Урбаністична мультимедійна утопія — Вікіпедія

Урбаністична мультимедійна утопія
Жанрперформенс, короткометражний
РежисерОксана Чепелик
Тривалість10 хвилин
Моваукраїнська
КраїнаУкраїна
Рік2002

«Урбаністична мультимедійна утопія» — український короткометражний відеофільм режисера Чепелик Оксани.

Фільм створено на замовлення та за підтримки Баухауз, Дессау, Німеччина. В основу відеоінсталяції були взяті фотокадри, відзняті в різних куточках світу: в Сіднеї (Австралія), переважно в центрі, у Сіднейскій затоці в гирлі річки Парраматта, а також на місці ділянки в Дарлінг-Харбор, що була відведена для проектної пропозиції від Баухауза, в місті Дессау, Німеччина.

Відеопроект — це спроба культурного та мистецького розкриття суті глобалізації, виявлення її впливу на міста та навколишнє середовище, ав також на людину[1]. Процес глобалізації авторка вивчає шляхом об’єднання зображень реальних і віртуальних просторів різних міст. Для створення цієї відеоінсталяції було використано безліч технічних прийомів: глітч, захоплення пришвидшеного зображення, уповільнення та пришвидшення відео та аудіо, «риб’яче око», накладання текстів, що рухаються, накладання кадрів з розмитим контуром, одночасне мікшування декількох ефектів тощо[2].

Проект доказує неминучість зміни організації простору мегаполісу й усього урбаністичного образу життя[3].

Нагороди

[ред. | ред. код]

2003 — Special Werkleitz Award на Європейському Фестивалі Медіа-арту в м. Оснабрюк, Німеччина[4].

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Голуб, О.Є. (2018). Медіа-арт. esu.com.ua (Uk) . № 20. Енциклопедія сучасної України. Процитовано 4 липня 2024.
  2. Оксана Чепелик. Урбаністична мультимедійна утопія. 2003. Відео, двоекранна відеоінсталяція, 9’ 59’’, цифрова фотографія. archive.pinchukartcentre.org (Uk) . Пінчук арт центр. 2003. Процитовано 4 липня 2024.[ангажоване джерело]
  3. ПРЕПОТЕНСЬКА, МАРИНА ПЕТРІВНА (14 вересня 2015). БУТТЯ ЛЮДИНИ МЕГАПОЛІСУ (соціальні, культурні та екзистенціальні виміри). Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук (PDF). ihed.org.ua (Uk) . Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України. Процитовано 4 липня 2024.
  4. Чепелик, Оксана (21 квітня 2010). ВЗАЄМОДІЯ АРХІТЕКТУРНИХ ПРОСТОРІВ, СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА ТА НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ, або МУЛЬТИМЕДІЙНА УТОПІЯ (PDF). mari.kiev.ua (Uk) . Академія мистецтв України, ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА. Процитовано 4 липня 2024.[ангажоване джерело]