Dyskusja wikipedysty:Jojnee – Wikipedia, wolna encyklopedia

Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków
Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym Discordzie znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest
    Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
  • Neutralny punkt widzenia
    Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Prawa autorskie
    Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
  • Weryfikowalność
    Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej
    Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Wszelkie sortowania, animacje, ukrywania i pokazywania są robione skryptem. W tabelach rozróżniane są dwa typy pól, nagłówki i dane. Te pierwsze są zamieniane na elementy <th>, a drugie na <td>. W składni wikikodu nagłówki wprowadza się znakiem ! a dane znakiem |. Podejrzewam, że skrypt odpowiedzialny za implementacje sortowanych tabelek zakłada, że nagłówki takiej tabelki są tylko w na samej górze, i dla uproszczenia umieszcza strzałki we wszystkich polach renderowanych przez <th>. Wywal ze swojej tabelki ! style="font-weight: normal; text-align: left;" w polach A i B co w efekcie powinno dać:

Coś 1 Coś 2
A C
B D

Pozdrawiam. Paweł Ziemian (dyskusja) 18:48, 5 lut 2016 (CET)[odpowiedz]

To znaczy, że ktoś zmienił skrypty w MediaWiki. Może trzeba poczekać, aż to się samo naprawi. Zapytałem na enwiki. Paweł Ziemian (dyskusja) 11:26, 6 lut 2016 (CET)[odpowiedz]
  • Został na to zgłoszony błąd phab:T126007. Ostatnio wprowadzono zmiany dla VE, które spowodowały ów niepożądany efekt. Po naprawieniu powinno działać jako:
{| class="wikitable sortable" ! Some 1 !! Some 2 |- ! scope="row" style="font-weight: normal; text-align: left;" | A  | C |- ! scope="row" style="font-weight: normal; text-align: left;" | B  | D |}
Some 1 Some 2
A C
B D

Trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że problem zostanie rozwiązany. Paweł Ziemian (dyskusja) 14:53, 6 lut 2016 (CET)[odpowiedz]

Crash Bandicoot - wersje przejrzane

[edytuj kod]

Przejrzana przeze mnie wersja jest wolna od oczywistych wandalizmów, więc została przejrzana, nie oceniałem hasła merytorycznie w żadnym względzie. Jeżeli wiesz/uważasz, że jest/powinno być inaczej - nie krępuj się, zmieniał modyfikuj hasło, mając na uwadze, żeby pamiętać o źródłach podawanych informacji. maikking dyskusja 11:20, 21 lis 2016 (CET)[odpowiedz]

Odp:Lista odcinków Atomówek

[edytuj kod]

Cześć :) Jak ty uważasz, ale skoro na innych językach Wiki widnieje na liście odcinków serialu Atomówki crossover z Młodymi Tytanami: Akcja! jako odcinek specjalny to na polskiej Wikipedii też powinien zostać umieszczony. Ja tam nie mam nic przeciwko, gdyby na liście odcinków Atomówek został wpisany odcinek specjalny z Młodymi Tytanami z racji tego, że jest to odcinek serialu Młodzi Tytani: Akcja!. Pozdrawiam Matti1990 (dyskusja) 00:41, 30 kwi 2017 (CEST)[odpowiedz]

Community Insights Survey

[edytuj kod]

RMaung (WMF) 16:43, 6 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Reminder: Community Insights Survey

[edytuj kod]

RMaung (WMF) 17:11, 20 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

[edytuj kod]

Dzień dobry Jojnee -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 11:55, 26 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Reminder: Community Insights Survey

[edytuj kod]

RMaung (WMF) 21:49, 3 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią

[edytuj kod]

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected] lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected]. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią ([email protected]). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 04:33, 12 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Przejrzenie edycji

[edytuj kod]

W takim razie poproszę o link do tej edycji oraz o cierpliwość, bo pewnie najwcześniej w niedzielę. Pozdrawiam. TR (dyskusja) 23:54, 10 mar 2023 (CET)[odpowiedz]

Wygląda mi na to, że sprawa jest już nieaktualna. Może umówmy się, że jak zostaną tu zrobione jakieś edycje, które będą rokować na pozostanie z nami dłużej, to wtedy możemy porozmawiać o ich przejrzeniu. Przede wszystkim jednak polecam stronę z informacją o możliwości uzyskania uprawnień do przeglądania haseł - jak widać uprawnienia te można uzyskać bardzo łatwo, a wtedy można już samodzielnie "przeglądać" artykuły. Pozdrawiam! TR (dyskusja) 23:20, 11 mar 2023 (CET)[odpowiedz]

Koalicja Polska

[edytuj kod]

Cześć. 3D (czy raczej TD) to Koalicja Polska + Polska 2050 Sz. Hołowni. Z KP wiadomo, jakie organizacje są związane, więc tabela była ok, ale obecna wersja (w tabeli partie, a pod tabelą inne środowiska) też jest ok (choć nie wiem, na ile ścisła jest obecnie współpraca z organizacją Składowskiego i tymi firmowanymi przez Jachnika, ale to nawet tym lepiej, że nie są w tabeli). Raczej nie trzeba nic zmieniać. Pozdrawiam, Pawmak (dyskusja) 19:09, 14 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]