Черепаха Торніра — Вікіпедія

Черепаха Торніра
Черепаха Торніра
Черепаха Торніра
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахи (Testudines)
Підряд: Схованошиї черепахи (Cryptodira)
Родина: Суходільні черепахи (Testudinidae)
Рід: Еластична черепаха (Malacochersus)
Lindholm, 1929
Вид: Черепаха Торніра
Malacochersus tornieri
(Siebenrock, 1902)
Посилання
Вікісховище: Malacochersus tornieri
Віківиди: Malacochersus tornieri
EOL: 1055886
ITIS: 551812
МСОП: 12696
NCBI: 286009
Fossilworks: 373912

Черепаха Торніра (Malacochersus tornieri) — єдиний вид черепах роду Еластична черепаха родини Суходільні черепахи. Інша назва «черепаха—млинець». Отримала назву на честь німецького зоолога Густава Торніра.

Загальна довжина панцира коливається від 15 до 20 см. Він м'який на дотик, утворений дуже тонкими дірчастими кістковими пластинками. З черевної сторони можна навіть розрізнити дихальні рухи черепахи. Карапакс сильно спрощено й ззаду обрубано майже вертикально, а крайові щитки виступають назад у вигляді зубчатих лопат. Голова трохи трикутної форми. Лапи дуже сильні, особливо передні.

Забарвлення карапаксу коливається від жовтого до коричневого кольору із дуже тонкими смужками. Пластрон жовтуватий. Кінцівки та шия жовто-коричневі.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Полюбляє сухі скелясті схили гір, порослі чагарником. Вона доволі гнучка, прекрасно лазить і дереться поміж камінням, а в хвилину небезпеки забивається в щілини скель або під каміння. Якщо пробують витягти її з щілини, вона міцно застряють ногами і, мабуть, навіть трохи роздмухується. Зустрічається на висоті до 1800 м над рівнем моря.

Активна вранці та у присмерку. Харчується рослинною їжею.

З липня до серпня відбувається парування. Самиця відкладає 1 яйце у ямку 10 см завглибки. За сезон буває декілька кладок. Інкубаційний період триває від 4 до 8 тижнів.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Мешкає у Кенії, Танзанії, Замбії.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Ireland, L.C.; Gans, C. 1972. The adaptive significance of the flexible shell of the tortoise Malacochersus tornieri. Animal Behaviour 20:778-781
  • Vinke, T. & Vinke, S. 2005. Die Lanschildkröten Afrikas — Vielfalt durch Anpassung an extreme Lebensräume. Reptilia (Münster) 10 (6): 26-28