Kobiety | |
---|---|
Mężczyźni |
Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – wyścig drużynowy mężczyzn – Wikipedia, wolna encyklopedia
- Główny artykuł:
Włochy | |
Dania | |
Australia |
Wyścig drużynowy mężczyzn podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 rozegrany został między 2 a 4 sierpnia na torze Izu Velodrome.
Terminarz
[edytuj | edytuj kod]Czas w Tokio (UTC+09:00)
Data | Godzina | |
---|---|---|
2 sierpnia 2021 | 17:02 | Eliminacje |
3 sierpnia 2021 | 16:22 | Pierwsza runda |
4 sierpnia 2021 | 17:45 | Finały |
Wyniki
[edytuj | edytuj kod]Eliminacje
[edytuj | edytuj kod]Pozycja | Państwo | Zawodnicy | Wynik | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1. | Dania | Lasse Norman Hansen Niklas Larsen Frederik Rodenberg Rasmus Pedersen | 3:45,014 | |
2. | Włochy | Simone Consonni Filippo Ganna Francesco Lamon Jonathan Milan | 3:45,895 | |
3. | Nowa Zelandia | Aaron Gate Campbell Stewart Regan Gough Jordan Kerby | 3:46,079 | |
4. | Wielka Brytania | Ethan Hayter Edward Clancy Ethan Vernon Oliver Wood | 3:47,507 | |
5. | Australia | Kelland O’Brien Sam Welsford Leigh Howard Alexander Porter | 3:48,448 | |
6. | Kanada | Vincent De Haître Michael Foley Derek Gee Jay Lamoureux | 3:50,455 | |
7. | Niemcy | Theo Reinhardt Felix Groß Leon Rohde Domenic Weinstein | 3:50,830 | |
8. | Szwajcaria | Robin Froidevaux Stefan Bissegger Mauro Schmid Cyrille Thièry | 3:51,514 |
Pierwsza runda
[edytuj | edytuj kod]W pierwszej rundzie podział na poszczególne wyścigi odbył się na podstawie kwalifikacji i odbył się według zasady:
Wyścig 1 : 6 drużyna kwalifikacji z 7 drużyną kwalifikacji Wyścig 2 : 5 drużyna kwalifikacji z 8 drużyną kwalifikacji Wyścig 3 : 2 drużyna kwalifikacji z 3 drużyną kwalifikacji Wyścig 4 : 1 drużyna kwalifikacji z 4 drużyną kwalifikacji
Zwycięzcy wyścigów 3 i 4 awansowali do wyścigu o złoty medal pozostałe 6 zespołów na podstawie uzyskanych czasów walczyło w wyścigach o brązowy medal, piąte, siódme miejsce.
Pozycja | Wyścig | Kraj | Zawodnik | Wynik | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Włochy | Simone Consonni Filippo Ganna Francesco Lamon Jonathan Milan | 3:42,307 | FA |
2. | 4 | Dania | Lasse Norman Hansen Niklas Larsen Frederik Rodenberg Rasmus Pedersen | FA | |
3. | 3 | Nowa Zelandia | Aaron Gate Campbell Stewart Regan Gough Jordan Kerby | 3:42,397 | FB |
4. | 2 | Australia | Kelland O’Brien Sam Welsford Leigh Howard Lucas Plapp | 3:44,902 | FB |
5. | 1 | Kanada | Vincent De Haître Michael Foley Derek Gee Jay Lamoureux | 3:46,769 | |
6. | 1 | Niemcy | Theo Reinhardt Felix Groß Leon Rohde Domenic Weinstein | 3:48,861 | |
7. | 2 | Szwajcaria | Robin Froidevaux Stefan Bissegger Valère Thiébaud Cyrille Thièry | 3:49,111 | |
8. | 4 | Wielka Brytania | Ethan Hayter Charlie Tanfield Ethan Vernon Oliver Wood | 4:28,489 |
Finały
[edytuj | edytuj kod]Pozycja | Kraj | Zawodnik | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
o złoty medal | ||||
Włochy | Simone Consonni Filippo Ganna Francesco Lamon Jonathan Milan | 3:42,032 | ||
Dania | Lasse Norman Hansen Niklas Larsen Frederik Rodenberg Rasmus Pedersen | 3:42,198 | ||
o brązowy medal | ||||
Australia | Kelland O’Brien Sam Welsford Leigh Howard Lucas Plapp | |||
4. | Nowa Zelandia | Aaron Gate Campbell Stewart Regan Gough Jordan Kerby | OVL | |
o 5. miejsce | ||||
5. | Kanada | Vincent De Haître Michael Foley Derek Gee Jay Lamoureux | 3:46,324 | |
6. | Niemcy | Roger Kluge Felix Groß Leon Rohde Domenic Weinstein | 3:50,023 | |
o 7. miejsce | ||||
7. | Wielka Brytania | Ethan Hayter Charlie Tanfield Ethan Vernon Oliver Wood | 3:45,636 | |
8. | Szwajcaria | Robin Froidevaux Stefan Bissegger Valère Thiébaud Cyrille Thièry | 3:50,041 |
Bibliografia
[edytuj | edytuj kod]- Olympedia Team Pursuit, 4,000 metres, Men [online] (ang.).
- Track Cycyling - Olympic Games 2020 Results Men. the-sports.org. (ang.).
- Cycling Track - Results Book. uci.org. (ang.).