Сучасна назва | Тип | Колишні назви | Пояснення | Місцевість | Дата |
Визволення | пл. | | | 14-й мкр-н, 15-й мкр-н | |
Героїв Чорнобиля | пл. | Свердлова, Європейська | Чорнобильська катастрофа | Центр | 2017[1] |
Кошового | пл. | | Кошовий Петро Кирилович | Центр | |
Соборна | пл. | Соборна, Базарна, Жовтневої революції, Леніна | Історична назва, через Успенський собор (знесений у 1930-ті) | Центр | 2016 |
Знам'янська | пл. | Павла Корчагіна | Знам'янка | Перемога | 2016 |
Привокзальна | пл. | | | Центр | |
Покровська | пл. | Провіантська, Покровська, Кірова | Історична назва, через Покровську церкву (знесена у 1930-ті) | Покровка | 2016 |
Будівельників | пр-т | | | | |
Соборний | пр-т | вул. Чигиринська, вул. Соборна, вул. Жовтнева, Леніна | Історична назва, через Успенський собор (знесений у 1930-ті) | Центр, Тинда, Покровка | 2016 |
Космонавта Попова | бул. | | Попов Леонід Іванович | Центр, Тинда | |
Войнівське | шосе | | Войнівка | | |
Дніпропетровське | шосе | | Дніпро | | |
Звенигородське | шосе | | Звенигородка | | |
Новопразьке | шосе | Кіровоградське | Нова Прага | | 2016 |
Користівське | шосе | | Користівка | | |
Кременчуцьке | шосе | | Кременчук | | |
Куколівське | шосе | | Куколівка | | |
2-го Українського фронту | вул. | Кар'єрна | Другий Український фронт | | |
40 років Перемоги | вул. | Клубна | | | |
6 Грудня | вул. | Першотравнева | 6 грудня 1943 — визволення міста від нацистів. | | |
8 Березня | вул. | Чернишевського | 8 березня (свято) | | |
Абрикосова | вул. | Базарна, Труховської-Ванеєвої | | | 2016 |
Авіаційна | вул. | | У кварталі забудови для авіаційників | | |
Аджамська | вул. | | Аджамка | | |
Айвазовського | вул. | Матросова | Айвазовський Іван Костянтинович | | |
Анатолія Кохана | вул. | Клари Цеткін | Кохан Анатолій Ілліч[2] | | 2016 |
Анатолія Перепаді | вул. | Гоголя, Трудових Резервів | Перепадя Анатоль Олексійович | | 2022 |
Андрія Демченка | вул. | Балка | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Артилеристів | вул. | | | | |
Багратіона | вул. | | Багратіон Петро Іванович | | |
Берегова | вул. | | | | |
Бережна | вул. | | | | |
Березівська | вул. | | Річка в Олександрії, притока Інгульця | | |
Бессарабська | вул. | Молдавська, Енгельса | Бессарабія | | 2016 |
Богдана Хмельницького | вул. | | Богдан Хмельницький | | |
Бойківська | вул. | Верхньо-Бойківська, Колгоспна | Історична дорадянська, від назви місцевості (кутка), за прізвищем місцевого землевласника | | 2016 |
Бориса Нечерди | вул. | Комсомольська, Артема | Нечерда Борис Андрійович | | 2016 |
Братська | вул. | Калініна | | | 2016 |
Бульварна | вул. | Бульварна, Свердлова | Історична дорадянська, від старого міського бульвару | | 2016 |
Василя Вибрика | вул. | частина вулиці Дружби народів | Вибрик Василь Родіонович, підполковник, загинув у Афганістані | | |
Василя Никифорова | вул. | Прирічкова, Сергія Лазо | Никифоров Василь Миколайович | | 2016 |
Василя Сухомлинського | вул. | 40 років Жовтня | Сухомлинський Василь Олександрович | | 2016 |
Ватутіна | вул. | | Ватутін Микола Федорович | | |
Верболозівська | вул. | Шевченка | Вербова Лоза | Вербова Лоза | |
Верхньо-Головківська | вул. | Верхньо-Головківська, Гайдара | Історична дорадянська, від назви місцевості (кутка), за прізвищем місцевого землевласника | | 2016 |
Веселкова | вул. | Ульянова | | | 2016 |
Весняна | вул. | Щербакова | | | 2016 |
Виноградна | вул. | Крупської | | | 2016 |
Вишнева | вул. | | | | |
Вище-Празька | вул. | | Пов'язана з Новою Прагою | | |
