Magi — Вікіпедія

Magi: The Labyrinth of Magic
Обкладинка першого танкобону з Аладдіном
マギ
Magi
Маги: Лабіринт Магії
Жанрпригоди[1], фентезі[1], дорослішання[2]
Аудиторіясьонен
Манґа
АвторСинобу Отака
ВидавецьShogakukan
Інші видавціКанадаСШАViz Media
СінгапурShogakukan Asia
АвстраліяMadman Entertainment
Аудиторіясьонен
ІмпринтShōnen Sunday Comics
ЖурналWeekly Shōnen Sunday
Період випуску3 червня 2009 — 11 жовтня 2017
Кількість томів37
Телевізійний аніме-серіал
Magi: The Labyrinth of Magic
РежисерМасунарі Кодзі
КомпозиторСаґісу Широ[en]
СтудіяA-1 Pictures
МережаMBS
Період показу7 жовтня 2012] — 31 березня 2013
Кількість серій25
Телевізійний аніме-серіал
Magi: The Kingdom of Magic
РежисерМасунарі Кодзі
КомпозиторСаґісу Широ[en]
СтудіяA-1 Pictures
МережаMBS
Період показу6 жовтня 2013 — 30 березня 2014
Кількість серій25
Манґа
Magi: Sinbad no Bouken
АвторСинобу Отака
ІлюстраторОтера Єсіфумі
ВидавецьShogakukan
Аудиторіясьонен
ІмпринтUra Sunday Comics
ЖурналWeekly Shōnen Sunday
Період випуску8 квітня 2013 — дотепер
Кількість томів6
OVA
Magi: Sinbad no Bouken
РежисерМіяо Єсікадзу
СтудіяLay-duce
Період показу16 травня 2014 — 15 липня 2015
Тривалість25 хв.
Кількість серій5

Magi: The Labyrinth of Magic (яп. マギ, Маги: Лабіринт Магії) — японська манґа, автором та ілюстратором якої є Синобу Отака. Почала випускатися в журналі Weekly Shōnen Sunday в червні 2009. За даними на лютий 2013 а видавництвом Shogakukan було випущено 16 томів манги. Аніме-серіал, створений за мотивами манґи студією A-1 Pictures почав транслюватися в Японії з 7 жовтня 2012. Серіал був переданий компанії Aniplex USA для показу на території США, компанією Viz Media Europe в Європі і Madman Entertainment в Австралії. Фундаментом для сюжету послужили арабські казки зі збірки 1000 і 1 ніч.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Дія відбувається в альтернативному світі, схожому на древній і середньовічний світ. На заході розташовуються держави на зразок близького сходу, проте їх свободі загрожує далекосхідна імперія Ко (Коу), подібна древньому Китаю, яка поетапно захоплює економіку заходу, вводячи паперову валюту. За 14 років до головних подій по всьому світу стали з'являтися дивні вежі-підземелля, які давали пройшов їх незліченні скарби і силу джина. Так, багато сміливці вирушали в підземелля, однак практично ніхто з них не повернувся, тому що в підземеллі кожного чекають смертельні пастки. Алі-Баба, який втік принц Бальбада, що працює на скупого торговця, мріє підкорити підземелля. За ним починає слідувати хлопчик Аладдін, керуючий джином, і як пізніше з'ясовується, «маги». Разом вони відправляються в одне з підземель і роздобувають заповітне скарб. Після чого йдуть назустріч своїй долі. Однак Аладдін і Алибаба поки не знають, що незабаром стануть на шляху зловісної організації Аль САРМ, яка маніпулює імперією Ко і має намір увергнути світ в хаос…

Медіа

[ред. | ред. код]

Критика

[ред. | ред. код]

Видання IGN додало Magi: The Labyrinth of Magic у список найкращих аніме-серіалів 2010-х років, і написало що «серіал містить багато екшену і його весело дивитися, особливо фанатам сьонена»[3].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Magi Manga & Anime. Viz Media. Архів оригіналу за 12 квітня 2016. Процитовано 2 липня 2023.
  2. Jensen, Paul (3 липня 2017). Magi: The Labyrinth of Magic - Shelf Life. Anime News Network. Архів оригіналу за 2 січня 2020. Процитовано 2 липня 2023. The “coming of age” shonen adventure story is a format that seems to be evergreen in the anime industry. The titles change from decade to decade, but as long as there's a show about ambitious kids traveling through a grand fantasy world, there will be an audience for it. I'm old enough (and have been watching anime for long enough) that a series in this genre has to be pretty darn good to hold my interest, so it's an encouraging sign that I enjoyed watching Magi: The Labyrinth of Magic.
  3. The Best Anime of the Decade (2010 - 2019). IGN. 1 січня 2020. Архів оригіналу за 1 січня 2020. Процитовано 2 липня 2023.

Посилання

[ред. | ред. код]

Magi в енциклопедії манґи на сайті «Anime News Network»(англ.)