Thylogale calabyi — Вікіпедія

Thylogale calabyi
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Metatheria)
Родина: Кенгурові (Macropodidae)
Рід: Падемелон (Thylogale)
Вид: T. calabyi
Thylogale calabyi
Flannery, 1992
Мапа поширення виду Thylogale calabyi
Мапа поширення виду Thylogale calabyi
Посилання
Вікісховище: Thylogale calabyi
Віківиди: Thylogale calabyi
EOL: 311961
ITIS: 709433
МСОП: 21873
NCBI: 926687

Падемелон Калабі[1] (Thylogale calabyi) — вид дрібних сумчастих з родини Кенгурові (Macropodidae). В проживанні обмежується хребтами Альберта Едварда й ґілюве (схід Нової Гвінеї). Представлений двома невеликими субпопуляціями, що розташовані на висоті близько 2800 м над рівнем моря – ймовірно це залишки колись широко розповсюдженого виду. Зазвичай зустрічається в субальпійських луках на краю тропічного гірського лісу.

Етимологія

[ред. | ред. код]

Вид названо на честь доктора Джона Генрі Калабі (англ. John Henry Calaby, 1922-1998), одного з найбільших австралійських біологів, неперевершеного знавця австралійської фауни, автора багатьох наукових публікацій. Близько тридцяти видів тварин названо на його честь.

Загрози та збереження

[ред. | ред. код]

Загрозою є полювання людей із собаками задля їжі. Місцям проживання загрожують дикі свині. Зміна клімату стає все більшою загрозою Вид не зустрічається на природоохоронних територіях.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Джерела

[ред. | ред. код]