Чадра — Вікіпедія
Чадра́ (тюрк., від тур. çadir «намет»[1]; зараз тур. yaşmak) — традиційне жіноче покривало-вбрання в країнах мусульманського Сходу.
Чадра — полотнище білого, синього або чорного кольору, в яке жінки мусульманки, виходячи з дому, загортаються з голови до ніг, залишаючи щілину для очей.
Чадра була поширена як обов'язкове жіноче вбрання в багатьох мусульманських країнах — разом з секуляризацією суспільства, наприклад, у Туреччині, жінкам було дозволено не надягати чадру, втім, навіть у Туреччині особливо в гірських районах сходу країни) з культурно-релігійних переконань чадра залишається подеколи в ужитку. В деяких країнах, як то: Іран, Афганістан, деякі арабські країни Перської затоки носіння чадри досі обов'язкове і вважається непорушною нормою традиційної моралі.
Стверджувалося, що в радянських республіках Середньої Азії звичай носіння чадри зник, однак з суверенізацією середньо-азійських країн, традиція відродилася, наприклад, у Туркменістані.
- ↑ Словник іншомовних слів. За ред. О.С.Мельничука., К.: ГР УРЕ, 1975, стор. 744
- Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція УРЕ, 1974–1985., Том 12., К., 1985, стор. 241
- Чадра // Універсальний словник-енциклопедія. — 4-те вид. — К. : Тека, 2006.