Військова | вул. | Військова, Вільгельма Піка | | | 2016 |
Вільхова | вул. | | | | |
Вінницька | вул. | Колгоспна | Вінниця | | |
Войнівська | вул. | | Войнівка | | |
Володимира Винниченка | вул. | Чонгарська | Винниченко Володимир Кирилович | Восьма Школа | 2022 |
Володимирська | вул. | Міліцейська | Володимир Святославич | | 2022 |
Вугільна | вул. | | | | |
В'ячеслава Чорновола | вул. | Фрунзе, Карбишева | Чорновіл В'ячеслав Максимович | | 2022 |
Гагаріна | вул. | | Гагарін Юрій Олексійович | | |
Гвардійська | вул. | Чкалова, Червоногвардійська | | | 2016 |
Героїв Нацгвардії | вул. | Пушкіна | Героїчних захисників України з Національної гвардії України | | 2023 |
Героїв-рятувальників | вул. | Чайковського, Жуковського | | | 2022 |
Гетьмана Мазепи | вул. | Автомобільна, Героїв Сталінграда | Іван Мазепа | | 2022 |
Гірнича | вул. | | | | |
Говорова | вул. | | Говоров Леонід Олександрович | | |
Гоголя | вул. | | Гоголь Микола Васильович | | |
Горіхова | вул. | | | | |
Грецька | вул. | Матросова | На території місцевості мешкає багато родин греків. Вулиця перетинає декілька вулиць з грецькими родинами.[3] | Восьма Школа | 2023 |
Григорія Волкова | вул. | Фадєєва | Волков Григорій Іванович | | 2016 |
Григорія Логвина | вул. | Петровського, Петрівська | Логвин Григорій Никонович | | 2016 |
Григорія Сковороди | вул. | Менжинського | Сковорода Григорій Савич | | 2016 |
Григорія Сокальського | вул. | Карла Лібкнехта | Сокальський Григорій Григорович | | 2016 |
Григорія Усика | вул. | Червоноармійська | Козак Григорій Усик з братами заснував місто Олександрію (раніше — Усівка) | | 2016 |
Декабристів | вул. | | Декабристи | | |
Джерельна | вул. | Насосна, Івана Зайця | | | 2016 |
Діброви | вул. | Перекопська | Діброва Ілля Данилович | | |
Дніпровська | вул. | | Дніпро | | |
Донецька | вул. | | Донецьк | | |
Дружби народів | вул. | Кошового | | | |
Елеваторна | вул. | Елеваторна, Революціонерів Воробйових | | | 2016 |
Енергетиків | вул. | | | | |
Єфремова | вул. | Нова | Єфремов Михайло Єфремович | | |
Житомирська | вул. | | Житомир | | |
Заводська | вул. | | | | |
Залізнична | вул. | | | | |
Запорізька | вул. | Чапаєва | Запорозька Січ | | 2016 |
Зарічна | вул. | | | | |
Захисників України | вул. | Дзержинського | | | 2016 |
Златопіль | вул. | | Златопіль | | |
Знам'янська | вул. | пров. Червоний | Знам'янка | | |
Зої Космодем'янської | вул. | | Космодем'янська Зоя Анатоліївна | | |
Зоряна | вул. | Суворова, Червонозоряна | | | 2016 |
Івана Чиркіна | вул. | 20 років Жовтня | Іван Олексійович Чиркін (1863—1944), засновник і перший директор школи на вулиці у приміщенні школи № 4. | | 2016 |
Іванівська | вул. | Іванівська, Піонерська | Історична дорадянська назва | | 2016 |
Ігоря Сікорського | вул. | Котовського, Бєлінського | Сікорський Ігор Іванович | | 2022 |
Іллі Звєрєва | вул. | | Звєрєв Ілля Юрійович | | |
Інгулецька | вул. | | Інгулець | | |
Кам'яна | вул. | Сакко і Ванцетті | Історична дорадянська назва | | 2016 |
Квіткова | вул. | | | | |
Київська | вул. | | | | |
Кільцева | вул. | | | | |
Кленова | вул. | Піонерська, Орджонікідзе | | | 2016 |
Козацька | вул. | Червоного Козацтва | Козаки | | 2016 |
Козацький шлях | вул. | Куйбишева | Козаки | | 2016 |
Комунальна | вул. | | | | |
Короленка | вул. | | Короленко Володимир Галактіонович | | |
Космічна | вул. | | | | |
Котляревського | вул. | | Котляревський Іван Петрович | | |
Коцюбинського | вул. | | Коцюбинський Михайло Михайлович | | |
