Майдан Житній Ринок (Житомир) — Вікіпедія

Майдан Житній Ринок
Населений пунктЖитомир
МісцевістьСтаре місто
РайонКорольовський
Історичні відомості
Колишні назвиХлібний майдан
Загальні відомості
Поштові індекси10008, 10030
Транспорт
Руходносторонній
Покриттяасфальт
Інфраструктура
Забудовакомерційна
Зовнішні посилання
Мапа

Майдан Житній Ринок — майдан в Корольовському районі міста Житомира.

Характеристики

[ред. | ред. код]

Розташований у центральній частині міста; у Старому місті, у кварталі між вулицями Небесної Сотні, Житній Базар, Хлібною.

Мапа

Історія

[ред. | ред. код]

Майдан виник з назвою Хлібний наприкінці ХІХ століття внаслідок реалізації генерального плану міста 1845—1855 рр., яким передбачалася радіально-кільцева структура міських вулиць, зокрема, створення декількох ринкових майданів прямокутної форми, серед яких Хлібний майдан, що проєктувався на заболоченій місцевості, в центрі якої знаходилося Хлугове озеро.

Наприкінці ХІХ століття — у перші десятиліття ХХ століття значну площу Хлібного майдану займав міський сад (нині територія Житомирського кооперативного ринку), закладений на місці осушеного болота. За радянських часів здійснено вирубку саду й територія експлуатувалася як частина ринку.[1]

Наприкінці ХІХ століття на перехресті з Хлібною вулицею збудовано будинок працелюбства, до якого в 1911 році переїхав Волинський центральний музей[2], а між нинішніми вулицею Житній Базар та проїжджою частиною майдану Житній Ринок сформувався ринок, що за радянської влади поступово забудовувався одноповерховими ринковими спорудами. У 1950-х роках на теренах майдану збудовано торговельний комплекс (на розі з вулицею Небесної Сотні) й одноповерховий м'ясний павільйон (на розі з Хлібною вулицею). На початку 1980-х років збудовано критий ринок. У 1992 році введено в експлуатацію нову будівлю торгового центру.[3] У 2010-х роках проведено реконструкцію торговельних павільйонів.[4]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. инфо, Живой Журнал. Сады и парки Житомира. zhzh.info. Процитовано 13 квітня 2024.
  2. инфо, Живой Журнал. Дом трудолюбия в Житомире. zhzh.info. Процитовано 13 квітня 2024.
  3. инфо, Живой Журнал. Житний рынок. zhzh.info. Процитовано 12 квітня 2024.
  4. Майдан Житній ринок почали реконструювати. old.zt-rada.gov.ua. Процитовано 13 квітня 2024.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Геопортал Житомирської міської ради з використанням шару «Історичні плани».
  • Мокрицький Георгій Павлович. Вулиці Житомира / Мокрицький Георгій Павлович ; [худож. В. Кондратюк та ін.]. — Житомир: Волинь, 2007. — 640 с. : ілюстр., фотогр., карти, табл., діагр. — (Енциклопедія Житомира. Т. 1). — Бібліогр.: с. 70, 393. — ISBN 966-690-84-X.
  • Костриця Микола Юхимович, Кондратюк Руслан Юрійович. Житомир: Підручна книга з краєзнавства.— Житомир: Косенко, 2006. — 464 с., іл. — Бібліогр.: с. 196, 364. — ISBN 966-8123-41-7.