Igrzyska Data Dyscyplina Konkurencja Złoto Srebro Brąz 1924 Chamonix 1924.01.30 ! 30.01.1924 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Haug, Thorleif Thorleif Haug Strømstad, Thoralf Thoralf Strømstad Grøttumsbråten, Johan Johan Grøttumsbråten [6] 1924.02.02 ! 02.02.1924 Biegi narciarskie bieg na 18 km techniką klasyczną M Haug, Thorleif Thorleif Haug Grøttumsbråten, Johan Johan Grøttumsbråten Niku, Tapani Tapani Niku [7] 1924.02.04 ! 04.02.1924 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia duża + bieg na 18 km M Haug, Thorleif Thorleif Haug Strømstad, Thoralf Thoralf Strømstad Grøttumsbråten, Johan Johan Grøttumsbråten [8] 1924.02.04 ! 04.02.1924 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Thams, Jacob Tullin Jacob Tullin Thams Bonna, Narve Narve Bonna Haugen, Anders Anders Haugen [a] [9] 1928 Sankt Moritz 1928.02.14 ! 14.02.1928 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Hedlund, Per-Erik Per-Erik Hedlund Jonsson, Gustaf Gustaf Jonsson Andersson, Volger Volger Andersson [10] 1928.02.17 ! 17.02.1928 Biegi narciarskie bieg na 18 km techniką klasyczną M Grøttumsbråten, Johan Johan Grøttumsbråten Hegge, Ole Ole Hegge Ødegaard, Reidar Reidar Ødegaard [11] 1928.02.18 ! 18.02.1928 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia duża + bieg na 18 km M Grøttumsbråten, Johan Johan Grøttumsbråten Vinjarengen, Hans Hans Vinjarengen Snersrud, John John Snersrud [12] 1928.02.18 ! 18.02.1928 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Andersen, Alf Alf Andersen Ruud, Sigmund Sigmund Ruud Burkert, Rudolf Rudolf Burkert [13] 1932 Lake Placid 1932.02.10 ! 10.02.1932 Biegi narciarskie bieg na 18 km techniką klasyczną M Utterström, Sven Sven Utterström Wikström, Axel Axel Wikström Saarinen, Veli Veli Saarinen [14] 1932.02.11 ! 11.02.1932 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia duża + bieg na 18 km M Grøttumsbråten, Johan Johan Grøttumsbråten Stenen, Ole Ole Stenen Vinjarengen, Hans Hans Vinjarengen [15] 1932.02.12 ! 12.02.1932 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Ruud, Birger Birger Ruud Beck, Hans Hans Beck Walberg, Kåre Kåre Walberg [16] 1932.02.13 ! 13.02.1932 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Saarinen, Veli Veli Saarinen Liikkanen, Väinö Väinö Liikkanen Rustadstuen, Arne Arne Rustadstuen [17] 1936 Garmisch-Partenkirchen 1936.02.10 ! 10.02.1936 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M Finlandia Sulo Nurmela Klaes Karppinen Matti Lähde Kalle Jalkanen
Norwegia Oddbjørn Hagen Olaf Hoffsbakken Sverre Brodahl Bjarne Iversen
Szwecja John Berger Erik Larsson Arthur Häggblad Martin Matsbo
[18] 1936.02.12 ! 12.02.1936 Biegi narciarskie bieg na 18 km techniką klasyczną M Larsson, Erik Erik Larsson Hagen, Oddbjørn Oddbjørn Hagen Niemi, Pekka Pekka Niemi [19] 1936.02.13 ! 13.02.1936 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia duża + bieg na 18 km M Hagen, Oddbjørn Oddbjørn Hagen Hoffsbakken, Olaf Olaf Hoffsbakken Brodahl, Sverre Sverre Brodahl [20] 1936.02.15 ! 15.02.1936 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Wiklund, Elis Elis Wiklund Wikström, Axel Axel Wikström Englund, Nils-Joel Nils-Joel Englund [21] 1936.02.16 ! 16.02.1936 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Ruud, Birger Birger Ruud Eriksson, Sven Sven Eriksson Andersen, Reidar Reidar Andersen [22] 1948 Sankt Moritz 1948.02.01 ! 01.02.1948 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia duża + bieg na 18 km M Hasu, Heikki Heikki Hasu Huhtala, Martti Martti Huhtala Israelsson, Sven Sven Israelsson [23] 1948.02.02 ! 02.02.1948 Biegi narciarskie bieg na 18 km techniką klasyczną M Lundström, Martin Martin Lundström Östensson, Nils Nils Östensson Eriksson, Gunnar Gunnar Eriksson [24] 1948.02.03 ! 03.02.1948 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M Szwecja Nils Östensson Nils Täpp Gunnar Eriksson Martin Lundström
Finlandia Lauri Silvennoinen Teuvo Laukkanen Sauli Rytky August Kiuru
Norwegia Erling Evensen Olav Økern Reidar Nyborg Olav Hagen
