Lijst van edities van Rock Werchter
Dit is een lijst van edities Rock Werchter met per editie de optredende artiesten.
1974
[bewerken | brontekst bewerken]Raymond van het Groenewoud, Eerste editie: chirolokalen Werchter, Hoofdleider: Hedwig de Meyer, Zaterdagavond fuif met Flash experience, Dj Hedwig de Meyer
1975
[bewerken | brontekst bewerken]Big Bill, Bintangs, Kayak, Overload
1976
[bewerken | brontekst bewerken]1977
[bewerken | brontekst bewerken]Bintangs, Kaz Lux & Bien Servi, Philip Catherine, Jan Akkerman, Kayak, Dr. Feelgood
1978
[bewerken | brontekst bewerken]Gruppo Sportivo, Raymond van het Groenewoud, The Runaways, Talking Heads, Dr. Feelgood, Nick Lowe, Dave Edmunds & Rockpile
1979
[bewerken | brontekst bewerken]Bintangs, Kevin Coyne, Raymond van het Groenewoud & de Centimeters, Tom Robinson Band, Talking Heads, Dire Straits, Rory Gallagher
1980
[bewerken | brontekst bewerken]Jo Lemaire & Flouze, Kevin Ayers, The Blues Band, Mink DeVille, Fischer Z, The Specials, The Kinks, The Police.
1981
[bewerken | brontekst bewerken]T.C. Matic / De Kreuners, The Undertones, Toots & The Maytals, Elvis Costello and the Attractions, The Cure, Robert Palmer, Dire Straits
T.C. Matic stond gepland en speelde enkel op Rock Torhout, De Kreuners stonden gepland en speelden enkel op Rock Werchter. Ook Toots & The Maytals hebben alleen op Rock Werchter gespeeld. Zij waren nog op weg naar Turnhout en konden niet tijdig in Torhout zijn.
1982
[bewerken | brontekst bewerken]Allez Allez, The Members, U2, Steve Miller Band, Mink DeVille, Tom Tom Club, Talking Heads, Jackson Browne
1983
[bewerken | brontekst bewerken]The Scabs, Warren Zevon, John Cale, Eurythmics, Simple Minds, U2, Peter Gabriel, Van Morrison
1984
[bewerken | brontekst bewerken]The Alarm, Chris Rea, Nona Hendryx, David Johansen, John Hiatt, Joe Jackson, Simple Minds, Lou Reed
1985
[bewerken | brontekst bewerken]Ramones, R.E.M., Lloyd Cole & the Commotions, The Style Council, Depeche Mode, Paul Young & The Royal Family, U2, Joe Cocker
1986
[bewerken | brontekst bewerken]The Beat Farmers, The Waterboys, The Robert Cray Band, Simply Red, Lloyd Cole & the Commotions, Talk Talk, UB40, Elvis Costello & the Attractions, Simple Minds
1987
[bewerken | brontekst bewerken]Julian Cope, The Triffids, The Housemartins, Iggy Pop, Echo and the Bunnymen, The Pretenders, Eurythmics, Peter Gabriel
1988
[bewerken | brontekst bewerken]10,000 Maniacs, Ziggy Marley & the Melody Makers, Carmel, Los Lobos, John Hiatt, INXS, Bryan Adams, Sting
1989
[bewerken | brontekst bewerken]Texas, Pixies, Tanita Tikaram, Nick Cave and the Bad Seeds, Robert Cray, Elvis Costello, R.E.M., Joe Jackson, Lou Reed
1990
[bewerken | brontekst bewerken]Mano Negra, De La Soul, Jeff Healey Band, Lenny Kravitz, Ry Cooder/David Lindley, Wendy & Lisa, Sinead O'Connor, Midnight Oil, Bob Dylan, The Cure
1991
[bewerken | brontekst bewerken]The Scene, Dave Stewart and the Spiritual Cowboys, Deee-Lite, Happy Mondays, Bonnie Raitt, Pixies, Iggy Pop, Paul Simon, Sting
1992
[bewerken | brontekst bewerken]The Scabs, Smashing Pumpkins, Extreme, Urban Dance Squad, Luka Bloom, Crowded House, Lou Reed, Red Hot Chili Peppers, Bryan Adams
1993
[bewerken | brontekst bewerken]Levellers, Sugar, The Tragically Hip, Sonic Youth, The Black Crowes, Faith No More, Neil Young with Booker T & the MG’s, Lenny Kravitz, Metallica
1994
[bewerken | brontekst bewerken]Dit was het eerste festival met een campingfestival.
