Polska na Igrzyskach Frankofońskich 2013 – Wikipedia, wolna encyklopedia
Igrzyska Frankofońskie 2013 Nicea | ||||||
Liczba zawodników | 54 w 5 dyscyplinach | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
|
Polskę na Igrzyskach Frankofońskich 2013 reprezentowało 54 sportowców.
Zdobyte medale
[edytuj | edytuj kod]Medale według sportów | ||||
---|---|---|---|---|
Sport | W sumie | |||
Lekkoatletyka | 7 | 3 | 1 | 11 |
Judo | 2 | 1 | 1 | 4 |
Zapasy | 1 | 0 | 8 | 9 |
Tenis stołowy | 0 | 0 | 3 | 3 |
W sumie | 10 | 4 | 13 | 27 |
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat | Data |
---|---|---|---|---|---|
Złoto | Sebastian Jezierzański | zapasy | 84 kg | 5:0 | 8 września |
Złoto | Paweł Fajdek | lekkoatletyka | rzut młotem | 78,28 | 10 września |
Złoto | Tomasz Majewski | lekkoatletyka | pchnięcie kulą | 20,18 | 10 września |
Złoto | Adrian Strzałkowski | lekkoatletyka | skok w dal | 7,99 | 11 września |
Złoto | Łukasz Grzeszczuk | lekkoatletyka | rzut oszczepem | 78,62 | 12 września |
Złoto | Anna Jagaciak | lekkoatletyka | skok w dal | 6,68 | 12 września |
Złoto | Joanna Jaworska | judo | +78 kg | 1001-0100 | 13 września |
Złoto | Katarzyna Furmanek | judo | -78 kg | 100-000 | 13 września |
Złoto | Anita Włodarczyk | lekkoatletyka | rzut młotem | 75,62 | 13 września |
Złoto | Anna Jagaciak | lekkoatletyka | trójskok | 13,92 | 14 września |
Srebro | Justyna Kasprzycka | lekkoatletyka | skok wzwyż | 1,88 | 11 września |
Srebro | Teresa Dobija | lekkoatletyka | skok w dal | 6,66 | 12 września |
Srebro | Damian Nasiadko | judo | +100 kg | 000-100 | 13 września |
Srebro | Krzysztof Żebrowski | lekkoatletyka | bieg na 1500 m | 3:57,58 | 14 września |
Brąz | Adam Bieńkowski | zapasy | 55 kg | 3:1 | 8 września |
Brąz | Katarzyna Michalak | zapasy | 55 kg | 3:1 | 8 września |
Brąz | Weronika Maleszka | zapasy | 67 kg | –[a] | 9 września |
Brąz | Katarzyna Mądrowska | zapasy | 59 kg | 5:0 | 9 września |
Brąz | Sara Jezierzańska | zapasy | 51 kg | –[a] | 9 września |
Brąz | Michał Bankosz Maja Krzewicka | tenis stołowy | mikst | 0:3 | 9 września |
Brąz | Kamil Wojciechowski | zapasy | 96 kg | 5:0 | 9 września |
Brąz | Michał Bankosz Maja Krzewicka | tenis stołowy | zespół | 0:2 | 9 września |
Brąz | Paulina Grabowska | zapasy | 63 kg | 5:0 | 10 września |
Brąz | Andrzej Sokalski | zapasy | 74 kg | 5:0 | 10 września |
Brąz | Angelika Cichocka | lekkoatletyka | bieg na 1500 m | 4:19,37 | 12 września |
Brąz | Grzegorz Lewiński | judo | 66 kg | 0113-0001 | 11 września |
Brąz | Maja Krzewicka | tenis stołowy | kobiety | 0:3 | 13 września |
Reprezentanci
[edytuj | edytuj kod]Lekkoatletyka
[edytuj | edytuj kod]Kobiety
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja | Zawodniczka | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Pozycja | Rezultat | Pozycja | ||
Bieg na 800 m | Angelika Cichocka | 2:04,76 | 3. q | 2:04,04 | 6. |