[25] 1948.02.05 ! 05.02.1948 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Karlsson, Nils Nils Karlsson Ericson, Harald Harald Ericson Vanninen, Benjamin Benjamin Vanninen [26] 1948.02.07 ! 07.02.1948 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Hugsted, Petter Petter Hugsted Ruud, Birger Birger Ruud Schjelderup, Thorleif Thorleif Schjelderup [27] 1952 Oslo 1952.02.18 ! 18.02.1952 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia duża + bieg na 18 km M Slåttvik, Simon Simon Slåttvik Hasu, Heikki Heikki Hasu Stenersen, Sverre Sverre Stenersen [28] 1952.02.18 ! 18.02.1952 Biegi narciarskie bieg na 18 km techniką klasyczną M Brenden, Hallgeir Hallgeir Brenden Mäkelä, Tapio Tapio Mäkelä Lonkila, Paavo Paavo Lonkila [29] 1952.02.20 ! 20.02.1952 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Hakulinen, Veikko Veikko Hakulinen Kolehmainen, Eero Eero Kolehmainen Estenstad, Magnar Magnar Estenstad [30] 1952.02.23 ! 23.02.1952 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M Finlandia Heikki Hasu Paavo Lonkila Urpo Korhonen Tapio Mäkelä
Norwegia Magnar Estenstad Mikal Kirkholt Martin Stokken Hallgeir Brenden
Szwecja Nils Täpp Sigurd Andersson Enar Josefsson Martin Lundström
[31] 1952.02.23 ! 23.02.1952 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną K Wideman, Lydia Lydia Wideman Hietamies, Mirja Mirja Hietamies Rantanen, Siiri Siiri Rantanen [32] 1952.02.24 ! 24.02.1952 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Bergmann, Arnfinn Arnfinn Bergmann Falkanger, Torbjørn Torbjørn Falkanger Holmström, Karl Karl Holmström [33] 1956 Cortina d’Ampezzo 1956.01.27 ! 27.01.1956 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką klasyczną M Hakulinen, Veikko Veikko Hakulinen Jernberg, Sixten Sixten Jernberg Kołczin, Pawieł Pawieł Kołczin [34] 1956.01.28 ! 28.01.1956 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną K Kozyriewa, Lubow Lubow Kozyriewa Jeroszyna, Radja Radja Jeroszyna Edström, Sonja Sonja Edström [35] 1956.01.30 ! 30.01.1956 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką klasyczną M Brenden, Hallgeir Hallgeir Brenden Jernberg, Sixten Sixten Jernberg Kołczin, Pawieł Pawieł Kołczin [36] 1956.01.31 ! 31.01.1956 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia duża + bieg na 15 km M Stenersen, Sverre Sverre Stenersen Eriksson, Bengt Bengt Eriksson Gąsienica Groń, Franciszek Franciszek Gąsienica Groń [37] 1956.02.01 ! 01.02.1956 Biegi narciarskie sztafeta 3 × 5 km K Finlandia Sirkka Polkunen Mirja Hietamies Siiri Rantanen
ZSRR Lubow Kozyriewa Alewtina Kołczina Radja Jeroszyna
Szwecja Irma Johansson Anna-Lisa Eriksson Sonja Edström
[38] 1956.02.02 ! 02.02.1956 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Jernberg, Sixten Sixten Jernberg Hakulinen, Veikko Veikko Hakulinen Tierientjew, Fiodor Fiodor Tierientjew [39] 1956.02.04 ! 04.02.1956 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M ZSRR Fiodor Tierientjew Pawieł Kołczin Nikołaj Anikin Władimir Kuzin
Finlandia August Kiuru Jorma Kortelainen Arvo Viitanen Veikko Hakulinen
Szwecja Lennart Larsson Gunnar Samuelsson Per-Erik Larsson Sixten Jernberg
[40] 1956.02.05 ! 05.02.1956 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Hyvärinen, Antti Antti Hyvärinen Kallakorpi, Aulis Aulis Kallakorpi Glaß, Harry Harry Glaß [41] 1960 Squaw Valley 1960.02.19 ! 19.02.1960 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką klasyczną M Jernberg, Sixten Sixten Jernberg Rämgård, Rolf Rolf Rämgård Anikin, Nikołaj Nikołaj Anikin [42] 1960.02.20 ! 20.02.1960 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną K Gusakowa, Marija Marija Gusakowa Kozyriewa, Lubow Lubow Kozyriewa Jeroszyna, Radja Radja Jeroszyna [43] 1960.02.22 ! 22.02.1960 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia duża + bieg na 15 km M Thoma, Georg Georg Thoma Knutsen, Tormod Tormod Knutsen Gusakow, Nikołaj Nikołaj Gusakow [44] 1960.02.23 ! 23.02.1960 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką klasyczną M Brusveen, Håkon Håkon Brusveen Jernberg, Sixten Sixten Jernberg Hakulinen, Veikko Veikko Hakulinen [45] 1960.02.25 ! 25.02.1960 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M Finlandia Toimi Alatalo Eero Mäntyranta Väinö Huhtala Veikko Hakulinen
Norwegia Harald Grønningen Hallgeir Brenden Einar Østby Håkon Brusveen
ZSRR Anatolij Szeluchin Giennadij Waganow Aleksiej Kuzniecow Nikołaj Anikin
[46] 1960.02.26 ! 26.02.1960 Biegi narciarskie sztafeta 3 × 5 km K Szwecja Irma Johansson Britt Strandberg Sonja Ruthström-Edström
ZSRR Radja Jeroszyna Marija Gusakowa Lubow Kozyriewa
Finlandia Siiri Rantanen Eeva Ruoppa Toini Pöysti
