Liga Națională de handbal feminin 2014-2015
| ||||
Sport | handbal | |||
Organizator | Federația Română de Handbal | |||
Nivelul în piramidă | primul eșalon | |||
Nr. de ediții | 57 (18 în sistemul Ligii Naționale) | |||
Tipul | tur-retur, cu Play Off și Play Out | |||
Periodicitate | anuală | |||
Data începerii | 31 august 2014 | |||
Data sfârșitului | 31 mai 2015 | |||
Participanți | 14 cluburi | |||
Statutul participanților | Cluburi profesioniste | |||
Câștigătorul trofeului | CSM București | |||
Locul doi | HCM Baia Mare | |||
Locul trei | Corona Brașov | |||
Meciuri | 239 | |||
Goluri | 12268 (51,33 pe meci) | |||
Televizări | DigiSport | |||
Retrogradate în Divizia A | CSU Neptun Constanța, SC Mureșul Târgu Mureș | |||
Golgheter | Andreea Enescu (271 goluri) | |||
Site oficial | frh.ro | |||
Istoric | ||||
1958-59 • 1959-60 • 1960-61 • 1961-62 1962-63 • 1963-64 • 1964-65 • 1965-66 | ||||
Pentru ediția următoare, vedeți : Liga Națională de handbal feminin 2015-2016 | ||||
Pentru ediția precedentă, vedeți : Liga Națională de handbal feminin 2013-2014 | ||||
actualizat pe 31 mai 2015 | ||||
Modifică date / text |
Liga Națională de handbal feminin 2014-2015 a fost a 57-a ediție a primului eșalon valoric al campionatului național de handbal feminin românesc, respectiv a 18-a ediție în sistemul Ligii Naționale. Competiția a fost organizată de Federația Română de Handbal (FRH).
Sezonul 2014-2015 al Ligii Naționale de handbal feminin s-a desfășurat cu tur și retur și a marcat revenirea campionatului la un sistem cu 14 echipe.
Echipe participante
[modificare | modificare sursă]În afara celor 12 echipe rămase din ediția anterioară, au mai promovat din Divizia A echipele clasate pe locul 1 în cele două serii. Aceste echipe au fost CSM Unirea Slobozia, câștigătoare a seriei A,[1] respectiv SC Mureșul Târgu Mureș, câștigătoare a seriei B.[2]
Astfel, echipele care au participat în sezonul competițional 2014-2015 al Ligii Naționale de handbal feminin au fost:
Clasament
[modificare | modificare sursă]Echipe calificate în Play-off | |
Echipe care au mers la turneul de baraj | |
Echipe retrogradate în Divizia A |
Actualizat pe data de 31 mai 2015
Clasamentul în timpul sezonului regulat | Fazele eliminatorii | Clasamentul final |
---|
- 1 Deși CSM București a învins pe teren SCM Craiova, scor 28-16 (13-8), clubul bucureștean a fost penalizat de FRH pentru lipsa ecusoanelor oficiale ale antrenorilor prin pierderea meciului la „masa verde” cu 0-10 și scăderea unui punct din clasament.[3]
Partide
[modificare | modificare sursă]Pe 16 mai 2014, Federația Română de Handbal a anunțat programul preliminar al desfășurării partidelor din sezonul 2014-2015.[4]
Rezultate în tur
[modificare | modificare sursă]Rezultate oficiale publicate de Federația Română de Handbal [5] și Liga Profesionistă de Handbal: [6]
Etapa I
[modificare | modificare sursă]29 august 2014 DigiSport118:00 | SCM Craiova | 21 - 32 | HCM Baia Mare | Sala Polivalentă, Craiova Asistență: 1.000 Arbitri: Vasilescu, Șerbu |
Eidem, Tănăsie 4 | (7-17) | Herrem 5 | ||
1× 2× | Cronica | 4× 3× |
30 august 2014 DigiSport212:30 | „U” Alexandrion Cluj | 29 - 29 | HCM Roman | Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj Arbitri: Georgescu, Moldoveanu |
Senocico 10 | (14-11) | Băbeanu 6 | ||
8× | Cronica | 6× |
30 august 2014 DigiSport216:30 | HC Zalău | 19 - 26 | CSM București | Sala Sporturilor, Zalău Arbitri: Barbu, Ciurea |
Constantinescu, Pintea 5 | (10-13) | Rodrigues 8 | ||
7× | Cronica | 7× |
30 august 2014 DigiSport319:15 | CSM Ploiești | 21 - 29 | Corona Brașov | Sala Sporturilor Olimpia, Ploiești Asistență: 400 Arbitri: Doană, Gociu |
Roman, Șeiko 5 | (13-12) | Chiper 6 | ||
3× | Cronica | 3× 1× |
31 august 2014 11:00 | HC Dunărea Brăila | 36 - 23 | SC Mureșul Târgu Mureș | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila Asistență: 1.000 Arbitri: Gorina, Melencu |
Farcău 12 | (15-10) | Moloci 7 | ||
Cronica |
31 august 2014 11:00 | CSM Unirea Slobozia | 23 - 22 | HCM Râmnicu Vâlcea | Sala Sporturilor, Slobozia Arbitri: Mârza, Nedelea |
Moroianu 9 | (15-12) | Luca 12 | ||
4× | Cronica | 4× |
31 august 2014 17:00 | CSM Cetate Deva | 31 - 28 | CSU Neptun Constanța | Sala Sporturilor, Deva Arbitri: Năstase, Stancu |
Cartaș 13 | (17-14) | Enescu 9 | ||
2× | Cronica | 4× |
Etapa a II-a
[modificare | modificare sursă]3 septembrie 2014 17:30 | CSM București | 34 - 18 | CSM Unirea Slobozia | Sala Sporturilor Apollo, București Arbitri: Agliceriu, Arbunea |
Rodrigues 9 | (15-7) | Stănciulescu 5 | ||
2× | Cronica | 2× |
3 septembrie 2014 DigiSport318:00 | HCM Baia Mare | 30 - 20 | CSM Ploiești | Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare Arbitri: Gurbina, Stanciu |
Marin 7 | (13-10) | Șeiko 6 | ||
3× | Cronica | 4× |
3 septembrie 2014 DigiSport319:30 | HC Dunărea Brăila | 33 - 23 | HC Zalău | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila Arbitri: Stark, Ștefan |
Horjea 9 | (18-13) | Constantinescu 7 | ||
3× | Cronica | 2× |
4 septembrie 2014 17:00 | SC Mureșul Târgu Mureș | 22 - 30 | CSU Neptun Constanța | Sala Sporturilor, Târgu Mureș Arbitri: Florescu, Stoia |
Tamás 7 | (10-12) | Enescu 8 | ||
2× | Cronica | 3× |
4 septembrie 2014 18:00 | Corona Brașov | 36 - 19 | CSM Cetate Deva | Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov Arbitri: Muntean, Turdean |
Zamfir 7 | (20-12) | Simion, Petrinja 4 | ||
Cronica |
4 septembrie 2014 DigiSport318:00 | HCM Roman | 18 - 22 | SCM Craiova | Sala Polivalentă, Roman Arbitri: Barbu, Manafu |
Tošković 5 | (7-11) | Eidem, Pîrvuț 6 | ||
1× | Cronica | 5× |
4 septembrie 2014 18:00 | HCM Râmnicu Vâlcea | 26 - 26 | „U” Alexandrion Cluj | Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea Asistență: 500 Arbitri: Drăgănescu, Eremia |
Ilina, Luca 6 | (14-13) | Senocico 9 | ||
4× | Cronica | 3× |
Etapa a III-a
[modificare | modificare sursă]7 septembrie 2014 11:00 | HC Zalău | 27 - 25 | SC Mureșul Târgu Mureș | Sala Sporturilor, Zalău Arbitri: Drăgănescu, Eremia |
Constantinescu, Trif 5 | (15-12) | Klimek 10 | ||
Cronica |
7 septembrie 2014 11:00 | CSM Unirea Slobozia | 27 - 29 | HC Dunărea Brăila | Sala Sporturilor, Slobozia Arbitri: Năstase, Stancu |
Dăscălete, Nica, Drăguț 7 | (11-13) | Moldovan 10 | ||
Cronica |
7 septembrie 2014 11:00 | CSM Ploiești | 22 - 23 | HCM Roman | Sala Sporturilor Olimpia, Ploiești Asistență: 300 Arbitri: Florescu, Stoia |
Roman 11 | (11-10) | Agrigoroaiei, Băbeanu 6 | ||
4× | Cronica | 6× |
7 septembrie 2014 12:00 | CSU Neptun Constanța | 18 - 21 | Corona Brașov | Sala Sporturilor, Constanța Arbitri: Velișca, Vlad |
Enescu 8 | (7-11) | Brădeanu 5 | ||
Cronica |
7 septembrie 2014 DigiSport113:00 | SCM Craiova | 24 - 18 | HCM Râmnicu Vâlcea | Sala Polivalentă, Craiova Asistență: 2.000 Arbitri: Georgescu, Moldoveanu |
Pîrvuț 6 | (15-11) | Ilina, Luca 5 | ||
Cronica |
7 septembrie 2014 DigiSport114:30 | CSM Cetate Deva | 28 - 32 | HCM Baia Mare | Sala Sporturilor, Deva Arbitri: Pârvu, Stamatoiu |
Cartaș 9 | (13-15) | Buceschi 12 | ||
3× | Cronica | 5× |
8 septembrie 2014 DigiSport118:00 | „U” Alexandrion Cluj | 25 - 45 | CSM București | Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj Arbitri: Băducu, Voicu |
Chintoan, Senocico 6 | (13-23) | Vărzaru 11 | ||
2× | Cronica | 5× |
Etapa a IV-a
[modificare | modificare sursă]11 septembrie 2014 17:00 | HCM Baia Mare | 36 - 23 | CSU Neptun Constanța | Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare Arbitri: Dobre, Potârniche |
Buceschi 8 | (13-15) | Enescu 9 | ||
5× | Cronica | 4× |
13 septembrie 2014 11:00 | HC Zalău | 28 - 24 | CSM Unirea Slobozia | Sala Sporturilor, Zalău Arbitri: Nacu, Rucoi |
Constantinescu 8 | (14-14) | Nica 8 | ||
Cronica |
13 septembrie 2014 DigiSport215:30 | HC Dunărea Brăila | 33 - 31 | „U” Alexandrion Cluj | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila Arbitri: Florescu, Stoia |
Perianu 8 | (16-17) | Senocico 9 | ||
2× 3× | Cronica | 5× 3× |
14 septembrie 2014 11:00 | HCM Roman | 30 - 26 | CSM Cetate Deva | Sala Polivalentă, Roman Arbitri: Șerbu, Vasilescu |
Stoleru 8 | (14-15) | Cartaș 7 | ||
4× | Cronica | 5× |
14 septembrie 2014 11:00 | HCM Râmnicu Vâlcea | 27 - 21 | CSM Ploiești | Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea Arbitri: Năstase, Stancu |
Adespii 6 | (14-12) | Șeiko 7 | ||
Cronica |
14 septembrie 2014 17:00 | SC Mureșul Târgu Mureș | 18 - 33 | Corona Brașov | Sala Sporturilor, Târgu Mureș Arbitri: Băban, Marta |
Mrkić, Nagy 5 | (7-15) | Hotea 6 | ||
Cronica |
14 septembrie 2014 DigiSport220:00 | CSM București | 0 - 101) (28 - 16) | SCM Craiova | Sala Rapid, București Arbitri: Badiu, Barbu |
Rodrigues, da Silva 7 | (13-8) | Eidem 5 | ||
2× 2× | Cronica | 4× 2× |
1) Deși CSM București a învins pe teren SCM Craiova, scor 28-16 (13-8), clubul bucureștean a fost penalizat de FRH pentru lipsa ecusoanelor oficiale ale antrenorilor. FRH a decis că CSM București va pierde meciul la „masa verde” cu 0-10 și i se va scădea suplimentar un punct din clasament.[3]
Etapa a V-a
[modificare | modificare sursă]17 septembrie 2014 DigiSport219:45 | Corona Brașov | 29 - 28 | HCM Baia Mare | Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov Arbitri: Georgescu, Moldoveanu |
Brădeanu, Zamfir 6 | (13-15) | Buceschi 8 | ||
5× 3× | Cronica | 4× 3× |
18 septembrie 2014 15:30 | CSU Neptun Constanța | 14 - 20 | HCM Roman | Sala Sporturilor, Constanța Arbitri: Agliceriu, Arbunea |
Enescu 6 | (8-11) | Stoleru 6 | ||
3× | Cronica | 4× |
18 septembrie 2014 DigiSport216:45 | „U” Alexandrion Cluj | 29 - 40 | HC Zalău | Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj Arbitri: Harabagiu, Stănescu |
Chintoan, Ivan, Senocico 5 | (12-22) | Puiu 13 | ||
Cronica |
18 septembrie 2014 17:00 | CSM Unirea Slobozia | 28 - 25 | SC Mureșul Târgu Mureș | Sala Sporturilor, Slobozia Arbitri: Gurbina, Stanciu |
Moroianu, Nica 9 | (14-15) | Klimek, Moloci, Tamás 6 | ||
3× | Cronica | 7× |
18 septembrie 2014 18:00 | SCM Craiova | 22 - 16 | HC Dunărea Brăila | Sala Polivalentă, Craiova Arbitri: Doană, Gociu |
Pîrvuț 8 | (5-13) | Horjea 5 | ||
3× | Cronica | 4× 1× |
18 septembrie 2014 18:00 | CSM Ploiești | 20 - 28 | CSM București | Sala Sporturilor Olimpia, Ploiești Asistență: 300 Arbitri: Cristea, Hagiu |
Șeiko, Vlaškalić 5 | (9-16) | Rodrigues 9 | ||
3× | Cronica | 7× |
18 septembrie 2014 18:00 | CSM Cetate Deva | 27 - 27 | HCM Râmnicu Vâlcea | Sala Sporturilor, Deva Arbitri: Badiu, Barbu |
Krnić 10 | (16-11) | Semedo 7 | ||
Cronica | 1× |
Etapa a VI-a
[modificare | modificare sursă]20 septembrie 2014 DigiSport114:00 | SC Mureșul Târgu Mureș | 21 - 41 | HCM Baia Mare | Sala Sporturilor, Târgu Mureș Arbitri: Gal, Savu |
Moloci 6 | (8-19) | Herrem 8 | ||
5× | Cronica | 6× |
21 septembrie 2014 11:00 | HCM Râmnicu Vâlcea | 27 - 26 | CSU Neptun Constanța | Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea Arbitri: Muntean, Turdean |
Ilina 7 | (10-15) | Enescu 6 | ||
Cronica |
21 septembrie 2014 DigiSport211:00 | CSM București | 36 - 25 | CSM Cetate Deva | Sala Apollo, București Asistență: 400 Arbitri: Dănuleț, Iordache |
Torstenson 6 | (22-12) | Malac 8 | ||
2× 2× | Cronica | 2× 2× |
21 septembrie 2014 11:00 | HC Dunărea Brăila | 34 - 20 | CSM Ploiești | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila Asistență: 400 Arbitri: Șerbu, Vasilescu |
Horjea 9 | (16-7) | Roman 7 | ||
4× | Cronica | 5× |
21 septembrie 2014 11:00 | HC Zalău | 22 - 25 | SCM Craiova | Sala Sporturilor, Zalău Arbitri: Florescu, Stoia |
Rob 6 | (12-11) | Apipie, Tănăsie 6 | ||
3× | Cronica | 5× 1× |
21 septembrie 2014 11:00 | CSM Unirea Slobozia | 29 - 25 | „U” Alexandrion Cluj | Sala Sporturilor, Slobozia Arbitri: Dima, Gheorghiu |
Nica 10 | (15-13) | Laslo 6 | ||
5× 3× | Cronica | 7× 3× |
22 septembrie 2014 DigiSport218:00 | HCM Roman | 22 - 22 | Corona Brașov | Sala Polivalentă, Roman Arbitri: Belean, Călina |
Tošković 9 | (13-12) | Pricopi, Tudor 4 | ||
3× | Cronica | 2× |
Etapa a VII-a
[modificare | modificare sursă]27 septembrie 2014 DigiSport111:30 | HCM Baia Mare | 26 - 15 | HCM Roman | Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare Arbitri: Năstase, Stancu |
Tiron 5 | (9-5) | Druțu, Horobeț 4 | ||
1× 2× | Cronica | 2× 3× |
27 septembrie 2014 DigiSport217:00 | „U” Alexandrion Cluj | 32 - 24 | SC Mureșul Târgu Mureș | Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj Arbitri: Velișca, Vlad |
Laslo 8 | (16-14) | Moloci 14 | ||
4× 3× | Cronica | 8× 2× 2× |
27 septembrie 2014 17:00 | SCM Craiova | 26 - 21 | CSM Unirea Slobozia | Sala Polivalentă, Craiova Arbitri: Agliceriu, Arbunea |
Pîrvuț 9 | (12-11) | Drăguț 6 | ||
5× | Cronica | 4× |
28 septembrie 2014 DigiSport211:30 | CSM Ploiești | 22 - 18 | HC Zalău | Sala Sporturilor Olimpia, Ploiești Asistență: 500 Arbitri: Barbu, Manafu |
Roman 6 | (11-7) | Puiu 6 | ||
6× 1× | Cronica | 7× |
28 septembrie 2014 12:00 | CSU Neptun Constanța | 22 - 41 | CSM București | Sala Sporturilor, Constanța Arbitri: Babău, Roibu |
Enescu 10 | (11-20) | Martín 7 | ||
2× | Cronica | 5× |
28 septembrie 2014 DigiSport217:00 | Corona Brașov | 40 - 22 | HCM Râmnicu Vâlcea | Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov Arbitri: Ilisei, Ifrim |
Brădeanu 10 | (19-13) | Luca 5 | ||
Cronica |
28 septembrie 2014 18:00 | CSM Cetate Deva | 25 - 23 | HC Dunărea Brăila | Sala Sporturilor, Deva Arbitri: Florescu, Stoia |
Cartaș 10 | (14-10) | Czeczi, Perianu 6 | ||
Cronica |
Etapa a VIII-a
[modificare | modificare sursă]1 octombrie 2014 18:00 | HCM Râmnicu Vâlcea | 22 - 31 | HCM Baia Mare | Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea Arbitri: Brebu, Ciobea |
Luca 7 | (11-17) | Ardean-Elisei 6 | ||
3× | Cronica | 1× |
1 octombrie 2014 DigiSport319:30 | CSM București | 25 - 19 | Corona Brașov | Sala Polivalentă, București Asistență: 2.000 Arbitri: Florescu, Stoia |
Torstenson 7 | (12-10) | Brădeanu 6 | ||
Cronica |
2 octombrie 2014 17:00 | SC Mureșul Târgu Mureș | 22 - 27 | HCM Roman | Sala Sporturilor, Târgu Mureș Arbitri: Doană, Gociu |
Klimek, Moloci 8 | (15-11) | Agrigoroaiei 8 | ||
3× | Cronica | 4× |
2 octombrie 2014 17:00 | HC Zalău | 27 - 22 | CSM Cetate Deva | Sala Sporturilor, Zalău Arbitri: Pintea, Sas |
Ciuciulete 10 | (15-10) | Cartaș 7 | ||
3× | Cronica | 3× 1× |
2 octombrie 2014 17:00 | CSM Unirea Slobozia | 18 - 26 | CSM Ploiești | Sala Sporturilor, Slobozia Asistență: 400 Arbitri: Georgescu, Moldoveanu |
Moroianu 4 | (7-17) | Dincu, Roman 6 | ||
3× | Cronica | 6× |
2 octombrie 2014 DigiSport317:00 | „U” Alexandrion Cluj | 21 - 25 | SCM Craiova | Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj Asistență: 200 Arbitri: Șerbu, Vasilescu |
Laslo 5 | (7-16) | Tănăsie 9 | ||
2× | Cronica | 4× 4× |
2 octombrie 2014 18:00 | HC Dunărea Brăila | 31 - 28 | CSU Neptun Constanța | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila Arbitri: Blas, Ghiorghișor |
Horjea 10 | (14-11) | Enescu 10 | ||
Cronica |
Etapa a IX-a
[modificare | modificare sursă]5 octombrie 2014 DigiSport117:15 | HCM Baia Mare | 24 - 21 | CSM București | Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare Asistență: 2.500 Arbitri: Harabagiu, Stănescu |
Buceschi 6 | (12-11) | Torstenson 7 | ||
6× 2× | Cronica | 3× 3× |
18 octombrie 2014 DigiSport111:15 | Corona Brașov | 28 - 21 | HC Dunărea Brăila | Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov Arbitri: Din, Dinu |
Zamfir 8 | (17-13) | Farcău 11 | ||
Cronica |
18 octombrie 2014 16:00 | SCM Craiova | 25 - 21 | SC Mureșul Târgu Mureș | Sala Polivalentă, Craiova Arbitri: Dordea, State |
Eidem 7 | (10-6) | Mrkić 6 | ||
Cronica |
19 octombrie 2014 11:00 | CSM Ploiești | 31 - 28 | „U” Alexandrion Cluj | Sala Sporturilor Olimpia, Ploiești Asistență: 400 Arbitri: Florescu, Stoia |
Șeiko, Șuțka 8 | (15-14) | Senocico 8 | ||
3× | Cronica | 4× |
19 octombrie 2014 11:00 | HCM Roman | 31 - 30 | HCM Râmnicu Vâlcea | Sala Polivalentă, Roman Arbitri: Barbu, Ciurea |
Agrigoroaie 11 | (16-14) | Adespii, Luca 10 | ||
2× | Cronica | 3× |
19 octombrie 2014 12:00 | CSU Neptun Constanța | 26 - 23 | HC Zalău | Sala Sporturilor, Constanța Arbitri: Băducu, Voicu |
Enescu 11 | (12-9) | Puiu 11 | ||
5× | Cronica | 4× |
19 octombrie 2014 18:00 | CSM Cetate Deva | 31 - 29 | CSM Unirea Slobozia | Sala Sporturilor, Deva Arbitri: Năstase, Stancu |
Simion 9 | (16-10) | Nica 10 | ||
Cronica |
Etapa a X-a
[modificare | modificare sursă]22 octombrie 2014 DigiSport217:15 | HC Dunărea Brăila | 21 - 30 | HCM Baia Mare | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila Asistență: 1.300 Arbitri: Iliescu, Manea |
Horjea 7 | (12-18) | Ardean-Elisei 6 | ||
Cronica | 4× |
25 octombrie 2014 DigiSport211:00 | SCM Craiova | 26 - 22 | CSM Ploiești | Sala Polivalentă, Craiova Asistență: 400 Arbitri: Murariu, Tăbăcariu |
Pîrvuț 7 | (13-11) | Șeiko 9 | ||
5× | Cronica | 8× 1× |
25 octombrie 2014 DigiSport212:30 | HC Zalău | 25 - 25 | Corona Brașov | Sala Sporturilor, Zalău Arbitri: Mârza, Nedelea |
Puiu 11 | (12-13) | Zamfir, Hotea 8 | ||
2× | Cronica | 5× |
26 octombrie 2014 DigiSport211:00 | CSM București | 23 - 20 | HCM Roman | Sala Rapid, București Arbitri: Drăgănescu, Eremia |
da Silva 5 | (12-12) | Băbeanu 6 | ||
4× | Cronica | 3× |
26 octombrie 2014 11:00 | CSM Unirea Slobozia | 22 - 17 | CSU Neptun Constanța | Sala Sporturilor, Slobozia Arbitri: Dordea, State |
Dăscălete 9 | (6-8) | Enescu 6 | ||
3× | Cronica | 5× |
26 octombrie 2014 11:00 | „U” Alexandrion Cluj | 31 - 26 | CSM Cetate Deva | Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj Arbitri: Din, Dinu |
Laslo 9 | (15-13) | Simion 8 | ||
2× | Cronica | 3× |
26 octombrie 2014 17:00 | SC Mureșul Târgu Mureș | 21 - 25 | HCM Râmnicu Vâlcea | Sala Sporturilor, Târgu Mureș Arbitri: Barbu, Manafu |
Moloci 7 | (11-14) | Ilina 5 | ||
Cronica |
Etapa a XI-a
[modificare | modificare sursă]28 octombrie 2014 DigiSport17:30 | HCM Baia Mare | 30 - 24 | HC Zalău | Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare Arbitri: Gorina, Melencu |
Davîdenko 8 | (15-10) | Constantinescu 7 | ||
3× | Cronica | 6× |
31 octombrie 2014 18:00 | CSM Cetate Deva | 21 - 23 | SCM Craiova | Sala Sporturilor, Deva Asistență: 300 Arbitri: Iliescu, Manea |
Cartaș 7 | (15-9) | Pîrvuț 5 | ||
Cronica |
1 noiembrie 2014 DigiSport11:30 | Corona Brașov | 33 - 23 | CSM Unirea Slobozia | Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov Arbitri: Fânață, Hendrea |
Chiper, Zamfir 8 | (13-11) | Carabulea 6 | ||
Cronica |
2 noiembrie 2014 11:00 | CSM Ploiești | 24 - 23 | SC Mureșul Târgu Mureș | Sala Sporturilor Olimpia, Ploiești Asistență: 300 Arbitri: Năstase, Stancu |
Preda, Șeiko 5 | (12-11) | Klimek 9 | ||
9× 2× | Cronica | 6× |
2 noiembrie 2014 DigiSport11:30 | HCM Roman | 25 - 24 | HC Dunărea Brăila | Sala Polivalentă, Roman Arbitri: Pintea, Sas |
Băbeanu 12 | (13-13) | Horjea 7 | ||
Cronica |
2 noiembrie 2014 12:00 | CSU Neptun Constanța | 33 - 28 | „U” Alexandrion Cluj | Sala Sporturilor, Constanța Arbitri: Harabagiu, Stănescu |
Enescu, Tamaș 7 | (19-11) | Chintoan 10 | ||
4× | Cronica | 4× |
2 noiembrie 2014 DigiSport20:00 | HCM Râmnicu Vâlcea | 22 - 35 | CSM București | Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea Asistență: 500 Arbitri: Florescu, Stoia |
Luca 6 | (8-18) | Torstenson 10 | ||
1× 2× | Cronica | 1× 3× |
Etapa a XII-a
[modificare | modificare sursă]5 noiembrie 2014 DigiSport16:45 | CSM Unirea Slobozia | 21 - 33 | HCM Baia Mare | Sala Sporturilor, Slobozia Arbitri: Dobre, Potârniche |
Nica 7 | (12-14) | Makeeva 10 | ||
1× | Cronica | 4× |
9 noiembrie 2014 11:00 | HC Dunărea Brăila | 27 - 26 | HCM Râmnicu Vâlcea | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila Asistență: 500 Arbitri: Doană, Gociu |
Moldovan 9 | (12-13) | Adespii, Bădiță, Luca 5 | ||
2× | Cronica | 1× |
9 noiembrie 2014 11:00 | HC Zalău | 24 - 17 | HCM Roman | Sala Sporturilor, Zalău Arbitri: Badiu, Barbu |
Puiu 9 | (13-12) | Băbeanu, Crap, Horobeț, Stoleru 3 | ||
Cronica |
9 noiembrie 2014 DigiSport11:30 | CSM Ploiești | 28 - 23 | CSM Cetate Deva | Sala Sporturilor Olimpia, Ploiești Asistență: 400 Arbitri: Drăgănescu, Eremia |
Dincu, Vlaškalić 5 | (12-13) | Cartaș, Krnić 7 | ||
1× | Cronica | 5× |
9 noiembrie 2014 DigiSport15:15 | „U” Alexandrion Cluj | 24 - 35 | Corona Brașov | Sala Polivalentă, Cluj Asistență: 2.000 Arbitri: Dănuleț, Iordache |
Senocico 9 | (11-16) | Zamfir 10 | ||
Cronica |
9 noiembrie 2014 17:00 | SC Mureșul Târgu Mureș | 18 - 26 | CSM București | Sala Sporturilor, Târgu Mureș Arbitri: Constantin, Iacob |
Klimek 7 | (12-6) | Glibko, Martín, Vărzaru 5 | ||
2× | Cronica | 5× |
9 noiembrie 2014 18:00 | SCM Craiova | 29 - 24 | CSU Neptun Constanța | Sala Polivalentă, Craiova Asistență: 2.500 Arbitri: Barbu, Manafu |
Eidem 9 | (15-9) | Enescu 7 | ||
Cronica |
Etapa a XIII-a
[modificare | modificare sursă]12 noiembrie 2014 DigiSport317:00 | HCM Baia Mare | 35 - 25 | „U” Alexandrion Cluj | Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare Arbitri: Muntean, Turdean |
Herrem 7 | (18-14) | Senocico 8 | ||
3× | Cronica | 3× |
14 noiembrie 2014 18:00 | CSM Cetate Deva | 34 - 26 | SC Mureșul Târgu Mureș | Sala Sporturilor, Deva Arbitri: Fânață, Hendrea |
Simion 12 | (18-11) | Klimek 9 | ||
Cronica |
15 noiembrie 2014 11:00 | HCM Râmnicu Vâlcea | 28 - 23 | HC Zalău | Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea Asistență: 500 Arbitri: Blas, Ghiorghișor |
Ilina 8 | (12-11) | Puiu 9 | ||
Cronica |
15 noiembrie 2014 DigiSport111:00 | CSM București | 35 - 26 | HC Dunărea Brăila | Sala Rapid, București Arbitri: Vlad, Velișca |