Кременчуцька | вул. | Петровського | Кременчук | | |
Крилова | вул. | Шахтарська | Крилов Іван Андрійович | | |
Крюківська | вул. | | Крюків | | |
Культурна | вул. | | | | |
Курчатова | вул. | частина Леніна | Курчатов Ігор Васильович | | |
Лейтенанта Шмідта | вул. | частина Леніна | Шмідт Петро Петрович | | |
Леоніда Коваленка | вул. | Жданова | Коваленко Леонід Іванович, загинув у Афганістані | | |
Леоніда Пиженка | вул. | Складська | Пиженко Леонід Гнатович, загинув у Афганістані | | |
Леоніда Чернова | вул. | Островського | Чернов Леонід Кіндратович | | 2016 |
Лесі Українки | вул. | | Леся Українка | | |
Липнева | вул. | Лесі Українки, Желєзнякова | | | 2016 |
Лізи Чайкіної | вул. | | Чайкіна Єлизавета Іванівна, радянська підпільниця | | |
Лісова | вул. | | | | |
Лугова | вул. | | | Вербова Лоза | |
Любові Шевцової | вул. | | Шевцова Любов Григорівна, Молода гвардія | | |
Львівська | вул. | | Львів | | |
Макаренка | вул. | частина Леніна | Макаренко Антон Семенович | | |
Максима Бендерова | вул. | Онуфріївська, Ворошилова, Пархоменка, Староонуфріївська | Бендеров Максим Васильович | Заводський мкрн, ЗБ | 2017[4], 2016 |
Малиновського | вул. | Шевченка | Малиновський Родіон Якович | | |
Марії Заньковецької | вул. | Канатенка | Заньковецька Марія Костянтинівна | | 2016 |
Марії Козинець | вул. | Рибача | Розстріляна олександрійська підпільниця часів ДСВ | | |
Маршала Рибалка | вул. | Лесі Українки | Рибалко Павло Семенович | | |
Менделєєва | вул. | | Менделєєв Дмитро Іванович | | |
Металістів | вул. | | | | |
Миколаївська | вул. | | Миколаїв | | |
Миру | вул. | Культурна | | | |
Михайла Бачинського | вул. | Чапаєва, Ленінського Комсомолу | Бачинський Михайло Опанасович | | 2016 |
Михайла Грушевського | вул. | Дзержинського, Чекістів | Грушевський Михайло Сергійович | | 2016 |
Миколи Зерваницького | вул. | Чубаря | Зерваницький Микола Іванович[5] | | 2016 |
Набережна | вул. | Набережна, Білль-Білоцерківського | | | 2016 |
Нагорна | вул. | | | | |
Надії | вул. | | | | |
Невського | вул. | | Олександр Невський | | |
Незалежності | вул. | | | | |
Некрасова | вул. | | Некрасов Микола Олексійович | | |
Нестерова | вул. | частина Леніна | Нестеров Петро Миколайович | | |
Нижче-Польова | вул. | | | | |
Новоселів | вул. | | | | |
Одеська | вул. | | Одеса | | |
Озерна | вул. | Озірна | | | |
Олега Кошового | вул. | | Кошовий Олег Васильович, Молода гвардія | | |
Олександра Козенка | вул. | Лісна (Лісова), Тельмана | Козенко Олександр Сергійович | | 2016 |
Олександра Козьми | вул. | Островського, Дем'яна Бєдного | Козьма Олександр Іванович | | 2016 |
Олександрійська | вул. | | | | |
Олексія Скічка | вул. | Нижньо-Головківська, Радянська | Скічко Олексій Омелянович, підлягає декомунізації | | 2016 |
Ольги Березняк | вул. | Ясельна | Розстріляна олександрійська підпільниця часів ДСВ | | |
Онуфріївська | вул. | | Онуфріївка | | |
Орловська | вул. | | Орел (місто) | | |
Осипенка | вул. | | Відсутні відомості про особу | | |
Осіння | вул. | | | | |
Пантаївська | вул. | | Пантаївка | | |
Партизанська | вул. | | | | |
Патріотів України | вул. | Володарського | | | 2016 |
Петра Маркова | вул. | Фадєєва | Олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Петра Сагайдачного | вул. | Фрунзе | Петро Конашевич-Сагайдачний | | 2016 |
Перспективна | вул. | Бердянська, Міліцейська, Бульварна, пров. Військовий, 50 років Жовтня | Значення невідоме | Центр | 2016 |
Південна | вул. | Кошового, Південна | | | |
Північна | вул. | | | | |