[47] 1960.02.27 ! 27.02.1960 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Hämäläinen, Kalevi Kalevi Hämäläinen Hakulinen, Veikko Veikko Hakulinen Rämgård, Rolf Rolf Rämgård [48] 1960.02.28 ! 28.02.1960 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Recknagel, Helmut Helmut Recknagel Halonen, Niilo Niilo Halonen Leodolter, Otto Otto Leodolter [49] 1964 Innsbruck 1964.01.30 ! 30.01.1964 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką klasyczną M Mäntyranta, Eero Eero Mäntyranta Grønningen, Harald Harald Grønningen Woronczichin, Igor Igor Woronczichin [50] 1964.01.31 ! 31.01.1964 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia normalna M Kankkonen, Veikko Veikko Kankkonen Engan, Toralf Toralf Engan Brandtzæg, Torgeir Torgeir Brandtzæg [51] 1964.02.01 ! 01.02.1964 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną K Bojarskich, Kławdija Kławdija Bojarskich Miekszyło, Jewdokija Jewdokija Miekszyło Gusakowa, Marija Marija Gusakowa [52] 1964.02.02 ! 02.02.1964 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką klasyczną M Mäntyranta, Eero Eero Mäntyranta Grønningen, Harald Harald Grønningen Jernberg, Sixten Sixten Jernberg [53] 1964.02.03 ! 03.02.1964 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia duża + bieg na 15 km M Knutsen, Tormod Tormod Knutsen Kisielow, Nikołaj Nikołaj Kisielow Thoma, Georg Georg Thoma [54] 1964.02.05 ! 05.02.1964 Biegi narciarskie bieg na 5 km techniką klasyczną K Bojarskich, Kławdija Kławdija Bojarskich Lehtonen, Mirja Mirja Lehtonen Kołczina, Alewtina Alewtina Kołczina [55] 1964.02.05 ! 05.02.1964 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Jernberg, Sixten Sixten Jernberg Rönnlund, Assar Assar Rönnlund Tiainen, Arto Arto Tiainen [56] 1964.02.07 ! 07.02.1964 Biegi narciarskie sztafeta 3 × 5 km K ZSRR Alewtina Kołczina Jewdokija Miekszyło Kławdija Bojarskich
Szwecja Barbro Martinsson Britt Strandberg Toini Gustafsson
Finlandia Senja Pusula Toini Pöysti Mirja Lehtonen
[57] 1964.02.08 ! 08.02.1964 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M Szwecja Karl-Åke Asph Sixten Jernberg Janne Stefansson Assar Rönnlund
Finlandia Väinö Huhtala Arto Tiainen Kalevi Laurila Eero Mäntyranta
ZSRR Iwan Utrobin Giennadij Waganow Igor Woronczichin Pawieł Kołczin
[58] 1964.02.09 ! 09.02.1964 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Engan, Toralf Toralf Engan Kankkonen, Veikko Veikko Kankkonen Brandtzæg, Torgeir Torgeir Brandtzæg [59] 1968 Grenoble 1968.02.08 ! 08.02.1968 Biegi narciarskie bieg na 5 km techniką klasyczną K Gustafsson, Toini Toini Gustafsson Kułakowa, Galina Galina Kułakowa Kołczina, Alewtina Alewtina Kołczina [60] 1968.02.09 ! 09.02.1968 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką klasyczną M Nones, Franco Franco Nones Martinsen, Odd Odd Martinsen Mäntyranta, Eero Eero Mäntyranta [61] 1968.02.10 ! 10.02.1968 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną K Gustafsson, Toini Toini Gustafsson Lammedal, Berit Mørdre Berit Mørdre Lammedal Aufles, Inger Inger Aufles [62] 1968.02.11 ! 11.02.1968 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką klasyczną M Grønningen, Harald Harald Grønningen Mäntyranta, Eero Eero Mäntyranta Larsson, Gunnar Gunnar Larsson [63] 1968.02.11 ! 11.02.1968 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia duża + bieg na 15 km M Keller, Franz Franz Keller Kälin, Alois Alois Kälin Kunz, Andreas Andreas Kunz [64] 1968.02.11 ! 11.02.1968 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia normalna M Raška, Jiří Jiří Raška Bachler, Reinhold Reinhold Bachler Preiml, Baldur Baldur Preiml [65] 1968.02.14 ! 14.02.1968 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M Norwegia Odd Martinsen Pål Tyldum Harald Grønningen Ole Ellefsæter
Szwecja Jan Halvarsson Bjarne Andersson Gunnar Larsson Assar Rönnlund
Finlandia Kalevi Oikarainen Hannu Taipale Kalevi Laurila Eero Mäntyranta
[66] 1968.02.16 ! 16.02.1968 Biegi narciarskie sztafeta 3 × 5 km K Norwegia Inger Aufles Babben Enger Damon Berit Mørdre Lammedal
Szwecja Britt Strandberg Toini Gustafsson Barbro Martinsson
ZSRR Alewtina Kołczina Rita Aczkina Galina Kułakowa
