АВВГ — Вікіпедія

АВВГ — силовий кабель з алюмінієвими жилами, з ПВХ ізоляцією в ПВХ оболонці. Кабель АВВГ призначений для передачі і розподілу електроенергії в стаціонарних установках на номінальну змінну напругу 660 і 1000 В частотою 50 Гц.

Спосіб прокладки

[ред. | ред. код]

АВВГ кабель застосовують для прокладки в сухих і вологих виробничих приміщеннях, на спеціальних кабельних естакадах, в блоках, а також для прокладки на відкритому повітрі. Кабелі АВВГ не рекомендується застосовувати при прокладці в землі (траншеях).

Гнучкість кабелю відповідає 1 або 2-му класу в залежності від перерізу жил. Така гнучкість не передбачає його використання в переносках і тимчасових проводках, які піддаються частому вигинанню. Таке використання може призвести до перелому жили, пошкодженню ізоляції і т. д.

Будова

[ред. | ред. код]

Конструктивно кабель АВВГ складається з: алюмінієвої струмопровідної жили; ізоляції із ПВХ пластикату; і верхньої зовнішньої ізоляції, поверх ізольованих жил, також із ПВХ пластикату. Силовий кабель АВВГ виготовляється з ізоляцією, як правило, чорного кольору, перерізом жил від 1,5 мм² до 240 мм². Підбір необхідного кабелю здійснюється з врахуванням потужності навантаження, що підключається. Розрахункове значення струму не повинно призводити до перегрівання кабелю.

Ізольовані жили багатожильних кабелів мають характерне забарвлення. Двожильні кабелі мають жили однакового перерізу, трьох-, чотирьох- і п'ятижильні мають всі жили однакового перерізу або одну жилу меншого перерізу (жилу заземлення або нульову). Ізоляція нульових жил виконується блакитного кольору. Ізоляція жил заземлення виконується двоколірною (зелено-жовтого забарвлення).

В карточках товару приводяться основні характеристики на кабель АВВГ і АВВГнг: зовнішній діаметр і вага. Кабель з невеликим перерізом 2х1,5; 2х2,5; 3х1,5; 3х2,5; 4х1,5; 4х2,5; 5х1,5; 5х2,5 поставляється, як правило, в бухтах. Решта перерізів силового кабелю поставляється на барабанах.

Максимальна робоча температура, при якій кабель виконує свої функції +70 °C. В аварійному режимі допускається нагрівання кабелю до температури +80 °C протягом восьми годин за одну добу, але не більше 1000 годин за весь період експлуатації.

Умови монтажу і експлуатації

[ред. | ред. код]

Кабель АВВГ має широкий діапазон робочих температур — від −50 °C до +50 °C. При прокладці кабелю в тунелях, кабельній каналізації, по стінам споруд, на відкритому повітрі і в приміщеннях температура навколишнього середовища повинна бути не менше −15 °C.

Допустимий радіус вигинання — 7,5 (для багатожильних кабелів) і 10 (для одножильних кабелів) зовнішніх діаметрів.

АВВГнг — силовий алюмінієвий кабель з ізоляцією кожної жили і в оболонці із полівінілхлориду, що не підтримує горіння.

АВВГнгд — силовий алюмінієвий кабель з ізоляцією кожної жили і в оболонці із полівінілхлориду, що не підтримує горіння, з низьким димовиділенням у випадку пожеж.

Література

[ред. | ред. код]

  1. Правила улаштування електроустановок. Четверте видання, перероблене й доповнене — Х.: Вид-во «Форт», 2011.— 736 с.
  2. ГОСТ 15845-80 Вироби кабельні. Терміни й визначення
  3. НАПБ А.01.001-2004 - правила пожежної безпеки в Україні
  4. Довідник сільського електрика / За редакцією кандидата технічних наук В.С. Олійника. - 3-тє видання, перероблене і доповнене. - Київ, Вид-во "Урожай", 1989. - 264 с.
  5. ДНАОП 0.00-1.32-01. Правила улаштування електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок. Київ. - 2001.

Джерела

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]