Bu liste halterdeki dünya rekorlarıdır. Rekorlar her sıklette; koparma, silkme ve toplam olarak kaydedilir
Uluslararası Halter Federasyonu (IWF), ağırlık sınıflarını 1993, 1998 ve 2018'de yeniden yapılandırarak önceki sıkletleri geçersiz kıldı.
[1][2]
Etkinlik | Rekor | Sporcu | Ülke | Tarih | Turnuva | Yer | Kaynak |
55 kg |
Koparma | 135 kg | Dünya standardı | | | | | |
Silkme | 166 kg | Om Yun-chol | Kuzey Kore | 18 Eylül 2019 | Dünya Şampiyonası | Pattaya, Tayland | [3] |
Toplam | 294 kg |
61 kg |
Koparma | 146 kg | Li Fabin | Çin | 2 Nisan 2024 | Dünya Kupası | Phuket, Tayland | [4] |
Silkme | 176 kg | Hampton Morris | ABD | 2 Nisan 2024 | Dünya Kupası | Phuket, Tayland | [4] |
Toplam | 318 kg | Li Fabin | Çin | 19 Eylül 2019 | Dünya Şampiyonası | Pattaya, Tayland | [3] |
67 kg |
Koparma | 155 kg | Huang Minhao | Çin | 6 Temmuz 2019 | Olimpiyat Test Turnuvası | Tokyo, Japonya | [5] |
Silkme | 189 kg | Ri Won-ju | Kuzey Kore | 4 Nisan 2024 | Dünya Kupası | Phuket, Tayland | [4] |
Toplam | 339 kg | Chen Lijun | Çin | 21 Nisan 2019 | Asya Şampiyonası | Ningbo, Çin | [6] |
73 kg |
Koparma | 169 kg | Shi Zhiyong | Çin | 20 Nisan 2021 | Asya Şampiyonası | Taşkent, Özbekistan | |
Silkme | 204 kg | Rahmat Erwin Abdullah | Endonezya | 6 Şubat 2024 | Asya Şampiyonası | Taşkent, Özbekistan | [7] |
Toplam | 365 kg | Rizki Juniansyah | Endonezya | 4 Nisan 2024 | Dünya Kupası | Phuket, Tayland | [4] |
81 kg |
Koparma | 175 kg | Li Dayin | Çin | 21 Nisan 2021 | Asya Şampiyonası | Taşkent, Özbekistan | |
Silkme | 209 kg | Rahmat Erwin Abdullah | Endonezya | 11 Eylül 2023 | Dünya Şampiyonası | Riyad, Suudi Arabistan | [8] |
Toplam | 378 kg | Lü Xiaojun | Çin | 22 Eylül 2019 | Dünya Şampiyonası | Pattaya, Tayland | [3] |
89 kg |
Koparma | 182 kg | Yeison López | Kolombiya | 6 Nisan 2024 | Dünya Kupası | Phuket, Tayland | [4] |
Silkme | 223 kg | Karlos Nasar | Bulgaristan | 10 Aralık 2023 | IWF Grand Prix | Doha, Katar | [9] |
Toplam | 396 kg | Li Dayin | Çin | 10 Mayıs 2023 | Asya Şampiyonası | Jinju, Güney Kore | [10] |
96 kg |
Koparma | 187 kg | Lesman Paredes | Kolombiya | 14 Aralık 2021 | Dünya Şampiyonası | Taşkent, Özbekistan | [11] |
Silkme | 231 kg | Tian Tao | Çin | 7 Temmuz 2019 | Olimpiyat Test Turnuvası | Tokyo, Japonya | [5] |
Toplam | 416 kg | Sohrab Moradi | İran | 7 Kasım 2018 | Dünya Şampiyonası | Aşkabat, Türkmenistan | [12] |
102 kg |
Koparma | 191 kg | Dünya standardı | | | | | |
Silkme | 232 kg | Liu Huanhua | Çin | 8 Nisan 2024 | Dünya Kupası | Phuket, Tayland | [4] |
Toplam | 294 kg |
109 kg |
Koparma | 200 kg | Yang Zhe | Çin | 24 Nisan 2021 | Asya Şampiyonası | Taşkent, Özbekistan | |
Silkme | 241 kg | Ruslan Nurudinov | Özbekistan | 24 Nisan 2021 | Asya Şampiyonası | Taşkent, Özbekistan | |
Toplam | 435 kg | Simon Martirosyan | Ermenistan | 9 Kasım 2018 | Dünya Şampiyonası | Aşkabat, Türkmenistan | [13] |
+109 kg |
Koparma | 225 kg | Lasha Talakhadze | Gürcistan | 17 Aralık 2021 | Dünya Şampiyonası | Taşkent, Özbekistan | [11] |
Silkme | 267 kg |
Toplam | 492 kg |
[2][14]
Etkinlik | Rekor | Sporcu | Ülke | Tarih | Turnuva | Yer | Kaynak |
45 kg |
Koparma | 87 kg | Won Hyon-sim | Kuzey Kore | 31 Mart 2024 | Dünya Kupası | Phuket, Tayland | [4] |
Silkme | 109 kg |
Toplam | 196 kg |
49 kg |
Koparma | 97 kg | Hou Zhihui | Çin | 1 Nisan 2024 | Dünya Kupası | Phuket, Tayland | [4] |
Silkme | 125 kg | Ri Song-gum | Kuzey Kore | 4 Şubat 2024 | Asya Şampiyonası | Taşkent, Özbekistan | [7] |
Toplam | 221 kg | Ri Song-gum | Kuzey Kore | 1 Nisan 2024 | Dünya Kupası | Phuket, Tayland | [4] |