Пилипа Гриценка | вул. | Паризької Комуни | Гриценко Пилип Юхимович, підлягає декомунізації | | 2016 |
Пилипа Орлика | вул. | Рікова, Анрі Барбюса, Рікова | Пилип Орлик. Історична дорадянська назва Рікова, від річки та потічка. Історичну назву повернуто у 2016, знищено у 2022 під приводом «декомунізації» | | 2022, 2016 |
Пожарського | вул. | Цегельний завод | Пожарський Дмитро Михайлович | | |
Полтавська | вул. | | Полтава | | |
Польова | вул. | | | | |
Поштова | вул. | Поштова, Першотравнева | У ХІХ ст. на цій вулиці знаходилася поштова станція | | 2022 |
Промислова | вул. | Боженка | | | 2016 |
Радищева | вул. | Леніна | Радищев Олександр Миколайович | | |
Рєпіна | вул. | Матросова | Рєпін Ілля Юхимович | | |
Робітнича | вул. | | | Селище Аварійне | |
Ровенська | вул. | | Рівне | | |
Росинська | вул. | | | | |
Садова | вул. | | | | |
Санітарна | вул. | | | | |
Світловодська | вул. | | Світловодськ | | |
Свободи | вул. | Садова | | | |
Святомиколаївська | вул. | Миколаївська, Пролетарська | Історична назва — Миколаївська, через Миколаївську церкву (знесена у 1930-ті), перший храм міста. | | 2016 |
Севастопольська | вул. | | Севастополь | | |
Селищна | вул. | | | | |
Сидоренка | вул. | Ливарна | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Скіфська | вул. | Комінтерна | Скіфи | | 2016 |
Сонячна | вул. | | | | |
Соняшникова | вул. | Січнева | | | 2022 |
Софіївська | вул. | Тюремна, Луначарського | Значення невідоме | Центр | 2016 |
Сосюри | вул. | Рози Люксембург | Сосюра Володимир Миколайович | | |
Ставкова | вул. | Корнійчука | | Перемога | 2021 |
Степова | вул. | | | | |
Сторожівська | вул. | Карла Маркса | Від назви села Трапезон (Сторожівка), що знаходилося неподалік від вулиці, на лівому березі Інгульця. | Бадина | 2016 |
Студентська | вул. | Червоностудентська | | | 2016 |
Східна | вул. | Сталінградська, Ленінградська | | | 2016 |
Таврійська | вул. | Таврійська+Полтавська, Примакова | Таврія. Історична назва частини сучасної вулиці. | | 2016 |
Театральна | вул. | | | | |
Телевізійна | вул. | Аеродромна | Поруч Олександрійська телевежа | | |
Тимірязева | вул. | 1 Травня | Тімірязєв Климент Аркадійович | | |
Титова | вул. | Харчова | Титов Герман Степанович | | |
Тихомирова | вул. | | Відсутні відомості про особу | | |
Толбухіна | вул. | | Толбухін Федір Іванович | | |
Травнева | вул. | | | | |
Трапезонська | вул. | частина Леніна, Постишева | Від назви села Трапезон (Сторожівка), що знаходилося поруч. | Бадина | 2016 |
Тургенєва | вул. | | Тургенєв Іван Сергійович | | |
Українська | вул. | | | | |
Уляни Громової | вул. | | Громова Уляна Матвіївна, Молода гвардія | | |
Ушакова | вул. | Пархоменка | Ушаков Федір Федорович | | |
Ушинського | вул. | Петровського | Ушинський Костянтин Дмитрович | | |
Фабрична | вул. | | | | |
Федора Мержанова | вул. | пров. Леніна, вул. Комарова | Мержанов Федір Миколайович (21.04.1891 — 24.04.1971), краєзнавець, автор спогадів про місто ХІХ — поч. ХХ століть (1962), ініціатор та один із організаторів заснування краєзнавчого музею[3] | | 2023 |
Філатова | вул. | Заовражна | Філатов Володимир Петрович | | |
Флотська | вул. | Верхня, Червонофлотська | | | 2016 |
Франка | вул. | | Франко Іван Якович | | |
Харківська | вул. | | Харків | | |
Хасанська | вул. | | Битва на озері Хасан | | |
Холодноярська | вул. | Чкалова | Холодноярська республіка | | 2016 |
Ціолковського | вул. | | Ціолковський Костянтин Едуардович | | |
Чайковського | вул. | | Чайковський Петро Ілліч | | |
Червнева | вул. | Землячки | | | 2016 |
