Орел (космічний корабель) — Вікіпедія

Макет ПТК НП на виставці МАКС 2009
PPTS
PPTS
PPTS

«Орел» (раніше Перспективна пілотована транспортна система (ППТС), Пілотований транспортний корабель нового покоління (ПТК НП) та «Федерація») — проєкт російського багатоцільового пілотованого космічного корабля, за яким планується створити багаторазовий космічний корабель, що має прийти на зміну кораблям серії «Союз» і автоматичним вантажним кораблям серії «Прогресс». Станом на 2020 рік плани із реалізації проєкту постійно мінялися, час запуску постійно переносився, перший політ запланований не раніше 2021 року.

Історія

[ред. | ред. код]

Перший конкурс на новий російський космічний корабель оголошено Роскосмосом у 2005 р.

Були представлені три проєкти, зокрема «Кліпер» і «Русь». Всі три проєкти направлені на доробку, а в 2009 р. перевагу було віддано проєкту «Русь».[1]

Одночасно Роскосмос прийняв пропозицію про участь у розробці європейської перспективної пілотованої космічної транспортної системи ACTS на базі європейського вантажного автоматичного корабля ATV.

Характеристики

[ред. | ред. код]

Передбачається, що корабель буде безкрилим, з окремою частиною для багаторазових повернень. Агрегатний відсік — одноразовий. Максимальний екіпаж нового корабля 6 осіб (при польотах до Місяця — до 4 осіб), маса вантажів для доставки на орбіту — 500 кг, маса вантажів, що повертаються на Землю — 500 кг. Довжина корабля — 6,1 м, максимальний діаметр корпусу — 4,4 м, маса при навколоземних орбітальних польотах — 12 т (при польотах за орбіту — 16 т), маса частини, яка повертається — 4,5 т. Тривалість автономного польота корабля — до місяця[2].

Корабель буде виводитися на орбіту новою ракетою-носієм «Русь-М» з нового російського космодрому «Восточный» («Східний»).

Плани

[ред. | ред. код]

Ескізне проєктування корабля повинно бути закінчене у 2010 р. Повнорозмірний макет демонструватимуть на X Міжнародному авіаційно-космічному салоні МАКС-2011[3]. Випробовування корабля у безпілотному варіанті планувалося на 2015 р., у пілотованому — на 2018 р.[2]. Але станом на 2020 рік терміни змінилися. Перший політ не раніше 2021 року, а пілотований — у 2023 р.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. РКК «Энергия» выиграла конкурс на создание космического корабля будущего Лента.ру, 6 апреля 2009
  2. а б Николай Брюханов. На смену славно потрудившемуся «Союзу» РКК «Энергия», август 2009
  3. На авиасалоне МАКС-2011, возможно, будет представлен новый российский космический корабль[недоступне посилання з липня 2019] Интерфакс-АВН, 18 августа 2009

Посилання

[ред. | ред. код]