55 kg |
Koparma | 104 kg | Kang Hyon-gyong | Kuzey Kore | 4 Nisan 2024 | Asya Şampiyonası | Taşkent, Uzbekistan | [7] |
Silkme | 131 kg | Kang Hyon-gyong | Kuzey Kore | 2 Nisan 2024 | Dünya Kupası | Phuket, Tayland | [4] |
Toplam | 234 kg | Kang Hyon-gyong | Kuzey Kore | 2 Nisan 2024 | Dünya Kupası | Phuket, Tayland | [4] |
59 kg |
Koparma | 111 kg | Kim Il-gyong | Kuzey Kore | 2 Ekim 2023 | Asya Oyunları | Hangzhou, Çin | [15] |
Silkme | 140 kg | Kuo Hsing-chun | Chinese Taipei | 21 Eylül 2019 | Dünya Şampiyonası | Pattaya, Tayland | [3] |
Toplam | 248 kg | Luo Shifang | Çin | 3 Nisan 2024 | Dünya Kupası | Phuket, Tayland | [4] |
64 kg |
Koparma | 117 kg | Deng Wei | Çin | 11 Aralık 2019 | Dünya Kupası | Tianjin, Çin | [16] |
Silkme | 146 kg | Ri Suk | Kuzey Kore | 9 Eylül 2023 | IWF Grand Prix | Doha, Katar | [9] |
Toplam | 261 kg | Deng Wei | Çin | 22 Eylül 2019 | Dünya Şampiyonası | Pattaya, Tayland | [3] |
71 kg |
Koparma | 121 kg | Angie Palacios | Ekvador | 14 Haziran 2023 | IWF Grand Prix | Havana, Küba | [17] |
Silkme | 154 kg | Song Kuk-hyang | Kuzey Kore | 7 Şubat 2024 | Asya Şampiyonası | Taşkent, Özbekistan | [18] |
Toplam | 273 kg | Liao Guifang | Çin | 13 Eylül 2023 | Dünya Şampiyonası | Riyad, Suudi Arabistan | [8] |
76 kg |
Koparma | 124 kg | Rim Jong-sim | Kuzey Kore | 24 Eylül 2019 | Dünya Şampiyonası | Pattaya, Tayland | [3] |
Silkme | 156 kg | Zhang Wangli | Çin | 26 Şubat 2019 | Dünya Kupası | Fuzhou, Çin | [19] |
Toplam | 278 kg | Rim Jong-sim | Kuzey Kore | 26 Nisan 2019 | Asya Şampiyonası | Ningbo, Çin | [6] |
81 kg |
Koparma | 127 kg | Dünya standardı | | | | | |
Silkme | 161 kg | Liang Xiaomei | Çin | 12 Aralık 2023 | IWF Grand Prix | Doha, Katar | [9] |
Total | 284 kg |
87 kg |
Koparma | 132 kg | Dünya standardı | | | | | |
Silkme | 164 kg | Dünya standardı | | | | | |
Toplam | 294 kg | Dünya standardı | | | | | |
+87 kg |
Koparma | 148 kg | Li Wenwen | Çin | 25 Nisan 2021 | Asya Şampiyonası | Taşkent, Özbekistan | [20] |
Silkme | 187 kg |
Toplam | 335 kg |
[21]
Etkinlik | Rekor | Sporcu | Ülke | Tarih | Turnuva | Yer | Kaynak |
56 kg |
Koparma | 139 kg | Wu Jingbiao | Çin | 21 Kasım 2015 | Dünya Şampiyonası | Houston, Amerika Birleşik Devletleri | [22] |
Silkme | 171 kg | Om Yun-chol | Kuzey Kore | 21 Kasım 2015 | Dünya Şampiyonası | Houston, Amerika Birleşik Devletleri | [22] |
Toplam | 307 kg | Long Qingquan | Çin | 7 Ağustos 2016 | Olimpiyat Oyunları | Rio de Janeiro, Brazilya | [23] |
62 kg |
Koparma | 154 kg | Kim Un-guk | Kuzey Kore | 21 Eylül 2014 | Asya Oyunları | Incheon, Güney Kore | [24] |
Silkme | 183 kg | Chen Lijun | Çin | 22 Kasım 2015 | Dünya Şampiyonası | Houston, Amerika Birleşik Devletleri | [22] |
Toplam | 333 kg | Chen Lijun | Çin | 22 Kasım 2015 | Dünya Şampiyonası | Houston, Amerika Birleşik Devletleri | [22] |
69 kg |
Koparma | 166 kg | Liao Hui | Çin | 10 Kasım 2014 | Dünya Şampiyonası | Almatı, Kazakistan | [25] |
Silkme | 198 kg | Liao Hui | Çin | 23 Ekim 2013 | Dünya Şampiyonası | Wrocław, Polonya | [26] |
Toplam | 359 kg | Liao Hui | Çin | 10 Kasım 2014 | Dünya Şampiyonası | Almatı, Kazakistan | [25] |
77 kg |
Koparma | 177 kg | Lü Xiaojun | Çin | 10 Ağustos 2016 | Olimpiyat Oyunları | Rio de Janeiro, Brazilya | [27] |
Silkme | 210 kg | Oleg Perepetchenov | Rusya | 27 Nisan 2001 | Avrupa Şampiyonası | Trenčín, Slovakya | |
Toplam | 380 kg | Lü Xiaojun | Çin | 24 Ekim 2013 | Dünya Şampiyonası | Wrocław, Polonya | [26] |
85 kg |