Червона | вул. | | | | |
Черкаська | вул. | | Черкаси | | |
Чернишевського | вул. | | Чернишевський Микола Гаврилович | | |
Черняховського | вул. | Пролетарська | Черняховський Іван Данилович | Селище Аварійне | |
Чехова | вул. | | Чехов Антон Павлович | | |
Чижевського | вул. | Рози Люксембург | Чижевський Дмитро Іванович | | 1990-ті |
Чорноліська | вул. | Фурманова | Республіка Чорного Лісу | | 2016 |
Шахтарська | вул. | | | | |
Шевченка | вул. | | Шевченко Тарас Григорович | | |
Шкільна | вул. | | | | |
Юрія Корлюка | вул. | Приовражна, Юрія Карлюка | Рядовий Юрій Петрович Карлюк, загинув у Афганістані | | 2023 |
Юрія Осмоловського | вул. | Максима Горького | Осмоловський Юрій Володимирович, хірург, головлікар Олександрійської лікарні | | 2016 |
Яблунева | вул. | Димитрова | | | 2016 |
Ярмаркова | вул. | Семашка | Історична дорадянська, на місці ярмарку нині ринок | | 2016 |
Ярослава Мудрого | вул. | Некрасова, Руднєва | Ярослав Мудрий | | 2022 |
Ярочинська | вул. | Щорса | Ярочин | | 2016 |
70 років Перемоги | вул. | Тракторна (Трактористів),70 років Жовтня | | | 2016 |
1-й Крюківський | пров. | | Крюків | | |
2-й Крюківський | пров. | | Крюків | | |
Аграрний | пров. | Комсомольський | | | 2016 |
Академіка Павлова | пров. | | Павлов Іван Петрович | | |
Андріївський | пров. | | | | |
Банний | пров. | | | | |
Березівський | пров. | | Березівка — річка в Олександрії, притока Інгульця. | | |
Бориса Йогансона | пров. | Сінний | Художник Йогансон Борис Володимирович | | |
Борі Бєлого | пров. | Поточний | Розстріляний юний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Брюллова | пров. | Щорса | Брюллов Карл Павлович | | |
Вавілова | пров. | Середній | Вавилов Микола Іванович | | |
Василя Пащенка | пров. | Кірова | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Вересневий | пров. | Воровського | | | 2016 |
Верхній | пров. | | | | |
Весняний | пров. | Міліцейський, Павла Дибенка | | | 2016 |
Віктора Голуба | пров. | Хасанський | Мол. сержант Віктор Голуб, загинув у Афганістані | | |
Вікторії Білаківської | пров. | Інтернаціональний | Білаківська Вікторія Марківна | | 2016 |
Внутрішній | пров. | Внутрішній, Федора Нетреби | Історична назва, через розташування | | 2016 |
Володимира Груші | пров. | Польовий | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Володимира Скринника | пров. | Снарядний | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Волховський | пров. | | Волхов (місто) | | |
Гастелло | пров. | | Гастелло Микола Францович | | |
Гвардійський | пров. | Горняцький | | | |
Герцена | пров. | 2-й Червоностудентський | Герцен Олександр Іванович | | |
Гната Юри | пров. | Річковий | Юра Гнат Петрович | | |
Горіховий | пров. | | | | |
Грабовського | пров. | Степовий | Грабовський Павло Арсенович | | |
Григорія Грузина | пров. | Новий | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Григорія Марченка | пров. | Менделеєва | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Дмитра Бернадського | пров. | Хасанський, Ярославського | Дмитро Бернадський — інженер-геолог, археолог, активіст охорони природи | | 2022 |
Довженка | пров. | | Довженко Олександр Петрович | | |
Затишний | пров. | Маяковського | | | 2023 |
Зелений | пров. | | | | |
Златопіль | пров. | | Златопіль | | |
Знам'янський | пров. | | Знам'янка | | |
Зоряний | пров. | Суворова | | | 2023 |
Івана Богуна | пров. | | Іван Богун | | |
