Сенькович Федір — Вікіпедія

Сенькович Федір
Народженняневідомо
Щирець, Сокольницький район, Львівська область, Україна
Смерть1631
 Львів, Львівська земля, Руське воєводство, Малопольська провінція, Корона Королівства Польського, Річ Посполита
Країна Річ Посполита
Діяльністьіконописець

Федір Сенькович (?—1631) — львівський маляр родом зі Щирця.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Мистецьку освіту здобув завдяки Лаврентію Пилиповичу (1575—1610). Очолював малярський цех, виконував роботи для Львівського Братства у Львові, Луцьку та інших містах. Виконав іконостас і плащаницю для Успенської церкви у Львові (1630, потім його віддали до села Грибовичі)), ікону «Богоматір Одигітрія» (1599) у церкві села Ріпнів на Львівщині. Ікона «Богоматір Одигітрія» мала підпис маляра, саме з нею порівнюють усі недатовані роботи художника. Впровадив використання олійної фарби для написання ликів та рук святих. Спадкоємцем майстерні Сеньковича був Микола Петрахнович-Мораховський. Він є автором портретів української та польської знаті — львівського старости шл. Станіслава Боніфація Мнішека та підканцлера Томаша Замойського[1].

У серпні 2016 року в пресі появилась інформація, що у церкві села Великі Грибовичі знайшли кілька ікон («образі́в») роботи Ф. Сеньковича, які вважались втраченими. Вони перебувають в аварійному стані, потребують негайного відновлення[2].

Роботи

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Маляр, що створював ікони та портрети – Федір Сенькович - ilvivyanyn.com (укр.). 21 грудня 2022. Процитовано 24 грудня 2022.
  2. Знайшлись унікальні ікони // Культура і життя. — К., 2016. — № 33. — (12 серп.). — С. 7.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]