Koparma | 187 kg | Andrei Rybakou | Belarus | 22 Eylül 2007 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | [28] |
Silkme | 220 kg | Kianoush Rostami | İran | 31 Mayıs 2016 | Fajr Kupası | Tahran, İran | [29] |
Toplam | 396 kg | Kianoush Rostami | İran | 12 Ağustos 2016 | Olimpiyat Oyunları | Rio de Janeiro, Brazilya | [30] |
94 kg |
Koparma | 189 kg | Sohrab Moradi | İran | 25 Ağustos 2018 | Asya Oyunları | Cakarta, Endonezya | [31] |
Silkme | 233 kg | Sohrab Moradi | İran | 3 Aralık 2017 | Dünya Şampiyonası | Anaheim, Amerika Birleşik Devletleri | [32] |
Toplam | 417 kg | Sohrab Moradi | İran | 3 Aralık 2017 | Dünya Şampiyonası | Anaheim, Amerika Birleşik Devletleri | [32] |
105 kg |
Koparma | 200 kg | Andrei Aramnau | Belarus | 18 Ağustos 2008 | Olimpiyat Oyunları | Pekin, Çin | |
Silkme | 246 kg | İlya İlyin | Kazakistan | 12 Aralık 2015 | Cumhurbaşkanlığı Kupası | Grozni, Rusya | [33] |
Toplam | 437 kg | İlya İlyin | Kazakistan | 12 Aralık 2015 | Cumhurbaşkanlığı Kupası | Grozni, Rusya | [33] |
+105 kg |
Koparma | 220 kg | Laşa Talahadze | Gürcistan | 5 Aralık 2017 | Dünya Şampiyonası | Anaheim, Amerika Birleşik Devletleri | [32] |
Silkme | 263 kg | Hüseyin Rızazade | İran | 25 Ağustos 2004 | Olimpiyat Oyunları | Atina, Yunanistan | |
Toplam | 477 kg | Laşa Talahadze | Gürcistan | 5 Aralık 2017 | Dünya Şampiyonası | Anaheim, Amerika Birleşik Devletleri | [32] |
[34]
Etkinlik | Rekor | Sporcu | Ülke | Tarih | Turnuva | Yer | Kaynak |
54 kg |
Koparma | 132.5 kg | Halil Mutlu | Türkiye | 20 Temmuz 1996 | Olimpiyat Oyunları | Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri | |
Silkme | 160.5 kg | Lan Shizhang | Çin | 6 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 290.0 kg | Halil Mutlu | Türkiye | 18 Kasım 1994 | Dünya Şampiyonası | İstanbul, Türkiye | |
59 kg |
Koparma | 140.0 kg | Hafız Süleymanoğlu | Türkiye | 3 Mayıs 1995 | Avrupa Şampiyonası | Varşova, Polonya | |
Silkme | 170.0 kg | Nikolay Peshalov | Bulgaristan | 3 Mayıs 1995 | Avrupa Şampiyonası | Varşova, Polonya | |
Toplam | 307.5 kg | Tang Lingsheng | Çin | 21 Temmuz 1996 | Olimpiyat Oyunları | Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri | |
64 kg |
Koparma | 150.0 kg | Wang Guohua | Çin | 12 Mayıs 1997 | Doğu Asya Oyunları | Busan, Güney Kore | |
Silkme | 187.5 kg | Valerios Leonidis | Yunanistan | 22 Temmuz 1996 | Olimpiyat Oyunları | Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri | |
Toplam | 335.0 kg | Naim Süleymanoğlu | Türkiye | 22 Temmuz 1996 | Olimpiyat Oyunları | Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri | |
70 kg |
Koparma | 163.0 kg | Wan Jianhui | Çin | 9 Temmuz 1997 | Asya Şampiyonası | Yangzhou, Çin | |
Silkme | 195.5 kg | Zhan Xugang | Çin | 9 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 357.5 kg | Zhan Xugang | Çin | 23 Temmuz 1996 | Olimpiyat Oyunları | Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri | |
76 kg |
Koparma | 170.0 kg | Ruslan Savchenko | Ukrayna | 16 Kasım 1993 | Dünya Şampiyonası | Melbourne, Avustralya | |
Silkme | 208.0 kg | Pablo Lara | Küba | 20 Nisan 1996 | Szekszárd Kupası | Szekszárd, Macaristan | |
Toplam | 372.5 kg | Pablo Lara | Küba | 20 Nisan 1996 | Szekszárd Kupası | Szekszárd, Macaristan | |
83 kg |
Koparma | 180.0 kg | Pyrros Dimas | Yunanistan | 26 Temmuz 1996 | Olimpiyat Oyunları | Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri | |
Silkme | 214.0 kg | Zhang Yong | Çin | 12 Temmuz 1997 | Asya Şampiyonası | Yangzhou, Çin | |
