Cheirogaleus andysabini — Вікіпедія

Cheirogaleus andysabini
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Підряд: Мокроносі (Strepsirhini)
Інфраряд: Лемуровиді
Родина: Cheirogaleidae
Рід: Cheirogaleus
Вид: Ch. lavasoensis
Cheirogaleus andysabini
Lei et al., 2015
Посилання
Вікісховище: Cheirogaleus andysabini
Віківиди: Cheirogaleus andysabini
EOL: 47049490
ITIS: 998638
МСОП: 163021607

Cheirogaleus andysabini (Макі ) — вид лемуровидих мадагаскарських приматів. Один з видів карликових лемурів, відомий тільки з Національного парку фр. Montagne d'Ambre в Мадагаскарі. Знаходиться в небезпеці в результаті збезлісення і, можливо, полювання з сусідніх популяцій людини.

Етимологія

[ред. | ред. код]

Вид названий на честь Нью-Йоркського філантропа Енді Сабіна, який працює для захисту видів, особливо амфібій, черепах і приматів і підтримці багатьох проектів на Мадагаскарі.

Голотип, доросла самка, має довжину тіла 18,2 см, довжина хвоста 27 см, а вага 310 гр. Таким чином, C. andysabini трохи менше, ніж C. crossleyi, а черепна коробка вища. На додаток до кольору шерсті, вид генетично відрізняється від своїх найближчих родичів. Генетична відстань до C. crossleyi і C. lavasoensis аналізу ДНК генів білка цитохрому b становить 5,6–8,1%.

Голова, спина і кінцівки червонувато-коричневі. Волосяний покрив знизу нижньої щелепи, а також живіт і внутрішня поверхня рук і ніг білі. Райони навколо очей буро-чорні, з білою плямою між очима, що наближається до м'ясистої частини носа.

Поширення

[ред. | ред. код]

Cheirogaleus andysabini спостерігається на висотах 541-1073 м над рівнем моря.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Lei, R.; McLain, A. T.; Frasier, C. L.; Taylor, J. M.; Bailey, C. A.; Engberg, S. E.; Ginter, A. L.; Nash, S. D.; Randriamampionona, R.; Groves, C. P.; Mittermeier, R. A.; Louis, Jr., E. E. (2015). "A New Species in the Genus Cheirogaleus (Cheirogaleidae)". Primate Conservation 29 (2): 1–12. PDF