Wojciech Hawryszuk – Wikipedia, wolna encyklopedia

Wojciech Hawryszuk
Data i miejsce urodzenia

13 października 1952
Ciechanów

Data i miejsce śmierci

11 września 2020
Szczecin

Miejsce spoczynku

Cmentarz Centralny w Szczecinie

Zawód, zajęcie

działacz kulturalny

Alma Mater

Politechnika Szczecińska

Strona internetowa

Wojciech Henryk Hawryszuk (ur. 13 października 1952 w Ciechanowie, zm. 11 września 2020 w Szczecinie) – polski publicysta, działacz kulturalny, animator inicjatyw społecznych.

Życiorys

[edytuj | edytuj kod]

Pochodzi z Ostrowi Mazowieckiej. Ukończył studia z zakresu cybernetyki ekonomicznej i informatyki na Politechnice Szczecińskiej. Zainteresowania i doświadczenia zawodowe: Media techniczne (radio, telewizja, telewizja kablowa, internet), dziennikarstwo (Polskie Radio Szczecin, Radio AS, Ziemia Gorzowska, Radio PSR) marketing i promocja, informacja gospodarcza, organizacja imprez targowych i wystaw, organizacja imprez artystycznych i promocyjnych (Agencja Barnaba). Organizator imprez: FAMA, Garaż, Baltic Blues, New Jazz Conversation, Port Reggae, Gwiazdy Morza, Jarmark rybny, Akademia Rybna. Redaktor wydawnictw Jacka Kleyffa i Jana Wołka; autorska płyta /teksty/ „Operating Conditions Orchestra” dla Polskich Nagrań; dla wydawnictwa „Jacek Music”, projekt „Musica Sacra”, red. monografii piosenki studenckiej CD „Nostalgia” i „Śmiech”. Wywiad rzeka „Polski Młyn” – z ks. Józefem Tischnerem wspólnie z Anną Szymańską – wydawnictwo kasetowe podczas I Zjazdu Solidarności, Współpraca z Janiną Jankowską, Markiem Osińskim, Jerzym Farnerem – codzienne relacje z I Zjazdu „Solidarności”. Był m.in. dyrektorem Domu Kultury Budowlanych, kierownik DK Huty Szczecin, Klubu Pinokio i dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach (Międzyzdro-Janki 2002, Teatr Nadmorski), koordynator Festiwalu Młodych Talentów „Gramy”.

W 2002 uzyskał mandat radnego Szczecina z listy komitetu Teresy Lubińskiej. W 2006 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję z listy Prawa i Sprawiedliwości jako kandydat Stowarzyszenia Od Nowa. W 2014 bezskutecznie kandydował do sejmiku zachodniopomorskiego z listy Platformy Obywatelskiej.

Miał żonę Ewę oraz czworo dzieci – Teresę, Stanisława, Ludwikę i Janinę. Mieszkał w Szczecinie.

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]