- Clawfinger, Helmet, Grant Lee Buffalo, Therapy?, Buffalo Tom, John Hiatt, Spin Doctors, Sepultura, Rage Against The Machine, Peter Gabriel, Aerosmith
- Campingfestival
- Noordkaap, The Posies, Green Apple Quick Step, Sass Jordan, Ashbury Faith, Senser, dEUS, Tool, The Scene
1995
[bewerken | brontekst bewerken]Dit is het eerste festival waarbij een zijpodium ingevoerd werd.
- Hoofdpodium
- Channel Zero, Body Count, Senser, dEUS, PJ Harvey, The Offspring, Therapy?, The Cure, R.E.M.
- Zijpodium
- Jeff Buckley, Spearhead, Belly, Morphine, The Cranberries
- Campingfestival
- Ben Harper, Dave Matthews Band, Soul Coughing, Weezer, The Scene, Tricky, Orbital
1996
[bewerken | brontekst bewerken]Eerste jaar dat er twee festivaldagen zijn.
Mainstage Studio Brussel zijpodium Zaterdag 6 juli Skunk Anansie The Customers Zondag 7 juli Metal Molly Moloko
1997
[bewerken | brontekst bewerken]Mainstage Studio Brussel zijpodium Zaterdag 5 juli Osdorp Posse Reef Zondag 6 juli Channel Zero Spearhead
1998
[bewerken | brontekst bewerken]Mainstage | Marquee | |
---|---|---|
Zaterdag 4 juli | ABN | Eagle-Eye Cherry |
Zondag 5 juli | Evil Superstars |
- Marquee is in 1998 niet gebruikt op zondag.
1999
[bewerken | brontekst bewerken]Het jaar van het einde van Torhout-Werchter. Vanaf 1999 werd het festival enkel in Werchter georganiseerd en bestond voor het eerst uit drie dagen.
Dag 1
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Mercury Rev, Pavement, Blur, Trish & Kash, Chemical Brothers
- Marquee
- Praga Khan, Jan Van Biesen, Fatboy Slim
Dag 2
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Soulwax, Monster Magnet, Anouk, Live, Marilyn Manson, Skunk Anansie, Texas, Bryan Adams, Metallica
- Marquee
- Arid, Wilco, Everlast, Lamb, Suzanne Vega, Zita Swoon, Björn Again, Flying Dewaele Brothers
Dag 3
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Noordkaap, Stereophonics, Heather Nova, Placebo, Robbie Williams, Faithless, Lenny Kravitz, R.E.M.
- Marquee
- Cree Summer, De Mens, Tin Star, The Roots, Afro Celt Sound System, GusGus, Green Velvet, Basement Jaxx
2000
[bewerken | brontekst bewerken]Live speelde zowel op dag 2 als 3. Het 2e optreden was ter vervanging van Pearl Jam, die hun optreden annuleerden vanwege het incident op Roskilde op 30 juni 2000.