Toplam | 392.5 kg | Pyrros Dimas | Yunanistan | 26 Temmuz 1996 | Olimpiyat Oyunları | Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri | |
91 kg |
Koparma | 187.5 kg | Aleksey Petrov | Rusya | 26 Temmuz 1996 | Olimpiyat Oyunları | Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri | |
Silkme | 228.5 kg | Akakios Kakiasvilis | Yunanistan | 6 Mayıs 1995 | Avrupa Şampiyonası | Varşova, Polonya | |
Toplam | 412.5 kg | Aleksey Petrov | Rusya | 7 Mayıs 1994 | Avrupa Şampiyonası | Sokolov, Çekya | |
99 kg |
Koparma | 192.5 kg | Sergey Syrtsov | Rusya | 25 Kasım 1994 | Dünya Şampiyonası | İstanbul, Türkiye | |
Silkme | 235.0 kg | Akakios Kakiasvilis | Yunanistan | 28 Temmuz 1996 | Olimpiyat Oyunları | Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri | |
Toplam | 420.0 kg | Akakios Kakiasvilis | Yunanistan | 28 Temmuz 1996 | Olimpiyat Oyunları | Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri | |
108 kg |
Koparma | 200.0 kg | Timur Taymazov | Ukrayna | 26 Kasım 1994 | Dünya Şampiyonası | İstanbul, Türkiye | |
Silkme | 236.0 kg | Timur Taymazov | Ukrayna | 29 Temmuz 1996 | Olimpiyat Oyunları | Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri | |
Toplam | 435.0 kg | Timur Taymazov | Ukrayna | 26 Kasım 1994 | Dünya Şampiyonası | İstanbul, Türkiye | |
+108 kg |
Koparma | 205.0 kg | Aleksandr Kurlovich | Belarus | 27 Kasım 1994 | Dünya Şampiyonası | İstanbul, Türkiye | |
Silkme | 262.5 kg | Andrey Chemerkin | Rusya | 14 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 462.5 kg | Andrey Chemerkin | Rusya | 14 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Etkinlik | Rekor | Sporcu | Ülke | Tarih | Turnuva | Yer | Kaynak |
52 kg |
Koparma | 121.0 kg | He Zhuoqiang | Çin | 29 Mayıs 1992 | Silver Dragon Turnuvası | Cardiff, Birleşik Krallık | |
Silkme | 155.5 kg | Ivan Ivanov | Bulgaristan | 27 Eylül 1991 | Dünya Şampiyonası | Donaueschingen, Almanya | |
Toplam | 272.5 kg | Ivan Ivanov | Bulgaristan | 16 Eylül 1989 | Dünya Şampiyonası | Atina, Yunanistan | |
56 kg |
Koparma | 135.0 kg | Liu Shoubin | Çin | 28 Eylül 1991 | Dünya Şampiyonası | Donaueschingen, Almanya | |
Silkme | 171.0 kg | Neno Terziyski | Bulgaristan | 6 Eylül 1987 | Dünya Şampiyonası | Ostrava, Çekoslovakya | [35] |
Toplam | 300.0 kg | Naim Suleymanov | Bulgaristan | 11 Mayıs 1984 | | Varna, Bulgaristan | [35] |
60 kg |
Koparma | 152.5 kg | Naim Süleymanoğlu | Türkiye | 20 Eylül 1988 | Olimpiyat Oyunları | Seul, Güney Kore | |
Silkme | 190.0 kg | Naim Süleymanoğlu | Türkiye | 20 Eylül 1988 | Olimpiyat Oyunları | Seul, Güney Kore | |
Toplam | 342.5 kg | Naim Süleymanoğlu | Türkiye | 20 Eylül 1988 | Olimpiyat Oyunları | Seul, Güney Kore | |
67.5 kg |
Koparma | 160.0 kg | Israel Militosyan | Sovyetler Birliği | 18 Eylül 1989 | Dünya Şampiyonası | Atina, Yunanistan | |
Silkme | 200.5 kg | Mikhail Petrov | Bulgaristan | 8 Eylül 1987 | Dünya Şampiyonası | Ostrava, Çekoslovakya | |
Toplam | 355.0 kg | Mikhail Petrov | Bulgaristan | 12 Mayıs 1987 | Dünya Kupası | Seoul, Güney Kore | |
75 kg |
Koparma | 170.0 kg | Angel Genchev | Bulgaristan | 12 Kasım 1987 | Avrupa Kupası | Miskolc, Macaristan | |
Silkme | 215.5 kg | Aleksandar Varbanov | Bulgaristan | 12 Mayıs 1987 | Dünya Kupası | Seul, Güney Kore | |
Toplam | 382.5 kg | Aleksandar Varbanov | Bulgaristan | 20 Şubat 1988 | Dünya Kupası | Plovdiv, Bulgaristan | |
82.5 kg |
Koparma | 183.0 kg | Asen Zlatev | Bulgaristan | 7 Aralık 1986 | Dünya Kupası | Melbourne, Avustralya | |
Silkme | 225.0 kg | Asen Zlatev | Bulgaristan | 12 Kasım 1986 | Dünya Şampiyonası | Sofya, Bulgaristan | |
