Осока слабка — Вікіпедія

Осока слабка
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Клада: Комелініди (Commelinids)
Порядок: Тонконогоцвіті (Poales)
Родина: Осокові (Cyperaceae)
Рід: Осока (Carex)
Вид:
Осока слабка (C. flacca)
Біноміальна назва
Carex flacca
Schreb., 1771

Осока зів'яла[1], Осока слабка[2][3] (Carex flacca) — вид багаторічних кореневищних трав'янистих рослин родини осокові (Cyperaceae).

Стебла слабо запушені, туповато трикутні, до 60 см завдовжки, шорсткі дистально. Листки зверху зелені, знизу сизі, 35 см×2–5 мм, зігнуті. Суцвіття має довжину від близько 5 до 15 см. В основному суцвіття має 1–3 чоловічих і 2–3 жіночих колосків. Жіночі колоски довжиною близько 2–4 см і 4–6 мм завширшки. Луски червоно-коричневі з зеленими жилками. Плоди коричневі, 2–2 ½ мм, округлої форми, з дуже коротким носиком, 0,3 мм. 2n = 76.

Поширення

[ред. | ред. код]

Вид родом з Європи (у тому числі України), Північної Африки, Кавказу, Пакистану й Західної Азії; він також був натуралізований у Північній Америці, Аргентині, на Фолклендських островах та в Новій Зеландії.

Також культивується як декоративна ґрунтопокривна рослина в садах і громадських ландшафтах. Також використовується для засухостійкого озеленення та боротьби з ерозією в посадках. Населяє широкий діапазон середовищ: занедбані каменоломні, вологий або сухий трав'яний покрив на крейді й вапняку, піщані дюни, канави, болота, вологі краї лісу.

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Carex flacca // Словник українських наукових і народних назв судинних рослин / Ю. Кобів. — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — (Словники України). — ISBN 966-00-0355-2.
  2. Офіційні переліки регіонально рідкісних рослин адміністративних територій України
  3. Данилик І. М. Система родини Cyperaceae Juss. флори України // Укр. ботан. журн.. — 2012. — Вип. 69. — № 3. — С. 337–352.

Посилання

[ред. | ред. код]