Франсіско Пачеко — Вікіпедія

Франсіско Пачеко
Francisco Pacheco
При народженніFrancisco Pacheco
Народження1564[1]
Санлукар-де-Баррамеда, Кадіс, Андалусія, Іспанія
Смерть1644
 Севілья, Кастильська Корона
Національністьіспанець
КраїнаІспанія
ЖанрРелігійний живопис, портрети
Навчанняу Луїса Фернандеса
Діяльністьхудожник, письменник, мистецтвознавець
Напрямокманьєризм, реалізм 17 століття
Впливманьєризм
Відомі учніДієго Веласкес і Leonardo Jaramillod
Творирелігійні образи́, портрети
ДітиХуана Пачекоd
Роботи в колекціїМузей Прадо, Fundación Lázaro Galdianod, Королівська академія витончених мистецтв Сан-Фернандо, Музей красних мистецтв, Fundación Rodríguez-Acostad, Goya Museumd, Національний музей мистецтва Каталонії, Національний музей образотворчого мистецтва, National Sculpture Museumd і Музей Боуз
Автограф

CMNS: Франсіско Пачеко у Вікісховищі

Франсіско Пачеко (ісп. Francisco Pacheco; 3 листопада 1564(15641103), Санлукар-де-Баррамеда — 27 листопада 1644, Севілья) — іспанський художник, представник маньєризму в іспанському мистецтві XVI століття. Малював релігійні картини з ускладненою символікою та сухі, прозаїчні портрети.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився в містечку Санлукар де Баррамеда. Разом з батьками, Жуаном Пересом і Леонорою дел Ріо перебрався в місто Севілья. Художнє навчання отримав у Луїса Фернандеса. На художню манеру Франсіско Пачеко великий вплив мали твори другорядних майстрів-маньєристів Італії, які він вивчав і копіював.

В зрілі роки наважився відвідати нову столицю Мадрид (малий і хаотично забудований) і стару на той час столицю Іспанії Толедо у 1611 році. Зустрічався з похилого віку Ель Ґреко і малював його портрет. Жив і працював в Севільї, де відкрив художню школу. Завдяки навчанню в цій школі Дієго Веласкеса і Алонсо Кано, вважається їх вчителем. Хоча на творах талановитого Веласкеса художня манера Пачеко майже нічим не позначилась.

Важливою особливістю позахудожнього життя Пачеко була посада офіційного цензора Інквізиції міста Севілья.

Займався теорією мистецтв. У 1649 році посмертно була надрукована книга Франсіско Пачеко «Мистецтво живопису», де дав також опис своїх зустрічей з Ель Ґреко.

Був одружений і мав дочку Хуану Пачеко (1602—1660), з якою узяв шлюб Веласкес.

Картини Франсіско Пачеко

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Використані матеріали англійської вікіпедії.