Stowarzyszenie Kanonistów Polskich – Wikipedia, wolna encyklopedia

Stowarzyszenie Kanonistów Polskich
Państwo

 Polska

Siedziba

Lublin

Prezes

Józef Krukowski

Nr KRS

0000078901

Data rejestracji

2002

brak współrzędnych

Stowarzyszenie Kanonistów Polskichpolska organizacja naukowa założona w 1990 r. mająca na celu – zgodnie z jej Statutem – „rozwój i upowszechnianie nauki prawa kanonicznego w Polsce.” Posiada ona charakter katolicki, co wynika z § 1 Statutu, który głosi, iż wskazany cel „jest realizowany w zależności od Konferencji Episkopatu Polski.”[1] Siedzibą Stowarzyszenia jest Lublin[1].

Członkowie

[edytuj | edytuj kod]

W Stowarzyszeniu wyróżnia się dwie kategorie członkostwa: zwyczajne i honorowe. Kryterium nabycia członkostwa zwyczajnego w Stowarzyszeniu jest ukończenie studiów w zakresie prawa kanonicznego względnie „interesowanie się prawem kanonicznym z racji wykonywanych zadań”[2].

 Z tym tematem związana jest kategoria: Członkowie Stowarzyszenia Kanonistów Polskich.

Władze

[edytuj | edytuj kod]

Stowarzyszeniem kieruje Zarząd składający się z prezesa, wiceprezesa, sekretarza-skarbnika i dwóch członków[2]. Najwyższą władzą SKP jest Walne Zgromadzenie Członków[3]. Funkcje kontrolne pełni trzeci organ: Komisja Rewizyjna[3]. Kadencja władz wybieralnych trwa 3 lata[4].

Zarząd Stowarzyszenia posiada obecnie skład następujący: prezes - ks. prof. dr hab. Józef Krukowski; wiceprezes - ks. prof. dr hab. Wojciech Góralski; sekretarz-skarbnik - ks. dr Czesław Bielec; członek Zarządu - ks. prof. dr hab. Józef Krzywda; członek Zarządu - ks. dr hab. Mirosław Sitarz[5].

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]