Lekkoatletyka na Letniej Uniwersjadzie 2003 – zawody lekkoatletyczne rozegrane na Stadionie Daegu w Daegu pomiędzy 25 a 30 sierpnia.
Konkurencja: | Złoto | Rezultat | Srebro | Rezultat | Brąz | Rezultat |
Bieg na 100 m | Chris Lambert | 10,44 | Leigh Julius | 10,50 | Dejan Vojnović | 10,58 |
Bieg na 200 m | Leigh Julius | 20,49 | Paul Hession | 20,89 | Jiří Vojtík | 21,03 |
Bieg na 400 m | Andrij Twerdostup | 46,08 | Denis Rypakow | 46,51 | Rafał Wieruszewski | 46,53 |
Bieg na 800 m | Roman Oravec | 1:48,01 | Ramił Aritkułow | 1:48,19 | Fabiano Peçanha | 1:48,20 |
Bieg na 1500 m | Johan Pretorius | 3:42,81 | Pedro Antonio Esteso | 3:42,82 | Fabiano Peçanha | 3:43,91 |
Bieg na 5000 m | Serhij Łebid | 13:50,94 | Jan Fitschen | 13:53,06 | Hicham Bellani | 13:53,79 |
Bieg na 10 000 m | Jan Fitschen | 29:39,47 | Abdellah Bay | 29:41,54 | Ryuichi Hashinokuchi | 29:42,07 |
Półmaraton | Abdellah Bay | 1:04:21 | Francis Yiga | 1:05:24 | Iván Sanchez Diez | 1:05:29 |
Bieg na 110 m przez płotki | Anselmo da Silva | 13,68 | Igor Pieriemota | 13,75 | Park Tae-kyong | 13,78 |
Bieg na 400 m przez płotki | Thomas Koortbeek | 48,95 | Matthew Douglas | 49,26 | Hendrick Botha | 49,51 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | César Pérez | 8:38,52 | Vincent Zouaoui-Dandrieux | 8:39,24 | Andriej Olszanskij | 8:39,62 |
Chód na 20 km | Stiepan Judin | 1:23:34 | Władimir Potiemin | 1:23:50 | Wasilij Iwanow | 1:23:55 |
Sztafeta 4 × 100 m[2] | Japonia Kazuki Ishikura Shinji Takahira Tatsurō Yoshino Tomoyuki Arai | 39,45 | Rosja Jewgienij Worobiew Aleksandr Riabow Roman Smirnow Andriej Jepiszyn | 39,67 | Estonia Allar Aasma Henri Sool Martin Vihmann Mikk Joorits | 39,99 |
Sztafeta 4 × 400 m[2] | Ukraina Wołodymyr Demczenko Jewhen Ziukow Hennadij Horbenko Andrij Twerdostup | 3:03,15 | Rosja Dmitrij Pietrow Andriej Siemionow Siergiej Babjaew Igor Wasiljew | 3:04,78 | Wielka Brytania Matthew Douglas James Chatt Bradley Yiend Adam Potter | 3:05,54 |
Skok wzwyż | Emilian Kaszczyk | 2,26 | Joan Charmant | 2,23 | Ioannis Constantinou Cui Kai Aleksandr Weriutin | 2,20 |
Skok o tyczce | Ołeksandr Korczmid | 5,75 | Igor Pawłow | 5,65 | Björn Otto | 5,50 |
Skok w dal | Walery Wasyljew | 8,07 | Danut Simion | 8,04 | Andriej Bragine | 8,04 |
Trójskok | Gu Junjie | 16,90 | Wiktor Jastrebow | 16,88 | Jewgienij Płotnir | 16,82 |
Pchnięcie kulą | Andrej Michniewicz | 20,76 | Pawieł Łyżyn | 20,72 | Nedžad Mulabegović | 19,99 |
Rzut dyskiem | Wu Tao | 62,32 | Andrzej Krawczyk | 60,70 | Emeka Udechuku | 60,44 |
Rzut młotem | Iwan Cichan | 82,77 CR | Péter Botfa | 74,41 | David Söderberg | 72,84 |
