Хвилина мовчання — Вікіпедія
Хвили́на мовча́ння — короткочасне мовчання всіх присутніх де-небудь як вираження скорботи, глибокої поваги до загиблих, померлих, яке іноді триває менше хвилини.
Шанувати таким чином в День перемир'я пам'ять загиблих у Першу світову війну 8 травня 1919 року запропонував австралійський журналіст Едвард Джордж Гоні (англ. Edward George Honey). Він виклав ідею п'ятихвилинного поминального мовчання в листі в газету «The Times». Однак 5 хвилин визнали дуже довгим періодом, у той час як одна хвилина здалася занадто короткою. Тому було прийнято дві хвилини мовчання.
16 березня 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав указ № 143/2022 про загальнонаціональну хвилину мовчання для вшанування пам’яті загиблих внаслідок повномаштабного вторгнення Росії в Україну[1]. Згідного з указом хвилина мовчання проводеться щодня о 9:00, її оголошують у всіх ЗМІ[2].
- New celebration of Armistice Day proposed [Архівовано 9 лютого 2014 у Wayback Machine.] (англ.)
- В Україні хвилина мовчання
- В Україні щоранку о 9:00 буде хвилина мовчання – указ
Це незавершена стаття про культуру. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
- ↑ Свобода, Радіо (16 березня 2022). В Україні щоранку о 9:00 буде хвилина мовчання – указ. Радіо Свобода (укр.). Процитовано 14 травня 2024.
- ↑ В Україні хвилина мовчання. armyinform.com.ua (укр.). Процитовано 14 травня 2024.