Термосбенові — Вікіпедія

Термосбенові
Tethysbaena ophelicola
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Клас: Вищі ракоподібні (Malacostraca)
Підклас: Eumalacostraca
Надряд: Peracarida
Ряд: Термосбенові (Thermosbaenacea)
Monod, 1927
Родини

Halosbaenidae
Monodellidae
Thermosbaenidae
Tulumellidae

Посилання
Вікісховище: Thermosbaenacea
Віківиди: Thermosbaenacea
EOL: 7419
ITIS: 89804
NCBI: 75402

Термосбенові (Thermosbaenacea) — ряд вищих ракоподібних[1].

Тіло завдовжки до 3,5 мм. Очі і пігментація відсутні. Карапакс зростається з головою і зливається з нею 1-м грудним сегментом. Яйця виношують у виводковой камері. Живляться органічною речовиною ґрунту.

Поширення

[ред. | ред. код]

Вперше виявлені в гарячому солонуватому джерелі (45 °С) в Тунісі, потім в печерах Південної Італії та США, в ґрунтових мінералізованих водах Ізраїлю і Вест-Індії, на півдні Франції, на острові Мадейра і Багамських островах, в солонуватих водах Хорватії та Куби. Мабуть, вихідним середовищем їх проживання був морський ґрунт. Широке і розірване поширення термосбенових свідчить про те, що сучасні термосбенові — залишок давньої, колись більш різноманітної і численної групи[2]. Викопні термосбенові невідомі.

Класифікація

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Joel W. Martin & George E. Davis (2001). An Updated Classification of the Recent Crustacea (PDF). Natural History Museum of Los Angeles County. с. 1—132. Архів оригіналу (PDF) за 12 травня 2013. Процитовано 24 липня 2014.
  2. G. C. B. Poore & W. F. Humphreys (1992). First record of Thermosbaenacea (Crustacea) from the Southern Hemisphere: a new species from a cave in tropical Western Australia. Invertebrate Taxonomy. 6 (3): 719—725. doi:10.1071/IT9920719.