Joanna Jóźwik | 2:05,94 | 5. Q | 2:03,76 | 5. | |
Bieg na 1500 m | Angelika Cichocka | — | 4:19,37 | ||
Katarzyna Broniatowska | — | 4:21,22 | 5. | ||
Danuta Urbanik | — | 4:21,87 | 6. | ||
Bieg na 100 m przez płotki | Karolina Kołeczek | 14,13 | 8. q | 14,08 | 8. |
Katarzyna Świostek | 14,37 | 14. | NQ | ||
Bieg na 400 m przez płotki | Joanna Linkiewicz | 58,61 | 4. Q | 57,99 | 4. |
Skok w dal | Anna Jagaciak | — | 6,68 | ||
Teresa Dobija | — | 6,66 | |||
Karolina Błażej | — | 6,11 | 8. | ||
Trójskok | Anna Jagaciak | — | 13,92 | ||
Anna Zych | — | DNS | – | ||
Skok wzwyż | Justyna Kasprzycka | — | 1,88 | ||
Rzut młotem | Anita Włodarczyk | — | 75,62 | ||
Joanna Fiodorow | — | 67,53 | 6. |
Mężczyźni
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Pozycja | Rezultat | Pozycja | ||
Bieg na 1500 m | Krzysztof Żebrowski | 3:46,27 | 3. Q | 3:57,58 | |
Skok w dal | Adrian Strzałkowski | — | 7,99 | ||
Krzysztof Lewandowski | — | 4,65 | 13. | ||
Trójskok | Karol Hoffmann | — | 16,66 | 4. | |
Michał Lewandowski | — | 16,20 | 7. | ||
Pchnięcie kulą | Tomasz Majewski | — | 20,18 | ||
Dominik Witczak | — | 18,21 | 7. | ||
Rzut oszczepem | Łukasz Grzeszczuk | — | 78,62 | ||
Rzut młotem | Paweł Fajdek | — | 78,28 | ||
Sztafeta 4 × 100 m | — | DNS | – |
Koszykówka
[edytuj | edytuj kod]- Zuzanna Sklepowicz
- Sylwia Bujniak
- Angelika Stankiewicz
- Monika Naczk
- Patrycja Wołosiuk
- Amalia Rembiszewska
- Jowita Ossowska
- Julia Tyszkiewicz
- Martyna Pyka
- Aleksandra Wajler
- Natalia Gwarda
- Joanna Grymek
- Faza grupowa
Lp. | Drużyna | M | Mecze | Kosze | Punkty | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | P | + | - | +/- | ||||
1. | Wybrzeże Kości Słoniowej | 2 | 1 | 1 | 115 | 101 | +14 | 3 |
2. | Quebec | 2 | 1 | 1 | 126 | 114 | +12 | 3 |
3. | Polska | 2 | 1 | 1 | 98 | 124 | -26 | 3 |
- Faza pucharowa
Etap | Przeciwnik | Wynik | Miejsce |
---|---|---|---|
Mecz o miejsce 9-12 | Senegal | 70-59 | 9. |
Mecz o miejsce 9-10 | Szwajcaria | 57-43 |
Judo
[edytuj | edytuj kod]Kobiety
[edytuj | edytuj kod]Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Karolina Talach | -70 kg | bye | Alix Renaud-Roy P 000-1010 | NQ | Désirée Gabriel P 0001-1001 | NQ | 8. | |
Katarzyna Furmanek | -78 kg | Marie Yvonne Aad W 110-000 | Christelle Garry W 0023-0011 | Anna Laura Portuondo Isaso W 0221-0001 | — | Sarra Mzougui W 100-000 | ||
Joanna Jaworska | +78 kg | — | Manuella Volcere W 000-0000 | — | Sahar Trabelsi W 1001-0100 |
Mężczyźni
[edytuj | edytuj kod]Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Repesaż 3 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Grzegorz Lewiński | -66 kg | bye | Joshua Shannon W 0210-0000 | Vincent Vallee P 0013-011 | — | Cédric Bessi W 0113-0001 | NQ | ||
Jacek Brysz | -73 kg | Surik Garnikyan W 0000-0001 | Jonathan Allardon P 000-022 | NQ | Fred Yannick Uwase W 1011-0002 | Beaucicau Robenson W 100-0002 | Hamza Barhomi P 0000-1131 | NQ | 5. |
