Формула Маграбе — Вікіпедія
У фінансовій математиці, формула Маграбе — це одна з формул оцінки опціонів. Її застосовують до опціону на обмін (опціон Маграбе) одного ризикованого активу на інший у момент погашення. Формулу незалежно запропонували Вільям Маграбе і Стенлі Фішер 1978 року.
Нехай і — ціни двох ризикованих активів у момент , кожен з них має фіксований неперервний дивіденд рівний . Опціон , який ми хочемо оцінити, дає покупцеві право (але не обов'язок) обміняти другий актив на перший у момент погашення . Іншими словами, його виграш становитиме .
Модель ринку Маграбе передбачає тільки існування двох ризикованих активів, чиї ціни дотримуються геометричного броунівського руху. Волатильності цих броунівських рухів не сталі, але важливо, що волатильність їх відношення є константою. Зокрема, модель не передбачає існування безризикового активу (такого як облігація з нульовим купоном) або будь-якої норми відсоткової ставки.
Якщо волатильності дорівнюють , то , те — коефіцієнт кореляції броунівських рухів .
Формула Маграбе встановлює справедливу ціну опціону в початковий момент часу як:
де через позначено кумулятивний стандартний нормальний розподіл,
,
.
Формула доводиться зведенням до формули Блека — Шоулза:
- По-перше, розглянемо обидва активи, оцінені в одиницях (у таких випадках кажуть, що використовується як рахункові гроші), це означає, що одиниця першого активу тепер коштує одиниць другого активу, а другий актив коштує рівно 1.
- За такого вибору рахункових грошей, другий актив стає безризиковим і його дивідендна ставка збігається з нормою відсоткової ставки. Дохід опціону, перерахований відповідно до зміни рахункових грошей, дорівнює .
- Таким чином, вихідний опціон стає кол-опціоном на перший базовий актив (з його рахунковою ціною) ціною страйк рівною 1 одиниці безризикового активу. Зазначимо, що дивідендна ставка першого активу залишається тією ж самою навіть після перерахунку.
- Застосовуючи формулу Блека — Шоулза до цих значень як до відповідних вхідних даних, наприклад, значення початкового активу , відсоткова ставка , волатильність і т. д, отримаємо ціну опціону, виражену в рахункових грошах.
- Оскільки остаточну ціну опціону виражено в одиницях , то множення на переведе відповідь у початкові одиниці, тобто звичайну валюту, в якій і отримаємо формулу Маграбе.
- William Margrabe. The Value of an Option to Exchange One Asset for Another. Journal of Finance, 33:177-186, 1978
- Stanley Fischer. Call Option Pricing When the Exercise Price is Uncertain, andthe Valuation of Index Bonds.Journal of Finance, 33:169-176, 1978