Rodrigues 8 | (20-13) | Perianu 9 | ||
4× 2× | Cronica | 5× 3× |
16 noiembrie 2014 12:00 | CSU Neptun Constanța | 20 - 25 | CSM Ploiești | Sala Sporturilor, Constanța Asistență: 400 Arbitri: Florescu, Stoia |
Enescu 7 | (9-14) | Șeiko 6 | ||
1× | Cronica | 3× |
19 noiembrie 2014 18:00 | Corona Brașov | 24 - 17 | SCM Craiova | Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov Arbitri: Agliceriu, Arbunea |
Brădeanu 6 | (14-11) | Eidem 7 | ||
Cronica |
20 noiembrie 2014 17:00 | HCM Roman | 27 - 20 | CSM Unirea Slobozia | Sala Polivalentă, Roman Arbitri: Băban, Marta |
Iuganu, Tošković 6 | (13-9) | Carabulea 6 | ||
1× | Cronica | 2× |
Clasamentul la finalul turului
[modificare | modificare sursă]- Valabil la finalul turului, pe 20 noiembrie 2014
Poz. | Echipa | J | V | E | Î | GM | GP | DG | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HCM Baia Mare | 13 | 12 | 0 | 1 | 408 | 291 | + 117 | 36 |
2 | SCM Craiova | 13 | 11 | 0 | 2 | 295 | 260 | + 35 | 33 |
3 | CSM București1) | 13 | 11 | 0 | 2 | 375 | 268 | + 107 | 32 |
4 | Corona Brașov | 13 | 10 | 2 | 1 | 374 | 283 | + 91 | 32 |
5 | HCM Roman | 13 | 7 | 2 | 4 | 304 | 304 | 0 | 23 |
6 | HC Dunărea Brăila | 13 | 7 | 0 | 6 | 354 | 343 | + 11 | 21 |
7 | CSM Ploiești | 13 | 6 | 0 | 7 | 302 | 327 | - 25 | 18 |
8 | HC Zalău | 13 | 5 | 1 | 7 | 323 | 332 | - 9 | 16 |
9 | HCM Râmnicu Vâlcea | 13 | 4 | 2 | 7 | 322 | 355 | - 33 | 14 |
10 | CSM Cetate Deva | 13 | 4 | 1 | 8 | 338 | 376 | - 38 | 13 |
11 | CSM Unirea Slobozia | 13 | 4 | 0 | 9 | 303 | 356 | - 53 | 12 |
12 | Neptun Constanța | 13 | 3 | 0 | 10 | 309 | 356 | - 47 | 9 |
13 | „U” Alexandrion Cluj | 13 | 2 | 2 | 9 | 354 | 411 | - 57 | 8 |
14 | SC Mureșul Târgu Mureș | 13 | 0 | 0 | 13 | 289 | 388 | - 99 | 0 |
- 1 Deși CSM București a învins pe teren SCM Craiova, scor 28-16 (13-8), clubul bucureștean a fost penalizat de FRH pentru lipsa ecusoanelor oficiale ale antrenorilor prin pierderea meciului la „masa verde” cu 0-10 și scăderea unui punct din clasament.[3]
Rezultate în retur
[modificare | modificare sursă]Etapa a XIV-a
[modificare | modificare sursă]9 ianuarie 2015 DigiSport19:30 | CSM București | 28 - 20 | HC Zalău | Sala Dinamo, București Arbitri: Florescu, Stoia |
Rodrigues 5 | (10-11) | Constantinescu 8 | ||
2× | Cronica | 3× |
10 ianuarie 2015 11:00 | HCM Râmnicu Vâlcea | 27 - 19 | CSM Unirea Slobozia | Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea Arbitri: Din, Dinu |
Ilina 8 | (14-9) | Moroianu 8 | ||
4× | Cronica | 3× |
10 ianuarie 2015 DigiSport15:15 | HCM Roman | 26 - 24 | „U” Alexandrion Cluj | Sala Polivalentă, Roman Arbitri: Năstase, Stancu |
Băbeanu, Iuganu, Tošković 5 | (12-11) | Chintoan 7 | ||
1× | Cronica | 3× |
11 ianuarie 2015 15:00 | SC Mureșul Târgu Mureș | 23 - 30 | HC Dunărea Brăila | Sala Sporturilor, Târgu Mureș Arbitri: Fînață, Hendrea |
Moldovan 10 | (7-15) | Moloci 12 | ||
Cronica |
11 ianuarie 2015 15:00 | CSU Neptun Constanța | 22 - 22 | CSM Cetate Deva | Sala Sporturilor, Constanța Arbitri: Iliescu, Manea |
Enescu 9 | (11-12) | Cartaș 8 | ||
1× | Cronica |
11 ianuarie 2015 DigiSport19:30 | HCM Baia Mare | 28 - 15 | SCM Craiova | Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare Arbitri: Stark, Ștefan |
do Nascimento 11 | (10-7) | Zamfirescu 4 | ||
4× | Cronica | 4× |
12 ianuarie 2015 DigiSport218:00 | Corona Brașov | 22 - 21 | CSM Ploiești | Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov Asistență: 1.000 Arbitri: Șerbu, Vasilescu |
Zamfir 7 | (12-13) | Șeiko 6 | ||
3× 2× | Cronica | 6× 3× |
Etapa a XV-a
[modificare | modificare sursă]16 ianuarie 2015 17:00 | CSM Unirea Slobozia | 24 - 29 | CSM București | Sala Sporturilor, Slobozia Arbitri: Georgescu, Moldoveanu |
Artean 5 | (11-11) | Glibko 8 | ||
2× | Cronica | 3× |
16 ianuarie 2015 DigiSport118:00 | CSM Cetate Deva | 27 - 27 | Corona Brașov | Sala Sporturilor, Deva Arbitri: Nacu, Rucoi |
Cartaș 13 | (13-13) | Brădeanu 9 | ||
2× 2× | Cronica | 3× 3× |
16 ianuarie 2015 DigiSport319:30 | HC Zalău | 34 - 31 | HC Dunărea Brăila | Sala Sporturilor, Zalău Arbitri: Pintea, Sas |
Constantinescu 10 | (15-13) | Farcău, Horjea, Moldovan 8 | ||
6× 4× | Cronica | 6× 3× |
18 ianuarie 2015 12:00 | CSU Neptun Constanța | 27 - 24 | SC Mureșul Târgu Mureș | Sala Sporturilor, Constanța Arbitri: Băducu, Voicu |
Enescu 11 | (14-12) | Klimek 8 | ||
4× | Cronica | 5× |
18 ianuarie 2015 DigiSport12:30 | SCM Craiova | 20 - 26 | HCM Roman | Sala Polivalentă, Craiova Asistență: 1.500 Arbitri: Florescu, Stoia |
Tănăsie 5 | (9-13) | Iuganu 6 | ||
4× 4× | Cronica | 4× 2× |
18 ianuarie 2015 DigiSport14:15 | „U” Alexandrion Cluj | 29 - 27 | HCM Râmnicu Vâlcea | Sala Polivalentă, Cluj Asistență: 1.500 Arbitri: Belean, Călina |
Laslo 11 | (15-11) | Ilina 6 | ||
3× 3× | Cronica | 2× 4× |
18 ianuarie 2015 DigiSport20:30 | CSM Ploiești | 22 - 31 | HCM Baia Mare | Sala Sporturilor Olimpia, Ploiești Asistență: 1.000 Arbitri: Brebu, Ciobea |
Șeiko 5 | (10-15) | Abbingh 6 | ||
1× | Cronica | 4× |
Etapa a XVI-a
[modificare | modificare sursă]25 ianuarie 2015 11:00 | HC Dunărea Brăila | 35 - 26 | CSM Unirea Slobozia | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila Asistență: 1.000 Arbitri: Năstase, Stancu |
Farcău 7 | (18-13) | Carabulea 6 | ||
Cronica |
25 ianuarie 2015 DigiSport11:00 | HCM Roman | 23 - 15 | CSM Ploiești | Sala Polivalentă, Roman Asistență: 500 Arbitri: Iliescu, Manea |
Iuganu 7 | (13-6) | Roman 3 | ||
4× | Cronica | 5× |
25 ianuarie 2015 DigiSport12:30 | Corona Brașov | 33 - 25 | CSU Neptun Constanța | Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov Arbitri: Băban, Marta |
Zamfir 8 | (14-15) | Enescu 8 | ||
Cronica |
25 ianuarie 2015 19:00 | SC Mureșul Târgu Mureș | 24 - 26 | HC Zalău | Sala Sporturilor, Târgu Mureș Arbitri: Dima, Gheorghiu |
Mrkić 7 | (12-12) | Trif 6 | ||
Cronica |
25 ianuarie 2015 DigiSport319:00 | HCM Baia Mare | 34 - 17 | CSM Cetate Deva | Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare Arbitri: Murariu, Tăbăcariu |
Davîdenko 6 | (14-10) | Cartaș, Senocico 5 | ||
4× 2× | Cronica | 3× 3× |
25 ianuarie 2015 DigiSport20:30 | CSM București | 38 - 28 | „U” Alexandrion Cluj | Sala Apollo, București Asistență: 1.000 Arbitri: Muntean, Turdean |
Torstenson 12 | (20-14) | Laslo, Popa 7 | ||
Cronica |
27 ianuarie 2015 DigiSport17:00 | HCM Râmnicu Vâlcea | 27 - 26 | SCM Craiova | Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea Arbitri: Dordea, State |
Vădineanu 10 | (12-13) | Cioaric 6 | ||
2× | Cronica | 5× 3× |
Etapa a XVII-a
[modificare | modificare sursă]29 ianuarie 2015 DigiSport15:15 | CSU Neptun Constanța | 27 - 29 | HCM Baia Mare | Sala Sporturilor, Constanța Arbitri: Doană, Gociu |
Enescu 15 | (15-15) | Buceschi, do Nascimento 6 | ||
2× 3× | Cronica | 2× 1× |
31 ianuarie 2015 16:00 | „U” Alexandrion Cluj | 25 - 24 | HC Dunărea Brăila | Sala Polivalentă, Cluj Arbitri: Georgescu, Moldoveanu |
Popa 7 | (15-11) | Horjea 7 | ||
1× | Cronica | 1× |
1 februarie 2015 11:00 | CSM Unirea Slobozia | 23 - 25 | HC Zalău | Sala Sporturilor, Slobozia Arbitri: Blas, Ghiorghișor |
Dăscălete, Moroianu 5 | (9-12) | |||
Cronica |
1 februarie 2015 12:00 | Corona Brașov | 40 - 17 | SC Mureșul Târgu Mureș | Sala Sporturilor, Târgu Mureș Arbitri: Babău, Roibu |
Zamfir 9 | (20-6) | Mrkić 6 | ||
1× | Cronica |
1 februarie 2015 20:00 | CSM Cetate Deva | 28 - 23 | HCM Roman | Sala Sporturilor, Deva Arbitri: Badiu, Barbu |
Cartaș, Simion 6 | (14-7) | Agrigoroaiei, Băbeanu, Druțu, Iuganu 4 | ||
Cronica |
2 februarie 2015 DigiSport17:00 | SCM Craiova | 15 - 22 | CSM București | Sala Polivalentă, Craiova Arbitri: Constantin, Iacob |
Eidem, Tiron 4 | (7-11) | Curea 5 | ||
3× 4× | Cronica | 6× 2× |
2 februarie 2015 DigiSport18:30 | CSM Ploiești | 26 - 22 | HCM Râmnicu Vâlcea | Sala Sporturilor Olimpia, Ploiești Asistență: 800 Arbitri: Băducu, Voicu |
Chiricuță 5 | (13-11) | Ilina 6 | ||
7× 4× | Cronica | 6× 3× 1× |
Etapa a XVIII-a
[modificare | modificare sursă]4 februarie 2015 11:00 | HCM Roman | 27 - 20 | CSU Neptun Constanța | Sala Polivalentă, Roman Arbitri: Drăgănescu, Eremia |
Băbeanu 8 | (16-8) | Enescu 5 | ||
4× | Cronica | 3× |
7 februarie 2015 DigiSport13:15 | HC Dunărea Brăila | 26 - 25 | SCM Craiova | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila Arbitri: Blas, Ghiorghișor |
Farcău, Moldovan 9 | (14-14) | Tiron 9 | ||
Cronica |
7 februarie 2015 DigiSport15:00 | HC Zalău | 32 - 26 | „U” Alexandrion Cluj | Sala Sporturilor, Zalău Arbitri: Nacu, Rucoi |
Rob 8 | (14-11) | Laslo 7 | ||
1× | Cronica |
8 februarie 2015 DigiSport10:00 | CSM București | 32 - 23 | CSM Ploiești | Sala Polivalentă, București Asistență: 400 Arbitri: Badiu, Barbu |
Martín 5 | (20-12) | Roman 5 | ||
1× 2× | Cronica | 3× 3× |
8 februarie 2015 DigiSport11:30 | HCM Râmnicu Vâlcea | 30 - 28 | CSM Cetate Deva | Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea Arbitri: Pintea, Sas |
Ilina 13 | (19-11) | Cartaș 8 | ||
4× 4× | Cronica | 5× 3× |
8 februarie 2015 17:00 | SC Mureșul Târgu Mureș | 26 - 37 | CSM Unirea Slobozia | Sala Sporturilor, Târgu Mureș Arbitri: Sîrbu, Suponicov |
Mrkić 6 | (13-17) | Nica 10 | ||
Cronica |
11 februarie 2015 DigiSport18:00 | HCM Baia Mare | 25 - 21 | Corona Brașov | Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare Arbitri: Florescu, Stoia |
do Nascimento 12 | (14-9) | Zamfir 6 | ||
1× | Cronica | 7× |
Etapa a XIX-a
[modificare | modificare sursă]12 februarie 2015 DigiSport16:45 | CSM Ploiești | 34 - 27 | HC Dunărea Brăila | Sala Sporturilor Olimpia, Ploiești Asistență: 600 Arbitri: Drăgănescu, Eremia |
Tóth 9 | (13-10) | Perianu 8 | ||
3× 3× | Cronica | 1× 3× |
14 februarie 2015 16:00 | „U” Alexandrion Cluj | 31 - 33 | CSM Unirea Slobozia | Sala Polivalentă, Cluj Arbitri: Harabagiu, Stănescu |
Popa 8 | (16-17) | Dăscălete, Moroianu, Nica 7 | ||
Cronica |
15 februarie 2015 DigiSport14:15 | CSU Neptun Constanța | 25 - 22 | HCM Râmnicu Vâlcea | Sala Sporturilor, Constanța Arbitri: Florescu, Stoia |
Enescu 11 | (13-8) | Ilina, Vădineanu 9 | ||
3× 4× | Cronica | 3× 3× |
15 februarie 2015 17:00 | SCM Craiova | 22 - 17 | HC Zalău | Sala Polivalentă, Craiova Arbitri: Năstase, Stancu |
Tiron 5 | (12-9) | Constantinescu 6 | ||
Cronica |
16 februarie 2015 DigiSport17:15 | CSM Cetate Deva | 23 - 32 | CSM București | Sala Sporturilor, Deva Asistență: 1.200 Arbitri: Gal, Savu |
Senocico 6 | (11-14) | Vizitiu 6 | ||
Cronica |
18 februarie 2015 17:00 | HCM Baia Mare | 37 - 20 | SC Mureșul Târgu Mureș | Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare Arbitri: Agliceriu, Arbunea |
Nechita 11 | (19-13) | Mrkić 6 | ||
3× | Cronica | 1× |
18 februarie 2015 18:00 | Corona Brașov | 25 - 15 | HCM Roman | Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov Arbitri: Fânață, Hendrea |
Zamfir 8 | (11-7) | Stoleru 6 | ||
Cronica |
Etapa a XX-a
[modificare | modificare sursă]22 februarie 2015 11:00 | CSM Unirea Slobozia | 28 - 30 | SCM Craiova | Sala Sporturilor, Slobozia Arbitri: Florescu, Stoia |
Nica 7 | (10-16) | Tiron 8 | ||
Cronica |
22 februarie 2015 11:00 | HC Dunărea Brăila | 33 - 28 | CSM Cetate Deva | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila Asistență: 500 Arbitri: Dobre, Potîrniche |
Farcău 16 | (14-12) | Malac 10 | ||
2× | Cronica | 3× |
22 februarie 2015 DigiSport11:00 | HCM Roman | 19 - 24 | HCM Baia Mare | Sala Polivalentă, Roman Arbitri: Dordea, State |
Agrigoroaiei, Stoleru, Tošković 4 | (11-9) | Buceschi 4 | ||
2× | Cronica | 5× |
22 februarie 2015 11:00 | HCM Râmnicu Vâlcea | 24 - 27 | Corona Brașov | Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea Asistență: 800 Arbitri: Năstase, Stancu |
Vădineanu 9 | (14-13) | Zamfir 9 | ||
4× | Cronica | 5× |
22 februarie 2015 18:00 | SC Mureșul Târgu Mureș | 27 - 36 | „U” Alexandrion Cluj | Sala Sporturilor, Târgu Mureș Arbitri: Goană, Dociu |
Klimek 10 | (16-18) | Laslo 11 | ||
4× 1× | Cronica | 3× |
23 februarie 2015 DigiSport17:00 | HC Zalău | 22 - 20 | CSM Ploiești | Sala Sporturilor, Zalău Asistență: 400 Arbitri: Iliescu, Manea |
Constantinescu 8 | (12-13) | Șeiko 6 | ||
3× | Cronica | 4× |
23 februarie 2015 DigiSport18:30 | CSM București | 29 - 19 | CSU Neptun Constanța | Sala Polivalentă, București Arbitri: Băban, Marta |
Martín, Rodrigues 6 | (14-8) | Enescu 10 | ||
2× | Cronica | 4× |
Etapa a XXI-a
[modificare | modificare sursă]25 februarie 2015 17:00 | HCM Baia Mare | 31 - 21 | HCM Râmnicu Vâlcea | Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare Arbitri: Barbu, Badiu |
Buceschi 7 | (16-10) | Vădineanu 6 | ||
3× | Cronica | 1× |
27 februarie 2015 DigiSport20:00 | Corona Brașov | 22 - 23 | CSM București | Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov Asistență: 1.500 Arbitri: Georgescu, Moldoveanu |
Chiper 5 | (10-12) | Rodrigues 6 | ||
6× 4× | Cronica | 4× 4× |
28 februarie 2015 12:00 | SCM Craiova | 26 - 29 | „U” Alexandrion Cluj | Sala Polivalentă, Turnu Severin Arbitri: Barbu, Manafu |