[67] 1968.02.17 ! 17.02.1968 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Ellefsæter, Ole Ole Ellefsæter Wiedienin, Wiaczesław Wiaczesław Wiedienin Haas, Josef Josef Haas [68] 1968.02.18 ! 18.02.1968 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Biełousow, Władimir Władimir Biełousow Raška, Jiří Jiří Raška Grini, Lars Lars Grini [69] 1972 Sapporo 1972.02.05 ! 05.02.1972 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia normalna + bieg na 15 km M Wehling, Ulrich Ulrich Wehling Miettinen, Rauno Rauno Miettinen Luck, Karl-Heinz Karl-Heinz Luck [70] 1972.02.05 ! 05.02.1972 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką klasyczną M Wiedienin, Wiaczesław Wiaczesław Wiedienin Tyldum, Pål Pål Tyldum Harviken, Johannes Johannes Harviken [71] 1972.02.06 ! 06.02.1972 Biegi narciarskie bieg na 5 km techniką klasyczną K Kułakowa, Galina Galina Kułakowa Kajosmaa, Marjatta Marjatta Kajosmaa Šikolová, Helena Helena Šikolová [72] 1972.02.06 ! 06.02.1972 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia normalna M Kasaya, Yukio Yukio Kasaya Konno, Akitsugu Akitsugu Konno Aochi, Seiji Seiji Aochi [73] 1972.02.07 ! 07.02.1972 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką klasyczną M Lundbäck, Sven-Åke Sven-Åke Lundbäck Simaszow, Fiodor Fiodor Simaszow Formo, Ivar Ivar Formo [74] 1972.02.08 ! 08.02.1972 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną K Kułakowa, Galina Galina Kułakowa Olunina, Alewtina Alewtina Olunina Kajosmaa, Marjatta Marjatta Kajosmaa [75] 1972.02.10 ! 10.02.1972 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Tyldum, Pål Pål Tyldum Myrmo, Magne Magne Myrmo Wiedienin, Wiaczesław Wiaczesław Wiedienin [76] 1972.02.11 ! 11.02.1972 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Fortuna, Wojciech Wojciech Fortuna Steiner, Walter Walter Steiner Schmidt, Rainer Rainer Schmidt [77] 1972.02.12 ! 12.02.1972 Biegi narciarskie sztafeta 3 × 5 km K ZSRR Lubow Muchaczowa Alewtina Olunina Galina Kułakowa
Finlandia Helena Takalo Hilkka Kuntola Marjatta Kajosmaa
Norwegia Inger Aufles Aslaug Dahl Berit Mørdre Lammedal
[78] 1972.02.13 ! 13.02.1972 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M ZSRR Władimir Woronkow Jurij Skobow Fiodor Simaszow Wiaczesław Wiedienin
Norwegia Oddvar Brå Pål Tyldum Ivar Formo Johannes Harviken
Szwajcaria Alfred Kälin Albert Giger Alois Kälin Eduard Hauser
[79] 1976 Innsbruck 1976.02.05 ! 05.02.1976 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką klasyczną M Sawieljew, Siergiej Siergiej Sawieljew Koch, Bill Bill Koch Garanin, Iwan Iwan Garanin [80] 1976.02.07 ! 07.02.1976 Biegi narciarskie bieg na 5 km techniką klasyczną K Takalo, Helena Helena Takalo Smietanina, Raisa Raisa Smietanina Bałdyszewa, Nina Nina Bałdyszewa [b] [81] 1976.02.07 ! 07.02.1976 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia normalna M Aschenbach, Hans-Georg Hans-Georg Aschenbach Danneberg, Jochen Jochen Danneberg Schnabl, Karl Karl Schnabl [82] 1976.02.08 ! 08.02.1976 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką klasyczną M Bażukow, Nikołaj Nikołaj Bażukow Bielajew, Jewgienij Jewgienij Bielajew Koivisto, Arto Arto Koivisto [83] 1976.02.09 ! 09.02.1976 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia normalna + bieg na 15 km M Wehling, Ulrich Ulrich Wehling Hettich, Urban Urban Hettich Winkler, Konrad Konrad Winkler [84] 1976.02.10 ! 10.02.1976 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną K Smietanina, Raisa Raisa Smietanina Takalo, Helena Helena Takalo Kułakowa, Galina Galina Kułakowa [85] 1976.02.12 ! 12.02.1976 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 5 km K ZSRR Nina Bałdyszewa Zinaida Amosowa Raisa Smietanina Galina Kułakowa
Finlandia Liisa Suihkonen Marjatta Kajosmaa Hilkka Kuntola Helena Takalo
NRD Monika Debertshäuser Sigrun Krause Barbara Petzold Veronika Schmidt
[86] 1976.02.12 ! 12.02.1976 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M Finlandia Matti Pitkänen Juha Mieto Pertti Teurajärvi Arto Koivisto
Norwegia Pål Tyldum Einar Sagstuen Ivar Formo Odd Martinsen
ZSRR Jewgienij Bielajew Nikołaj Bażukow Siergiej Sawieljew Iwan Garanin
[87] 1976.02.14 ! 14.02.1976 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Formo, Ivar Ivar Formo Klause, Gert-Dietmar Gert-Dietmar Klause Södergren, Benny Benny Södergren [88] 1976.02.15 ! 15.02.1976 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Schnabl, Karl Karl Schnabl Innauer, Toni Toni Innauer Glaß, Henry Henry Glaß [89] 1980 Lake Placid 1980.02.16 ! 16.02.1980 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką klasyczną M Zimiatow, Nikołaj Nikołaj Zimiatow Roczew, Wasilij Wasilij Roczew Lebanow, Iwan Iwan Lebanow [90] 1980.02.17 ! 17.02.1980 Biegi narciarskie bieg na 5 km techniką klasyczną K Smietanina, Raisa Raisa Smietanina Riihivuori, Hilkka Hilkka Riihivuori Jeriová, Květa Květa Jeriová [91] 1980.02.17 ! 