Калитянська Дача — Вікіпедія

Калитянська Дача
(заказник)
50°41′42″ пн. ш. 31°00′04″ сх. д. / 50.69487° пн. ш. 31.00109° сх. д. / 50.69487; 31.00109
Країна Україна
РозташуванняУкраїна Україна
Київська область,
Броварський район,
Калитянська селищна та Заворицька сільська ради
Найближче містоБровари
Площа1162 га
Засновано1996 р.
ОператорКиївське ДЛГ
Калитянська Дача. Карта розташування: Київська область
Калитянська Дача
Калитянська Дача (Київська область)
Мапа

CMNS: Калитянська Дача у Вікісховищі

Калитя́нська Да́ча — ландшафтний заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у Броварському районі Київської області, в межах Калитянської селищної та Заворицької сільської рад.

Калитянська Дача

Площа 1162 га. Перебуває у підпорядкуванні Київського ДЛГ. Займає в Семиполківському лісництві кв. 12-31, всі виділи. Об'єкт був створений згідно з Указом Президента України від 20.08.1996 року № 715/96[1].

Калитянська Дача, Броварський район
Калитянська Дача

У рослинному покриві основні площі займає лісова рослинність. Переважають листяні ліси з дубом звичайним, ясенем звичайним та липою серцелистою. Значні домішки в деревостані становить клен гостролистий, поодиноко в масиві висаджений бархат амурський. У трав'яному покриві переважають яглиця звичайна, зірочник ланцетолистий та осока волосиста. Тут зростають також зозулині сльози яйцеподібні та коручка чемерникоподібна — види, занесені до Червоної книги України.

Заказник ландшафтний Калитянська Дача
Калитянська Дача

Болота, які розташовані в долиноподібних зниженнях, обводнені, належать до евтрофного типу. Тут представлені осокові болота з осокою омською, осокою гостроподібною, високотравні з переважанням очерету звичайного та рогозу широколистого. Досить поширені чагарникові болота з вербою попелястою. Невеликими ділянками трапляються лісові болота, представлені чорновільшанниками з теліптерисом болотним.


Примітки

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]

1. Фіторізноманіття Українського Полісся та його охорона / Під заг. ред. Т. Л. Андрієнко. — К.: Фітосоціоцентр, 2006. — 316 с.