeste behaalde punten in wedstrijden tussen de betrokken ploegen.
- Beste doelsaldo in wedstrijden tussen de betrokken ploegen.
- Hoogste aantal gescoorde doelpunten in wedstrijden tussen de betrokken ploegen.
- Wanneer toepassing van criteria a. t/m c. nog altijd leidt tot een gelijke ranking voor meerdere ploegen, worden deze criteria herhaald voor alleen die ploegen. Dit uiteraard mits dit niet exact dezelfde ploegen zijn als voorheen.
- Beste doelsaldo in alle groepswedstrijden.
- Hoogste aantal gescoorde doelpunten in alle groepswedstrijden.
- Hoogste aantal gescoorde uitdoelpunten in alle groepswedstrijden.
- Hoogste aantal overwinningen in alle groepswedstrijden.
- Hoogste aantal uitoverwinningen in alle groepswedstrijden.
- Minste aantal disciplinaire strafpunten.
- Hoogste UEFA landencoëfficiënt.
Nummers twee
[bewerken | brontekst bewerken]Voor groepen met 6 ploegen (D t/m I) worden de resultaten tegen de als laatste geëindigde ploeg in de groep genegeerd.[6]
- Hoogste aantal punten.
- Doelsaldo.
- Hoogste aantal gescoorde doelpunten.
- Hoogste aantal gescoorde uitdoelpunten.
- Hoogste aantal overwinningen.
- Hoogste aantal uitoverwinningen.
- Minste aantal disciplinaire strafpunten.
- Hoogste UEFA landencoëfficiënt.
Play-offs winnaars
[bewerken | brontekst bewerken]Voor de 3 play-offs winnaars wordt het resultaat in de tabel met de nummers 2 en dat van hun play-offs wedstrijden bij elkaar opgeteld. Daarna wordt hun onderlinge stand als volgt bepaald:[6]
- Hoogste aantal punten.
- Doelsaldo.
- Hoogste aantal gescoorde doelpunten.
- Hoogste aantal gescoorde uitdoelpunten.
- Hoogste aantal overwinningen.
- Hoogste aantal uitoverwinningen.
- Minste aantal disciplinaire strafpunten.
- Hoogste UEFA landencoëfficiënt.
Groepsfase
[bewerken | brontekst bewerken]Groep A
[bewerken | brontekst bewerken]Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zweden | 8 | 7 | 1 | 0 | 22 | 32 | 2 | +30 | Eindtoernooi | 1 – 1 | 2 – 1 | 3 – 0 | 4 – 0 | ||
2 | Ierland | 8 | 5 | 2 | 1 | 17 | 26 | 4 | +22 | Play-offs | 0 – 1 | 1 – 0 | 1 – 1 | 11 – 0 | ||
3 | Finland | 8 | 3 | 1 | 4 | 10 | 14 | 12 | +2 | 0 – 5 | 1 – 2 | 2 – 1 | 6 – 0 | |||
4 | Slowakije | 8 | 2 | 2 | 4 | 8 | 9 | 9 | 0 | 0 – 1 | 0 – 1 | 1 – 1 | 2 – 0 | |||
5 | Georgië | 8 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 54 | −54 | 0 – 15 | 0 – 9 | 0 – 3 | 0 – 4 |
Regels voor de stand: Zie Criteria voor opmaak van de stand
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
17 september 2021 17.30 (UTC+2) | Slowakije | 0 – 1 | Zweden | Stadion: NTC Senec, Senec Toeschouwers: 563 Scheidsrechter: Shona Shukrula |
Verslag | 10' Rolfö | |||
21 september 2021 18.15 (UTC+3) | Finland | 2 – 1 | Slowakije | Stadion: Veritasstadion, Turku Toeschouwers: 2.473 Scheidsrechter: Marta Frías Acedo |