17.02.1980 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia normalna M Innauer, Toni Toni Innauer Deckert, Manfred Manfred Deckert Yagi, Hirokazu Hirokazu Yagi – [92] 1980.02.18 ! 18.02.1980 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką klasyczną M Wassberg, Thomas Thomas Wassberg Mieto, Juha Juha Mieto Aunli, Ove Ove Aunli [93] 1980.02.19 ! 19.02.1980 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia normalna + bieg na 15 km M Wehling, Ulrich Ulrich Wehling Karjalainen, Jouko Jouko Karjalainen Winkler, Konrad Konrad Winkler [94] 1980.02.19 ! 19.02.1980 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną K Petzold, Barbara Barbara Petzold Riihivuori, Hilkka Hilkka Riihivuori Takalo, Helena Helena Takalo [95] 1980.02.20 ! 20.02.1980 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M ZSRR Wasilij Roczew Nikołaj Bażukow Jewgienij Bielajew Nikołaj Zimiatow
Norwegia Lars Erik Eriksen Per Knut Aaland Ove Aunli Oddvar Brå
Finlandia Harri Kirvesniemi Pertti Teurajärvi Matti Pitkänen Juha Mieto
[96] 1980.02.21 ! 21.02.1980 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 5 km K NRD Marlies Rostock Carola Anding Veronika Schmidt Barbara Petzold
ZSRR Nina Bałdyszewa Nina Roczewa Galina Kułakowa Raisa Smietanina
Norwegia Brit Pettersen Anette Bøe Marit Myrmæl Berit Aunli
[97] 1980.02.23 ! 23.02.1980 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Zimiatow, Nikołaj Nikołaj Zimiatow Mieto, Juha Juha Mieto Zawjałow, Aleksandr Aleksandr Zawjałow [98] 1980.02.23 ! 23.02.1980 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Törmänen, Jouko Jouko Törmänen Neuper, Hubert Hubert Neuper Puikkonen, Jari Jari Puikkonen [99] 1984 Sarajewo 1984.02.09 ! 09.02.1984 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną K Hämäläinen, Marja-Liisa Marja-Liisa Hämäläinen Smietanina, Raisa Raisa Smietanina Pettersen, Brit Brit Pettersen [100] 1984.02.10 ! 10.02.1984 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką klasyczną M Zimiatow, Nikołaj Nikołaj Zimiatow Zawjałow, Aleksandr Aleksandr Zawjałow Svan, Gunde Gunde Svan [101] 1984.02.12 ! 12.02.1984 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia normalna + bieg na 15 km M Sandberg, Tom Tom Sandberg Karjalainen, Jouko Jouko Karjalainen Ylipulli, Jukka Jukka Ylipulli [102] 1984.02.12 ! 12.02.1984 Biegi narciarskie bieg na 5 km techniką klasyczną K Hämäläinen, Marja-Liisa Marja-Liisa Hämäläinen Aunli, Berit Berit Aunli Jeriová, Květa Květa Jeriová [103] 1984.02.12 ! 12.02.1984 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia normalna M Weißflog, Jens Jens Weißflog Nykänen, Matti Matti Nykänen Puikkonen, Jari Jari Puikkonen [104] 1984.02.13 ! 13.02.1984 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką klasyczną M Svan, Gunde Gunde Svan Karvonen, Aki Aki Karvonen Kirvesniemi, Harri Harri Kirvesniemi [105] 1984.02.15 ! 15.02.1984 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 5 km K Norwegia Inger Helene Nybråten Anne Jahren Brit Pettersen Berit Aunli
Czechosłowacja Dagmar Švubová Blanka Paulů Gabriela Svobodová Květa Jeriová
Finlandia Pirkko Määttä Eija Hyytiäinen Marjo Matikainen Marja-Liisa Hämäläinen
[106] 1984.02.16 ! 16.02.1984 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M Szwecja Thomas Wassberg Benny Kohlberg Jan Ottosson Gunde Svan
ZSRR Ołeksandr Batiuk Aleksandr Zawjałow Władimir Nikitin Nikołaj Zimiatow
Finlandia Kari Ristanen Juha Mieto Harri Kirvesniemi Aki Karvonen
[107] 1984.02.18 ! 18.02.1984 Biegi narciarskie bieg na 20 km techniką klasyczną K Hämäläinen, Marja-Liisa Marja-Liisa Hämäläinen Smietanina, Raisa Raisa Smietanina Jahren, Anne Anne Jahren [108] 1984.02.18 ! 18.02.1984 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Nykänen, Matti Matti Nykänen Weißflog, Jens Jens Weißflog Ploc, Pavel Pavel Ploc [109] 1984.02.19 ! 19.02.1984 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Wassberg, Thomas Thomas Wassberg Svan, Gunde Gunde Svan Karvonen, Aki Aki Karvonen [110] 1988 Calgary 1988.02.14 ! 14.02.1988 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną K Vencienė, Vida Vida Vencienė Smietanina, Raisa Raisa Smietanina Matikainen, Marjo Marjo Matikainen [111] 1988.02.14 ! 14.02.1988 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia normalna M Nykänen, Matti Matti Nykänen Ploc, Pavel Pavel Ploc Malec, Jiří Jiří Malec [112] 1988.02.15 ! 