СОРМ — Вікіпедія
СОРМ (скорочення від рос. Система технических средств для обеспечения функций оперативно-розыскных мероприятий) — комплекс технічних засобів і заходів, призначених для проведення оперативно-розшукових заходів у російських мережах телефонного, рухомого і бездротового зв'язку, радіозв'язку та відстежування інтернет-активності громадян[1]. Всі оператори зв'язку зобов'язані встановлювати обладнання СОРМ власним коштом на користь спецслужб, в тому числі — відповідно до так званого «закону Ярової»[2].
Слід розрізняти поняття «СОРМ-1» (систему прослуховування телефонних переговорів, організовану в Росії в 1996) і «СОРМ-2» (назва запропоновано В. Іоновим — систему протоколювання звернень до Інтернету), розроблену робочою групою представників Держкомзв'язку Росії, ФСБ Росії, ЦНДІ Зв'язку і Головзв'язокнагляду під керівництвом Ю. В. Златкіс і організовану у 2000 році (ПТП, КТКС).
- ↑ "О порядке внедрения системы технических средств по обеспечению оперативно-розыскных мероприятий на сетях телефонной, подвижной и беспроводной связи и персонального радиовызова общего пользования". Приказ № 130 от 25.07.2000 г. [Про порядок провадження системи технічних засобів із забезпечення оперативно-розшукових заходів — Наказ № 130 від 25 липня 2000] (рос.). Архів оригіналу за 29 жовтня 2013.
- ↑ "Белый хакер" и "ботан". Экс-партнер Усманова по киберспорту инвестировал в стартап сына главы СЭБ ФСБ. BBC News Русская служба. 19 серпня 2019. Архів оригіналу за 19 листопада 2019. Процитовано 13 листопада 2019.(рос.)
Це незавершена стаття про Інтернет. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |