Liga Națională de handbal feminin 2024-2025
Liga Națională de handbal feminin 2024-2025, denumită din motive de sponsorizare Liga Florilor MOL[1][2], va fi a 67-a ediție a primului eșalon valoric al campionatului național de handbal feminin românesc, respectiv a 28-a ediție în sistemul Ligii Naționale. Competiția este organizată de Federația Română de Handbal (FRH).
Precum în sezonul anterior, ediția 2024-2025 a Ligii Naționale se va desfășura cu 14 echipe. La încheierea competiției, echipele clasate pe locurile 13–14 vor retrograda direct, în timp ce echipele clasate pe locurile 11–12 vor disputa meciuri de baraj pentru menținerea în Liga Națională.
Parteneri oficiali
[modificare | modificare sursă]Partenerii oficiali ai FRH pentru ediția 2024-2025 a Ligii Naționale sunt:
- BRD - Groupe Société Générale
- Niro Investment Group
- Ministerul Tineretului și Sportului
- Ministerul Educației și Cercetării
- Comitetul Olimpic și Sportiv Român
Televizări
[modificare | modificare sursă]Echipe participante
[modificare | modificare sursă]În afara echipelor care s-au clasat pe primele 10 poziții la sfârșitul ediției 2023-2024 și care și-au păstrat astfel locul în Liga Națională, la competiție vor lua parte și echipele clasate pe primele două locuri la turneul final al Diviziei A 2023-2024.[3]
Alte două echipe, CSM Târgu Jiu și HC Zalău, au fost decise în urma unui turneu de promovare.[3] Astfel, echipele care vor participa în sezonul competițional 2024-2025 al Ligii Naționale de handbal feminin sunt:
Clasament
[modificare | modificare sursă]Echipe care vor participa la barajul de promovare | |
Echipe retrogradate în Divizia A |
Actualizat pe 18 mai 2024;
Poz. | Echipa | J | V | E | Î | GM | GP | G | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSM București | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2 | CS Rapid București | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3 | CS Gloria 2018 Bistrița | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4 | HC Dunărea Brăila | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
5 | SCM Râmnicu Vâlcea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
6 | SCM Craiova | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
7 | SCM Gloria Buzău | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
8 | CSM Corona Brașov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
9 | CS Măgura Cisnădie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
10 | CS Minaur Baia Mare | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
11 | CSM Slatina | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
12 | CSM Iași 2020 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
13 | CSM Târgu Jiu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
14 | HC Zalău | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Rezultate în tur
[modificare | modificare sursă]Programul ediției 2023-2024 a Ligii Naționale a fost decis prin tragere la sorți pe 19 iunie 2024.[4]
Etapa I
[modificare | modificare sursă]1 septembrie 2024 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | HC Zalău | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
1 septembrie 2024 | SCM Gloria Buzău | – | CSM Târgu Jiu | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
1 septembrie 2024 | CS Rapid București | – | CS Măgura Cisnădie | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
1 septembrie 2024 | SCM Craiova | – | CSM Slatina | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
1 septembrie 2024 | CSM București | – | CSM Iași 2020 | |
(–) | ||||
Cronica |
1 septembrie 2024 | CS Minaur Baia Mare | – | CSM Corona Brașov | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
1 septembrie 2024 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | HC Dunărea Brăila | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a II-a
[modificare | modificare sursă]8 septembrie 2024 | HC Zalău | – | HC Dunărea Brăila | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
8 septembrie 2024 | CSM Corona Brașov | – | SCM Râmnicu Vâlcea | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
8 septembrie 2024 | CSM Iași 2020 | – | CS Minaur Baia Mare | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
8 septembrie 2024 | CSM Slatina | – | CSM București | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
8 septembrie 2024 | CS Măgura Cisnădie | – | SCM Craiova | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
8 septembrie 2024 | CSM Târgu Jiu | – | CS Rapid București | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
8 septembrie 2024 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | SCM Gloria Buzău | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a III-a
[modificare | modificare sursă]15 septembrie 2024 | SCM Gloria Buzău | – | HC Zalău | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
15 septembrie 2024 | CS Rapid București | – | CS Gloria 2018 Bistrița | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
15 septembrie 2024 | SCM Craiova | – | CSM Târgu Jiu | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
15 septembrie 2024 | CSM București | – | CS Măgura Cisnădie | |
(–) | ||||
Cronica |
15 septembrie 2024 | CS Minaur Baia Mare | – | CSM Slatina | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
15 septembrie 2024 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | CSM Iași 2020 | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
15 septembrie 2024 | HC Dunărea Brăila | – | CSM Corona Brașov | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a IV-a
[modificare | modificare sursă]22 septembrie 2024 | HC Zalău | – | CSM Corona Brașov | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
22 septembrie 2024 | CSM Iași 2020 | – | HC Dunărea Brăila | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
22 septembrie 2024 | CSM Slatina | – | SCM Râmnicu Vâlcea | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
22 septembrie 2024 | CS Măgura Cisnădie | – | CS Minaur Baia Mare | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
22 septembrie 2024 | CSM Târgu Jiu | – | CSM București | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
22 septembrie 2024 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | SCM Craiova | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
22 septembrie 2024 | SCM Gloria Buzău | – | CS Rapid București | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a V-a
[modificare | modificare sursă]6 octombrie 2024 | CS Rapid București | – | HC Zalău | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
6 octombrie 2024 | SCM Craiova | – | SCM Gloria Buzău | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
6 octombrie 2024 | CSM București | – | CS Gloria 2018 Bistrița | |
(–) | ||||
Cronica |
6 octombrie 2024 | CS Minaur Baia Mare | – | CSM Târgu Jiu | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
6 octombrie 2024 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | CS Măgura Cisnădie | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
6 octombrie 2024 | HC Dunărea Brăila | – | CSM Slatina | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
6 octombrie 2024 | CSM Corona Brașov | – | CSM Iași 2020 | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a VI-a
[modificare | modificare sursă]13 octombrie 2024 | HC Zalău | – | CSM Iași 2020 | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
13 octombrie 2024 | CSM Slatina | – | CSM Corona Brașov | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
13 octombrie 2024 | CS Măgura Cisnădie | – | HC Dunărea Brăila | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
13 octombrie 2024 | CSM Târgu Jiu | – | SCM Râmnicu Vâlcea | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
13 octombrie 2024 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | CS Minaur Baia Mare | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
13 octombrie 2024 | SCM Gloria Buzău | – | CSM București | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
13 octombrie 2024 | CS Rapid București | – | SCM Craiova | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a VII-a
[modificare | modificare sursă]17 octombrie 2024 | SCM Craiova | – | HC Zalău | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
17 octombrie 2024 | CSM București | – | CS Rapid București | |
(–) | ||||
Cronica |
17 octombrie 2024 | CS Minaur Baia Mare | – | SCM Gloria Buzău | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
17 octombrie 2024 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | CS Gloria 2018 Bistrița | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
17 octombrie 2024 | HC Dunărea Brăila | – | CSM Târgu Jiu | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
17 octombrie 2024 | CSM Corona Brașov | – | CS Măgura Cisnădie | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
17 octombrie 2024 | CSM Iași 2020 | – | CSM Slatina | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a VIII-a
[modificare | modificare sursă]3 noiembrie 2024 | HC Zalău | – | CSM Slatina | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
3 noiembrie 2024 | CS Măgura Cisnădie | – | CSM Iași 2020 | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
3 noiembrie 2024 | CSM Târgu Jiu | – | CSM Corona Brașov | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
3 noiembrie 2024 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | HC Dunărea Brăila | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
3 noiembrie 2024 | SCM Gloria Buzău | – | SCM Râmnicu Vâlcea | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
3 noiembrie 2024 | CS Rapid București | – | CS Minaur Baia Mare | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
3 noiembrie 2024 | SCM Craiova | – | CSM București | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a IX-a
[modificare | modificare sursă]10 noiembrie 2024 | CSM București | – | HC Zalău | |
(–) | ||||
Cronica |
10 noiembrie 2024 | CS Minaur Baia Mare | – | SCM Craiova | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
10 noiembrie 2024 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | CS Rapid București | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
10 noiembrie 2024 | HC Dunărea Brăila | – | SCM Gloria Buzău | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
10 noiembrie 2024 | CSM Corona Brașov | – | CS Gloria 2018 Bistrița | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
10 noiembrie 2024 | CSM Iași 2020 | – | CSM Târgu Jiu | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
10 noiembrie 2024 | CSM Slatina | – | CS Măgura Cisnădie | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a X-a
[modificare | modificare sursă]14 noiembrie 2024 | HC Zalău | – | CS Măgura Cisnădie | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
14 noiembrie 2024 | CSM Târgu Jiu | – | CSM Slatina | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
14 noiembrie 2024 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | CSM Iași 2020 | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
14 noiembrie 2024 | SCM Gloria Buzău | – | CSM Corona Brașov | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
14 noiembrie 2024 | CS Rapid București | – | HC Dunărea Brăila | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
14 noiembrie 2024 | SCM Craiova | – | SCM Râmnicu Vâlcea | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
14 noiembrie 2024 | CSM București | – | CS Minaur Baia Mare | |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XI-a
[modificare | modificare sursă]22 decembrie 2024 | CS Minaur Baia Mare | – | HC Zalău | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
22 decembrie 2024 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | CSM București | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
22 decembrie 2024 | HC Dunărea Brăila | – | SCM Craiova | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
22 decembrie 2024 | CSM Corona Brașov | – | CS Rapid București | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
22 decembrie 2024 | CSM Iași 2020 | – | SCM Gloria Buzău | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
22 decembrie 2024 | CSM Slatina | – | CS Gloria 2018 Bistrița | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
22 decembrie 2024 | CS Măgura Cisnădie | – | CSM Târgu Jiu | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XII-a
[modificare | modificare sursă]29 decembrie 2024 | HC Zalău | – | CSM Târgu Jiu | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
29 decembrie 2024 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | CS Măgura Cisnădie | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
29 decembrie 2024 | SCM Gloria Buzău | – | CSM Slatina | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
29 decembrie 2024 | CS Rapid București | – | CSM Iași 2020 | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
29 decembrie 2024 | SCM Craiova | – | CSM Corona Brașov | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
29 decembrie 2024 | CSM București | – | HC Dunărea Brăila | |
(–) | ||||
Cronica |
29 decembrie 2024 | CS Minaur Baia Mare | – | SCM Râmnicu Vâlcea | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XIII-a
[modificare | modificare sursă]5 ianuarie 2025 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | HC Zalău | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
5 ianuarie 2025 | HC Dunărea Brăila | – | CS Minaur Baia Mare | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
5 ianuarie 2025 | CSM Corona Brașov | – | CSM București | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
5 ianuarie 2025 | CSM Iași 2020 | – | SCM Craiova | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
5 ianuarie 2025 | CSM Slatina | – | CS Rapid București | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
5 ianuarie 2025 | CS Măgura Cisnădie | – | SCM Gloria Buzău | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
5 ianuarie 2025 | CSM Târgu Jiu | – | CS Gloria 2018 Bistrița | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
Rezultate în retur
[modificare | modificare sursă]Etapa a XIV-a
[modificare | modificare sursă]19 ianuarie 2025 | HC Zalău | – | CS Gloria 2018 Bistrița | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
19 ianuarie 2025 | CSM Târgu Jiu | – | SCM Gloria Buzău | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
19 ianuarie 2025 | CS Măgura Cisnădie | – | CS Rapid București | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
19 ianuarie 2025 | CSM Slatina | – | SCM Craiova | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
19 ianuarie 2025 | CSM Iași 2020 | – | CSM București | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
19 ianuarie 2025 | CSM Corona Brașov | – | CS Minaur Baia Mare | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
19 ianuarie 2025 | HC Dunărea Brăila | – | SCM Râmnicu Vâlcea | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XV-a
[modificare | modificare sursă]26 ianuarie 2025 | HC Dunărea Brăila | – | HC Zalău | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
26 ianuarie 2025 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | CSM Corona Brașov | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
26 ianuarie 2025 | CS Minaur Baia Mare | – | CSM Iași 2020 | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
26 ianuarie 2025 | CSM București | – | CSM Slatina | |
(–) | ||||
