2021 Dünya Güreş Şampiyonası - Erkekler serbest 74 kg - Vikipedi
Erkekler serbest 74 kg | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mekan | Nye Jordal Amfi | ||||||||||||
Yer | Oslo, Norveç | ||||||||||||
Tarih | 2-3 Ekim | ||||||||||||
Sporcu sayısı | 29 ülkeden 29 sporcu | ||||||||||||
Madalya kazananlar | |||||||||||||
| |||||||||||||
← 2019 2022 → |
Erkekler serbest 74 kg, 2021 Dünya Güreş Şampiyonası'nda yer alan ve 2 ve 3 Ekim tarihlerinde Norveç'in Oslo kentinde düzenlenen bir yarışmadır.[1][2]
Müsabakalar, ideal sayıda güreşçi, yani 4, 8, 16, 32, 64 vb. ile doğrudan eleme sistemi ile gerçekleşir. Bir kategoride ideal sayıda güreşçi yoksa seçme karşılaşmaları yapılır. Eşleştirme UWW tarafından yapılan kurada belirlenen numara sırasına göre yapılır.
2 Her iki finaliste karşı kaybeden tüm güreşçilerin repesaj maçları olacaktır. İki ayrı repesaj grubu vardır: birinci finaliste karşı kaybeden bir grup güreşçi ve ikinci finaliste karşı kaybeden bir grup güreşçi. İki finalistten biri için ideal sayı elde etmek üzere repesaj maçları ilk turda kaybeden güreşçilerle başlar ve yarı finallerdeki kaybedenlere kadar doğrudan eleme ile devam eder.
Bir sıklette 8’den az sporcu olduğu zaman ‘Nordic Sistem’ uygulanacaktır ve sadece 1 bronz madalya verilecektir.
Müsabaka aşağıdaki şekilde gerçekleşir:
- Eleme turları
- Yarı Finaller
- Repesaj
- Finaller
Sonuçlar
[değiştir | kaynağı değiştir]- Açıklama
- T - Tuş ile kazandı
Final
[değiştir | kaynağı değiştir]Final | |||
Kyle Dake (USA) | 7 | ||
Tajmuraz Salkazanov (SVK) | 3 |
Üst yarı
[değiştir | kaynağı değiştir]Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | Yarı finaller | |||||||||||||||
Kyle Dake (USA) | 11 | |||||||||||||||||
Aimar Andruse (EST) | 0 | Vasile Diacon (MDA) | 0 | |||||||||||||||
Vasile Diacon (MDA) | 4 | Kyle Dake (USA) | 5 | |||||||||||||||
Fazlı Eryılmaz (TUR) | 10 | Fazlı Eryılmaz (TUR) | 0 | |||||||||||||||
Madushanka Wijesooriya (SRI) | 0 | Fazlı Eryılmaz (TUR) | 7 | |||||||||||||||
Murad Kuramagomedov (HUN) | 0 | Zelimhan Tohuzov (UKR) | 1 | |||||||||||||||
Zelimhan Tohuzov (UKR) | 10 | Kyle Dake (USA) | 9 | |||||||||||||||
Khetag Tsabolov (SRB) | 10 | Azamat Nurıkau (BLR) | 1 | |||||||||||||||
Kamil Rybicki (POL) | 0 | Khetag Tsabolov (SRB) | 12 | |||||||||||||||
Néstor Tafur (COL) | 10 | Néstor Tafur (COL) | 1 | |||||||||||||||
Jasmit Singh Phulka (CAN) | 0 | Khetag Tsabolov (SRB) | 7 | |||||||||||||||
Coşkun Azimov (AZE) | 10 | Azamat Nurıkau (BLR) | 7 | |||||||||||||||
Mathayo Mahabila (KEN) | 0 | Coşkun Azimov (AZE) | 2 | |||||||||||||||
Azamat Nurıkau (BLR) | 7 | Azamat Nurıkau (BLR) | 2 | |||||||||||||||
Mitch Finesilver (ISR) | 3 |
Alt yarı
[değiştir | kaynağı değiştir]Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | Yarı finaller | |||||||||||||||