15.02.1988 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką klasyczną M Prokurorow, Aleksiej Aleksiej Prokurorow Smirnow, Władimir Władimir Smirnow Ulvang, Vegard Vegard Ulvang [113] 1988.02.17 ! 17.02.1988 Biegi narciarskie bieg na 5 km techniką klasyczną K Matikainen, Marjo Marjo Matikainen Tichonowa, Tamara Tamara Tichonowa Vencienė, Vida Vida Vencienė [114] 1988.02.19 ! 19.02.1988 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką klasyczną M Diewiatjarow, Michaił Michaił Diewiatjarow Mikkelsplass, Pål Gunnar Pål Gunnar Mikkelsplass Smirnow, Władimir Władimir Smirnow [115] 1988.02.21 ! 21.02.1988 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 5 km K ZSRR Swietłana Nagiejkina Nina Gawriluk Tamara Tichonowa Anfisa Riezcowa
Norwegia Trude Dybendahl Marit Wold Anne Jahren Marianne Dahlmo
Finlandia Pirkko Määttä Marja-Liisa Hämäläinen Marjo Matikainen Jaana Savolainen
[116] 1988.02.22 ! 22.02.1988 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M Szwecja Jan Ottosson Thomas Wassberg Gunde Svan Torgny Mogren
ZSRR Władimir Smirnow Władimir Sachnow Michaił Diewiatjarow Aleksiej Prokurorow
Czechosłowacja Radim Nyč Václav Korunka Pavel Benc Ladislav Švanda
[117] 1988.02.23 ! 23.02.1988 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Nykänen, Matti Matti Nykänen Johnsen, Erik Erik Johnsen Debelak, Matjaž Matjaž Debelak [118] 1988.02.24 ! 24.02.1988 Kombinacja norweska konkurs drużynowy skocznia normalna + bieg 3 × 5 km M RFN Thomas Müller Hans-Peter Pohl Hubert Schwarz
Szwajcaria Fredy Glanzmann Hippolyt Kempf Andreas Schaad
Hansjörg Aschenwald Günther Csar Klaus Sulzenbacher
[119] 1988.02.24 ! 24.02.1988 Skoki narciarskie konkurs drużynowy skocznia duża M Finlandia Ari-Pekka Nikkola Matti Nykänen Tuomo Ylipulli Jari Puikkonen
Jugosławia Primož Ulaga Matjaž Zupan Matjaž Debelak Miran Tepeš
Norwegia Ole Christian Eidhammer Jon Inge Kjørum Ole Gunnar Fidjestøl Erik Johnsen
[120] 1988.02.25 ! 25.02.1988 Biegi narciarskie bieg na 20 km techniką dowolną K Tichonowa, Tamara Tamara Tichonowa Riezcowa, Anfisa Anfisa Riezcowa Smietanina, Raisa Raisa Smietanina [121] 1988.02.27 ! 27.02.1988 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką dowolną M Svan, Gunde Gunde Svan De Zolt, Maurilio Maurilio De Zolt Grünenfelder, Andreas Andreas Grünenfelder [122] 1988.02.28 ! 28.02.1988 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia normalna + bieg na 15 km M Kempf, Hippolyt Hippolyt Kempf Sulzenbacher, Klaus Klaus Sulzenbacher Levandi, Allar Allar Levandi [123] 1992 Albertville 1992.02.09 ! 09.02.1992 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką klasyczną K Jegorowa, Lubow Lubow Jegorowa Lukkarinen, Marjut Marjut Lukkarinen Välbe, Jelena Jelena Välbe [124] 1992.02.09 ! 09.02.1992 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia normalna M Vettori, Ernst Ernst Vettori Höllwarth, Martin Martin Höllwarth Nieminen, Toni Toni Nieminen [125] 1992.02.10 ! 10.02.1992 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką klasyczną M Ulvang, Vegard Vegard Ulvang Dæhlie, Bjørn Bjørn Dæhlie Langli, Terje Terje Langli [126] 1992.02.12 ! 12.02.1992 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia normalna + bieg na 15 km M Guy, Fabrice Fabrice Guy Guillaume, Sylvain Sylvain Guillaume Sulzenbacher, Klaus Klaus Sulzenbacher [127] 1992.02.13 ! 13.02.1992 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną M Ulvang, Vegard Vegard Ulvang Albarello, Marco Marco Albarello Majbäck, Christer Christer Majbäck [128] 1992.02.13 ! 13.02.1992 Biegi narciarskie bieg na 5 km techniką klasyczną K Lukkarinen, Marjut Marjut Lukkarinen Jegorowa, Lubow Lubow Jegorowa Välbe, Jelena Jelena Välbe [129] 1992.02.13 ! 13.02.1992 Biegi narciarskie bieg pościgowy na 15 km K Jegorowa, Lubow Lubow Jegorowa Belmondo, Stefania Stefania Belmondo Välbe, Jelena Jelena Välbe [130] 1992.02.14 ! 14.02.1992 Skoki narciarskie konkurs drużynowy skocznia duża M Finlandia Ari-Pekka Nikkola Mika Laitinen Risto Laakkonen Toni Nieminen
Austria Heinz Kuttin Ernst Vettori Martin Höllwarth Andreas Felder
Czechosłowacja Tomáš Goder František Jež Jaroslav Sakala Jiří Parma