Engman 37' Öling 68' | Verslag | 63' Mikolajová | ||
21 september 2021 18.30 (UTC+2) | Zweden | 4 – 0 | Georgië | Stadion: Gamla Ullevi, Göteborg Toeschouwers: 2.723 Scheidsrechter: Lucie Šulcová |
Angeldal 40' Eriksson 45+4' Seger 84' (pen.), 90+3' | Verslag | |||
21 oktober 2021 19.00 (UTC+4) | Georgië | 0 – 3 | Finland | Stadion: Micheil Meschistadion, Tbilisi Toeschouwers: 120 Scheidsrechter: Ljoedmyla Telboech |
Verslag | 17' Sällström 68' Franssi 71' (pen.) Alanen | |||
21 oktober 2021 19.00 (UTC+1) | Ierland | 0 – 1 | Zweden | Stadion: Tallaght Stadium, Dublin Toeschouwers: 4.017 Scheidsrechter: Deborah Anex |
Verslag | 39' (e.d.) Lo. Quinn | |||
26 oktober 2021 16.30 (UTC+2) | Slowakije | 2 – 0 | Georgië | Stadion: NTC Poprad, Poprad Toeschouwers: 176 Scheidsrechter: Lizzy van der Helm |
Mikolajová 38' Šurnovská 40' | Verslag | |||
26 oktober 2021 18.15 (UTC+3) | Finland | 1 – 2 | Ierland | Stadion: Olympiastadion, Helsinki Toeschouwers: 5.271 Scheidsrechter: Alexandra Collin |
Engman 52' | Verslag | 9' Connolly 56' D. O'Sullivan | ||
25 november 2021 18.30 (UTC+1) | Zweden | 2 – 1 | Finland | Stadion: Gamla Ullevi, Göteborg Toeschouwers: 13.429 Scheidsrechter: Esther Staubli |
Rolfö 11' Hurtig 80' | Verslag | 29' Sällström | ||
25 november 2021 19.00 (UTC) | Ierland | 1 – 1 | Slowakije | Stadion: Tallaght Stadium, Dublin Toeschouwers: 5.164 Scheidsrechter: Jelena Cvetković |
McCabe 65' | Verslag | 47' Šurnovská | ||
30 november 2021 19.00 (UTC+1) | Zweden | 3 – 0 | Slowakije | Stadion: Eleda Stadion, Malmö Toeschouwers: 8.123 Scheidsrechter: Angelika Söder |
Hurtig 19' Rolfö 59' Ilestedt 69' | Verslag | |||
30 november 2021 19.00 (UTC) | Ierland | 11 – 0 | Georgië | Stadion: Tallaght Stadium, Dublin Toeschouwers: 3.523 Scheidsrechter: Jurgita Mačikunytė |
Bebia 4' (e.d.) Carusa 21' Lu. Quinn 37' D. O'Sullivan 45+4', 58', 62' McCabe 70' (pen.), 73' Noonan 82' Barrett 89' Caldwell 90+2' | Verslag | 42', 69' Bebia | ||
7 april 2022 20.00 (UTC+4) | Georgië | 0 – 15 | Zweden | Stadion: Tengiz Boerjanadzestadion, Gori Toeschouwers: 280 Scheidsrechter: Hristiyana Guteva |
Verslag | 3' Rolfö 8', 32', 39' Angeldal 15', 21' Blackstenius 18' Sembrant 27' Ilestedt 29' J. Andersson 35', 42' Hurtig 67' Blomqvist 76', 81' (pen.) Asllani 90+4' Schough | |||
8 april 2022 20.30 (UTC+2) | Slowakije | 1 – 1 | Finland | Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava Toeschouwers: 395 Scheidsrechter: Monika Mularczyk |
Šurnovská 16' | Verslag | 6' Hyyrynen | ||
12 april 2022 18.15 (UTC+3) | Finland | 6 – 0 | Georgië | Stadion: Olympiastadion, Helsinki Toeschouwers: 2.836 Scheidsrechter: Reelika Turi |
Alanen 24' Summanen 35' (pen.), 65' Engman 39' Kalandadze 55' (e.d.) Danielsson 73' | Verslag | |||
12 april 2022 18.30 (UTC+2) | Zweden | 1 – 1 | Ierland | Stadion: Gamla Ullevi, Göteborg Toeschouwers: 12.123 Scheidsrechter: Iuliana Demetrescu |