Cronica |
26 ianuarie 2025 | SCM Craiova | – | CS Măgura Cisnădie | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
26 ianuarie 2025 | CS Rapid București | – | CSM Târgu Jiu | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
26 ianuarie 2025 | SCM Gloria Buzău | – | CS Gloria 2018 Bistrița | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XVI-a
[modificare | modificare sursă]2 februarie 2025 | HC Zalău | – | SCM Gloria Buzău | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
2 februarie 2025 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | CS Rapid București | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
2 februarie 2025 | CSM Târgu Jiu | – | SCM Craiova | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
2 februarie 2025 | CS Măgura Cisnădie | – | CSM București | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
2 februarie 2025 | CSM Slatina | – | CS Minaur Baia Mare | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
2 februarie 2025 | CSM Iași 2020 | – | SCM Râmnicu Vâlcea | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
2 februarie 2025 | CSM Corona Brașov | – | HC Dunărea Brăila | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XVII-a
[modificare | modificare sursă]16 februarie 2025 | CSM Corona Brașov | – | HC Zalău | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
16 februarie 2025 | HC Dunărea Brăila | – | CSM Iași 2020 | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
16 februarie 2025 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | CSM Slatina | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
16 februarie 2025 | CS Minaur Baia Mare | – | CS Măgura Cisnădie | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
16 februarie 2025 | CSM București | – | CSM Târgu Jiu | |
(–) | ||||
Cronica |
16 februarie 2025 | SCM Craiova | – | CS Gloria 2018 Bistrița | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
16 februarie 2025 | CS Rapid București | – | SCM Gloria Buzău | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XVIII-a
[modificare | modificare sursă]23 februarie 2025 | HC Zalău | – | CS Rapid București | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
23 februarie 2025 | SCM Gloria Buzău | – | SCM Craiova | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
23 februarie 2025 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | CSM București | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
23 februarie 2025 | CSM Târgu Jiu | – | CS Minaur Baia Mare | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
23 februarie 2025 | CS Măgura Cisnădie | – | SCM Râmnicu Vâlcea | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
23 februarie 2025 | CSM Slatina | – | HC Dunărea Brăila | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
23 februarie 2025 | CSM Iași 2020 | – | CSM Corona Brașov | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XIX-a
[modificare | modificare sursă]13 martie 2025 | CSM Iași 2020 | – | HC Zalău | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
13 martie 2025 | CSM Corona Brașov | – | CSM Slatina | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
13 martie 2025 | HC Dunărea Brăila | – | CS Măgura Cisnădie | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
13 martie 2025 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | CSM Târgu Jiu | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
13 martie 2025 | CS Minaur Baia Mare | – | CS Gloria 2018 Bistrița | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
13 martie 2025 | CSM București | – | SCM Gloria Buzău | |
(–) | ||||
Cronica |
13 martie 2025 | SCM Craiova | – | CS Rapid București | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XX-a
[modificare | modificare sursă]23 martie 2025 | HC Zalău | – | SCM Craiova | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
23 martie 2025 | CS Rapid București | – | CSM București | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
23 martie 2025 | SCM Gloria Buzău | – | CS Minaur Baia Mare | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
23 martie 2025 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | SCM Râmnicu Vâlcea | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
23 martie 2025 | CSM Târgu Jiu | – | HC Dunărea Brăila | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
23 martie 2025 | CS Măgura Cisnădie | – | CSM Corona Brașov | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
23 martie 2025 | CSM Slatina | – | CSM Iași 2020 | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XXI-a
[modificare | modificare sursă]30 martie 2025 | CSM Slatina | – | HC Zalău | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
30 martie 2025 | CSM Iași 2020 | – | CS Măgura Cisnădie | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
30 martie 2025 | CSM Corona Brașov | – | CSM Târgu Jiu | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
30 martie 2025 | HC Dunărea Brăila | – | CS Gloria 2018 Bistrița | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
30 martie 2025 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | SCM Gloria Buzău | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