Dag 1
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Venus, Muse, Nine Inch Nails, Oasis, Praga Khan
- Marquee
- Wheat, Flaming Lips, Death in Vegas, Jan Van Biesen, Luke Slater, Laurent Garnier
Dag 2
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Metal Molly, HIM, Bomfunk MC's, Groove Armada, Bush, Macy Gray, Live, Moby, Texas
- Marquee
- Gorki, Elliott Smith, Dead Man Ray, Kelis, Horace Andy, Laïs, Suzanne Vega, Arid, El Tattoo del Tigre
Dag 3
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Krezip, Heideroosjes, Asian Dub Foundation, A Perfect Circle, Soulwax, Counting Crows, Live, Paul Weller, The Cure
- Marquee
- Sandy Dillon, An Pierle, Gomez, Eels, Travis, Lamb
2001
[bewerken | brontekst bewerken]Dag 1
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Queens of the Stone Age, Deftones, Tool, Fun Lovin' Criminals, Hooverphonic, Feeder, Manu Chao, Basement Jaxx
- Marquee
- Ash, Wheatus, Talvin Singh, Stereo MC's, St. Germain, Buscemi, Kosheen, Goldfrapp
Dag 2
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Das Pop, David Gray, The Dandy Warhols, Sting, Beck, Black Crowes, Ben Harper en The Innocent Criminals, Laurent Garnier, Krezip
- Marquee
- Monza, DAAU, Novastar, Aimee Mann, Suzanne Vega, Laïs, George Thorogood, Train, Tom McRae, Reprazent
Dag 3
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Faithless, Anouk, PJ Harvey, De Mens, Stereophonics, Placebo, Muse, Roxy Music, Postmen
- Marquee
- JJ72, Sigur Rós, Grandaddy, Afro Celt Sound System, Mauro, Zita Swoon, Weezer, Incubus, Sparklehorse
2002
[bewerken | brontekst bewerken]Dag 1
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Dropkick Murphys, .calibre, dEUS, Arno, Morcheeba, Chemical Brothers
- Marquee
- The White Stripes, Black Rebel Motorcycle Club, 2 Many DJ's, Praga Khan, Green Velvet, Luke Slater, Sonic Youth, The Notwist
Dag 2
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Hoobastank, Lostprophets, Bush, Nelly Furtado, Queens of the Stone Age, Red Hot Chili Peppers, Rammstein, Within Temptation, Mercury Rev, Madrugada
- Marquee
- Air, Ozark Henry, Roger Sanchez, Calexico, Cornelius, Lambchop, Ed Harcourt
Dag 3
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Zornik, Kane, Heather Nova, Coldplay, Lamb, Arid, Faithless, Michael Franti & Spearhead, Carl Cox
- Marquee
- Millionaire, Ozomatli, Yann Tiersen, Erykah Badu, Starsailor
2003
[bewerken | brontekst bewerken]De jubileumeditie van Rock Werchter 2003 telde voor het eerst vier dagen. De line-up werd gesierd met grote namen als Metallica, Radiohead, Björk, Moby, Massive Attack, Coldplay en R.E.M.
Dag 1
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Björk, Radiohead, Underworld
Dag 2
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- The Polyphonic Spree, Morgan Heritage, Feeder, The Roots, Ozark Henry, Moby, Massive Attack
- Pyramid Marquee
- Danko Jones, Susheela Raman, Interpol, Grandaddy, Tricky, Timo Maas, 2 Many DJs
Dag 3
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Krezip, Stone Sour, Millionaire, Xzibit, Anouk, Stereophonics, Queens Of The Stone Age, Arno, Metallica
- Pyramid Marquee
- Janez Detd., Saian Supa Crew, The Mars Volta, Good Charlotte, The Datsuns, Dave Gahan, Calexico, The Streets, Röyksopp
Dag 4
[bewerken | brontekst bewerken]- Main Stage
- Das Pop, De La Soul, Supergrass, Something Corporate, The Cardigans, Cypress Hill, Counting Crows, Coldplay, REM
- Pyramid Marquee
- Lemon, Zuco 103, Tom McRae, Los Lobos, Skin, Audio Bullys, Moloko, Gotan Project, Buscemi
2004
[bewerken | brontekst bewerken]2005
[bewerken | brontekst bewerken]2006
[bewerken | brontekst bewerken]2007
[bewerken | brontekst bewerken]2008
[bewerken | brontekst bewerken]2009
[bewerken | brontekst bewerken]2010
[bewerken | brontekst bewerken]2011
[bewerken | brontekst bewerken]2012
[bewerken | brontekst bewerken]Mainstage | Pyramid Marquee | Barn | |
---|---|---|---|
Donderdag 28 juni | The All-American Rejects Within Temptation Rise Against Blink-182 Elbow The Cure Justice | Kraantje Pappie Amon Tobin Cypress Hill Netsky Skream Skrillex | Metric Bombay Bicycle Club The Maccabees Garbage Selah Sue The Kooks |
Vrijdag 29 juni | X Mastodon Wiz Khalifa Gossip Jack White dEUS Pearl Jam Deadmau5 | Eastern Conference Champions |