Asllani 79' | Verslag | 44' McCabe | ||
27 juni 2022[noot 2] 20.00 (UTC+4) | Georgië | 0 – 9 | Ierland | Stadion: Tengiz Boerjanadzestadion, Gori Toeschouwers: 470 Scheidsrechter: Melis Özçiğdem |
Verslag | 6', 45+2', 75' McCabe 13' Fahey 19' Connolly 49', 73' Lu. Quinn 82' Larkin 90+3' D. O'Sullivan | |||
1 september 2022 20.00 (UTC+4) | Georgië | 0 – 4 | Slowakije | Stadion: Tengiz Boerjanadzestadion, Gori Toeschouwers: 350 Scheidsrechter: Viki De Cremer |
Verslag | 1' Hmírová 17' Fischerová 63' Šurnovská 79' Vojteková | |||
1 september 2022 19.00 (UTC+1) | Ierland | 1 – 0 | Finland | Stadion: Tallaght Stadium, Dublin Toeschouwers: 6.952 Scheidsrechter: Stéphanie Frappart |
Agg 54' | Verslag | |||
6 september 2022 19.00 (UTC+3) | Finland | 0 – 5 | Zweden | Stadion: Ratina Stadion, Tampere Toeschouwers: 6.678 Scheidsrechter: Ivana Martinčić |
Verslag | 17' Blackstenius 29' Hurtig 63' Sembrant 68' Blomqvist 90+2' Rolfö | |||
6 september 2022 18.00 (UTC+2) | Slowakije | 0 – 1 | Ierland | Stadion: NTC Senec, Senec Toeschouwers: 419 Scheidsrechter: María Martínez |
Verslag | 37' D. O'Sullivan | |||
Groep B
[bewerken | brontekst bewerken]Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spanje | 8 | 8 | 0 | 0 | 24 | 53 | 0 | +53 | Eindtoernooi | 8 – 0 | 5 – 0 | 3 – 0 | 12 – 0 | ||
2 | Schotland | 8 | 5 | 1 | 2 | 16 | 22 | 13 | +9 | Play-offs | 0 – 2 | 1 – 1 | 2 – 1 | 7 – 1 | ||
3 | Oekraïne | 8 | 3 | 1 | 4 | 10 | 12 | 20 | −8 | 0 – 6 | 0 – 4 | 2 – 0 | 4 – 0 | |||
4 | Hongarije | 8 | 3 | 0 | 5 | 9 | 19 | 19 | 0 | 0 – 7 | 0 – 2 | 4 – 2 | 7 – 0 | |||
5 | Faeröer | 8 | 0 | 0 | 8 | 0 | 2 | 56 | −54 | 0 – 10 | 0 – 6 | 0 – 3 | 1 – 7 |
Regels voor de stand: Zie Criteria voor opmaak van de stand
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
16 september 2021 18.00 (UTC+1) | Faeröer | 0 – 10 | Spanje | Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn Toeschouwers: 1.089 Scheidsrechter: Paula Brady |
Verslag | 7', 32', 55', 60' Sarriegi 8' Irene 50' Alèxia 58' L. García 64' Guijarro 70' Mariona 90+5' Aleixandri | |||
17 september 2021 20.00 (UTC+2) | Hongarije | 0 – 2 | Schotland | Stadion: Hidegkuti Nándorstadion, Boedapest Toeschouwers: 560 Scheidsrechter: Frida Nielsen |
Verslag | 17' Cuthbert 73' Thomas | |||
21 september 2021 20.00 (UTC+2) | Hongarije | 0 – 7 | Spanje | Stadion: Hidegkuti Nándorstadion, Boedapest Toeschouwers: 510 Scheidsrechter: Sabina Bolić |
Verslag | 8', 21' González 23', 90+3' Mariona 50' Athenea 79', 86' Sarriegi | |||
21 september 2021 19.35 (UTC+1) | Schotland | 7 – 1 | Faeröer | Stadion: Hampden Park, Glasgow Toeschouwers: 4.513 Scheidsrechter: Jelena Cvetković |
Cuthbert 19' Arthur 21', 28' Grimshaw 39' Thomas 62' Clark 81' Emslie 84' | Verslag | 49' Biskopstø | ||
