Герб Харківської області — Вікіпедія

Герб Харківської області
Деталі
НосійХарківська область
Затверджений11 травня 1999

Герб Харківської області — це символ, офіційна емблема області, в якому відображаються її історія, особливості та традиції. Затверджений рішенням VI сесії Харківської обласної ради XXIII скликання 11 травня 1999 року «Про затвердження символіки Харківської області»

Герб Харківської губернії Російської імперії

Герб області - це геральдичний щит (чотирикутний, загострений до низу). На зеленому полі щита зображені: перехрещені золотий ріг достатку і кадуцей, жезл якого також золотий, а крила і змії — срібні. Щит обрамлений золотою каймою. Навколо гербового щита розташоване золоте дубове листя, обвите блакитною стрічкою. Щит увінчано стилізованим зображенням шестерні, з обох боків якої розташовані по два злакових колоси. На тлі шестірні подано книгу з символічним зображенням атомного ядра з електронними орбітами.

Пропорції герба — висота до ширини 8:7, закруглені частини герба являють собою 1/4 кола з радіусом кола рівним 1/8 висоти герба. Кадуцей та ріг достатку розміщуються на діагоналях умовного прямокутника геральдичного щита, перехрещуючись у його центрі.

Еталонний зразок герба знаходиться в Харківській обласній раді.

Див.також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]