Івана Головка | пров. | Тихий | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Івана Горовецького | пров. | Гірничий | Горовецький Іван Феофанович, фронтовик, машиніст екскаватора, депутат ВР СРСР | | |
Івана Гороновича | пров. | Ленінський | Горонович Іван Іванович (1837—1909), юрист, земський діяч, перший голова Олександрійської земської управи (1865-71). | | 2016 |
Івана Кожемякіна | пров. | Цегельний | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Івана Піянзіна | пров. | Резервний | Підполковник Іван Піянзін, загинув у Афганістані | | |
Івана Сухинова | пров. | Лісовий | Сухинов Іван Іванович, декабрист | | |
Іванівський | пров. | частина вул. Іванівська, Сакко і Ванцетті, Павлика Морозова | Історична дорадянська назва — вул. Іванівська | | 2016 |
Інгулецький | пров. | Ульянова, Антонова-Овсеєнка | Інгулець | | 2016 |
Інни Шульги | пров. | Мурманський | Шульга Інна Антонівна (14.09.1924 – 07.05.2003), педагог, історик, музеєзнавець, засновниця і перший директор музею Миру, Почесний громадянин міста (1998).[3] | | 2023 |
Кармелюка | пров. | | Кармалюк Устим Якимович | | |
Карпа Хазана | пров. | Ремісничий | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Кіммерійський | пров. | Червоного Козацтва, Олексія Степанова | Кімерійці | | 2016 |
Кіндрата Рожнова | пров. | Заводський | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Копиленка | пров. | Пушкіна | Копиленко Олександр Іванович | | |
Користівський | пров. | | Користівка, недалеко Користівський міст | | |
Костянтина Заслонова | пров. | Залізничний | Заслонов Костянтин Сергійович | | |
Краснодонців | пров. | | Краснодон | | |
Кримський | пров. | | Крим | | |
Кропивницького | пров. | | Кропивницький Марко Лукич | | |
Курганський | пров. | | Курган | | |
Леоніда Чернова | пров. | | Чернов Леонід Кіндратович | | |
Леонтовича | пров. | Гагаріна | Леонтович Микола Дмитрович | | |
Ломоносова | пров. | | Ломоносов Михайло Васильович | | |
Мар'ївський | пров. | Котовського | Історична дорадянська назва | | 2016 |
Маршала Конєва | пров. | Телевізійний | Конєв Іван Степанович | | |
Миколи Вороного | пров. | Раскової | Вороний Микола Кіндратович | | 2022 |
Миколи Герасюти | пров. | Франка | Герасюта Микола Федорович | | |
Миколи Стрельцова | пров. | Оградний | Мол.сержант Микола Стрельцов, загинув у Афганістані | | |
Михайла Гризана | пров. | Короткий | Сержант Михайло Гризан, загинув у Афганістані | | |
Михайла Іванова | пров. | Інгулецький | Відсутні відомості про особу | | |
Михайла Олефіренка | пров. | 1-й Червоностудентський | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Можайського | пров. | Котовського | Можайський Олександр Федорович | | |
Молодіжний | пров. | | | | |
Мусоргського | пров. | Культурний | Мусоргський Модест Петрович | | |
Надовражний | пров. | Надовражний, Олеко Дундича | | | 2016 |
Нагорний | пров. | | | | |
Нахімова | пров. | Леніна | Нахімов Павло Степанович | | |
Нижній | пров. | | | | |
Никифора Луценка | пров. | Калініна | Луценко Никифір Харитонович, підлягає декомунізації | | |
Новопетрівський | пров. | Тихомирова, Маршала Жукова | Історичне села Новопетрівка, знаходилося на захід від провулка. | | 2016 |
Ноя Морозовського | пров. | Польовий, Маршала Будьонного | Морозовський Ной Самуїлович | | 2016 |
Огарьова | пров. | Береговий | Огарьов Микола Платонович | | |
Озерний | пров. | Сільгоспна, Озірний | | | |
Олександра Горського | пров. | Березівський, Якіра | Горський Олександр Валентинович | | 2016 |
Олександра Олеся | пров. | Маяковського, Індустріальний | Олександр Олесь | | 2022 |