[131] 1992.02.15 ! 15.02.1992 Biegi narciarskie bieg pościgowy na 25 km M Dæhlie, Bjørn Bjørn Dæhlie Ulvang, Vegard Vegard Ulvang Vanzetta, Giorgio Giorgio Vanzetta [132] 1992.02.16 ! 16.02.1992 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Nieminen, Toni Toni Nieminen Höllwarth, Martin Martin Höllwarth Kuttin, Heinz Heinz Kuttin [133] 1992.02.17 ! 17.02.1992 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 5 km K WNP Jelena Välbe Raisa Smietanina Łarisa Łazutina Lubow Jegorowa
Norwegia Solveig Pedersen Inger Helene Nybråten Trude Dybendahl Elin Nilsen
Włochy Bice Vanzetta Manuela Di Centa Gabriella Paruzzi Stefania Belmondo
[134] 1992.02.18 ! 18.02.1992 Kombinacja norweska konkurs drużynowy skocznia normalna + bieg 3 × 5 km M Japonia Rei'ichi Mikata Takanori Kōno Kenji Ogiwara
Norwegia Knut Tore Apeland Fred Børre Lundberg Trond Einar Elden
Austria Klaus Ofner Stefan Kreiner Klaus Sulzenbacher
[135] 1992.02.18 ! 18.02.1992 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M Norwegia Terje Langli Vegard Ulvang Kristen Skjeldal Bjørn Dæhlie
Włochy Giuseppe Puliè Marco Albarello Giorgio Vanzetta Silvio Fauner
Finlandia Mika Kuusisto Harri Kirvesniemi Jari Räsänen Jari Isometsä
[136] 1992.02.21 ! 21.02.1992 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką dowolną K Belmondo, Stefania Stefania Belmondo Jegorowa, Lubow Lubow Jegorowa Välbe, Jelena Jelena Välbe [137] 1992.02.22 ! 22.02.1992 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką dowolną M Dæhlie, Bjørn Bjørn Dæhlie De Zolt, Maurilio Maurilio De Zolt Vanzetta, Giorgio Giorgio Vanzetta [138] 1994 Lillehammer 1994.02.13 ! 13.02.1994 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką dowolną K Di Centa, Manuela Manuela Di Centa Jegorowa, Lubow Lubow Jegorowa Gawriluk, Nina Nina Gawriluk [139] 1994.02.14 ! 14.02.1994 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką dowolną M Alsgaard, Thomas Thomas Alsgaard Dæhlie, Bjørn Bjørn Dæhlie Myllylä, Mika Mika Myllylä [140] 1994.02.15 ! 15.02.1994 Biegi narciarskie bieg na 5 km techniką klasyczną K Jegorowa, Lubow Lubow Jegorowa Di Centa, Manuela Manuela Di Centa Kirvesniemi, Marja-Liisa Marja-Liisa Kirvesniemi [141] 1994.02.15 ! 15.02.1994 Biegi narciarskie bieg pościgowy na 15 km K Jegorowa, Lubow Lubow Jegorowa Di Centa, Manuela Manuela Di Centa Belmondo, Stefania Stefania Belmondo [142] 1994.02.17 ! 17.02.1994 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną M Dæhlie, Bjørn Bjørn Dæhlie Smirnow, Władimir Władimir Smirnow Albarello, Marco Marco Albarello [143] 1994.02.19 ! 19.02.1994 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia normalna + bieg na 15 km M Lundberg, Fred Børre Fred Børre Lundberg Kōno, Takanori Takanori Kōno Vik, Bjarte Engen Bjarte Engen Vik [144] 1994.02.19 ! 19.02.1994 Biegi narciarskie bieg pościgowy na 25 km M Dæhlie, Bjørn Bjørn Dæhlie Smirnow, Władimir Władimir Smirnow Fauner, Silvio Silvio Fauner [145] 1994.02.20 ! 20.02.1994 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Weißflog, Jens Jens Weißflog Bredesen, Espen Espen Bredesen Goldberger, Andreas Andreas Goldberger [146] 1994.02.21 ! 21.02.1994 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 5 km K Rosja Jelena Välbe Łarisa Łazutina Nina Gawriluk Lubow Jegorowa
Norwegia Trude Dybendahl Inger Helene Nybråten Elin Nilsen Anita Moen
Włochy Bice Vanzetta Manuela Di Centa Gabriella Paruzzi Stefania Belmondo
[147] 1994.02.22 ! 22.02.1994 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M Włochy Maurilio De Zolt Marco Albarello Giorgio Vanzetta Silvio Fauner
Norwegia Sture Sivertsen Vegard Ulvang Thomas Alsgaard Bjørn Dæhlie
Finlandia Mika Myllylä Harri Kirvesniemi Jari Räsänen Jari Isometsä
[148] 1994.02.22 ! 22.02.1994 Skoki narciarskie konkurs drużynowy skocznia duża M Niemcy Hansjörg Jäkle Christof Duffner Dieter Thoma Jens Weißflog
Japonia Jin’ya Nishikata Takanobu Okabe Noriaki Kasai Masahiko Harada
Austria Heinz Kuttin Christian Moser Stefan Horngacher Andreas Goldberger
[149] 1994.02.24 ! 24.02.1994 Kombinacja norweska konkurs drużynowy skocznia normalna + bieg 3 × 5 km M Japonia Takanori Kōno Masashi Abe Kenji Ogiwara
Norwegia Knut Tore Apeland Bjarte Engen Vik Fred Børre Lundberg
Szwajcaria Jean-Yves Cuendet Hippolyt Kempf Andreas Schaad