Damian Nasiadko | +100 kg | — | Vladut George Simionescu W 1002-0100 | — | El Mehdi Malki P 000-100 |
Zapasy
[edytuj | edytuj kod]Kobiety
[edytuj | edytuj kod]Zawodniczka | Konkurencja | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Aleksandra Michałek | -48 kg | Tabatha Grunewald W 5-0 | Madalina Linguraru P 0-4 | — | Jasmine Mian P 1-4 | NQ | 5. |
Sara Jezierzańska | -51 kg[a] | Isabelle Ladeveze P 1-4 | Vanessa Joyce Brown P 0-5 | Rosalie Benie Tanoh W 4-1 | — | ||
Katarzyna Michalak | -55 kg | Mobunga Wanya W 5-0 | Tatiana Debien P 1-3 | — | Hang Hassou Hagada W 3-1 | NQ | |
Katarzyna Mądrowska | -59 kg | Emilie Dufour W 4-1 | Michelle Fazzari P 0-5 | — | Milovitch-Sera Elizabeth W 5-0 | NQ | |
Paulina Grabowska | -63 kg | Linda Morais P 0-4 | NQ | Sambou Anta W 5-0 | NQ | ||
Weronika Maleszka | -67 kg[a] | Berthe Etane Ngolle P 0-4 | Beatrice Oancea P 1-4 | Cezartine Diatta W 5-0 | — |
Mężczyźni
[edytuj | edytuj kod]Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Adam Bieńkowski | -55 kg | — | Chakir Ansari W 4-1 | Gikinyan Ohan P 0-4 | — | Bienvenu Andriamalala W 3-1 | NQ | |
Paweł Albinowski | -66 kg | Morgan St-Laurent W 4-0 | Cedric Hudson P 0-4 | NQ | — | NQ | 5. | |
Andrzej Sokalski | -74 kg | Cleopas Ncube P 1-4 | NQ | Nariman Irankhah W 4-0 | Meruzhan Zadoyan W 5-0 | NQ | ||
Sebastian Jezierzański | -84 kg | Islam Doudaiev W 4-0 | Éric Gabin Obougou A Maben W 4-0 | Andrei Victor Frant W 4-0 | — | Jordan Stee W 5-0 | ||
Kamil Wojciechowski | -96 kg | — | bye | Viktor Kazishvili P 1-4 | — | Milliere Quentin W 5-0 | NQ |
Tenis stołowy
[edytuj | edytuj kod]Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Maja Krzewicka | singel kobiet | Faty Lombo Mwana Mbuta W 3:0 | Sanjana Ramaswamy W 3:0 | Hamsik Khachatryan W 3:0 | Cristina Alina Hîrici P 0:3 | NQ | |
Michał Bankosz | singel mężczyzn | Said Sarbi W 3:0 | Hans Junior Rassengwet W 3:0 | Romain Lorentz P 2:3 | NQ | – | |
Maja Krzewicka Michał Bankosz | mikst | – | Armenia W 3:0 | Mauritius W 3:0 | Rumunia P 0:3 | NQ | |
Maja Krzewicka Michał Bankosz | zespół | Gabon W 2-0 | Seszele W 2-0 | Kanada W 2-1 | Francja P 0-2 | NQ |
Uwagi
[edytuj | edytuj kod]Bibliografia
[edytuj | edytuj kod]- Wyniki lekkoatletyki. 10000photospour1logo.fr. [dostęp 2013-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-19)]. (fr.).
- Wyniki koszykówki. 10000photospour1logo.fr. [dostęp 2013-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-19)]. (fr.).
- Wyniki judo. 10000photospour1logo.fr. [dostęp 2013-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-19)]. (fr.).
- Wyniki zapasów. 10000photospour1logo.fr. [dostęp 2013-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-19)]. (fr.).
- Wyniki tenisa stołowego. 10000photospour1logo.fr. [dostęp 2013-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-19)]. (fr.).