Апостоли — Вікіпедія

Апостоли
Герб роду
Держава Гетьманщина
Родинний герб Апостолів. Пор. Юньчик

Апостоли — український козацько-старшинський рід середини 17 — початку 19 століття на Миргородщині. Апостоли походили з Молдавії із старовинного і знатного роду Катарреу (Катаржі). Батько Данила Апостола Павло Охрімович (Єфремович) прибув в Україну у 1648 році. У 1653 році одружився з дочкою миргородського полковника Марією Лісницькою. 1655 року перейшов на козацьку службу.

Дочки Данила Апостола були одружені з вищими козацькими посадовими особами Гетьманщини:

Онуки гетьмана теж мали високі чини в полкових урядах.

Після смерті в 1816 році останнього представника роду Михайла Апостола — рід Апостолів по чоловічій лінії припинився.

Дочки Петра Даниловича (одружився в Москві з Анною Херасковою) — Софія, Олена і Катерина вийшли за російських генералів. З Оленою одружився Матвій Муравйов. Їхній син Іван(1762—1851) додав до батькового прізвища й материне Апостол і став іменуватися Іван Муравйов-Апостол (ставши першим носієм цього прізвища), тривалий час жив на Миргородщині. Три його сини, підполковники російської армії Сергій Муравйов-Апостол і Матвій Муравйов-Апостол та прапорщик Іполит Муравйов-Апостол також жили в Україні, де діяв на той час український центр декабристського руху — Південне товариство. Згадані три правнуки гетьмана Данила Апостола брали у ньому активну участь. Їхні нащадки і нині живуть у Франції, а також у Швейцарії та США.

Припускають, що до цього ж роду Апостолів належали миргородські полковники Дем'ян Постоленко (1664) і Григорій Постоленко (1668) та правобережний полковник Павло Апостол-Щуровський (1685—92).

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]