21 oktober 2021 19.00 (UTC+3) | Oekraïne | 4 – 0 | Faeröer | Stadion: Kolosstadion, Kovalivka Toeschouwers: 652 Scheidsrechter: Tatjana Sorokopoedova |
Kozlova 16' Kravtsjoek 45' Bojtsjenko 57' Korsoen 79' | Verslag | |||
22 oktober 2021 19.35 (UTC+1) | Schotland | 2 – 1 | Hongarije | Stadion: Hampden Park, Glasgow Toeschouwers: 6.545 Scheidsrechter: Maria Sole Caputi |
Grimshaw 42' Corsie 90' | Verslag | 56' Vágó | ||
26 oktober 2021 17.00 (UTC+3) | Oekraïne | 0 – 6 | Spanje | Stadion: Kolosstadion, Kovalivka Toeschouwers: 135 Scheidsrechter: Galia Etsjeva |
Verslag | 9' Alèxia 33', 82' Sarriegi 68' Eizaguirre 84' (e.d.) Apanastsjenko 90+2' Redondo | |||
26 oktober 2021 18.00 (UTC+1) | Faeröer | 1 – 7 | Hongarije | Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn Toeschouwers: 250 Scheidsrechter: Minka Vekkeli |
Lisberg 8' | Verslag | 22', 28', 49' Vágó 30', 43' Zeller 32' Fenyvesi 81' Zágor | ||
25 november 2021 21.00 (UTC+1) | Spanje | 12 – 0 | Faeröer | Stadion: Estadio de La Cartuja, Sevilla Toeschouwers: 774 Scheidsrechter: Triinu Laos |
González 2', 41', 51', 74' Bonmatí 17', 50' Redondo 25' Mariona 39' (pen.), 52', 57' Alèxia 83' Sarriegi 89' | Verslag | |||
26 november 2021 19.35 (UTC) | Schotland | 1 – 1 | Oekraïne | Stadion: Hampden Park, Glasgow Toeschouwers: 5.889 Scheidsrechter: Sabina Bolić |
Harrison 90+3' | Verslag | 22' Kravtsjoek | ||
30 november 2021 18.00 (UTC+1) | Hongarije | 4 – 2 | Oekraïne | Stadion: Várkertistadion, Kisvárda Toeschouwers: 304 Scheidsrechter: Paula Brady |
Vágó 4', 11' Zeller 30' Apanastsjenko 87' (e.d.) | Verslag | 71' Apanastsjenko 82' Khimich | ||
30 november 2021 21.00 (UTC+1) | Spanje | 8 – 0 | Schotland | Stadion: Estadio de La Cartuja, Sevilla Toeschouwers: 1.641 Scheidsrechter: Lina Lehtovaara |
Sarriegi 20', 58' Mariona 33', 83' Bonmatí 41', 61' Alèxia 64' Hermoso 80' | Verslag | |||
8 april 2022 17.30 (UTC+2) | Hongarije | 7 – 0 | Faeröer | Stadion: Szusza Ferencstadion, Boedapest Toeschouwers: 960 Scheidsrechter: Melis Özçiğdem |
Zágor 12' Csiszár 13' Vágó 15', 19', 55' Fenyvesi 23' Csiki 32' | Verslag | |||
12 april 2022 19.35 (UTC+1) | Schotland | 0 – 2 | Spanje | Stadion: Hampden Park, Glasgow Toeschouwers: 7.804 Scheidsrechter: Esther Staubli |
Verslag | 14' (pen.), 78' Hermoso | |||
24 juni 2022 20.15 (UTC+2) | Oekraïne | 0 – 4 | Schotland | Stadion: Stadion Miejski, Rzeszów (Polen)[8] Toeschouwers: 1.125 Scheidsrechter: Triinu Laos |
Verslag | 9' (pen.) Weir 17' Cuthbert 20', 43' Thomas | |||
28 juni 2022 20.00 (UTC+2) | Oekraïne | 2 – 0 | Hongarije | Stadion: Stadion Miejski, Rzeszów (Polen)[8] Toeschouwers: 980 Scheidsrechter: Sarah Fatemeh Zangeneh |
Kravets 27' Ovditsjoek 90' | Verslag | |||
2 september 2022 18.00 (UTC+1) | Faeröer | 0 – 3 | Oekraïne | Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn Toeschouwers: 1.060 Scheidsrechter: Louise Thompson |