Toplam | 405.0 kg | Yurik Vardanyan | Sovyetler Birliği | 14 Eylül 1984 | Halkların Dostluğu Oyunları | Varna, Bulgaristan | |
90 kg |
Koparma | 195.5 kg | Blagoy Blagoev | Bulgaristan | 1 Mayıs 1983 | Dünya Kupası | Varna, Bulgaristan | |
Silkme | 235.0 kg | Anatoly Khrapaty | Sovyetler Birliği | 29 Nisan 1988 | Avrupa Şampiyonası | Cardiff, Birleşik Krallık | |
Toplam | 422.5 kg | Viktor Solodov | Sovyetler Birliği | 15 Eylül 1984 | Halkların Dostluğu Oyunları | Varna, Bulgaristan | |
100 kg |
Koparma | 200.5 kg | Nicu Vlad | Romanya | 14 Kasım 1986 | Dünya Şampiyonası | Sofya, Bulgaristan | |
Silkme | 242.5 kg | Aleksandr Popov | Sovyetler Birliği | 5 Mart 1988 | Dostluk Kupası | Tallinn, Sovyetler Birliği | [36] |
Toplam | 440.0 kg | Yury Zakharevich | Sovyetler Birliği | 4 Mart 1983 | Dostluk Kupası | Odesa, Sovyetler Birliği | [37] |
110 kg |
Koparma | 210.0 kg | Yury Zakharevich | Sovyetler Birliği | 27 Eylül 1988 | Olimpiyat Oyunları | Seul, Güney Kore | |
Silkme | 250.5 kg | Yury Zakharevich | Sovyetler Birliği | 30 Nisan 1988 | Avrupa Şampiyonası | Cardiff, Birleşik Krallık | |
Toplam | 455.0 kg | Yury Zakharevich | Sovyetler Birliği | 27 Eylül 1988 | Olimpiyat Oyunları | Seul, Güney Kore | |
+110 kg |
Koparma | 216.0 kg | Antonio Krastev | Bulgaristan | 13 Eylül 1987 | Dünya Şampiyonası | Ostrava, Çekoslovakya | |
Silkme | 266.0 kg | Leonid Taranenko | Sovyetler Birliği | 26 Kasım 1988 | Samboy Chips Kupası | Canberra, Avustralya | |
Toplam | 475.0 kg | Leonid Taranenko | Sovyetler Birliği | 26 Kasım 1988 | Samboy Chips Kupası | Canberra, Avustralya | |
Etkinlik | Rekor | Sporcu | Ülke | Tarih | Turnuva | Yer | Kaynak |
52 kg |
Press | 120.5 kg | Adam Gnatov | Sovyetler Birliği | 11 Temmuz 1972 | Baltık Kupası | Riga, Sovyetler Birliği | |
Koparma | 105.0 kg | Aung Gyi | Burma | 27 Ağustos 1972 | Olimpiyat Oyunları | Münih, Batı Almanya | |
Silkme | 132.5 kg | Charlie Depthios | Endonezya | 27 Ağustos 1972 | Olimpiyat Oyunları | Münih, Batı Almanya | |
Toplam | 342.5 kg | Sándor Holczreiter | Macaristan | 12 Eylül 1970 | Dünya Şampiyonası | Columbus, Amerika Birleşik Devletleri | |
56 kg |
Press | 128.5 kg | Mohammad Nassiri | İran | 10 Temmuz 1972 | | Tahran, İran | |
Koparma | 115.0 kg | Koji Miki | Japonya | 23 Ekim 1972 | | Kagoshima, Japonya | |
Silkme | 150.0 kg | Mohammad Nassiri | İran | 13 Ekim 1968 | Olimpiyat Oyunları | Meksiko, Meksika | |
Toplam | 377.5 kg | Imre Földi | Macaristan | 28 Ağustos 1972 | Olimpiyat Oyunları | Münih, Batı Almanya | |
60 kg |
Press | 137.5 kg | Imre Földi | Macaristan | 4 Mart 1972 | Olimpiyat Test Turnuvası | Ulm, Batı Almanya | |
Koparma | 125.5 kg | Yoshinobu Miyake | Japonya | 28 Ekim 1969 | | Matsuura, Japonya | |
Silkme | 157.5 kg | Norair Nurikyan | Bulgaristan | 29 Ağustos 1972 | Olimpiyat Oyunları | Münih, Batı Almanya | |
Toplam | 402.5 kg | Dito Shanidze | Sovyetler Birliği | 12 Nisan 1972 | Ulusal Şampiyonası | Tallinn, Sovyetler Birliği | |
67.5 kg |
Press | 157.5 kg | Mladen Kuchev | Bulgaristan | 30 Ağustos 1972 | Olimpiyat Oyunları | Münih, Batı Almanya | |
Koparma | 137.5 kg | Waldemar Baszanowski | Polonya | 23 Nisan 1971 | Ulusal Şampiyonası | Lublin, Polonya | |
Silkme | 177.5 kg | Mukharby Kirzhinov | Sovyetler Birliği | 30 Ağustos 1972 | Olimpiyat Oyunları | Münih, Batı Almanya | |
Toplam | 460.0 kg | Mukharby Kirzhinov | Sovyetler Birliği | 30 Ağustos 1972 | Olimpiyat Oyunları | Münih, Batı Almanya | |
75 kg |
Press | 166.5 kg | Aleksandr Kolodkov | Sovyetler Birliği | 19 Mart 1972 | | Bollnäs, İsveç | |