[150] 1994.02.24 ! 24.02.1994 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką klasyczną K Di Centa, Manuela Manuela Di Centa Wold, Marit Marit Wold Kirvesniemi, Marja-Liisa Marja-Liisa Kirvesniemi [151] 1994.02.25 ! 25.02.1994 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia normalna M Bredesen, Espen Espen Bredesen Ottesen, Lasse Lasse Ottesen Thoma, Dieter Dieter Thoma [152] 1994.02.27 ! 27.02.1994 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką klasyczną M Smirnow, Władimir Władimir Smirnow Myllylä, Mika Mika Myllylä Sivertsen, Sture Sture Sivertsen [153] 1998 Nagano 1998.02.08 ! 08.02.1998 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką klasyczną K Daniłowa, Olga Olga Daniłowa Łazutina, Łarisa Łarisa Łazutina Moen-Guidon, Anita Anita Moen-Guidon [154] 1998.02.09 ! 09.02.1998 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką klasyczną M Myllylä, Mika Mika Myllylä Jevne, Erling Erling Jevne Fauner, Silvio Silvio Fauner [155] 1998.02.10 ! 10.02.1998 Biegi narciarskie bieg na 5 km techniką klasyczną K Łazutina, Łarisa Łarisa Łazutina Neumannová, Kateřina Kateřina Neumannová Martinsen, Bente Bente Martinsen [156] 1998.02.10 ! 10.02.1998 Biegi narciarskie bieg pościgowy na 15 km K Łazutina, Łarisa Łarisa Łazutina Daniłowa, Olga Olga Daniłowa Neumannová, Kateřina Kateřina Neumannová [157] 1998.02.10 ! 10.02.1998 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia normalna M Soininen, Jani Jani Soininen Funaki, Kazuyoshi Kazuyoshi Funaki Widhölzl, Andreas Andreas Widhölzl [158] 1998.02.12 ! 12.02.1998 Biegi narciarskie bieg na 10 km techniką klasyczną M Dæhlie, Bjørn Bjørn Dæhlie Gandler, Markus Markus Gandler Myllylä, Mika Mika Myllylä [159] 1998.02.14 ! 14.02.1998 Biegi narciarskie bieg pościgowy na 25 km M Dæhlie, Bjørn Bjørn Dæhlie Ulvang, Vegard Vegard Ulvang Vanzetta, Giorgio Giorgio Vanzetta [160] 1998.02.14 ! 14.02.1998 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia normalna + bieg na 15 km M Vik, Bjarte Engen Bjarte Engen Vik Lajunen, Samppa Samppa Lajunen Stolarow, Walerij Walerij Stolarow [161] 1998.02.14 ! 14.02.1998 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia duża M Funaki, Kazuyoshi Kazuyoshi Funaki Soininen, Jani Jani Soininen Harada, Masahiko Masahiko Harada [162] 1998.02.15 ! 15.02.1998 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 5 km K Rosja Nina Gawriluk Olga Daniłowa Jelena Välbe Łarisa Łazutina
Norwegia Bente Martinsen Marit Mikkelsplass Elin Nilsen Anita Moen-Guidon
Włochy Karin Moroder Gabriella Paruzzi Manuela Di Centa Stefania Belmondo
[163] 1998.02.16 ! 16.02.1998 Skoki narciarskie konkurs drużynowy skocznia duża M Japonia Takanobu Okabe Hiroya Saitō Masahiko Harada Kazuyoshi Funaki
Niemcy Sven Hannawald Martin Schmitt Hansjörg Jäkle Dieter Thoma
Austria Reinhard Schwarzenberger Martin Höllwarth Stefan Horngacher Andreas Widhölzl
[164] 1998.02.17 ! 17.02.1998 Biegi narciarskie sztafeta 4 × 10 km M Norwegia Sture Sivertsen Erling Jevne Bjørn Dæhlie Thomas Alsgaard
Włochy Marco Albarello Fulvio Valbusa Fabio Maj Silvio Fauner
Finlandia Harri Kirvesniemi Mika Myllylä Sami Repo Jari Isometsä
[165] 1998.02.20 ! 20.02.1998 Biegi narciarskie bieg na 30 km techniką dowolną K Czepałowa, Julija Julija Czepałowa Belmondo, Stefania Stefania Belmondo Łazutina, Łarisa Łarisa Łazutina [166] 1998.02.20 ! 20.02.1998 Kombinacja norweska konkurs drużynowy skocznia normalna + bieg 4 × 5 km M Norwegia Halldor Skard Kenneth Braaten Bjarte Engen Vik Fred Børre Lundberg
Finlandia Samppa Lajunen Jari Mantila Tapio Nurmela Hannu Manninen
Francja Sylvain Guillaume Nicolas Bal Ludovic Roux Fabrice Guy
[167] 1998.02.22 ! 22.02.1998 Biegi narciarskie bieg na 50 km techniką dowolną M Dæhlie, Bjørn Bjørn Dæhlie Jonsson, Niklas Niklas Jonsson Hoffmann, Christian Christian Hoffmann [168] 2002 Salt Lake City 2002.02.09 ! 09.02.2002 Biegi narciarskie bieg masowy na 30 km techniką dowolną M Hoffmann, Christian Christian Hoffmann [c] Botwinow, Michaił Michaił Botwinow Skjeldal, Kristen Kristen Skjeldal [169] 2002.02.09 ! 09.02.2002 Biegi narciarskie bieg masowy na 15 km techniką dowolną K Belmondo, Stefania Stefania Belmondo Neumannová, Kateřina Kateřina Neumannová [d] Czepałowa, Julija Julija Czepałowa [170] 2002.02.10 ! 10.02.2002 Kombinacja norweska konkurs indywidualny skocznia normalna + bieg na 15 km M Lajunen, Samppa Samppa Lajunen Tallus, Jaakko Jaakko Tallus Gottwald, Felix Felix Gottwald [171] 2002.02.10 ! 10.02.2002 Skoki narciarskie konkurs indywidualny skocznia normalna M Ammann, Simon Simon Ammann Hannawald, Sven Sven Hannawald Małysz, Adam Adam Małysz [172] 2002.02.12 ! 12.02.2002 Biegi narciarskie bieg na 15 km techniką klasyczną M Veerpalu, Andrus Andrus Veerpalu Estil, Frode Frode Estil