Verslag | 12', 14' Koenina 83' Sjmatko | |||
2 september 2022 21.00 (UTC+2) | Spanje | 3 – 0 | Hongarije | Stadion: La Ciudad del Fútbol, Las Rozas de Madrid Toeschouwers: 950 Scheidsrechter: Ivana Projkovska |
González 24' Paredes 27' Guijarro 74' | Verslag | |||
6 september 2022 18.00 (UTC+1) | Faeröer | 0 – 6 | Schotland | Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn Toeschouwers: 760 Scheidsrechter: Katarzyna Lisiecka-Sęk |
Verslag | 17' Docherty 40' Weir 45' Cuthbert 45+1' Thomas 53' Corsie 68' Beattie | |||
6 september 2022 21.00 (UTC+2) | Spanje | 5 – 0 | Oekraïne | Stadion: La Ciudad del Fútbol, Las Rozas de Madrid Toeschouwers: 867 Scheidsrechter: Jelena Cvetković |
González 15', 42' Redondo 29', 39' Hermoso 67' (pen.) | Verslag | |||
Groep C
[bewerken | brontekst bewerken]Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nederland | 8 | 6 | 2 | 0 | 20 | 31 | 3 | +28 | Eindtoernooi | 1 – 0 | 1 – 1 | 3 – 0 | 12 – 0 | ||
2 | IJsland | 8 | 6 | 0 | 2 | 18 | 25 | 3 | +22 | Play-offs | 0 – 2 | 4 – 0 | 6 – 0 | 5 – 0 | ||
3 | Tsjechië | 8 | 3 | 2 | 3 | 11 | 25 | 10 | +15 | 2 – 2 | 0 – 1 | 7 – 0 | 8 – 0 | |||
4 | Wit-Rusland | 8 | 2 | 1 | 5 | 7 | 7 | 26 | −19 | 0 – 2 | 0 – 5 | 2 – 1 | 4 – 1 | |||
5 | Cyprus | 8 | 0 | 1 | 7 | 1 | 2 | 48 | −46 | 0 – 8 | 0 – 4 | 0 – 6 | 1 – 1 |
Regels voor de stand: Zie Criteria voor opmaak van de stand
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
17 september 2021 18.00 (UTC+3) | Wit-Rusland | 4 – 1 | Cyprus | Stadion: Dinamostadion, Minsk Toeschouwers: 477 Scheidsrechter: Marina Kroepskaja |
Kozjoepa 6' Sjoeppo 45+4' (pen.) Pilipenko 51' Sjlapakova 59' | Verslag | 57' Violari | ||
17 september 2021 20.45 (UTC+2) | Nederland | 1 – 1 | Tsjechië | Stadion: Euroborg, Groningen Toeschouwers: 10.600 Scheidsrechter: Ivana Martinčić |
Miedema 83' | Verslag | 47' Stašková | ||
21 september 2021 17.30 (UTC+2) | Tsjechië | 8 – 0 | Cyprus | Stadion: Stadion u Nisy, Liberec Toeschouwers: 285 Scheidsrechter: Henrikke Nervik |
Stašková 10', 63' Charalambous 12' (e.d.) K. Dubcová 26' Krejčiříková 42' L. Martínková 56', 65' Cvrčková 90+3' | Verslag | |||
21 september 2021 18.45 (UTC) | IJsland | 0 – 2 | Nederland | Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 1.737 Scheidsrechter: Rebecca Welch |
Verslag | 23' Van de Donk 65' Groenen | |||
22 oktober 2021 21.45 (UTC+3) | Cyprus | 0 – 8 | Nederland | Stadion: AEK Arena - Georgios Karapatakis, Larnaca Toeschouwers: 387 Scheidsrechter: Triinu Laos |
Verslag | 3' Miedema 11' Van de Donk 19', 49', 53' Roord 51' (e.d.) Charalambous 81' Smits 87' Van Dongen | |||
22 oktober 2021 18.45 (UTC) | IJsland | 4 – 0 | Tsjechië | Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 1.474 Scheidsrechter: Lina Lehtovaara |
