De wereldkampioenschappen indooratletiek 2014 werden gehouden van vrijdag 7 maart 2014 tot en met zondag 9 maart 2014 in het Poolse Sopot. De wedstrijden vonden plaats in de Ergo Arena, welke is gelegen op de grens tussen Sopot en Gdańsk.
S | Series | Q | Kwalificaties | ½ | Halve finale | F | Finale |
Mannen Datum → | 07/03 | 08/03 | 09/03 |
Onderdeel↓ | M | A | M | A | M | A |
60 m | | S | | ½ | F | | | |
400 m | S | ½ | | F | | | |
800 m | S | | | | | | F |
1 500 m | S | | | F | | | |
3 000 m | | S | | | | | F |
60 m horden | | | S | | | | ½ | F |
4 × 400 m | | | S | | | | F |
Verspringen | | Q | | F | | | |
Hink-stap-springen | | | Q | | | | F |
Hoogspringen | | | Q | | | | F |
Polsstokhoogspringen | | | | F | | | |
Kogelstoten | Q | F | | | | | | |
Zevenkamp | F | | | |
Vrouwen Datum → | 07/03 | 08/03 | 09/03 |
Onderdeel↓ | M | A | M | A | M | A |
60 m | | | S | | | | ½ | F |
400 m | S | ½ | | F | | | |
800 m | S | | | | | | F |
1 500 m | | S | | F | | | |
3 000 m | S | | | | | | F |
60 m horden | | S | | ½ | F | | | |
4 × 400 m | | | S | | | | F |
Verspringen | | | Q | | | | F |
Hink-stap-sprong | Q | | | F | | | |
Hoogspringen | Q | | | F | | | |
Polsstokhoogspringen | | | | | | | F |
Kogelstoten | | | Q | F | | | |
Vijfkamp | F | | | | | | |
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons |
60 m | Richard Kilty Verenigd Koninkrijk | 6,49 PB | Marvin Bracy Verenigde Staten | 6,51 | Femi Ogunode Qatar | 6,52 |
400 m | Pavel Maslák Tsjechië | 45,24 NR | Chris Brown Bahama's | 45,58 PB | Kyle Clemons Verenigde Staten | 45,74 |
800 m | Mohammed Aman Ethiopië | 1.46,40 | Adam Kszczot Polen | 1.46,76 | Andrew Osagie Verenigd Koninkrijk | 1.47,10 |
1500 m | Ayanleh Souleiman Djibouti | 3.37,52 | Aman Wote Ethiopië | 3.38,08 | Abdalaati Iguider Marokko | 3.38,21 |
3000 m | Caleb Ndiku Kenia | 7.54,94 | Bernard Lagat Verenigde Staten | 7.55,22 | Dejen Gebremeskel Ethiopië | 7.55,39 |
4×400 m | Verenigde Staten Kyle Clemons David Verburg Kind Butler III Calvin Smith jr. | 3.02,13 WR | Verenigd Koninkrijk Conrad Williams Jamie Bowie Luke Lennon-Ford Nigel Levine | 3.03,49 SB | Jamaica Errol Nolan Allodin Fothergill Akheem Gauntlett Edino Steele | 3.03,69 NR |
60 m horden | Omo Osaghae Verenigde Staten | 7,45 WL | Pascal Martinot-Lagarde Frankrijk | 7.46 | Garfield Darien Frankrijk | 7,47 PB |
Verspringen | Mauro Vinicius da Silva Brazilië | 8,28 NR | Li Jinzhe China | 8,23 SB | Michel Tornéus Zweden | 8,21 SB |
Hink-stap-springen | Ljoekman Adams Rusland | 17,37 WL | Ernesto Revé Cuba | 17,33 | Pedro Pablo Pichardo Cuba | 17,24 |
Hoogspringen | Mutaz Essa Barshim Qatar | 2,38 AR | Ivan Oechov Rusland | 2,38 | Andrij Protsenko Oekraïne | 2,36 PB |
Polsstokhoogspringen | Konstadínos Filippídis Griekenland | 5,80 SB | Malte Mohr Duitsland | 5,80 | Jan Kudlička Tsjechië | 5,80 PB |
Kogelstoten | Ryan Whiting Verenigde Staten | 22,05 | David Storl Duitsland | 21,79 SB | Tomas Walsh Nieuw-Zeeland | 21,26 AR |
Zevenkamp | Ashton Eaton Verenigde Staten | 6632 WL | Andrej Krawtsjanka Wit-Rusland | 6303 NR | Thomas Van Der Plaetsen België | 6259 NR |
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons |
60 m | Shelly-Ann Fraser-Pryce Jamaica | 6,98 WL | Murielle Ahouré Ivoorkust | 7,01 SB | Tianna Bartoletta Verenigde Staten | 7,06 SB |
400 m | Francena McCorory Verenigde Staten | 51,12 | Kaliese Spencer Jamaica | 51,54 PB | Shaunae Miller Bahama's | 52,06 |
800 m | Chanelle Price Verenigde Staten | 2.00,09 WL | Angelika Cichocka Polen | 2.00,45 | Marina Arzamasova Wit-Rusland | 2.00,89 PB |
1500 m | Abeba Aregawi Zweden | 4.00,61 | Axumawit Embaye Ethiopië | 4.07,12 PB | Nicole Sifuentes Canada | 4.07,61 NR |
3000 m | Genzebe Dibaba Ethiopië | 8.55,04 | Hellen Obiri Kenia | 8.57,72 | Maryam Jamal Bahrein | 8.59,16 |
4×400 m | Verenigde Staten Natasha Hastings Joanna Atkins Francena McCorory Cassandra Tate | 3.24,83 WL | Jamaica Patricia Hall Anneisha McLaughlin Kaliese Spencer Stephenie Ann McPherson | 3.26,54 NR | Verenigd Koninkrijk Eilidh Child Shana Cox Margaret Adeoye Christine Ohuruogu | 3.27,90 SB |
60 m horden | Nia Ali Verenigde Staten | 7,80 PB | Sally Pearson Australië | 7,85 | Tiffany Porter Verenigd Koninkrijk | 7,86 SB |
Verspringen | Éloyse Lesueur Frankrijk | 6,85 | Katarina Johnson-Thompson Verenigd Koninkrijk | 6,81 PB | Ivana Španović Servië | 6,77 |
Hink-stap-springen | Jekaterina Koneva Rusland | 14,46 | Olha Saladoecha Oekraïne | 14,45 | Kimberly Williams Jamaica | 14,39 SB |
Hoogspringen | Maria Koetsjina Rusland | 2,00 SB | Niet uitgereikt | Ruth Beitia Spanje | 2,00 SB |
Kamila Lićwinko Polen | 2,00 NR |
Polsstokhoogspringen | Yarisley Silva Cuba | 4,70 | Anzjelika Sidorova Rusland | 4,70 | Niet uitgereikt |
Jiřina Svobodová Tsjechië | 4,70 |
Kogelstoten | Valerie Adams Nieuw-Zeeland | 20,67 WL | Christina Schwanitz Duitsland | 19,94 | Gong Lijiao China | 19,24 SB |
Vijfkamp | Nadine Broersen Nederland | 4830 WL, NR | Brianne Theisen-Eaton Canada | 4768 NR | Alina Fyodorova Oekraïne | 4724 PB |
Bronnen, noten en/of referenties
- Externe link