Koparma | 147.5 kg | Mohamed Tarabulsi | Lübnan | 11 Kasım 1972 | | Beyrut, Lübnan | |
Silkme | 187.5 kg | Viktor Kurentsov | Sovyetler Birliği | 16 Ekim 1968 | Olimpiyat Oyunları | Meksiko, Meksika | |
Toplam | 485.0 kg | Yordan Bikov | Bulgaristan | 31 Ağustos 1972 | Olimpiyat Oyunları | Münih, Batı Almanya | |
82.5 kg |
Press | 178.5 kg | Gennady Ivanchenko | Sovyetler Birliği | 18 Mayıs 1972 | | Riga, Sovyetler Birliği | |
Koparma | 160.0 kg | David Rigert | Sovyetler Birliği | 24 Aralık 1972 | USSR Kupası | Soçi, Sovyetler Birliği | |
Silkme | 201.0 kg | David Rigert | Sovyetler Birliği | 24 Aralık 1972 | USSR Kupası | Soçi, Sovyetler Birliği | |
Toplam | 527.5 kg | Valery Shary | Sovyetler Birliği | 14 Mayıs 1972 | | Moskova, Sovyetler Birliği | |
90 kg |
Press | 198.0 kg | David Rigert | Sovyetler Birliği | 13 Temmuz 1972 | Baltık Kupası | Riga, Sovyetler Birliği | |
Koparma | 167.5 kg | David Rigert | Sovyetler Birliği | 13 Temmuz 1972 | Baltık Kupası | Riga, Sovyetler Birliği | |
Silkme | 210.5 kg | Vasily Kolotov | Sovyetler Birliği | 13 Temmuz 1972 | Baltık Kupası | Riga, Sovyetler Birliği | |
Toplam | 562.5 kg | David Rigert | Sovyetler Birliği | 13 Temmuz 1972 | Baltık Kupası | Riga, Sovyetler Birliği | |
110 kg |
Press | 213.5 kg | Yury Kozin | Sovyetler Birliği | 14 Temmuz 1972 | Baltık Kupası | Riga, Sovyetler Birliği | |
Koparma | 175.5 kg | Pavel Pervushin | Sovyetler Birliği | 25 Aralık 1972 | USSR Kupası | Soçi, Sovyetler Birliği | |
Silkme | 222.5 kg | Jaan Talts | Sovyetler Birliği | 20 Mayıs 1972 | Avrupa Şampiyonası | Constanța, Romanya | |
Toplam | 590.0 kg | Valery Yakubovsky | Sovyetler Birliği | 14 Mayıs 1972 | | Moskova, Sovyetler Birliği | |
+110 kg |
Press | 236.5 kg | Vasily Alekseyev | Sovyetler Birliği | 15 Nisan 1972 | Ulusal Şampiyona | Tallinn, Sovyetler Birliği | |
Koparma | 180.0 kg | Vasily Alekseyev | Sovyetler Birliği | 24 Temmuz 1971 | | Moskova, Sovyetler Birliği | |
Silkme | 237.5 kg | Vasily Alekseyev | Sovyetler Birliği | 15 Nisan 1972 | Ulusal Şampiyona | Tallinn, Sovyetler Birliği | |
Toplam | 645.0 kg | Vasily Alekseyev | Sovyetler Birliği | 15 Nisan 1972 | Ulusal Şampiyona | Tallinn, Sovyetler Birliği | |
[38]
Etkinlik | Rekor | Sporcu | Ülke | Tarih | Turnuva | Yer | Kaynak |
48 kg |
Koparma | 98 kg | Yang Lian | Çin | 1 Ekim 2006 | Dünya Şampiyonası | Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti | |
Silkme | 120 kg | Chen Xiexia1 | Çin | 21 Nisan 2007 | Asya Şampiyonası | Tai'an, Çin | |
Toplam | 217 kg | Yang Lian | Çin | 1 Ekim 2006 | Dünya Şampiyonası | Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti | |
53 kg |
Koparma | 103 kg | Li Ping | Çin | 14 Kasım 2010 | Asya Oyunları | Guangzhou, Çin | [39] |
Silkme | 134 kg | Zulfiya Chinshanlo | Kazakistan | 10 Kasım 2014 | Dünya Şampiyonası | Almatı, Kazakistan | [25] |
Toplam | 233 kg | Hsu Shu-ching | Chinese Taipei | 21 Eylül 2014 | Asya Oyunları | Incheon, Güney Kore | [40] |
58 kg |
Koparma | 112 kg | Boyanka Kostova | Azerbaycan | 23 Kasım 2015 | Dünya Şampiyonası | Houston, Amerika Birleşik Devletleri | [22] |
Silkme | 142 kg | Kuo Hsing-chun | Chinese Taipei | 21 Ağustos 2017 | Üniversite Oyunları | Taipei, Taiwan | [41] |
Toplam | 252 kg | Boyanka Kostova | Azerbaycan | 23 Kasım 2015 | Dünya Şampiyonası | Houston, Amerika Birleşik Devletleri | [22] |
63 kg |
Koparma | 117 kg | Svetlana Tsarukaeva | Rusya | 8 Kasım 2011 | Dünya Şampiyonası | Paris, Fransa | [42] |
