Halowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie 2016 – Wikipedia, wolna encyklopedia
| |||
Data | 1 - 6 marca 2016 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Liczba konkurencji | 8 | ||
Liczba zawodników | 137 (seniorzy) | ||
Liczba reprezentacji | 34 |
13. Halowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie odbyły się w dniach 1 - 6 marca 2016 roku w Ankarze w Turcji.
Polska wywalczyła dwa medale srebrne wśród seniorów. Wicemistrzynią świata w łuku klasycznym została Natalia Leśniak, która zdobyła również srebro w drużynie, razem z Kariną Lipiarską i Wioletą Myszor.
Reprezentacja Polski seniorów
[edytuj | edytuj kod]łuk klasyczny
[edytuj | edytuj kod]łuk bloczkowy
[edytuj | edytuj kod]Reprezentacja Polski juniorów
[edytuj | edytuj kod]łuk klasyczny
[edytuj | edytuj kod]Medaliści
[edytuj | edytuj kod]Seniorzy
[edytuj | edytuj kod]Strzelanie z łuku klasycznego
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
indywidualnie kobiet | Lisa Unruh | Natalia Leśniak | Claudia Mandia |
indywidualnie mężczyzn | Heorhij Iwanickij | Sergij Makarewicz | Brady Ellison |
drużynowo kobiet | Japonia Sugimoto Tomomi Kawanaka Kaori Sugibayashi Rina | Polska Natalia Leśniak Karina Lipiarska Wioleta Myszor | Gruzja Iulia Lobżenidze Kristine Esebua Chatuna Narimanidze |
drużynowo mężczyzn | Niemcy Florian Floto Florian Kahllund Carlo Schmitz | Francja Florent Mulot Olivier Tavernier Thomas Antoine | Rosja Bair Cybekdorżiew Aleksander Kożin Arsałan Bałdanow |
Strzelanie z łuku bloczkowego
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
indywidualnie kobiet | Irene Franchini | Albina Łoginowa | Sarah Prieels |
indywidualnie mężczyzn | Sebastien Peineau | Mike Schloesser | Omid Taheri |
drużynowo kobiet | Dania Tanja Jensen Erika Anear Sarah Holst Sonnichsen | Rosja Maria Winogradowa Natalia Awdiejewa Albina Łoginowa | Włochy Irene Franchini Laura Longo Eleonora Sarti |
drużynowo mężczyzn | Włochy Sergio Pagni Luigi Dragoni Michele Nencioni | Dania Patrick Laursen Stephan Hansen Martin Damsbo | Francja Sebastien Peineau Jean Philippe Boulch Fabien Delobelle |
Juniorzy
[edytuj | edytuj kod]Strzelanie z łuku klasycznego
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
indywidualnie kobiet | Su Szu-ping | Tatiana Andreoli | Chang Rong-jia |
indywidualnie mężczyzn | David Pasqualucci | Dan Olaru | Rok Bizjak |
drużynowo kobiet | Włochy Tatiana Andreoli Loredana Spera Tanya Giaccheri | Chińskie Tajpej Chang Rong-jia Yeh Yu-chen Su Szu-ping | Rosja Tuiana Daszidorżiewa Rozalina Timofiejewa Balżin Dorżiewa |
drużynowo mężczyzn | Włochy David Pasqualucci Dino Bizzotto Yuri Belli | Turcja Mete Gazoz Onur Tezel Oğuzhan Küçük | Rosja Buianto Cyrendorżiew Aldar Gombożapow Cyren Baltakow |
Strzelanie z łuku bloczkowego
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
indywidualnie kobiet | Lucia Valeria Chavarria | Cassidy Cox | Athena Caiopoulos |
indywidualnie mężczyzn | Viktor Orosz | Christos Aerikos | Anton Bulajew |
drużynowo kobiet | Turcja Gizem Elmaağaçlı Evrim Sağlam Nevin Akdağ | Rosja Aleksandra Sawenkowa Sofia Fadejewa Diana Rawiłowa | Włochy Giulia Grascelli Aurora Tozzi Camilla Alberti |
drużynowo mężczyzn | Rosja Anton Bulajew Dmitrij Stepanow Boris Chiżow | Włochy Jesse Sut Manuel Festi Viviano Mior | Australia Remy Leonard Harri Howden DeVilliers Duvenage |
Klasyfikacja medalowa
[edytuj | edytuj kod]Seniorzy
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Włochy | 2 | 0 | 2 | 4 |
2. | Niemcy | 2 | 0 | 0 | 2 |
3. | Francja | 1 | 1 | 1 | 3 |
4. | Ukraina | 1 | 1 | 0 | 2 |
5. | Dania | 1 | 1 | 0 | 2 |
6. | Japonia | 1 | 0 | 0 | 1 |
7. | Rosja | 0 | 2 | 1 | 3 |
8. | Polska | 0 | 2 | 0 | 2 |
9. | Holandia | 0 | 1 | 0 | 1 |
10. | Belgia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Gruzja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Iran | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Stany Zjednoczone | 0 | 0 | 1 | 1 |
Juniorzy
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Włochy | 3 | 2 | 1 | 6 |
2. | Rosja | 1 | 1 | 3 | 5 |
3. | Chińskie Tajpej | 1 | 1 | 1 | 3 |
4. | Turcja | 1 | 1 | 0 | 2 |
5. | Meksyk | 1 | 0 | 0 | 1 |
Węgry | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7. | Stany Zjednoczone | 0 | 1 | 1 | 2 |
8. | Grecja | 0 | 1 | 0 | 1 |
Mołdawia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
10. | Australia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Słowenia | 0 | 0 | 1 | 1 |