30 martie 2025 | CS Minaur Baia Mare | – | CS Rapid București | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
30 martie 2025 | CSM București | – | SCM Craiova | |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XXII-a
[modificare | modificare sursă]17 aprilie 2025 | HC Zalău | – | CSM București | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
17 aprilie 2025 | SCM Craiova | – | CS Minaur Baia Mare | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
17 aprilie 2025 | CS Rapid București | – | SCM Râmnicu Vâlcea | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
17 aprilie 2025 | SCM Gloria Buzău | – | HC Dunărea Brăila | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
17 aprilie 2025 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | CSM Corona Brașov | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
17 aprilie 2025 | CSM Târgu Jiu | – | CSM Iași 2020 | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
17 aprilie 2025 | CS Măgura Cisnădie | – | CSM Slatina | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XXIII-a
[modificare | modificare sursă]27 aprilie 2025 | CS Măgura Cisnădie | – | HC Zalău | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
27 aprilie 2025 | CSM Slatina | – | CSM Târgu Jiu | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
27 aprilie 2025 | CSM Iași 2020 | – | CS Gloria 2018 Bistrița | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
27 aprilie 2025 | CSM Corona Brașov | – | SCM Gloria Buzău | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
27 aprilie 2025 | HC Dunărea Brăila | – | CS Rapid București | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
27 aprilie 2025 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | SCM Craiova | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
27 aprilie 2025 | CS Minaur Baia Mare | – | CSM București | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XXIV-a
[modificare | modificare sursă]4 mai 2025 | HC Zalău | – | CS Minaur Baia Mare | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
4 mai 2025 | CSM București | – | SCM Râmnicu Vâlcea | |
(–) | ||||
Cronica |
4 mai 2025 | SCM Craiova | – | HC Dunărea Brăila | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
4 mai 2025 | CS Rapid București | – | CSM Corona Brașov | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
4 mai 2025 | SCM Gloria Buzău | – | CSM Iași 2020 | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
4 mai 2025 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | CSM Slatina | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
4 mai 2025 | CSM Târgu Jiu | – | CS Măgura Cisnădie | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XXV-a
[modificare | modificare sursă]15 mai 2025 | CSM Târgu Jiu | – | HC Zalău | Sala Sporturilor, Târgu Jiu |
(–) | ||||
Cronica |
15 mai 2025 | CS Măgura Cisnădie | – | CS Gloria 2018 Bistrița | Sala Polivalentă „Măgura”, Cisnădie |
(–) | ||||
Cronica |
15 mai 2025 | CSM Slatina | – | SCM Gloria Buzău | Sala LPS, Slatina |
(–) | ||||
Cronica |
15 mai 2025 | CSM Iași 2020 | – | CS Rapid București | Sala LPS, Iași |
(–) | ||||
Cronica |
15 mai 2025 | CSM Corona Brașov | – | SCM Craiova | Sala „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov |
(–) | ||||
Cronica |
15 mai 2025 | HC Dunărea Brăila | – | CSM București | Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila |
(–) | ||||
Cronica |
15 mai 2025 | SCM Râmnicu Vâlcea | – | CS Minaur Baia Mare | Sala Sporturilor „Traian”, Râmnicu Vâlcea |
(–) | ||||
Cronica |
Etapa a XXVI-a
[modificare | modificare sursă]18 mai 2025 | HC Zalău | – | SCM Râmnicu Vâlcea | Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, Zalău |
(–) | ||||
Cronica |
18 mai 2025 | CS Minaur Baia Mare | – | HC Dunărea Brăila | Sala Sporturilor „Lascăr Pană”, Baia Mare |
(–) | ||||
Cronica |
18 mai 2025 | CSM București | – | CSM Corona Brașov | |
(–) | ||||
Cronica |
18 mai 2025 | SCM Craiova | – | CSM Iași 2020 | Sala Polivalentă, Craiova |
(–) | ||||
Cronica |
18 mai 2025 | CS Rapid București | – | CSM Slatina | Sala Polivalentă „Rapid”, București |
(–) | ||||
Cronica |
18 mai 2025 | SCM Gloria Buzău | – | CS Măgura Cisnădie | Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, Buzău |
(–) | ||||
Cronica |
18 mai 2025 | CS Gloria 2018 Bistrița | – | CSM Târgu Jiu | TeraPlast Arena, Bistrița |
(–) | ||||
Cronica |
Note
[modificare | modificare sursă]Referințe
[modificare | modificare sursă]- ^ „PARTENERIAT FRH - MOL ROMANIA, LIGA FLORILOR MOL”. frh.ro. Federația Română de Handbal. . Arhivat din originalul de la . Accesat în .
- ^ „MOL România continuă parteneriatul cu Federația Română de Handbal pentru al treilea an consecutiv”. frh.ro. Federația Română de Handbal. . Arhivat din originalul de la . Accesat în .
- ^ a b „REGULAMENT DE DESFĂȘURARE DIVIZIA A FEMININ SEZONUL COMPETIȚIONAL 2023 – 2024” (PDF). frh.ro. Federația Română de Handbal. p. 5. Accesat în .
- ^ „Programul primei etape a Ligii Florilor, ediția 2024-2025”. handbalmania.ro. . Arhivat din originalul de la . Accesat în .