Silkme | 147 kg | Deng Wei | Çin | 9 Ağustos 2016 | Olimpiyat Oyunları | Rio de Janeiro, Brazilya | [43] |
Toplam | 262 kg | Deng Wei | Çin | 9 Ağustos 2016 | Olimpiyat Oyunları | Rio de Janeiro, Brazilya | [43] |
69 kg |
Koparma | 123 kg | Oxana Slivenko | Rusya | 4 Ekim 2006 | Dünya Şampiyonası | Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti | |
Silkme | 157 kg | Zarema Kasaeva | Rusya | 13 Kasım 2005 | Dünya Şampiyonası | Doha, Katar | |
Toplam | 276 kg | Oxana Slivenko | Rusya | 24 Eylül 2007 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
75 kg |
Koparma | 135 kg | Natalya Zabolotnaya | Rusya | 17 Aralık 2011 | Cumhurbaşkanlığı Kupası | Belgorod, Rusya | [44] |
Silkme | 164 kg | Kim Un-ju | Kuzey Kore | 25 Eylül 2014 | Asya Oyunları | Incheon, Güney Kore | [45] |
Toplam | 296 kg | Natalya Zabolotnaya | Rusya | 17 Aralık 2011 | Cumhurbaşkanlığı Kupası | Belgorod, Rusya | [44] |
90 kg |
Koparma | 130 kg | Viktoriya Shaimardanova | Ukrayna | 21 Ağustos 2004 | Olimpiyat Oyunları | Atina, Yunanistan | |
Silkme | 155 kg | Derya Açıkgöz2 | Türkiye | 26 Nisan 2002 | Avrupa Şampiyonası | Antalya, Türkiye | [46] |
Toplam | 280 kg | Viktoriya Shaimardanova2 | Ukrayna | 21 Ağustos 2004 | Olimpiyat Oyunları | Atina, Yunanistan | [46] |
+90 kg |
Koparma | 155 kg | Tatiana Kashirina | Rusya | 16 Kasım 2014 | Dünya Şampiyonası | Almatı, Kazakistan | [25] |
Silkme | 193 kg | Tatiana Kashirina | Rusya | 16 Kasım 2014 | Dünya Şampiyonası | Almatı, Kazakistan | [25] |
Toplam | 348 kg | Tatiana Kashirina | Rusya | 16 Kasım 2014 | Dünya Şampiyonası | Almatı, Kazakistan | [25] |
[34]
Etkinlik | Rekor | Sporcu | Ülke | Tarih | Turnuva | Yer | Kaynak |
46 kg |
Koparma | 81.5 kg | Jiang Yinsu | Çin | 11 Mayıs 1997 | Doğu Asya Oyunları | Busan, Güney Kore | |
Silkme | 105.5 kg | Xing Fen | Çin | 8 Temmuz 1997 | 1997 Asya Şampiyonası | Yangzhou, Çin | |
Toplam | 185.0 kg | Guan Hong | Çin | 4 Nisan 1996 | 1996 Asya Şampiyonası | Yachiyo, Japonya | |
50 kg |
Koparma | 88.0 kg | Jiang Baoyu | Çin | 3 Temmuz 1995 | 1995 Asya Şampiyonası | Busan, Güney Kore | |
Silkme | 110.5 kg | Liu Xiuhua | Çin | 3 Ekim 1994 | Asya Oyunları | Hiroshima, Japonya | |
Toplam | 197.5 kg | Liu Xiuhua | Çin | 3 Ekim 1994 | Asya Oyunları | Hiroshima, Japonya | |
54 kg |
Koparma | 93.5 kg | Yang Xia | Çin | 9 Temmuz 1997 | 1997 Asya Şampiyonası | Yangzhou, Çin | |
Silkme | 117.5 kg | Meng Xianjuan | Çin | 8 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 207.5 kg | Yang Xia | Çin | 9 Temmuz 1997 | 1997 Asya Şampiyonası | Yangzhou, Çin | |
59 kg |
Koparma | 100.0 kg | Zou Feie | Çin | 13 Mayıs 1997 | Doğu Asya Oyunları | Busan, Güney Kore | |
Silkme | 125.0 kg | Khassaraporn Suta | Tayland | 13 Ekim 1997 | Doğu Asya Oyunları | Jakarta, Indonesia | |
Toplam | 220.0 kg | Chen Xiaomin | Çin | 4 Ekim 1994 | Asya Oyunları | Hiroshima, Japonya | |
64 kg |
Koparma | 107.5 kg | Chen Xiaomin | Çin | 10 Temmuz 1997 | 1997 Asya Şampiyonası | Yangzhou, Çin | |
Silkme | 131.0 kg | Chen Yanqing | Çin | 10 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 235.0 kg | Li Hongyun | Çin | 22 Kasım 1994 | Dünya Şampiyonası | İstanbul, Türkiye | |
70 kg |
Koparma | 105.5 kg | Xiang Fenglan | Çin | 11 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Silkme | 130.5 kg | Xiang Fenglan | Çin | 11 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 235.0 kg | Xiang Fenglan | Çin | 11 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
76 kg |