Tajmuraz Salkazanov (SVK) | 3 | |||||||||||||||||
Ali-Paşa Umarpaşaev (BUL) | 11 | Ali-Paşa Umarpaşaev (BUL) | 0 | |||||||||||||||
Suresh Chunara (NEP) | 0 | Tajmuraz Salkazanov (SVK) | 2 | |||||||||||||||
Yash Tushir (IND) | 0 | Timur Bijoyev (RWF) | 2 | |||||||||||||||
Timur Bijoyev (RWF) | 7 | Timur Bijoyev (RWF) | 10 | |||||||||||||||
Victor Hernández (MEX) | 6 | Malik Amine (SMR) | 0 | |||||||||||||||
Malik Amine (SMR) | 7 | Tajmuraz Salkazanov (SVK) | 5 | |||||||||||||||
Kubilay Çakıcı (GER) | 0 | Avtandil Kençadze (GEO) | 0 | |||||||||||||||
Avtandil Kençadze (GEO) | 11 | Avtandil Kençadze (GEO) | 13 | |||||||||||||||
Masaki Sato (JPN) | 2 | Masaki Sato (JPN) | 2 | |||||||||||||||
Gong Byung-min (KOR) | 2 | Avtandil Kençadze (GEO) | 10 | |||||||||||||||
Yunus İmami (IRI) | 12 | Yunus İmami (IRI) | 1 | |||||||||||||||
Enhbayarın Byambadorc (MGL) | 2 | Yunus İmami (IRI) | 12 | |||||||||||||||
Nurkoja Kaypanov (KAZ) | 0 | |||||||||||||||||
Repesaj
[değiştir | kaynağı değiştir]1. repesaj turu | Bronz madalya maçları | ||||||||||
Vasile Diacon (MDA) | 0 | Azamat Nurıkau (BLR) | 1 | ||||||||
Fazlı Eryılmaz (TUR) | 3 | Fazlı Eryılmaz (TUR) | 2 | ||||||||
Ali-Paşa Umarpaşaev (BUL) | 2 | Avtandil Kençadze (GEO) | 6 | ||||||||
Timur Bijoyev (RWF) | 5 | Timur Bijoyev (RWF) | 8 |
Sıralama
[değiştir | kaynağı değiştir]Sıra | Güreşçi | Sıralama puanı |
---|---|---|
Kyle Dake (USA) | 45000 | |
Tajmuraz Salkazanov (SVK) | 37000 | |
Fazlı Eryılmaz (TUR) | 31000 | |
Timur Bijoyev (RWF) | 31000 | |
5 | Azamat Nurıkau (BLR) | 25000 |
5 | Avtandil Kençadze (GEO) | 25000 |
7 | Khetag Tsabolov (SRB) | 18200 |
8 | Yunus İmami (IRI) | 17000 |
9 | Ali-Paşa Umarpaşaev (BUL) | 15500 |
10 | Coşkun Azimov (AZE) | 14300 |
11 | Zelimhan Tohuzov (UKR) | 9000 |
12 | Néstor Tafur (COL) | 8200 |
13 | Masaki Sato (JPN) | 7400 |
14 | Malik Amine (SMR) | 6600 |
15 | Vasile Diacon (MDA) | 5800 |
16 | Victor Hernández (MEX) | 5400 |
17 | Mitch Finesilver (ISR) | 0 |
18 | Gong Byung-min (KOR) | 0 |
19 | Enkhbayaryn Byambadorj (MGL) | 0 |
20 | Aimar Andruse (EST) | 0 |
21 | Yash Tushir (IND) | 0 |
22 | Madushanka Wijesooriya (SRI) | 0 |
23 | Murad Kuramagomedov (HUN) | 0 |
24 | Kamil Rybicki (POL) | 0 |
25 | Jasmit Phulka (CAN) | 0 |
26 | Mathayo Mahabila (KEN) | 0 |
27 | Suresh Chunara (NEP) | 0 |
28 | Kubilay Çakıcı (GER) | 0 |
29 | Nurkoja Kaypanov (KAZ) | 0 |
Kaynakça
[değiştir | kaynağı değiştir]- ^ "Arşivlenmiş kopya". 1 Ekim 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Ekim 2021.
- ^ "Arşivlenmiş kopya" (PDF). 3 Ekim 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 3 Ekim 2021.
Dış bağlantılar
[değiştir | kaynağı değiştir]- Resmî internet sitesi 6 Ekim 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.