Wuling Yangguang – Wikipedia, wolna encyklopedia

Wuling Yangguang
Ilustracja
Wuling Yangguang
Producent

SGMW

Zaprezentowany

Luty 2024

Okres produkcji

od 2024

Miejsce produkcji

Liuzhou

Dane techniczne
Segment

van segmentu D
dostawcze segmentu D

Typy nadwozia

6-drzwiowy furgon
6-drzwiowy van

Napęd

przedni

Długość

4985 mm

Szerokość

1800 mm

Wysokość

1975 mm

Rozstaw osi

3050 mm

Liczba miejsc

3-9

Dane dodatkowe
Konkurencja

Farizon Xingxiang V
Maxus Dana V1
SRM Shineray E3

Wuling Yangguangelektryczny samochód dostawczo-osobowy typu van klasy średniej produkowany pod chińską marką Wuling od 2024 roku.

Historia i opis modelu

[edytuj | edytuj kod]
Wuling Yangguang - tył
Wuling Yangguang w ruchu

W lutym 2024 Wuling przedstawił pierwszy od ponad dekady nowy model w swojej gamie pojazdów dostawczych pod postacią dużego furgona Yangguang. Samochód zyskał cechy wizualne tożsame z obszerną gamą osobowych modeli firmy, na czele ze strzelistymi reflektorami i wysoko poprowadzoną linią okien. Gama nadwoziowa początkowo tworzona tylko przez odmianę dostawczą w maju 2024 została poszerzona także o minibusa z przeszklonym przedziałem transportowym[1].

Kabina pasażerska zyskała budżetową, prostą aranżację z dominacją szarych materiałów wykończeniowych, maksymalizując przestrzeń transportową. Scharakteyryzowała się ona pojemnością 6,5 metrów sześciennych, a także długością 1680 mm i wysokością do 1365 mm[2].

Sprzedaż

[edytuj | edytuj kod]

Wuling Yangguang został zbudowany wyłącznie z myślą o rodzimym rynku chińskim, stanowiąc odpowiedź na podobnych wymiarów konstrukcje konkurencyjnych rodzimych producentów. Sprzedaż rozpoczęła się jeszcze w miesiącu premiery, w lutym 2024[3].

Dane techniczne

[edytuj | edytuj kod]

Yangguang został wyposażony w pełni elektryczny układ napędowy, z silnikiem o mocy 80 KM oraz dwoma rodzajami baterii. Mniejsza pozwoliła na maksymalny zasięg do 230 kilometrów lub 300 kilometrów w przypadku większego zestawu. Wuling zastosował ponadto nową generację akumulatorów o zmniejszonej grubości i niższej masie[4].


Przypisy

[edytuj | edytuj kod]