Votíková 12' (e.d.) Brynjarsdóttir 59' Guðmundsdóttir 81' G. Jónsdóttir 83' | Verslag | |||
26 oktober 2021 21.00 (UTC+3) | Wit-Rusland | 0 – 2 | Nederland | Stadion: Dinamostadion, Minsk Toeschouwers: 180 Scheidsrechter: Araksja Saribekjan |
Verslag | 71' Martens 75' Van de Donk | |||
26 oktober 2021 18.45 (UTC) | IJsland | 5 – 0 | Cyprus | Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 2.175 Scheidsrechter: Anastasia Romanjoek |
Brynjarsdóttir 14' S. Jónsdóttir 21', 55' Vilhjálmsdóttir 45+1' Jóhannsdóttir 64' | Verslag | |||
26 november 2021 19.00 (UTC+2) | Cyprus | 1 – 1 | Wit-Rusland | Stadion: AEK Arena - Georgios Karapatakis, Larnaca Toeschouwers: 160 Scheidsrechter: Irena Velevačkoska |
Savva 60' | Verslag | 24' Pilipenko | ||
27 november 2021[noot 3] 12.00 (UTC+1) | Tsjechië | 2 – 2 | Nederland | Stadion: Městský stadion, Ostrava Toeschouwers: 261 Scheidsrechter: Ewa Augustyn |
Svitková 11' Necidová 60' | Verslag | 51' Van de Donk 90+3' Van der Gragt | ||
30 november 2021 19.00 (UTC+2) | Cyprus | 0 – 4 | IJsland | Stadion: AEK Arena - Georgios Karapatakis, Larnaca Toeschouwers: 103 Scheidsrechter: Louise Thompson |
Verslag | 7' Vilhjálmsdóttir 16' (pen.) Þorvaldsdóttir 37' S. Jónsdóttir 61' Gudr. Arnardóttir | |||
7 april 2022 18.00 (UTC+2) | Wit-Rusland | 0 – 5 | IJsland | Stadion: Voždovacstadion, Belgrado (Servië)[10] Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Jelena Pejković |
Verslag | 16' Brynjarsdóttir 24' Jónsdóttir 25' Thorvaldsdóttir 48', 57' Vilhjálmsdóttir | |||
8 april 2022 20.45 (UTC+2) | Nederland | 12 – 0 | Cyprus | Stadion: Euroborg, Groningen Toeschouwers: 9.352 Scheidsrechter: Alexandra Collin |
Miedema 23', 41', 44', 54', 69', 76' Roord 26', 34', 56' Beerensteyn 52' Spitse 60' Brugts 77' | Verslag | |||
12 april 2022 17.30 (UTC+2) | Tsjechië | 0 – 1 | IJsland | Stadion: Na Stínadlech, Teplice Toeschouwers: 3.242 Scheidsrechter: Lorraine Watson |
Verslag | 36' G. Jónsdóttir | |||
24 juni 2022 19.00 (UTC+2) | Wit-Rusland | 2 – 1 | Tsjechië | Stadion: Čukaričkistadion, Belgrado (Servië)[10] Toeschouwers: 0[10] Scheidsrechter: Kristina Georgieva |
Valjoek 8', 19' | Verslag | 29' Szewieczková | ||
28 juni 2022 20.45 (UTC+2) | Nederland | 3 – 0 | Wit-Rusland | Stadion: FC Twente Stadion, Enschede Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Simona Ghisletta |
Roord 13' Nouwen 59' Beerensteyn 85' | Verslag | |||
Bijz.: De wedstrijd tussen Nederland en Wit-Rusland stond gepland voor 12 april 2022 om 20.45 (UTC+2), maar werd uitgesteld omdat Nederland niet tegen Wit-Rusland wilde spelen vanwege hun betrokkenheid bij de Russische invasie in Oekraïne.[11][12] Op 6 mei 2022 maakte de KNVB in een statement bekend dat het de wedstrijd tegen Wit-Rusland alsnog wilde spelen.[13] |
1 september 2022 20.00 (UTC+3) | Cyprus |