Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup 2023 – Wikipedia, wolna encyklopedia
| |||
Dekoracja wyścigu na 10 km w kategorii masters M40. Na zdjęciu od lewej: Dawid Tomala, Sebastian Karpiński, Krzysztof Czerski, Robert Korzeniowski oraz przedstawiciel Ministerstwa Sportu | |||
Data | 23 kwietnia 2023 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | |||
Organizator | Fundacja Roberta Korzeniowskiego | ||
Liczba konkurencji | 16[1] | ||
Zwycięzcy | |||
chód na 20 km mężczyzn | |||
chód na 20 km kobiet | |||
Strona internetowa |
Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup 2023 – międzynarodowe zawody w chodzie sportowym, które odbyły się 23 kwietnia 2023 roku w Warszawie[2].
Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]
Miejscem rozgrywania zawodów zorganizowanych przez Fundację Roberta Korzeniowskiego była promenada wokół Stadionu Narodowego w Warszawie[2] na pętli o długości 1015,5 m[3]. Była to druga edycja zawodów pod tą nazwą[4]. Pierwsza odbyła się w 2022 roku na stadionie OSiR Podskarbińska[4]. Zawody należą do World Athletics Race Walking Tour Gold 2023 i były rozgrywane na dystansie 20 km[2]. Dla najlepszych 6 kobiet i 6 mężczyzn przewidziano nagrody pieniężne w wysokości do 1000 Euro[3]. Bieg główny wygrali Caio Bonfim i Kimberly García[1].
W ramach zawodów przeprowadzono także mistrzostwa Polski seniorów na 20 km i mistrzostwa Polski masters na 10 km[2]. Towarzyszyły im także wyścigi w niższych kategoriach wiekowych: U10, U12, U14, U16, U18 i U20 na dystansach 1–10 km[1], a także imprezy rekreacyjne otwarte dla wszystkich chętnych: marsz dla Ukrainy, marsz Walking Lovers i marsz Nordic Walking Lovers[2].
Transmisję z zawodów przeprowadzono na żywo w TVP Sport[5]. Patronami wydarzeniami były Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz UNICEF Polska[2]. Współorganizatorami były Polski Związek Lekkiej Atletyki i World Athletics[3].
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Wyścig na 20 km w ramach World Athletics Race Walking Tour[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja[1]: | Mężczyźni | Rezultat | Kobiety | Rezultat |
1. miejsce | Caio Bonfim | 1:19:42 | Kimberly García | 1:30:16 |
2. miejsce | Brian Pintado | 1:19:57 | Érica de Sena | 1:30:19 |
3. miejsce | Isaac Palma | 1:22:47 | Saskia Feige | 1:31:25 |
4. miejsce | Ever Jair Palma Olivares | 1:22:48 | Johana Ordóñez | 1:34:09 |
5. miejsce | Kévin Campion | 1:23:12 | Magaly Bonilla | 1:34:19 |
6. miejsce | César Augusto Rodríguez | 1:24:33 | Mar Juárez | 1:34:37 |
Mistrzostwa Polski seniorów na 20 km[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja[1]: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Mężczyźni | Łukasz Niedziałek RK Athletics Warszawa | 1:24:53 | Maher Ben Hlima RKS Łódź | 1:25:01 | Artur Brzozowski KKL Stal Stalowa Wola | 1:28:45 |
Kobiety | Olga Chojecka WLKS Nowe Iganie | 1:34:59 | Anna Zdziebło LKS Stal Mielec | 1:42:10 | Kinga Waleriańczyk KMKL Sztorm Kołobrzeg | 1:52:32 |
Mistrzostwa Polski masters na 10 km[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja[1]: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Mężczyźni M35 | Rafał Goławski Wojskowa Akademia Techniczna | 0:47:01 | - | - | - | - |
Mężczyźni M40 | Krzysztof Czerski KS Z Nogami w Chmurach Łódź | 0:50:55 | Sebastian Karpiński | 0:58:20 | - | - |
Mężczyźni M45 | Grzegorz Grinholc RKS Rumia | 0:50:10 | Konrad Morawczyński MUKLA Dębica Korzeniowski.pl | 0:54:59 | Paweł Korzeniowski RK Athletics Warszawa | 0:56:22 |
Mężczyźni M50 | Tomasz Lipiec LRT | 0:46:34 | Ivzans Normunds | 0:48:10 | Hubert Przybyszewski RK Athletics Warszawa | 1:14:05 |
Mężczyźni M55 | Piotr Płoskoński KBKS Radomsko | 1:17:24 | - | - | - | - |
Mężczyźni M60+ | Leszek Behounek Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Zakopane | 0:54:33 | Mirosław Łuniewski UKS Jedynka Reda | 0:59:41 | Ryszard Harasiński | 1:08:23 |
Kobiety K35 | Kamila Płoszczyca TS AKS Chorzów | 1:00:54 | - | - | - | - |
Kobiety K40 | Joanna Biernacka RK Athletics Warszawa | 1:06:22 | - | - | - | - |
Kobiety K45 | Iwona Grinholc RKS Rumia | 0:58:18 | Patrycja Łobacz RK Athletics Warszawa | 1:08:19 | Paulina Gadomska-Dzięcioł | 1:09:16 |
Kobiety K50 | Katarzyna Śleziona UKS Walker Bieruń | 1:02:25 | - | - | - | - |
Kobiety K55 | Jolanta Morawczyńska MUKLA Dębica Korzeniowski.pl | 0:57:55 | - | - | - | - |
Wyścig U20 na 10 km[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja[1]: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Mężczyźni | Oleksii Polishuk | 0:44:41 | Dominik Barbużyński KL Lechia Gdańsk | 0:49:34 | Kacper Drobik RK Athletics Warszawa | 0:49:56 |
Kobiety | Viktoriia Dizhak | 0:51:54 | Izabela Krzyżanowska ALKS AJP Gorzów Wlkp. | 0:52:24 | Emilia Wiśniewska UKS 12 Kalisz | 0:53:27 |
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ a b c d e f g PZLA Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km, 2. Korzeniowski Warsaw Race Walk Cup, World Walking Tour Gold 2022 WARSZAWA, 23 kwietnia 2023 [online], pzla.pl [dostęp 2023-05-05] [zarchiwizowane z adresu 2023-04-27] (pol.).
- ↑ a b c d e f a (red.), Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup [online], pgenarodowy.pl [dostęp 2023-05-05] .
- ↑ a b c 2nd Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup Informacje i przepisy mityngu [online] [dostęp 2023-05-05] .
- ↑ a b Korzeniowski Cup – Praga Południe – marzec 2022 – Informacje i zapisy [online] [dostęp 2023-05-05] .
- ↑ TVP Sport - program tv na 23.04.2023 [online], telemagazyn.pl [dostęp 2023-05-05] .