Торилон жовтоокий — Вікіпедія

Торилон жовтоокий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Тиранові (Tyrannidae)
Рід: Торилон (Anairetes)
Вид: Торилон жовтоокий
Anairetes parulus
(Kittlitz, 1830)
Ареал виду
Ареал виду
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Muscicapa parulus Kittlitz, 1830
Spitzitornis parulus (Kittlitz, 1830)
Посилання
Вікісховище: Anairetes parulus
Віківиди: Anairetes parulus
ITIS: 558575
МСОП: 22699406
NCBI: 83300

Торило́н жовтоокий[2] (Anairetes parulus) — вид горобцеподібних птахів родини тиранових (Tyrannidae). Мешкає в Південній Америці.

Довжина птаха становить 9,5-11 см, вага 6 г. Довжина крила становить 6 см, довжина хвоста 5,8 см. Голова переважно чорна, поцяткована білими смужками. На голові помітний чорний, роздвоєний чуб, на тімені невелика біла пляма. Спина тьмяно-сірувато-коричнева, крила і хвіст більш темні. На крилах дві вузькі білі смужки, крайні стернові пера білі. Горло і груди білі, поцятковані темно-сірими або чорнуватими смужками, на боках вони менш помітні. Живіт жовтуватий. Дзьоб і лапи чорні, очі кремово-білі або жовтувато-білі. У самиць і молодих птахів чуб менший, у молодих птахів крила мають охристий відтінок, пляма на тімені відсутній. У представників підвиду A. p. aequatorialis верхня частина тіла більш коричнева, смуги на грудях і крилах більш помітні. Представники підвиду A. p. aequatorialis мають переважно блідо-сіре забарвлення, смуги на грудях і крилах більш помітні, живіт жовтуватий або білуватий.

Підвиди

[ред. | ред. код]

Виділяють три підвиди:[3]

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Жовтоокі торилони мешкають в Колумбії, Еквадорі, Перу, Болівії, Чилі і Аргентині, бродячі птахи спостерігали на Фолклендських островах. Південні популяції взимку мігрують на північ. Жовтоокі торилони живуть у вологих гірських тропічних лісах, на узліссях і у високогірних чагарникових заростях Анд, а також в сухих чагарникових заростях Патагонії. Зустрічаються парами, переважно на висоті від 1800 до 3500 м над рівнем моря, місцями на висоті до 4200 м над рівнем моря. Живляться комахами, іноді також насінням[4]. Сезон розмноження на півночі ареалу триває з січня по червень, на півдні ареалу з серпня по січень. Гніздо невелике, чашоподібне, зроблене з рослинних волокон, корінців і трав, встелене пір'ям. В кладці 2-3 яйця, за сезон може вилупитися два виводки.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Anairetes parulus.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2022). Tyrant flycatchers. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 28 травня 2022.
  4. Engilis Jr., Andrew; Kelt, Douglas A. (2009). Foraging Behavior of Tufted Tit-Tyrants (Anairetes parulus) in Semiarid Northcentral Chile. The Wilson Journal of Ornithology. Lawrence, KS: The Wilson Ornithological Society. 121 (3): 585—592. doi:10.1676/08-040.1.

Джерела

[ред. | ред. код]