Koparma | 107.5 kg | Hua Ju | Çin | 12 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Silkme | 140.5 kg | Hua Ju | Çin | 12 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 247.5 kg | Hua Ju | Çin | 12 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
83 kg |
Koparma | 117.5 kg | Tang Weifang | Çin | 13 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Silkme | 143.0 kg | Tang Weifang | Çin | 13 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 260.0 kg | Tang Weifang | Çin | 13 Aralık 1997 | Dünya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
+83 kg |
Koparma | 112.5 kg | Wang Yanmei | Çin | 14 Temmuz 1997 | 1997 Asya Şampiyonası | Yangzhou, Çin | |
Silkme | 155.0 kg | Li Yajuan | Çin | 20 Kasım 1993 | Dünya Şampiyonası | Melbourne, Avustralya | |
Toplam | 260.0 kg | Li Yajuan | Çin | 20 Kasım 1993 | Dünya Şampiyonası | Melbourne, Avustralya | |
Etkinlik | Rekor | Sporcu | Ülke | Tarih | Turnuva | Yer | Kaynak |
44 kg |
Koparma | 77.5 kg | Xing Fen | Çin | 21 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Silkme | 102.5 kg | Xing Fen | Çin | 21 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 180.0 kg | Xing Fen | Çin | 21 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
48 kg |
Koparma | 83.0 kg | Liao Shuping | Çin | 21 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Silkme | 105.5 kg | Liao Shuping | Çin | 21 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 187.5 kg | Liu Xiuhua | Çin | 17 Mayıs 1992 | Dünya Şampiyonası | Varna, Bulgaristan | |
52 kg |
Koparma | 87.5 kg | Peng Liping | Çin | 18 Mayıs 1992 | Dünya Şampiyonası | Varna, Bulgaristan | |
Silkme | 115.0 kg | Peng Liping | Çin | 18 Mayıs 1992 | Dünya Şampiyonası | Varna, Bulgaristan | |
Toplam | 202.5 kg | Peng Liping | Çin | 18 Mayıs 1992 | Dünya Şampiyonası | Varna, Bulgaristan | |
56 kg |
Koparma | 95.0 kg | Zhang Juhua | Çin | 22 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Silkme | 120.0 kg | Zhang Juhua | Çin | 22 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 215.0 kg | Zhang Juhua | Çin | 22 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
60 kg |
Koparma | 100.0 kg | Su Yuanghong | Çin | 22 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Silkme | 125.0 kg | Li Hongyun | Çin | 20 Mayıs 1992 | Dünya Şampiyonası | Varna, Bulgaristan | |
Toplam | 222.5 kg | Li Hongyun | Çin | 20 Mayıs 1992 | Dünya Şampiyonası | Varna, Bulgaristan | |
67.5 kg |
Koparma | 105.0 kg | Lei Li | Çin | 22 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Silkme | 132.5 kg | Lei Li | Çin | 22 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 237.5 kg | Lei Li | Çin | 22 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
75 kg |
Koparma | 107.5 kg | Hua Ju | Çin | 22 Mayıs 1992 | Dünya Şampiyonası | Varna, Bulgaristan | |
Silkme | 140.0 kg | Xing Shuwen | Çin | 23 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 242.5 kg | Zhang Xiaoli | Çin | 3 Ekim 1991 | Dünya Şampiyonası | Donaueschingen, Almanya | |
82.5 kg |
Koparma | 110.5 kg | Zang Lina | Çin | 23 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Silkme | 145.0 kg | Zang Lina | Çin | 23 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
Toplam | 255.0 kg | Zang Lina | Çin | 23 Aralık 1992 | Asya Şampiyonası | Chiang Mai, Tayland | |
+82.5 kg |
Koparma | 115.0 kg | Li Yajuan | Çin | 24 Mayıs 1992 | Dünya Şampiyonası | Varna, Bulgaristan | |
Silkme | 150.0 kg | Li Yajuan | Çin | 24 Mayıs 1992 | Dünya Şampiyonası | Varna, Bulgaristan | |
Toplam | 265.0 kg | Li Yajuan | Çin | 24 Mayıs 1992 | Dünya Şampiyonası | Varna, Bulgaristan | |