Пірати Кремнієвої долини (фільм) — Вікіпедія

Пірати Кремнієвої долини
Pirates of Silicon Valley
ЖанрХудожній фільм
РежисерМартін Берк
ПродюсерДжозеф Догерті
Стівен Хафт
Нік Ломбардо
Ліенн Мур
СценаристПол Фрайбергер
Майкл Свейн
Мартін Берк
У головних
ролях
Ноа Вайлі
Ентоні Майкл Холл
Джої Слотнік
Джош Хопкінс
Джон ДіМаджіо
ОператорУсама Раві
КомпозиторФренк Фіцпатрік
МонтажРічард Хаслі
КінокомпаніяTurner Network Television
Дистриб'юторTurner Network Television і Netflix
Тривалість95 хв.
Моваанглійська
КраїнаСША США
Рік1999
Дата виходу20 червня
IMDbID 0168122
alt.tnt.tv/movies/tntoriginals/pirates/

«Пірати Кремнієвої долини» (англ. Pirates of Silicon Valley) — американський телевізійний художній фільм режисера Мартіна Берка. Базується на книзі «Пожежа в долині: Створення Персонального комп'ютера» Пола Фрайбергера та Майкла Свейна.

Сюжет і структура

[ред. | ред. код]
Джої Слотнік (зліва), що зіграв у фільмі Стіва Возняка (справа)

Основний сюжет фільму починається на початку 1970-х і закінчується в 1985 році, коли Стів Джобс пішов з Apple Computer. Фільм також структурований набором «книготримачів»: починається і закінчується поверненням Джобса в Apple в 1997 році. Варто відзначити надзвичайну схожість акторів фільму з їх реальними прототипами.

Назва фільму відображує сутність розвитку та дій компаній Microsoft і Apple як безпринципних акул бізнесу, здатних на багато чого для успіху. Основна інтрига закручується навколо крадіжки графічного інтерфейсу компанії Apple у Xerox PARC, а згодом — Microsoft у Apple.

Фільм починається в університетському містечку Каліфорнійського університету в Берклі під час періоду Руху Свободи слова. Фільм зіставляє випробування і нещастя друзів дитинства Стіва Джобса (Ноа Уайлі) і Стівена Возняка (Джой Слотнік), які в кінцевому підсумку створять Apple Computer, і студентів Гарварду Білла Гейтса (Ентоні Майкл Голл), Стіва Балмера (Джон Дімаджіо) і друга Гейтса з середньої школи Пола Аллена (Джош Гопкінс), які в кінцевому підсумку створять Майкрософт.

Гейтс, Джобс і Возняк покинули коледж (Джобс фактично недовго був студентом Reed College, але це не зображено у фільмі; Возняк пізніше повернувся до Каліфорнійського університету в Берклі, щоб взяти участь у наростаючій революції у світі персональних комп'ютерів.

Розповідь у фільмі ведеться від імені Возняка і Балмера.

Фільм розповідає про походження домашнього персонального комп'ютера через конкуренцію між компаніями та їх продуктами.

У ролях

[ред. | ред. код]

Неточності

[ред. | ред. код]
  • У той момент, коли Білл Гейтс знайомиться з IBM PC, в лістингу файлів можна дізнатися імена файлів Windows, якої тоді ще не існувало.
  • В кінці фільму, коли Стів Джобс дізнається про випуск Microsoft Windows і починає суперечку з Біллом Гейтсом, в кадр потрапляє комп'ютер, на якому запущена одна з перших версій Windows, однак це не Windows 1, оскільки вона не підтримувала перекривання вікна. На комп'ютері в фільмі було вікно калькулятора поверх вікна файлового менеджера.

Фірми та їхні вироби

[ред. | ред. код]

У фільмі згадуються наведені нижче компанії та їх продукти:

Посилання

[ред. | ред. код]