Wit-Rusland op de Olympische Winterspelen 2006
Wit-Rusland op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Wit-Rusland | ||||||||||||||||
IOC-landcode | BLR | ||||||||||||||||
NOC | National Olympic Committee of the Republic of Belarus (be) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2006 in Turijn | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Wit-Rusland op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |||||||||||||||||
Wit-Rusland op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | |||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) Gezamenlijk team op de O.S. (1992) | |||||||||||||||||
|
Tijdens de Olympische Winterspelen van 2006 die in Turijn werden gehouden nam Wit-Rusland deel met 28 sporters. Er werd een zilveren medaille gewonnen door Dmitri Dasjinski bij het freestyleskiën
Deelnemers
[bewerken | brontekst bewerken]Sport | Naam | Discipline | Klassering | Resultaten |
---|---|---|---|---|
Biatlon mannen | Vladimir Dratchev | 10 km sprint 20 km | 63e 43e | 29.48,3 (3) 59.59,5 (4) |
Sergej Novikov | 10 km sprint 12,5 km achtervolging 20 km 4x 7,5 km estafette | 32e 32e 24e 11e | 28.18,5 (1) op 3.29,4 (4) 58.02,6 (3) 1:25.04,1(15) | |
Oleg Ryzhenkov | 10 km sprint 12,5 km achtervolging 4x 7,5 km estafette | 30e 29e 11e | 28.15,9 (1) op 3.17,6 (5) 1:25.04,1 (15) | |
Rustam Valiullin | 10 km sprint 12,5 km achtervolging 20 km 4x 7,5 km estafette | 25e 28e 46e 11e | 28.08,4 (2) op 3.12,5 (5) 1:00.04,1 (5) 1:25.04,1(15) | |
Alexandre Syman | 20 km 4x 7,5 km estafette | 72e 11e | 1:03.31,4 (7) 1:25.04,1(15) | |
Biatlon vrouwen | Ludmilla Ananko | 7,5 km sprint 10 km achtervolging 4x 6 km estafette | 42e - 4e | 24.36,1 (1) dnf 1:19.19,6 (8) |
Ekaterina Ivanova | 7,5 km sprint 10 km achtervolging 15 km 4x 6 km estafette | 37e 29e 44e 4e | 24.30,8 (4) op 5.31,9 (7) 56.09,7 (6) 1:19.19,6 (8) | |
Olga Nazarova | 7,5 km sprint 10 km achtervolging 12,5 km achtervolging 15 km 4x 6 km estafette | 8e 7e 6e 8e 4e | 22.53,2 (0) op 2.26,1 (3) op 1.14,0 (?) 51.59,6 (2) 1:19.19,6 (8) | |
Ksenia Zikounkova | 15 km | 76e | 1:02.17,5 (8) | |
Olena Zubrilova | 7,5 km sprint 10 km achtervolging 12,5 km achtervolging 15 km 4x 6 km estafette | 5e 25e 16e 14e 4e | 22.40,5 (2) op 4.59,3 (8) op 2.35,8 (?) 52.55,6 (1) 1:19.19,6 (8) | |
Freestyleskiën mannen | Dmitri Dasjinski | Aerials | Kw. 249.34 (130.31 / 119.03) Finale 248.68 (131.42 / 117.26) | |
Alexei Grishin | Aerials | 4e | Kw. 242.87 (115.43 / 127.44) Finale 245.18 (123.90 / 121.28) | |
Anton Kushnir | Aerials | 8e | Kw. 226.33 (121.24 / 105.09) Finale 227.66 (124.56 / 103.10) | |
Dmitri Rak | Aerials | 24e | Kw. 172.47 (86.63 / 85.84) | |
Freestyleskiën vrouwen | Oly Slivets | Aerials | 5e | Kw. 163.20 (88.72 / 74.48) Finale 177.75 (87.50 / 90.25) |
Alla Tsuper | Aerials | 10e | Kw. 168.99 (88.83 / 80.16) Finale 137.84 (53.58 / 84.26) | |
Langlaufen mannen | Sergei Dolidovich | 50 km vrije stijl, massastart | 12e | 2:06.22,4 |
Alexander Lasutkin | 15 km klassiek 50 km vrije stijl, massastart | 19e 40e | 39.35,3 2:08,40,4 | |
Langlaufen vrouwen | Ludmila Korolik Shablouskaya | 10 km klassiek 15 km achtervolging 30 km vrije stijl, massastart 4x 5 km estafette | 30e 44e 26e 15e | 30.23,6 47.07,2 1:27.44,4 58.19,5 |
Viktoria Lopatina | 30 km vrije stijl, massastart Sprint | 44e - | 1:31.47,3 3e in Kwartfinale 3 | |
Ekaterina Rudakova Bulauka | 15 km achtervolging Sprint 4x 5 km estafette | 49e - 15e | 48.09,2 Kw. 2.23,19 58.19,5 | |
Alena Sannikova | 10 km klassiek 15 km achtervolging 30 km vrije stijl, massastart 4x 5 km estafette | 29e 43e 35e 15e | 30.15,1 47.05,6 1:29.30,4 58.19,5 | |
Olga Vasiljonok | 15 km achtervolging 30 km vrije stijl, massastart Sprint 4x 5 km estafette | 51e 34e - 15e | 48.20,4 1:29.22,8 5e in kwartfinale 4 58.19,5 | |
Kunstschaatsen | Sergej Davydov | Mannen | 15e | 184.59; korte kür 64.65, lange kür 119.24 pnt. |
Schaatsen vrouwen | Svetlana Radkevitsj | 500m 1000m | 27e 33e | 80,36; 40,45 / 39,91 1.20,11 |
Schansspringen | Maksim Anisimov | K90 K120 | - | Kw. 68.6 pnt. Kw. 108.0 pnt., 1e ronde 110.5 pnt. |
Petr Chaadaev | K90 K120 | - | Kw. dq Kw. 95.5 pnt. | |
Shorttrack vrouwen | Julia Elsakova | 500m 1000m 1500m | - - - | Kw. 3e in heat 8 Kw. 3e in heat 3 Kw. 5e in heat 2 |