Олександра Шакала | пров. | Шевченка | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Олени Журливої | пров. | Тухачевського | Журлива Олена Костівна | | 2016 |
Павла Дацуги | пров. | Кар'єрний | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Павла Зімяхіна | пров. | Жовтневий, Мічуріна | Зімяхін Павло Олександрович (27.11.1911 – 21.03.2004), агробіолог-селекціонер, учень Вавілова, вчитель біології школи №2, поет, фотохудожник. Почесний голова міського відділення ІППБТ «Меморіал» та Меморіалу імені Василя Стуса. Репресований у 1940 по справі Вавілова.[3] | | 2023 |
Панаса Феденка | пров. | Лермонтова | Феденко Панас Васильович | Пролісок | 2023 |
Перемоги | пров. | | | | |
Петра Дегтяря | пров. | 1-й Комунальний | Олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Пирогова | пров. | Зелений | | | |
Покровський | пров. | Партизанський, Маршала Ворошилова | Ворошилов Климент Єфремович | Покровський мікрорайон | 2021 |
Польовий | пров. | | | | |
Попова | пров. | Котовського | Попов Леонід Іванович | | |
Порфирія Вострикова | пров. | Маяковського, Виборзький | Востриков Порфирій Єрмолайович (01.07.1860 — 8.02.1927), земський лікар, 1-й санітарний лікар повіту, учасник міжнародного конгресу лікарів 1912 р. у Лондоні, засновник 1-го пологового відділення в Новій Празі. Автор наукових праць.[3] | | 2023 |
Привокзальний | пров. | Чичеріна | Поруч залізничний вокзал | | 2016 |
Профспілковий | пров. | | | | |
Поштовий | пров. | Поштовий, Василя Валявки | | | |
Пугачова | пров. | | Пугачов Омелян Іванович | | |
Разіна | пров. | | Разін Степан Тимофійович | | |
Рилєєва | пров. | Гоголя | Рилєєв Кіндрат Федорович, декабрист | | |
Рильського | пров. | Матросова | Рильський Максим Тадейович | | |
Родини Пищевичів | пров. | Клари Цеткін, Софії Тарнопільської | Див. Пищевич Семен Григорович, Пишчевич Симеон Степанович, Пишчевич Олександр Семенович | | 2016 |
Росинський | пров. | | | | |
Садовий | пров. | | | | |
Семена Апостолова | пров. | 2-й Комунальний | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Сергія Солопа | пров. | Західний | Рядовий Сергій Солоп, загинув у Афганістані | | |
Сергія Тюленіна | пров. | Вище Празький | Тюленін Сергій Гаврилович, Молода гвардія | | |
Середній | пров. | | | | |
Серпневий | пров. | Ясельний, Затонського | | | 2016 |
Сєрова | пров. | | Сєров Валентин Олександрович | | |
Сонячний | пров. | | | | |
Станіслава Лазаревича | пров. | Брикетний | Лазаревич Станіслав Васильович, загинув у Афганістані | | |
Степняка-Кравчинського | пров. | Колгоспний | Кравчинський Сергій Михайлович | | |
Степовий | пров. | | | | |
Таврійський | пров. | Боєнський, Блюхера | Таврія | | 2016 |
Тихий | пров. | Шкільний, Косіора | | | 2016 |
Толстого | пров. | | Толстой Лев Миколайович | | |
Транспортний | пров. | | | | |
Учительський | пров. | | | | |
Цеглянокаменярський | пров. | | | | |
Челюскінців | пров. | 2-й Кримський | Челюскінці | | |
Чернишевського | пров. | | Чернишевський Микола Гаврилович | | |
Чигринський | пров. | Енгельса, Урицького | Історична дорадянська, ймовірно від Чигирин | | 2016 |
Шевченка | пров. | | Шевченко Тарас Григорович | | |
Шкільний | пров. | | | | |
Якова Шахунянца | пров. | Діброви | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Якова Яковенка | пров. | Декабристів | Розстріляний олександрійський підпільник часів ДСВ | | |
Ярослава Гороховатського | пров. | Луначарського | Гороховатський Ярослав Борисович | | |
Поліграфістів | пр-д | | Поруч знаходилася Фабрика діаграмних паперів | | |