Рекомендоване поштове відправлення — Вікіпедія
Рекомендоване поштове відправлення — реєстроване поштове відправлення (лист, листівка, бандероль, секограма, дрібний пакет, мішок «М»), що приймається для пересилання без зазначення суми оголошеної цінності вкладення з видачею відправникові розрахункового документа про прийняття і вручається адресатові під розписку[1]. Пересилається авіа чи наземним шляхом.
Переваги у порівнянні із звичайним поштовим відправленням:[2]
- наявність підтвердження подання відправлення (квитанція);
- приписка до виробничих документів по всьому шляху проходження (можливість пошуку);
- матеріальне відшкодування у разі втрати (пошкодження);
- підтвердження вручення (під розпис) та ін.
Реєстроване поштове відправлення безоплатно зберігається в приміщенні об'єкта поштового зв'язку протягом п'яти робочих днів об'єкта поштового зв'язку після надходження відправлення. За кожен наступний день зберігання реєстрованого поштового відправлення з одержувача стягується плата за зберігання такого відправлення відповідно до тарифів, установлених оператором поштового зв'язку.
При цьому день надходження реєстрованого поштового відправлення до об'єкта поштового зв'язку та день вручення не враховуються[3].
- ↑ Укрпошта: Поштовий словник. Архів оригіналу за 7 лютого 2017. Процитовано 22 квітня 2019.
- ↑ Міжнародні поштові відправлення — Укрпошта. Архів оригіналу за 29 жовтня 2015. Процитовано 6 квітня 2011.
- ↑ Постанова Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку». Пункт 95 Правил. Процитовано 25.07.2023.