Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 – Wikipedia, wolna encyklopedia
Kod MKOl | ITA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994 Lillehammer | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 104 w 11 dyscyplinach | |||||
|
Reprezentacja Włoch na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 liczyła 104 zawodników - 78 mężczyzn i 26 kobiet, którzy wystąpili w jedenastu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie dwadzieścia medali - siedem złotych, pięć srebrnych i osiem brązowych.
Najmłodszym włoskim zawodnikiem podczas ZIO 1994 była Barbara Baldissera (16 lat i 42 dni), a najstarszym - Maurilio De Zolt (43 lat i 156 dni).
Medaliści
[edytuj | edytuj kod]Wyniki reprezentantów Włoch
[edytuj | edytuj kod]Biathlon
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- sprint - 23. miejsce
- bieg indywidualny - 15. miejsce
- bieg indywidualny - 22. miejsce
- sprint - 24. miejsce
- bieg indywidualny - 20. miejsce
- sprint - 13. miejsce
- sprint - 44. miejsce
- bieg indywidualny - 6. miejsce
- sztafeta - 6. miejsce
Kobiety
- sprint - 7. miejsce
- bieg indywidualny - 25. miejsce
Biegi narciarskie
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- 10 km stylem klasycznym - 8. miejsce
- Bieg łączony -
- 30 km stylem dowolnym - 7. miejsce
- 50 km stylem klasycznym - 11. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - DNF
- 50 km stylem klasycznym - 31. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 29. miejsce
- Bieg łączony - 22. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 15. miejsce
- Bieg łączony - 9. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 14. miejsce
- 50 km stylem klasycznym - 8. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 5. miejsce
- 50 km stylem klasycznym - 7. miejsce
Kobiety
- 5 km stylem klasycznym - 24. miejsce
- Bieg łączony - 18. miejsce
- 15 km stylem dowolnym - 12. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 30. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 17. miejsce
- 15 km stylem dowolnym - 26. miejsce
- 5 km stylem klasycznym - 19. miejsce
- Bieg łączony - 34. miejsce
Bobsleje
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Dwójki - 9. miejsce
- Czwórki - 9. miejsce
- Czwórki - 22. miejsce
Hokej na lodzie
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
- Mike De Angelis, Patrick Brugnoli, Jimmy Camazzola, Bruno Campese, Toni Circelli, Luigi Da Corte, David Delfino, Stephan Figliuzzi, Phil Di Gaetano, Alexander Gschliesser, Leo Insam, Emilio Iovio, Maurizio Mansi, Robert Oberrauch, Gaetano Orlando, Martin Pavlu, Roland Ramoser, Mike Rosati, Vezio Sacratini, Bill Stewart, Lino De Toni, Lucio Topatigh, Bruno Zarrillo - 9. miejsce
Kombinacja norweska
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Gundersen - 33. miejsce
- Gundersen - 44. miejsce
- Gundersen - 49. miejsce
- Drużynowo - 11. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- 500 m - 32. miejsce
- 1000 m - 38. miejsce
- 1500 m - 34. miejsce
- 500 m - 29. miejsce
- 1000 m - 30. miejsce
- 1500 m - DNF
- 1000 m - 25. miejsce
- 1500 m - 12. miejsce
- 5000 m - 15. miejsce
- 10 000 m - 15. miejsce
Kobiety
- 1500 m - 12. miejsce
- 3000 m - DNF
- 5000 m - 4. miejsce
- 1500 m - 29. miejsce
- 3000 m - 18. miejsce
Narciarstwo alpejskie
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- gigant - 6. miejsce
- slalom - DNF
- zjazd - 21. miejsce
- supergigant - DNF
- kombinacja - DNF
- zjazd - 20. miejsce
- kombinacja - 16. miejsce
- gigant - 10. miejsce
- gigant - 29. miejsce
- kombinacja - 15. miejsce
- supergigant - 5. miejsce
- zjazd - 12. miejsce
- supergigant - 15. miejsce
- slalom - DNF
- zjazd - 13. miejsce
- supergigant - 16. miejsce
- slalom - 8. miejsce
Kobiety
- zjazd - 14. miejsce
- supergigant - 5. miejsce
- gigant - DNF
- slalom - 9. miejsce
- kombinacja - 4. miejsce
- gigant - 7. miejsce
- slalom - 16. miejsce
- zjazd - 25. miejsce
- kombinacja - 16. miejsce
- gigant - 15. miejsce
- zjazd - DNF
- supergigant - DNF
- kombinacja - 12. miejsce
- slalom - 7. miejsce
Narciarstwo dowolne
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- jazda po muldach - 22. miejsce
- jazda po muldach - 29. miejsce
- skoki akrobatyczne - 23. miejsce
- skoki akrobatyczne - 21. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach - 10. miejsce
- jazda po muldach - 22. miejsce
Saneczkarstwo
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- jedynki - 4. miejsce
- jedynki - 6. miejsce
- dwójki - 5. miejsce
Kobiety
- jedynki - 5. miejsce
Short track
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- 500 m - 31. miejsce
- 1000 m - 15. miejsce
Kobiety
- 500 m - 24. miejsce
- 500 m - 11. miejsce
- 1000 m - 15. miejsce
- 1000 m - 22. miejsce
- 500 m - 18. miejsce
- 1000 m - 18. miejsce
- sztafeta - 4. miejsce
Skoki narciarskie
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Skocznia normalna - 19. miejsce
- Skocznia duża - 16. miejsce
- Skocznia normalna - 32. miejsce
- Skocznia duża - 20. miejsce
- Skocznia normalna - 31. miejsce
- Skocznia duża - 32. miejsce
- drużynowo - 8. miejsce
Bibliografia
[edytuj | edytuj kod]- Skład reprezentacji na stronie Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-09-24)]. (ang.)