Rzut oszczepem | Igor Janik | 76,83 | Esko Mikkola | 75,82 | William Hamlyn-Harris | 75,50 |
Dziesięciobój | Romain Barras | 8196 | Indrek Turi | 8122 | Nikołaj Tiszczenko | 7911 |
Konkurencja: | Złoto | Rezultat | Srebro | Rezultat | Brąz | Rezultat |
Bieg na 100 m | Qin Wangping | 11,53 | Enikõ Szabó | 11,61 | Jelena Bolsun | 11,65 |
Bieg na 200 m | Jelena Bolsun | 23,39 | Jekatierina Kondratjewa | 23,43 | Jenice Daley | 23,55 |
Bieg na 400 m | Tatjana Firowa | 51,81 | Marija Lisniczenko | 52,54 | Estie Wittstock | 52,86 |
Bieg na 800 m | Liliana Barbulescu | 2:00,06 | Anna Zagórska | 2:00,11 | Irina Waszencewa | 2:00,77 |
Bieg na 1500 m | Natalja Sidorenko | 4:11,69 | Johanna Risku | 4:11,88 | Malindi Elmore | 4:12,00 |
Bieg na 5000 m | Eloise Poppett | 15:47,19 | Zhang Yuhong | 15:47,62 | Cristina Casandra | 15:50,44 |
Bieg na 10 000 m | Natalia Cerchez | 33:37,05 | Jelena Samochwałowa | 33:40,57 | Anna Incerti | 33:49,71 |
Półmaraton | Machi Tanaka | 1:13:06 | Jo Bun-hui | 1:13:47 | Jang Son-ok | 1:13:55 |
Bieg na 100 m przez płotki | Xu Jia | 13,29 | Jiewgenija Lichuta | 13,33 | Natalja Kresowa | 13,35 |
Bieg na 400 m przez płotki | Maren Schott | 55,28 | Huang Xiaoxiao | 56,10 | Anastazja Rabczeniuk | 56,30 |
Chód na 20 km | Tatiana Sibilewa | 1:34,55 | Jiang Xingli | 1:35:52 | Tatiana Korotkowa | 1:36,52 |
Sztafeta 4 × 100 m[2] | Chiny Chen Lisha Zhu Juanhong Ni Xiaoli Qin Wangping | 44,09 | Francja Céline Thelamon Aurore Kassambara Amélie Huyghes Cécile Sellier | 44,68 | Brazylia Gilvaneide de Oliveira Rosemar Coelho Neto Sônia Ficagna Thatiana Regina Ignácio | 45,79 |
Sztafeta 4 × 400 m[2] | Rosja Jekatierina Kondratjewa Tatjana Firowa Natalja Ławszuk Marija Lisniczenko | 3:31,63 | Polska Marta Chrust Ewelina Sętowska Joanna Buza Anna Zagórska | 3:38,17 | Niemcy Anja Neupert Katja Keller Annika Meyer Maren Schott | 3:38,87 |
Skok wzwyż | Dóra Gyõrffy | 1,94 | Anna Ksok | 1,94 | Jelena Slesarienko | 1,94 |
Skok o tyczce | Tatjana Połnowa | 4,70 CR | Anastasija Iwanowa | 4,40 | Nadine Rohr | 4,25 |
Skok w dal | Irina Simagina | 6,49 | Alina Militaru | 6,45 | Zita Ajkler | 6,38 |
Trójskok | Oksana Rogowa | 14,16 | Wiktoria Gurowa | 14,14 | Mariana Solomon | 14,09 |
Pchnięcie kulą | Li Fengfeng | 18,55 | Lee Myung-sun | 17,58 | Jelena Iwanienko | 17,29 |
Rzut dyskiem | Natalija Fokina | 63,11 | Li Yanfeng | 61,12 | Xu Shaoyang | 58,64 |
Rzut młotem | Liu Yinghui | 69,05 | Gulfija Chanafiejewa | 65,12 | Agnieszka Pogroszewska | 64,27 |
Rzut oszczepem | Barbara Madejczyk | 56,23 | Christina Scherwin | 56,08 | Mercedes Chilla | 55,94 |
Siedmiobój | Kylie Wheeler | 6031 | Jane Jamieson | 5908 | Michaela Hejnová | 5795 |